Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα και από μένα! Εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Τετάρτη και τώρα περιμένω με άπειρο άγχος να έρθει η Δευτέρα! Όντως οι πιο δύσκολες μέρες είναι αυτές, όπως έχω διαβάσει από πολλές εδώ! Περνούν βασανιστικά αργά με πολλές διαφορετικές σκέψεις και συναισθήματα! Δεν ξέρω πόσο να περπατήσω και ποιο είναι το όριο της ήπιας δραστηριότητας. Πώς την παλεύετε με την αναμονή; 

      Μέχρι στιγμής δεν έχω συμπτώματα και δεν ξέρω αν πρέπει να έχω.. μόνο κοιμάμαι αρκετά μάλλον λόγω της προγεστερόνης όπως είπατε..

      Εύχομαι καλή επιτυχία σε κάθε μία ξεχωριστά! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Inka το έλεγα στο Υδροχοάκι που έχουμε τον ίδιο γυναικολόγο. Η Μαρία, η Φαίη ή η Βάσω θα ειναι μια απο τις μαιες μας!!! Εξου και εγω ενημέρωσα και αυτές για να ξέρουν τι γίνεται. Ειναι πολυ υπεύθυνες στην δουλειά τους!!!

Αχ.. εγώ τι να πω που θα έχω και την κόρη μου και τον μπαμπα της υδροχοάκια!!!

Ελιτάκι εγω το λέω απο τους υπέρυχους και με δουλευει ο ανδρας μου!! με λέει συνέχεια "κουκουβάγια μάνα"!!! Εμ δεν θα γεννηθει; θα γεννηθει αν του μοιάζει τοσο πολυ οσο βλέπω στους 4διάστατους υπέρυχους, να τον δω ποσο κουκουβάγιος δεν θα ειναι!!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερούδια κοριτσάκια και καλή εβδομάδα να εχουμε!!!

Huida, μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου, όλα καλά θα πάνε... Θα μάθεις και πότε θα έρθει ο γιόκας... μια χαρά! Τι ώρα έχεις ραντεβού?

Είδα οτι τα κοριτσια χθες το βράδυ λέγανε για ζώδια...

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι το εξης: Ο αντρούλης μου έχει δυο παιδια απο τον πρώτο του γάμο, Υδροχοάκια και τα δύο! Η δικιά μας η μπουμπού επίσης Υδροχοάκι (και υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να γεννηθεί την ίδια μέρα με τον γιο του!!!), ο άντρας μου είναι Ταύρος κι εγώ Αιγόκερως!!! Προβλέπεται μάχη!!! Χαχαχα!

Ελιτάκι και Κατερινάκι, είστε πολύ τυχερές που έχετε Αιγοκεράκια (μακραν τα καλύτερα παιδια!!!)

Κανένα νεότερο απο Καρδούλα, Υδροχοάκι και Νίνια έχουμε??? Κορίτσια περιμένουμε νεα σας!!!!

Φιλάκια, προς το παρόν!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαμάδες και μπεμπάκια!!!

huida πλησιάζει η ώρα που θα αγκαλίάσεις τον γιοκα σου!!!

Βρε Λιτσάκι τι είναι αυτο με τα υδροχοάκια σε εσάς; Πως τα εχει καταφέρει ετσι ο ανδρας σου;

Η καρδουλα και το Υδροχοάκι μέχρι χθες δεν είχαν γεννησει. Στην Νίνια εστειλα μήνυμα οταν μου απαντήσει θα σας πω!!!

Πάντως Υδροοχάκι και Καρδουλα γεννάνε και οι δυο στο Μητερα οποτε ίσως να ειναι οι πρώτες που θα γεννησουν παρεα!!!!!!

Εγω έχω ενα κάρο εξωτερικές δουλίτσες να κάνω σήμερα, οπότε σιγά σιγα ξεκινάω!!! Θα κλεισω και ραντεβού για κούρεμα και νύχια ωστε να είμαι ετοιμη για την γέννα!! Και σκεφτόμουν να πάρω και ενα δυο ζευγάρια κανονικά παπουτσια και κανένα μπουφανάκι για την μικρή μου!Εννοώ χειμερινά για του χρόνου!! Γιατι τωρα υπάρχουν εκπτώσεις!! Οχι τιποτα ιδιαίτερο κάνένα σπορτεξάκι για το χειμώνα, είδα ενα ωραίο ζευγάρι της ναικ που απο 65 ευρω το έριξαν 29, νομίζω πως ειναι ευκαιρία!! Απο την μία σκέφτομαι πως ειναι νωρίς, απο την άλλη σκέφτομαι πως τωρα για 2-3ζευγαράκια παπουτσια και ενα μπουφάν θα δώσω 100 ευρω ενω τον Σεπτέμβριο που είναι αρχή σεζον θα σκάσω 250!! Και τότε θα έχουμε και τοσα αλλα πράγματα να της αγοράσουμε!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, είδες επιτυχία ο αντρούλης μου?

Και να προσπαθούσε τέτοια επιτυχία δεν θα είχε! Χαχαχα!

Πάντως για τα ψώνια που λες, είναι ευκαιρία (κι εγώ το σκέφτηκα) αλλά φοβάμαι λίγο για τα νούμερα... ακόμα δεν ξέρουμε πόσο θα γεννηθούν και πόσο θα αναπτύσσονται στην αρχή...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιτσάκι σκέφτηκα πως και Φεβρουάριο να γεννηθούν τον Νοέμβριο θα ειναι εννέα μηνών, και τον Φεβρουάριο θα ειναι δώδεκα!! Οπότε αν πάρω ενα ζευγάρι σπορτέξ για ενα παιδάκι 6-9 μηνών και ενα για 9-12 θα ειμαι εντάξει ε; Καθώς και απο ενα μπουφανάκι στις ίδιες ηλικιες!! Δεν ξέρω κιολλας δεν εχω ξαναγίνει μαμα, αλλα απο τις τιμές που βλέπω τα παιδάκια ανα τριμηνο σχεδον θέλουν ρούχα και παπουτσια!! Σκέφτηκα πως θα πρέπει τον κυριο ογκο να της το ψωνίζω στις εκπτώσεις για την επόμενη χρονιά!! Τουλάχιστον τα ακριβά κομμάτια οπως μπουφαν και παπουτσια, δεν ξέρω κιολλας.. τι λέτε και εσεις;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου δίκιο έχεις! Αλλά έχω την εντύπωση οτι αυτό θα είναι εφικτό απο του χρόνου και μετά...

Ίσως οι παλιότερες μανούλες ξέρουν κάτι περισσότερο....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο εχεις σε διλημμα ειμαι και εγω!!! Λοιπον παω για τις δουλιτσες μου γιατι ειναι πολλες, και θα ριξω μια ματια σε τιμουλες κτλ βλέποντας και κανοντας!!!

Σκέφτομουν πως οταν επιστρέψω θα εχω αγωνία να ανοιξω το θεμα μήπως δω καμμια γεννα!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μας!

σήμερα αν και αργήσαμε να κοιμηθουμε (τον είχα στο στήθος από τις 9 μέχρι τις 11 περίπου) το βγαλε σερί μέχρι τις 6 και το καταχάρηκα...

Διάβασα ότι όταν κάνουν μαραθώνιους θηλασμούς είναι για να αυξηθεί η παραγωγή οπότε έκανα υπομονή...λες και μπορούσα να κάνω κάτι άλλο!

Δεν έχω καμία όρεξη να ασχοληθώ με θήλαστρα και μπιμπερό και ελπίζω να μη χρειαστεί ακόμη, βέβαια κάποια στιγμή πρέπει να βγάλω μπας και χρειαστεί να τον αφήσω σε κανέναν χριστιανό ξέρω....

Ινκα εγώ έχω αρκετά ράματα, τα περισσότερα βέβαια εσωτερικά αφού ο βεντούζας έβγαινε με το χέρι σαν το σουπερμαν (δεν έπρεπε να του πάρω το κορμάκι από το Η&Μ!!!) αλλά και εξωτερικά. Δεν ξέρω αν αλλάζει η αίσθηση, ελπίζω να σου πω ΣΥΝΤΟΜΑ! Ένας φίλος μου λέει πάντως ότι η γυναίκα του έγινε καλύτερη από πριν ;)

Ηuida περιμένουμε νέα το βραδάκι...μην αγχώνεσαι ο μπέμπης είναι κοντά!!!!

Για ρουχάκια και παπούτσια κι εγώ έχω μπει μαρία σε πειρασμό για του χρόνου το χειμώνα αλλά δεν ξέρω...υπάρχουν και τα μαγαζιά outlet που είναι ο,τι πρέπει για τα παιδικά. Ίσως αν βρω κατι πολύ καλό, όπως τα prenatal που κάνουν στο τέλος 80% να πάρω κανα δυο


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελίτα φοβερός είναι ο γιόκας σου!!!!!!!!!!!!!!!!! Και σου μοιάζει!!!!!!!!!

Κι εσύ είσαι μια κούκλα, ρε κορίτσια τι θα γίνει;;; καμιά άσχημη σε αυτό το φόρουμ δεν έχουμε;;;;

Είστε κι εσείς λίγο σαν παλιάτσος με τα ρουχάκια;; κι εμάς τα περισσότερα μας πλέουν ακόμη

Λέω να κρατήσεις εσύ τον μπέμπη τον ήσυχο και να παραδώσεις τη μπέμπα με το που θα έρθει στο μπαμπά της που του μοιάζει κι όλας!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalimera koritsia!!!!!

katerina ,pos to zigizeis to moro ;

mammycool,sou exo ebistosini ...sou eyxomai na einai kai kalitera!!!!

vgike san ton superman;xaxaxaxaxaxa!!!!pethenooooooooo!!!kai stin photo exei to ena xeraki pano ...glykoulis!!!!!

maraki ,ego den psonizo apo tora gia tou xronou ...den ksero kan ti xriazete...aloste vre maria ...tha sou kanoun dora tora me ti genna ..ta alazeis kai perneis gia tou xronou ...tha exeis kai tin vaftisi kai ta xristougenna....krata oikonomies gia pio megala eksoda ....genna,vaftisi,diakopes....

oso gia ta nike ,nomizo otan arxizoun na perpatane farane eidika papoutsia.

otan vgazete gala me to thilastro ...to thilastro to exete apostirosei;kai meta apostironete to bibero kai to vazete mesa to gala;sosta;gia na to apothikeysete to vazete sto psigio i stin katapsiksi;poses meres diarkei;

i kardoula pou einai ;..ksero,ksero..volta me ton skylo!!!!xaxaxaxa!!!

na exoume oles mia omorfi mera!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο κ αγωνια μεγάλη!!! ακομα χουζουρευω κ θελω να σηκωθω να βαλω κανενα φαι στο φουρνο, εχω επιχειρηση ξυρισμα κ ελεγα αν προλαβω να κανω ενα ισιωματακι στο μαλλι μηπως ερθει ο μπεμπακος (να μην με δει σαν τρελη)!

Μου χαλασε κ ενα σκατοδοντο γ....!!!!! ο οδοντιατρος μου ειπε μετα τη γεννα....τοσο ασβεστιο απο την αρχη παιρνω!!!!

Μαρια νομιζα πως αλλαξεσ γιατρο...τωρα πηρα κ στο μητερα για τα δωματια κ αυτα. οικονομικο 3κλινο θα παρω. εχει διαφορα 600 ή 800 κ επειδη θα δωσω βλαστοκυτταρα κ ιστο εκει αλλα 100 εκπτωση. Υπόψιν αν εχεις κανει ολες τις εξετασεις σου εκει εχεισ αλλα 200 -300 εκπτωση. Εμενα δεν μου το αναγνωριζουν γιατι δεν εκανα αυχενικη αλλα αμνιο...ακου τα ζωα!!! παρολο που ειναι πιο φθηνη η αυχενικη...θελω να ρωτησω τα κοριτσια αν θα ειναι καποια εκει σε περιπτωση που με πιασει νυχτα! απ οτι ξερω 2-6 ο γιατρος κοιμαται!!! κ αν θα ειναι συνεχεια μαζι μου καποια...προτιμω την μαρια, εχω ακουσει τα καλυτερα!!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Ινκα εγώ έχω αρκετά ράματα, τα περισσότερα βέβαια εσωτερικά αφού ο βεντούζας έβγαινε με το χέρι σαν το σουπερμαν (δεν έπρεπε να του πάρω το κορμάκι από το Η&Μ!!!) αλλά και εξωτερικά. Δεν ξέρω αν αλλάζει η αίσθηση, ελπίζω να σου πω ΣΥΝΤΟΜΑ! Ένας φίλος μου λέει πάντως ότι η γυναίκα του έγινε καλύτερη από πριν ;)

Αυτο ειναι θεμα γιατρου!!! Μπορει να παθεις κ ρηξη μητρας εκεινη την ωρα αλλα αν ο γιατρος ειναι αστερι σε φτιαχνει κ καλυτερα απο πριν


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...