Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσια η Ιωάννα λογικα γέννησε σήμερα!! Ελπιζω αυριο να μπει ο ανδρας της να μας γράψει νέα της!! Εχει καποια το κινητο της;

Η Νινια ειναι μια χαρα και η μικρη της κινητικότατη!!! Σε αναμονή!!! Αν θυμάμαι καλα σημερα μπαινει στον μηνα της!!! Τα κατάφερε!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να ευχεσαι Μαρια μου να ειναι τελειομηνο το μωρο σου γιατι εμενα που δεν ηταν τραβηξα πολλη ταλαιπωρια μακαρι ολες να γενναμε τελειομηνα υγιη μωρα. Αν η μικρη σου παιρνει θαση και κατεβαινει στην λεκανη λογικο ειναι να πονας χαμηλα μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Jend καλωςηρθατε στο σπιτακι σας!! Να σας ζησει γερο κ δυνατο!!!

Inkaaa αντε με το καλο το μωρακι σας!!!!!! δεν θα καταλάβεις και τιποτα με την καισαρικη!! Αγωνια τελος!!!

Φελια και κατερινα τα ζουζουνια σας ειναι ονειρο!! Ετσι θελω και ο δικος μου να δωσει ζωη στο σπιτι και ας τα διαλυσει ολα!!!

Καρδουλα Λιτσακι εμεις τελευταιες θα γεννησουμε??? τι θα γινει???


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Το ευχομαι Κατερινάκι μου. Κανονικα ειναι μεχρι 17 Φεβρουαριου αλλα συμφωνα με τις μετρήσεις του γιατρου μπορει να παει και μεχρι 22 Φεβρουαριου!! Οποτε να ειναι ας ερθει αρκει να ειναι γερη και να εχουν αναπτυχθει πληρως τα πνευμόνια της!! Δεν θέλω να εχει τα θεματα που ειχα και εγω!!!

Πως ειναι η κουκλιτσα σου;

Υδροοάκι αυτη την Τετάρτη θα πας στον γιατρο ή την αλλη; Γιατι την αλλη εχω και εγω ραντεβου!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα να ειναι ετοιμα τα πνευμονακια της ,η μικρη μου μια χαρα ειναι τωρα αλλα ειλικρινα την αγωνια το κλαμα και ολα αυτα που περασα οσο ηταν στην θερμοκοιτιδα δεν θα τα ξεχασω ποτε δυστυχως δεν καταφερα να χαρω την γεννα της και αυτο μου εχει στοιχισει πολυ :(


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υδροοάκι αυτη την Τετάρτη θα πας στον γιατρο ή την αλλη; Γιατι την αλλη εχω και εγω ραντεβου!!

Αυριο Μαρακι !! (επιτελους) ...

κριμα μωρε..θα συναντιομασταν να γνωριζομασταν κιολας!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι που δεν το ξεχνάς ποτε, απ' οσο μου εχει πει η μανα μου τουλαχιστον. Πέρασε πολυ ασχημα γιατι δεν ηταν σιγουρο πως θα επιβιώσω και εμεινα 67 μερες στην θερμοκοιτιδα!!!

Αλλα ξέρεις κατι; Θα την ζεις καθε μερα, καθε στιγμή στην ζωη της!! Εχετε τοσα πολλα πραγματα να ζησετε, τοσες αγκαλιές, τοση αγάπη να μοιραστειτε που οι άσχημες στιγμές θα ξεπεραστουν!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια αφου μπηκες στο μηνα σου μην ανησυχεις! Αλλα παιρνουν μονο 1 μερα κ δεν εχουν κανενα προβλημα! Λοξυγγα εχει το μωρο, το καταλαβαινεις?? Λενε οτι με το λοξυγγα κανουν δοκιμαστικες αναπνοες!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Αυριο Μαρακι !! (επιτελους) ...

κριμα μωρε..θα συναντιομασταν να γνωριζομασταν κιολας!

Ποτέ δεν ξέρεις, μπορει να συμπέσουμε στο μητέρα!!! Κοριτσια πραγματικα ελπιζω πως με ολο και καποια θα συμπέσω!!! ;)

Μια χαρα λοξυγγα εχει, παραπονο δεν εχουμε!! ο μπαμπας της μαλιστα επιμενει πως την εχει ακουσει να ρευεται!! αν ειναι δυνατον!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ξέρεις, μπορει να συμπέσουμε στο μητέρα!!! Κοριτσια πραγματικα ελπιζω πως με ολο και καποια θα συμπέσω!!! ;)

Ισως οριακα...εχω πητ 6/2..εσυ δεν γεννας μεχρι τις 3 σιγουρα ..παιζει λοιπον!!!!

Θα ρωτησω τα κοριτσια οταν γεννησω αν εχεις μπει...χαχα


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι μωρε το ξερω οπως λεει και ο αντρας μου κοιταω το δεντρο και οχι το δασος αλλα καθε γεννα πρεπει να συνοδευεται με χαρα και ευτυχια εγω μονο κλαμα εχω να θυμαμαι και οπως μου ειπε και καποιος προσφατα και συμφωνω πλεον απολυτα ειναι πως αν δεν εχεις δει το παιδακι σου στην θερμοκοιτιδα με ορους τρυπημενο μονο του αβοηθητο δεν εχεις δει τιποτα και φαντασου το δικο μου δεν ειχε κατι σοβαρο , αλλα εκανα 1 εβδομαδα να την παρω αγκαλια ενω επρεπε απο το πρωτο λεπτο να ειναι στην αγκαλια της μανουλας της, αφου τωρα την βλεπω οτι ειναι επιφυλακτικη νιωθει ανασφαλεια μολις την ακουμπαω σφιγγεται σαν να φοβαται οτι θα πονεσει αφου μονο τον πονο γνωρισε τις πρωτες μερες της ζωουλας της και θελει για να κοιμηθει να μου κραταει σφιχτα το δαχτυλο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι δεν ειναι ακριβως ετσι!! Οσο ασχημο κι αν ειναι αυτο που πέρασες, σκέψου πόσες μαμάδες περνουν πολυ χειροτερα; Γιατι το παιδάκι τους εχει καποιο προβλημα ή καποια αναπηρία; Η κορούλα σου βγηκε υγιέστατη, θερμοκοιτιδα μπηκε μονο για να δυναμώσουν τα πνευμονάκια της και για τον ικτερο!!

Δόξα συ το Θεο να λες, και εσυ και ολες οι μαμάδες που γεννουν υγιή παιδάκια κι ας πονάνε που δεν τα αγκαλιάζουν απο την πρωτη στιγμή λόγω θερμοκοιτιδας!!!

Εχω διαβάσει τοσα πραγματα, εχω δει τοσα πράγματα και το κυριότερο πέρασα τοσο ασχημα οταν μου ειχαν αποκλεισει την φυσιολογική συλληψη και τοτε με τα καφέ υγρα που το μόνο που θέλω ειναι να ειναι υγιής η μικρή μου, τιποτα αλλο!! Εχω περασει πολυ ασχημη και επωδυνη εγκυμοσυνη αλλα ειμαι απιστευτα ευγνώμον γιατι ολες οι δυσκολίες αφορούσαν εμένα και οχι την υγεία της κορης μου. Ισως ειμαι υπερβολικη, αλλα ετσι νιωθω!! Απίστευτη ευγνωμοσυνη που η μικρη μου ειναι καλά και που βιώνω αυτο το θαυμα να περιμενω το παιδι μου, υπαρχουν γυναίκες που δεν μπορουν να το βιώσουν αυτο!! Και αλλες γυναίκες που το έχουν μεν βιώσει αλλα εχουν βιώσει και την απώλεια!! Πως να τολμήσω να πω οτιδήποτε εγω για τον πονο και τις δυσκολιες που εχω περασει στην εγκυμοσυνη μου;Στην τελικη θα εχω την κορη μου συντομα, ελπιζω υγιή και αυτο ειναι το μονο που μετραει!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού γεννάτε όλες στο Μητέρα δεν κανονίζατε έναν ομαδικό τοκετό και να κλείνατε ένα δωμάτιο όλες μαζί (κάτι σαν πενταήμερη ακούγεται αυτό) :lol:

O μικρός πρέπει να χτύπησε λίγο..πως το διαπίστωσα:Έβαλα να παίζει τον gummy bear και στον χορό όπως έπερνε τις στροφές δεν πάταγε καλά το δεξι ποδαράκι...:confused:

Εγώ απο τώρα κλαίω που θα πάω να γεννήσω...το μωρό μου που θα το αφήσω μόνο του εδώ πέρα;;;Δ3εν έχω κάνει μακριά απο τον γιό μου πάνω απο 6-7 ώρες...:-(

Κατερίνα είχες κάλυμα στον καναπέ;;;Οχ!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...