Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Θα περάσουν αργά και βασανιστικά...

      Να είμαι ήσυχη και χαλαρή.. τις δύο πρώτες μέρες χουχουλιασμα.. μετά αντε να πάω και καμιά βόλτα.. 

      Filicine, utrogestan, Ω3-6-9, prolutex μια κάθε βράδυ.. 

      Επίσης η προγεστερονη σήμερα έπεσε από 23,9 στο 20.. κάτι που είναι φυσιολογικό... για να ξέρεις και συ συο λέω!

      Αργά και βασανιστικά έχεις δίκιο αλλά που θα πάει περάσουν και για τη χοριακη σου και για τη μεταφορά μου!!! Εγώ σβήνω τις μέρες σαν κατάδικος κάθε μέρα!!! Τέλεια λοιπόν χαλάρωσε κι απόλαυσε το για να περάσουν πιο εύκολα οι μέρες! Και δες το σαν ευκαιρία να κάνεις πράγματα που δεν θα προλαβαίνες στην καθημερινότητα! Εγώ τουλάχιστον έτσι προσπαθώ να λειτουργώ! Σε ευχαριστώ για την απάντηση για τη προγεστερόνη γιατί σίγουρα θα αναρωτιομουν! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ydroxoaki akoma ponas? pws eisai esy?

ποναω πολυ λιγοτερο..εχω λιωσει στο κρεββατι ομως κ με εχει πιασει τρελα! ποσο ηθελα να βγω λιγο εξω...

εδιωξα κ το μεγαλο μωρο στο διπλα δωματιο για να απλωνομαι καλυτερα!

σαν να εχω περιοδο αλλα οχι αυτο το χθεσινο! κ τσιμπηματακια απο κατω με κατι σαν ...βουλωμα


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ydroxoaki ,sta plagia kato apo ta paplomata..i kaliteri stasi ...ekeinos den vlepei koilia (moro)na kseneronei ..ki ego den vlepo kitaritida!!!xaxaxaxxaxaxxaxxaxxa!!!!!

vre kardoula mipos gennas kai den theleis na to paradexteis ;oraia ta kanelonia?

καπως ετσι το ψιλιαστηκα!! χαχα! μπραβο!!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

ydroxoaki ,sta plagia kato apo ta paplomata..i kaliteri stasi ...ekeinos den vlepei koilia (moro)na kseneronei ..ki ego den vlepo kitaritida!!!xaxaxaxxaxaxxaxxaxxa!!!!!

vre kardoula mipos gennas kai den theleis na to paradexteis ;oraia ta kanelonia?

Ινκακι σεξοβομβα. Δεν καταλαβες δεν τα τρωει αυτη αυτη ειναι βετζετεριαν 48 κιλα πετσι και κοκκαλο πρωην ανορεξικια

Για τον εγγονο τα φτιαχνει γιατι η αλλη δε μαγειρευει, κι ενας λογος που χωρισανε....Σημερα ειμαι πολυ κατινα αλλα τοχω αναγκη βρε κοριτσια εγω νιωθω σαν φοραδα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες, πώς τα πάτε?Εγώ όλη μέρα παλεύω, τώρα κάθισα λίγο να ξαποστάσω...σε λίγο θα ετοιμάσω την βαλίτσα μου και δεν κάνω τίποτα άλλο για σήμερα. Αύριο έρχονται οι δικοί μου, θα τα αφήσω όλα στην μαμά και την αδερφή μου :D

Ελίτα, μετά την καισαρική δεν σε πονάει η μήτρα, απλά στο σημείο των ραμμάτων αργεί κάπως να επανέλθει η αίσθηση, επιφανειακά όμως..τουλάχιστον είμαστε τυχερές, γιατί με την καισαρική δεν καταπονείται ο κόλπος και έτσι δεν αλλάζει η αίσθηση εκεί χαμηλά ;) όλες περνάμε δύσκολα σε κάποιες φάσεις και μας φταίνε πράγματα, μην τα σκέφτεσαι μωρέ όλα τώρα και το κυριότερο μην ψάχνεσαι να τα λύσεις τώρα!

Βρε κορίτσια, την άλλη εβδομάδα είναι Τσικνοπέμπτη!!Και στις 15/02 Καθαρή Δευτέρα..ευτυχώς, θα έχω γεννήσει, να φάω σαν άνθρωπος, χωρίς αναγούλες και αλλοιώσεις γεύσης..και θα είναι και η μαμά μου σπίτι, οπότε...ποιός την χάρη μου!!!Χαχαχαχα...

Φιλάκια και μην ξεχνιόμαστε...καρδούλα, ετοιμάσου!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες, πώς τα πάτε?Εγώ όλη μέρα παλεύω, τώρα κάθισα λίγο να ξαποστάσω...σε λίγο θα ετοιμάσω την βαλίτσα μου και δεν κάνω τίποτα άλλο για σήμερα. Αύριο έρχονται οι δικοί μου, θα τα αφήσω όλα στην μαμά και την αδερφή μου :D

Ελίτα, μετά την καισαρική δεν σε πονάει η μήτρα, απλά στο σημείο των ραμμάτων αργεί κάπως να επανέλθει η αίσθηση, επιφανειακά όμως..τουλάχιστον είμαστε τυχερές, γιατί με την καισαρική δεν καταπονείται ο κόλπος και έτσι δεν αλλάζει η αίσθηση εκεί χαμηλά ;) όλες περνάμε δύσκολα σε κάποιες φάσεις και μας φταίνε πράγματα, μην τα σκέφτεσαι μωρέ όλα τώρα και το κυριότερο μην ψάχνεσαι να τα λύσεις τώρα!

Βρε κορίτσια, την άλλη εβδομάδα είναι Τσικνοπέμπτη!!Και στις 15/02 Καθαρή Δευτέρα..ευτυχώς, θα έχω γεννήσει, να φάω σαν άνθρωπος, χωρίς αναγούλες και αλλοιώσεις γεύσης..και θα είναι και η μαμά μου σπίτι, οπότε...ποιός την χάρη μου!!!Χαχαχαχα...

Φιλάκια και μην ξεχνιόμαστε...καρδούλα, ετοιμάσου!!!

Οντως δενεχω ακομα αισθηση καλη σα μουδιασμενο ειναι ενα τμημα εκει κατω

και λιγο ποναει οταν το πιεζω στην τομη

πως θα το καψω αν φοβαμαι μην πονεσει αυτο σκεφτομαι. Πάντως απο λοχεια σχεδον καθαρισα. Κατι υγρα που κατεβαζω βλεννες ειναι φυσιολογικο?Σα να χω ωορριξια ειναι


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και απο εμενα...

Ο λαιμος ειναι καπως καλυτερα, αλλα η μυτη μου παει απο το κακο στο χειροτερο.. Ο γιατρος μου ειπε να αρχισω ceclor, αλλα εγω βρε κοριτσια δεν θελω να φορτωσω το μωρακι μου με επιπλεον φαρμακα.. αρκετα εχει παρει μεχρι τωρα.... Ειπα να περιμενω να δω μηπως εχω καλυτερευσει μεχρι αυριο αλλα δεν το βλεπω... Πηγε και ο αντρας μου και πηρε να κανω εισπνοες με ευκαλυπτο, αλλα και παλι δεν βλεπω προκοπη.. :-(

Πολυ στενοχωρηθηκα.. Για να δουμε τι θα γινει.......


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελίτα μου, να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου...εμένα μου είχε πεί μόλις τελειώσουν τα λόχεια να πάω να τον δώ. Στην αρχή ίσως να φυλάγεσαι λίγο, από δικό σου άγχος μην κάνεις κάτι βλαπτικό, αλλά οκ σε κανένα μήνα θα το έχεις ξεχάσει τελείως..;)


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια και απο εμενα...

Ο λαιμος ειναι καπως καλυτερα, αλλα η μυτη μου παει απο το κακο στο χειροτερο.. Ο γιατρος μου ειπε να αρχισω ceclor, αλλα εγω βρε κοριτσια δεν θελω να φορτωσω το μωρακι μου με επιπλεον φαρμακα.. αρκετα εχει παρει μεχρι τωρα.... Ειπα να περιμενω να δω μηπως εχω καλυτερευσει μεχρι αυριο αλλα δεν το βλεπω... Πηγε και ο αντρας μου και πηρε να κανω εισπνοες με ευκαλυπτο, αλλα και παλι δεν βλεπω προκοπη.. :-(

Πολυ στενοχωρηθηκα.. Για να δουμε τι θα γινει.......

episis giota mporeis na kaneis eispnoes me kremmudi,koveis mpoliko sena mpol vazeis mia petseta apo panw k ka8esai oso antexeis!!! potami 8a trexei meta!!!:eek:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

kardoula exeis poly plaka!!!!edo moro ,ekei moro,pou einai to moro!!!!

ego stamatisa na skeftome tin genna...opote thelei ....ekeino pou exo paratirisei einai oti kserenome ston ypno....

den perno sxedon katholou ta sibliromata...kano vlakeia;meta ton toketo pernete eseis ;

ioanna ,me ton fisiologiko toketo kaneis panta ramata ston kolpo;...meta den exeis tin idia aisthisi;ti alazei meta;kai einai gia panta ;

elita ,den eisai katholou katina...edo imaste mia parea ..an den ta poume edo pou tha ta poume!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρε η Jend τηλεφωνο...... Ειναι μια χαρα και αυτη και το μωρο... Λογικα θα βγουν την Τριτη οποτε οποια γεννησει αυριο ισα που την προλαβαινει!! Το μωρακι ειναι μια χαρα, ησυχο και γερο!!

Εχετε ολες φιλακια!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα!!!! Καρδούλα, Υδροχοάκι ακόμα εδω;

Πάρος περαστικά της πως ειναι;Γιώτα εσυ πως τα πας σήμερα με την γρίπη;

Ελιτάκι πως ήταν η μικρη; Δευτέρα Τρίτη δεν εχει σημασία, το θεμα ειναι πως πλησιάζει η στιγμή που θα την πάρετε σπιτάκι σας!!!Καταλαβαινω πως νιώθεις και αυτο δεν οφείλετε σε κακία αλλα στην έλειψη της μικρής σου!! Αλλα κοριτσάκι μου για να την κρατάνε κάτι θα ξέρουν καλύτερα, καλύτερα να περιμένετε δυο μερούλες ακόμα και η μικρή να έρθει σπιτάκι σας οταν θα ειναι απόλυτα ασφαλές. Εξάλλου αυτό δεν ειναι πλέον το αλφα και το ομέγα της ζωής μας; Το καλύτερο για τα παιδιά μας;τόσο άντεξες κάνε λίγο ακομα υπομονή.

Πάντως κοριτσια τέτοιο οξύ πονο στην κοιλιά που ένιωσα χθες το βράδυ δεν τον είχα ξανανιώσει!!! συνήθως ποναω στην ενδομητριώσεις, στο γόνατο, μέση, ισχύο, πλάτη και στην κοιλιά εχω μικρά πονάκια, οχι τέτοιο πράγμα!! Συνήθως την μικρή ακόμα και στον ύπνο της την ψιλοακούω, χθές τιποτα!!! τόσα πραγματα εκανα να την ξυπνήσω και για πρώτη φορα δεν αντιδρούσε ουτε στο ελάχιστο!!! Πάει και τελειώσε κοιμάται οπως κοιμάται ο μπαμπάς της!!!

Ραμονίτσα αν ο ανδρας σου βάλει το αυτί του στην κοιλιά σου σε διάφορα σημεία για αρκετή ωρα, σε κάποιο σημείο αναλόγως την θέση του μικρού θα ακούσει την καρδιά του!!! δοκιμάστε το, ειναι μοναδική αισθηση για τον μπαμπά και ασφάλεια για εμας!!!

Το ξέρω το μαγαζί, έχουμε και στην Χαλκίδα, εχω αγοράσει πολλά πραγματάκια αλλα απ' οτικαταλαβαίνω απο το σαιτ εδω δεν εχουμε ποικιλία!!! απο το ιντερνετ πως αγοράσατε;

Υδροχοάκι εγω έχω ήδη μιλήσει με την Μαρία και την Φαίη για το δωμάτιο μου. Αλλα εκεινη την ωρα που θα μπουμε ο ανδρας μου θα δηλώσει το δωμάτιο μου, πως θέλω αποκλειστικά θηλασμό και πως δεν θέλω να φωτογραφήσουν το παιδί!!! Του εχω γράψει και σημείωμα για να μην τα ξεχάσει απο το αγχος του!!!!τι σου έιπε εσένα ο Στάθης;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...