Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Ε2 ήταν 512 , ακριβώς πριν την ωοληψια τα είδε ο γιατρος.και προχώρησε.μετα μου είπαν ότι δεν βρέθηκε ωαριο....δε ξέρω τι συνέβη και αν συμβαίνει γενικά...

      Άρα κορίτσι μου ήταν η κυστικα η ανώριμα...αυτό δυστυχώς συμβαίνει και ανεβαίνει κανονικά η ε2...μου ειχε συμβεί και εμένα και σε καταλαβαίνω πως ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτό όταν έχεις κάνει και όλη τη διαδικασία...

      14 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

      Μην αγχώνεσαι καθόλου...είναι πολλά το καταλαβαίνω...αλλά εν τέλει θα δεις πως δεν είναι τίποτα..😁

      Εγώ είμαι 12 εβδομάδων  έγκυος κορίτσι μου...μετά την 7η εμβρυομεταφορα μου...🌈

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

den kserw ti lete o dikos mou leei 8a tin kleisei monastiriiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!

min pw tis proalles pou mou leei ksereis ti lene...tis kores leei dinoun sautous pou exoun kanei polles amarties!!! den to sxoliasa ekeini tin stigmi!!! den i8ela na sigxistw!!!pantws i dikia mas pleura olo koritsia kanoume opote....


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Με κορίτσια σας καλύπτουμε κι εμείς!!! Όλοι γύρω-γύρω κορίτσια!!! Mammycool να συζητήσουμε τον δικό σου μιας και είμαστε κι οι δυο εδώ πάνω ή έχεις καλύτερη προσφορά;;;:wink:;-):wink:

Μαρία 299+22 τα μεταφορικά μου δίνει αλλά δεν έχω ξανακάνει online αγορές και το σκέφτομαι ακόμα


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια τακτοποιήστε την προίκα γιατί και εμείς γαλανομάτηδες είμαστε!!! χαχαχαχα!!!! Είναι και ήσυχος μέχρι στιγμής οπότε ανεβαίνει το κασέ!!!! ΑΑΑΑ, και απο προσόντα μια χαρά τον βλέπω!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

katerinaki κουκλα η κορη σου!!!!

εγω τον γιο μου δεν τον δινω!! θα μεινει με την μανουλα!!!!

καποια στιγμη οταν φτασει 30-35 θα παω στο μια νυφη για τον γιο μου να διαλεξω την πιο καλη!!χαχα


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

katerinaki κουκλα η κορη σου!!!!

εγω τον γιο μου δεν τον δινω!! θα μεινει με την μανουλα!!!!

καποια στιγμη οταν φτασει 30-35 θα παω στο μια νυφη για τον γιο μου να διαλεξω την πιο καλη!!χαχα

sostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που κοιμάται ο μικρός και λείπει ο σύζυγος με την κόρη ας σας γράψω την εξελιξη του τοκετού!!!

Την προηγούμενη Παρασκευή τέτοια ώρα είχα πάει στο Ιασώ να με δει ο γιατρός απο κάτω... Μου βάζουν τον καρδιοτοκογράφο κάθομαι αρκετή ώρα και μου λέει ο γιατρός μια χαρά ειναι το μωρό φύγε και θα κανονίσουμε το επόμενο Σάββατο να μπεις με ραντεβού.

Φεύγουμε απο το Ιασώ και ξεκινάω στον άντρα μου μια μουρμούρα που δεν περιγράφεται.. Οτι γιατί δεν με είδε απο κάτω, να μου πει αν έχει κατέβει το μωρό, αν έχει μαλακώσει ο τράχηλος και άλλα τέτοια..

Όλο το Σάββατο ήμουν με μια μούρη μέχρι το πάτωμα και φυσικά την πλήρωσε ο άντρας μου.. Και του λέω για να βρω την ησυχία μου και να ηρεμίσω να πάει για σκι την Κυριακή αφού για να γεννήσω υποτίθεται οτι είχα μπροστά μου μια βδομάδα..

Το Σάββατο το βράδυ πήγαμε στον νονό της μικρής που είχε την γιορτή του, και την Κυριακή στις 7:00 ο σύζυγος φεύγει για σκι.

Κατα τις 8:00 ξυπνάω, πάω τουαλέτα και ξαπλώνω πάλι στο κρεβάτι. Αρχίζω να έχω πόνους περιόδου που έρχοντουσαν και έφευγαν, λέω η ιδέα μου είναι και κάθομαι μέχρι τις 9:00 στο κρεβάτι. Αφού συνέχιζαν οι πόνοι πάω κάνω μπάνιο, ξυρίζομαι κιόλας για να είμαι έτοιμη! Παίρνω τηλ τον σύζυγο, μου λέει πάρε με τηλ αν συνεχίσεις να πονάς.. Κατα τις 10:00 αφού έφαγα και πρωινό, παίρνω τηλ την μαμά μου και μου λέει πάρε κατευθείαν τον γιατρό, τον παίρνω και μου λέει πήγαινε στο Ιασώ να σε βάλουν στον καρδιοτοκογράφο και έρχομαι! Ξαναπαίρνω τον Θοδωρή και μου λέει πάρε με τηλ να μου πεις αν είναι να γυρίσω(ή αναισθησία μιλάμε)!

Πάω στο Ιασώ με την μαμά μου, η οποία μου έλεγε να πάρω την βαλίτσα μαζί και εγώ δεν ήθελα, τελικά την πήρα!!

Με βάζουν στο μηχάνημα, μου χώνει και χέρι η μαία(ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ) και μου λέει ο τοκετός έχει αρχίσει, αλλά θα αργήσουμε γιατί το μωρό ειναι ψηλά... Με πιάνει πανικός, μου ήρθε να βάλω τα κλάματα και εκείνη την ώρα έρχεται ο γιατρός, του λέω πάρτε τον άντρα μου να έρθει γιατί δεν γεννάω χωρίς αυτόν! Με ετοιμάζουν και ο γιατρός φεύγει και έρχεται κατά τις 13:30 που με πιάσαν οι πόνοι! Ευτυχώς ήταν Κυριακή και δεν είχε καθόλου κοσμο οπότε οι μαίες καθόντουσαν στο δωμάτιο μαζί μου και περνούσε η ώρα!

Κατά τις 15:00 ήρθε ο καλός μου απο τα χιόνια, έκανα επισκληρίδιο με διαστολή 5, αν και μέχρι εκείνη την ώρα πόναγα αλλά τους άντεχα τους πόνους.. Ο μπέμπης συνέχιζε να είναι ψηλά, και αυτό γιατί ήταν μεγάλος, κάποια στιγμή ξεκινήσαμε με τις μαίες τις εξωθήσεις, έσπρωχνα, έσπρωχνα και δεν κατέβαινε με τίποτα.. Κατα τις 18:00 άρχισε να περνάει η δράση της νάρκωσεις και πόναγα αλλά μου λέει ο γιατρός κάνε υπομονή μπας και κατέβει τώρα που νιώθεις. Έσπρωχνα πάλι αλλά τπτ απο το πολύ χέρι της μαίας τα είχα δει όλα, πιο πολυ πονούσα απο αυτό παρά απο τους πόνους!! Κατα τις 19:00 μου βάζουν επισκληρίδιο αλλά δεν με έπιασε και μέχρι να γεννήσω τα ένιωθα όλα κανονικά, καμία σχέση με την μικρή μου που δεν κατάλαβα τπτ! Ε, μετά απο λίγο πήγαμε χειρουργείο και στις 19:35 βγήκε ο μπουμπούκος...

Ουφ, σας ζάλισα, αλλά αμα δεν τα πω σε εσάς, που θα τα πω???

Πάντως ο γιατρός μου είπε οτι αν έκανα πρώτα τον μικρό δεν θα είχα γλυτώσει την καισαρική!!! Τέλος καλό όλα καλά όμως, μόλις τον είδα τα ξέχασα όλα!!!

Επεξεργάστηκαν by paros99

eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που κοιμάται ο μικρός και λείπει ο σύζυγος με την κόρη ας σας γράψω την εξελιξη του τοκετού!!!

Την προηγούμενη Παρασκευή τέτοια ώρα είχα πάει στο Ιασώ να με δει ο γιατρός απο κάτω... Μου βάζουν τον καρδιοτοκογράφο κάθομαι αρκετή ώρα και μου λέει ο γιατρός μια χαρά ειναι το μωρό φύγε και θα κανονίσουμε το επόμενο Σάββατο να μπεις με ραντεβού.

Φεύγουμε απο το Ιασώ και ξεκινάω στον άντρα μου μια μουρμούρα που δεν περιγράφεται.. Οτι γιατί δεν με είδε απο κάτω, να μου πει αν έχει κατέβει το μωρό, αν έχει μαλακώσει ο τράχηλος και άλλα τέτοια..

Όλο το Σάββατο ήμουν με μια μούρη μέχρι το πάτωμα και φυσικά την πλήρωσε ο άντρας μου.. Και του λέω για να βρω την ησυχία μου και να ηρεμίσω να πάει για σκι την Κυριακή αφού για να γεννήσω υποτίθεται οτι είχα μπροστά μου μια βδομάδα..

Το Σάββατο το βράδυ πήγαμε στον νονό της μικρής που είχε την γιορτή του, και την Κυριακή στις 7:00 ο σύζυγος φεύγει για σκι.

Κατα τις 8:00 ξυπνάω, πάω τουαλέτα και ξαπλώνω πάλι στο κρεβάτι. Αρχίζω να έχω πόνους περιόδου που έρχοντουσαν και έφευγαν, λέω η ιδέα μου είναι και κάθομαι μέχρι τις 9:00 στο κρεβάτι. Αφού συνέχιζαν οι πόνοι πάω κάνω μπάνιο, ξυρίζομαι κιόλας για να είμαι έτοιμη! Παίρνω τηλ τον σύζυγο, μου λέει πάρε με τηλ αν συνεχίσεις να πονάς.. Κατα τις 10:00 αφού έφαγα και πρωινό, παίρνω τηλ την μαμά μου και μου λέει πάρε κατευθείαν τον γιατρό, τον παίρνω και μου λέει πήγαινε στο Ιασώ να σε βάλουν στον καρδιοτοκογράφο και έρχομαι! Ξαναπαίρνω τον Θοδωρή και μου λέει πάρε με τηλ να μου πεις αν είναι να γυρίσω(ή αναισθησία μιλάμε)!

Πάω στο Ιασώ με την μαμά μου, η οποία μου έλεγε να πάρω την βαλίτσα μαζί και εγώ δεν ήθελα, τελικά την πήρα!!

Με βάζουν στο μηχάνημα, μου χώνει και χέρι η μαία(ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ) και μου λέει ο τοκετός έχει αρχίσει, αλλά θα αργήσουμε γιατί το μωρό ειναι ψηλά... Με πιάνει πανικός, μου ήρθε να βάλω τα κλάματα και εκείνη την ώρα έρχεται ο γιατρός, του λέω πάρτε τον άντρα μου να έρθει γιατί δεν γεννάω χωρίς αυτόν! Με ετοιμάζουν και ο γιατρός φεύγει και έρχεται κατά τις 13:30 που με πιάσαν οι πόνοι! Ευτυχώς ήταν Κυριακή και δεν είχε καθόλου κοσμο οπότε οι μαίες καθόντουσαν στο δωμάτιο μαζί μου και περνούσε η ώρα!

Κατά τις 15:00 ήρθε ο καλός μου απο τα χιόνια, έκανα επισκληρίδιο με διαστολή 5, αν και μέχρι εκείνη την ώρα πόναγα αλλά τους άντεχα τους πόνους.. Ο μπέμπης συνέχιζε να είναι ψηλά, και αυτό γιατί ήταν μεγάλος, κάποια στιγμή ξεκινήσαμε με τις μαίες τις εξωθήσεις, έσπρωχνα, έσπρωχνα και δεν κατέβαινε με τίποτα.. Κατα τις 18:00 άρχισε να περνάει η δράση της νάρκωσεις και πόναγα αλλά μου λέει ο γιατρός κάνε υπομονή μπας και κατέβει τώρα που νιώθεις. Έσπρωχνα πάλι αλλά τπτ απο το πολύ χέρι της μαίας τα είχα δει όλα, πιο πολυ πονούσα απο αυτό παρά απο τους πόνους!! Κατα τις 19:00 μου βάζουν επισκληρίδιο αλλά δεν με έπιασε και μέχρι να γεννήσω τα ένιωθα όλα κανονικά, καμία σχέση με την μικρή μου που δεν κατάλαβα τπτ! Ε, μετά απο λίγο πήγαμε χειρουργείο και στις 19:35 βγήκε ο μπουμπούκος...

Ουφ, σας ζάλισα, αλλά αμα δεν τα πω σε εσάς, που θα τα πω???

Πάντως ο γιατρός μου είπε οτι αν έκανα πρώτα τον μικρό δεν θα είχα γλυτώσει την καισαρική!!! Τέλος καλό όλα καλά όμως, μόλις τον είδα τα ξέχασα όλα!!!

po,po paros ti perases!!!!!

ego den exo katalavei pos perasan toses ores mexri na genisis ;kathe posi ora ponagesotan isouna spiti kai piges nosokomio;

telika ekanes kesariki;giati den sou ti kanane amesos;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περίπου κάθε 5 λεπτά πόναγα, μπορεί και λιγότερο!

Inka φυσιολογικά γέννησα, στο χειρουργείο μπαίνεις είτε για Φ.Τ είτε για καισαρική!

Οι καούρες γίνοντε επειδή το στομάχι πιέζεται πολύ και χαλαρώνει ο οισοφάγος με αποτέλεσμα να ανεβαίνουν τα υγρά του στομάχου προς τα πάνω!

Elena μισή κουταλιά μαγειρική σόδα σε ένα μισό ποτήρι νερό και σε 2 λεπτά θα είσαι σούπερ!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάρος δεν σε βάζουν από την αρχή στο χειρουργείο; Πως άντεξες τόσες ώρες; εγώ θα αντέξω;

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό και η μπέμπα μου φάνηκε πολύ μικρή 2620γρ μικρή δεν είναι κορίτσια;

Μου είπε έχουμε άλλες τρεις εβδομάδες ,θα μεγαλώσει κι άλλο.

Επίσης μου είπε να σταματήσω και τα γιουτοπαρ και τα μαγνήσια απο σήμερα κι εγώ αγχώνομαι αλλα τι να κάνω θα τα κόψω.

Πολύ αγχος με έχει πιάσει κορίτσια.....


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάρος επεισοδιακή γέννα!! Δηλάδη ουτε σου εσπασαν τα νερά, ουτε αίμα είχες ούτε τιποτα. Μονο πονάκια περιόδου!!

Αχ αυτο σκέφτομαι, αν και εγω εχω μονο αυτο πως θα το καταλάβω πως γεννάω να ειδοποιήσω εγκαιρως τον ανδρα μου και να ξεκινήσουμε για Αθήνα;

Σιλβή γιατι ειναι μικρή; και η δικιά μου τοσο ήταν την Δευτέρα!!! Αντε τώρα να εχει πάρει αλλα εκατο γραμμάρια και να εχει πάει 2720!!! Φυσιολογικο ειναι!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

πω πω ρε πάρος... κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι έκανες καισαρική στο τέλος...αλλά ευτυχώς τη γλίτωσες μπράβο βρε θηρίο...βοήθησε το ότι ήταν το 2ο παιδί ε;;

Σήμερα ήρθε και το τριχωτό μας παιδάκι σπίτι, φαγώθηκε να τον μυρίζει το μπέμπη :D όλα καλά μέχρι στιγμής, στην αρχή έκλαιγε ο σκύλος αλλά τώρα ηρέμησε. ελπίζω να είναι καλά όλα και το βράδυ και να μην κλαίει (ο σκύλος πάντα ε; )

georghar εννοείται ότι θα τα συζητήσουμε όλα μόλις γεννηθεί η μπουμπού σου και φυσικά εννοείται ότι αν τα συμφωνήσουμε θα αναλάβεις το διάβασμα και τα ιδιαίτερα του μπέμπη!!!!!

Για μένα αίθουσα ωδυνών και αίθουσα τοκετού ήταν ένα και το αυτό, δεν άλλαξα αίθουσα, εξαρτάται από το μαιευτήριο φαντάζομαι

Μια κοπέλα που γέννησε χωρίς επισκληρίδιο μου πε πως τις ωδύνες τις πέρασε καθιστή στην τουαλέτα μαζί με τη μαία της. Κάθε γιατρός/ μαία έχει το σύστημά του φαίνεται...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

paros τι εννοεις ΔΕΝ ΣΕ ΕΠΙΑΣΕ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ????

καταλαβες ολους τους πονους στο χειρουργιο???

ειμαι μονη...κλαψ...οαντρας μου με αφησε για μια συναυλια...ενταξει ηθελε πολυ να παει με εμενα δεν βγαινει καθολου...του ειπα μια χαρα ειμαι φυγε

αλλα τωρα με εχει πιασει καταθλιψη κ κλειστοφοβια

σαβουριασα μια πιτσα και μια κοκακολα για να νιωσω καλυτερα...


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...