Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα και από μένα! Εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Τετάρτη και τώρα περιμένω με άπειρο άγχος να έρθει η Δευτέρα! Όντως οι πιο δύσκολες μέρες είναι αυτές, όπως έχω διαβάσει από πολλές εδώ! Περνούν βασανιστικά αργά με πολλές διαφορετικές σκέψεις και συναισθήματα! Δεν ξέρω πόσο να περπατήσω και ποιο είναι το όριο της ήπιας δραστηριότητας. Πώς την παλεύετε με την αναμονή; 

      Μέχρι στιγμής δεν έχω συμπτώματα και δεν ξέρω αν πρέπει να έχω.. μόνο κοιμάμαι αρκετά μάλλον λόγω της προγεστερόνης όπως είπατε..

      Εύχομαι καλή επιτυχία σε κάθε μία ξεχωριστά! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσια τι κανετε?

ειμαι πολυ κουρασμενη ολο αποστειρωνω, πλενω ,βγαζω με το θηλαστρο κλπ κλπ πολυ κουραση το θηλαστρο ρε γαμωτο αλλα τι να κανω δεν θελω να της κοψω το μητρικο γαλατακι αλλα και στηθος δεν παιρνει τι να κανω??

εντωμεταξυ αυριο θα παει και ο αντρας μου δουλεια μετα απο πολλες πολλες μερες και ειμαι καπως που θα ειμαι μοναχουλα μου

καρδουλα τι κανεις ? πως εισαι ?πονας?

ελιτα σας ειπαν ποτε θα την παρετε? ωστε τσαουσο η μικρη ε? η δικια μου αντιθετως ειναι αγγελουδι φτου φτου να μην την ματιασω κλαιει μονο οταν πειναει και τις υπολοιπες ωρες ή που θα κοιμαται ή που θα καθεται να χαζευει γυρω γυρω χωρις να γκρινιαζει καθολου δεν ακουμε μωρο στο σπιτι μονο ο μικρος μου ταλιμπαν ακουγεται που κανει για 10 παιδακια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατερινα και η δικη μου δεν επιανε στηθος και ημουν οπως ακριβως τα περιγραφεις. Δυο μηνες μου κρατησε με το θηλαστρο (κι οχι αποκλειστικα μητρικο) και μετα ξενο. Οσο ηπιε καλο της εκανε. Μακαρι να ηταν παραπανω.

Θα ΄θελα τωρα ο μπεμπης να καταφερει να το πιασει, για να δουμε, γιατι λενε οτι οσο πιο αδυνατα ειναι τοσο δυσκολευονται...


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ νατασσα δεν ξερω ποσο καιρο θα το αντεξω αυτο ειναι μαρτυριο οταν κοιμαται η μικρη εγω αντι να ξεκουραστω βγαζω γαλα και κοιμαμαι πλεον ελαχιστα , εμενα δεν πιανει με τιποτα ειναι 2.600 σημερα που την ζυγισα αλλα στην μοναδα της εδιναν ολο μπιμπερο και μεσα στην θερμοκοιτιδα την εβρισκα συνεχεια με πιπιλα:mad: Που να πιασει και αυτο το καημενο ειναι που ειναι μια σταλια εμαθε και το μπιμπερο παει το χασαμε το παιχνιδι..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?

ειμαι πολυ κουρασμενη ολο αποστειρωνω, πλενω ,βγαζω με το θηλαστρο κλπ κλπ πολυ κουραση το θηλαστρο ρε γαμωτο αλλα τι να κανω δεν θελω να της κοψω το μητρικο γαλατακι αλλα και στηθος δεν παιρνει τι να κανω??

εντωμεταξυ αυριο θα παει και ο αντρας μου δουλεια μετα απο πολλες πολλες μερες και ειμαι καπως που θα ειμαι μοναχουλα μου

καρδουλα τι κανεις ? πως εισαι ?πονας?

ελιτα σας ειπαν ποτε θα την παρετε? ωστε τσαουσο η μικρη ε? η δικια μου αντιθετως ειναι αγγελουδι φτου φτου να μην την ματιασω κλαιει μονο οταν πειναει και τις υπολοιπες ωρες ή που θα κοιμαται ή που θα καθεται να χαζευει γυρω γυρω χωρις να γκρινιαζει καθολου δεν ακουμε μωρο στο σπιτι μονο ο μικρος μου ταλιμπαν ακουγεται που κανει για 10 παιδακια

Ναι το ιδιο ακριβως Κατερινα μου ετσι ειναι κουραση το θηλαστρο. Σημερα τον καταφερα ενα γευμα ολοκληρο στηθος. Φαινοταν χορτασμενος και τσεκαρισα του δωσα το μπιμπερο και ειπιε μονο 20 που σημαινει πως ηταν χορτασμενος. Τα πηγαινε πολυ καλα. Και ενω με ποναγε το στηθος μετα μαλακωσε που σημαινει πως μου αδειασε. Να την βαζεις πριν να την ταισεις οταν πειναει. Εμενα ο μπεμπης ουτε κι ιταν πειναει κλαιει μονο αν ειναι πολυ απελπισμενος. Και η μπεμπουλα ησυχη φαινεται απλα οταν πειναει την ακουει ολη η μοναδα. χιχι!!!Αλλα μας ειπαν παντα ετσι ειναι τα κοριτσια πιο ζωηρα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

]

raili pou ta vlepoun ta morakia sou ...

Στο facebook τα βλέπουν... Αν και live είναι πολύ πιο όμορφα!!!! (αυτό με την μαμά κουκουβάγια το έχετε ακούσει,πιστεύω!)

Όσον αφορά τα ράμματα, μετά από 3 φυσιολογικούς τοκετούς μπορώ να σου πω πως η αίσθηση είναι ίσως και καλύτερη από πριν!!!! Ίσως όμως να είναι και θέμα γιατρού γιατί έχω ακούσει διάφορα...

Επεξεργάστηκαν by riaili
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τσάκισα τρια κομμάτια σπανακόπιτα και τώρα έχω απίστευτη καούρα...

Το μεσημέρι πήγαμε για φαγητό La pasteria με τον αντρούλη μου εκεί που ήταν και το πρώτο μας ραντεβού.....

Αύριο θα μετρήσουμε πάλι το γιο μου...Ακούω στοιχήματα...Την Τετάρτη ήταν 3700..


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα, η δικη μου ειχε γεννηθει 2450 και μου ειπαν παντα μετα το στηθος συμπληρωμα για σιγουρια. Οποτε καλομαθε από την πρωτη μερα. Το κακο ηταν που δεν νοικιασα νοσοκομειακο, μηπως και δεν μειωνοταν η παραγωγη τουλαχιστον. Εχω το swing medela.

Καλα φανταζομαι οτι τωρα και με ενα ακομα θηριακι σπίτι το κουραγιο για συνεχη αντληση θα ειναι μηδαμινο.

Παντως η αποψη μου ειναι όσο πάρει (δεν ξερω πως ακουγεται αυτό, ειμαι υπερ του θηλασμου), αλλα και η ψυχικη μας υγεια και ηρεμια ειναι βασικα πραγματα για να ειμαστε σωστες μανουλες....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

ελιτα τι καλα μακαρι να αρχισει να τα παιρνει ολα στηθος εμενα δεν το δεχεται με τιποτα και δεν θελω να την ταλαιπωρω μην μου χασει και βαρος..τουλαχιστον απο γαλα καλα παμε σε καθε αντληση βγαζω 150 ml περιπου φαντασου οτι πεταω και αρκετο γιατι εχουμε γεμισει


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

νατασσα νοικιασα νοσοκομειακο και ευτυχως εχω πολυ καλη παραγωγη και της καλυπτω ολα τα γευματα με δικο μου, παντως και εγω ετσι σκεφτομαι εαν δεν πιασει στηθος θα κανω υπομονη 40 μερες παραπανω δεν την παλευω, δεν εχω και καθολου χρονο για τον μικρο πια και νιωθω τυψεις


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα τον ζυγισα και ηταν 2480 παει πολυ καλα γιαυτο δεν τον φοβαμαι, ειναι και ρουφηχτρας θα τον εμπιστευτω λιγακι, θα τον αφηνω να τρωει. Ξερω αν σταματησει εχει χορτασει. Πρεπει ναχουμε και λιγη εμπιστοσυνη μη μας πιανουν ανασφαλειες. Μας εχουν γεμισει το κεφαλι με διφορα , περι συγχυσης θηλης. Δε λεω τα μπερδευουμε τα παιδακια αλλα ειναι γεννημενα για να θηλαζουν στηθος και οχι για μπιμπερο, στο χερι μας ειναι. Εγω θα του το κοβω σιγα σιγα το μπιμπερο. Σημερα ηταν πολυ καλος και μου δωσε θαρρος ανταποκρινεται μια χαρα το παιδακι γιατι να του το στερησω. Εχει πλακα οταν ανοιγει τη στοματαρα και ψαχνει να καπακωσει τη θηλη. Η μπεμπα δεν ξερω εχει αλλο στυλ στο ρουφηγμα στο μπιμπερο και αν δεν της αρεσει κατι κλεινει το στομα και δεν το ανοιγει ενω ο μπεμπης λιγο να του το ακουμπησεις στο στομα ανοιγει. Να δουμε τι θα δουμε και με τη μικρη ειμαι πολυ περιεργη πάντως.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, μπήκα πριν λίγο... προσπάθησα και νωρίτερα αλλά είχα πρόβλημα με το δίκτυο και με πέταγε έξω....

Κανενα συνταρακτικό νέο ακόμα, ε???

Αύριο ίσως έχουμε καλύτερα νέα...

Σας αφήνω, πάω για ύπνο...

Θα τα πούμε αύριο!

Καληνυχτάκια και φιλάκια πολλά!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειναι πιο ζορικη παντως. Ομως εχω ενα ατου ανεξαρτητως των κιλων της αυτη τη στιγμη ειναι ενος μηνου παιδακι.Ηδη εχει δυναμωσει. Δεν φαινεται τοσο μικροκαμωμενη για προωρακι.Η Πατσουρου στο βιβλιο της ελεγε ενα ωραιο. Και τα προωρα εχουν δικαιωμα στη θηλη. Μουχει μεινει αυτο το λεω συνεχεια.Και για μενα ειναι ξεκουραση να τα θηλαζω απο το να τραβαω με το θηλαστρο. Εκλεισα ενα μηνα βυζεμα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ελιτα αλλα η δικια μου δεν δεχεται το στηθος κλεινει το στομα και δεν...τι να κανω?

Ακριβως σαν τη δικη μου, την ειχα ορθια στον ωμο μου και με το που την κατεβαζα στο στηθος γυρνουσε το κεφαλι από την αλλη και φωναζε (για μπιμπερο προφανως). Αφου και στο νοσοκομειο τους ειχε κανει εντυπωση.

Μηπως τα υδροχοακια ειναι λιγο αναποδα??? Και θα εχω δυο τετοια!!!!!


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...