Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

emeis to peirame apo auto to site http://www.samueljohnston.co.uk/ , alla sto palio forum tha vreis mia lista me diafora site pou stelnoun diafora pragmata oxi mono karotsakia se auto to url http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159&page=70

to http://www.bimbomarket.it/gb/en/ apo oso kserw einai arketa ftino

Link to comment
Share on other sites

emeis to peirame apo auto to site http://www.samueljohnston.co.uk/ , alla sto palio forum tha vreis mia lista me diafora site pou stelnoun diafora pragmata oxi mono karotsakia se auto to url http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159&page=70

to http://www.bimbomarket.it/gb/en/ apo oso kserw einai arketa ftino

:lol::Dthanks 8a ta tsekarw!!!!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοεις εδω οχι στο φειςμπουκ ε;

Θα πας στο προφιλ σου,πίνακα ελέγχου, Pictures & Albums και θα δημιουργησεις αλμπουν!! Το οποίο θα το ρυθμίσεις να το βλεπουν μονο οι φιλοι σου ή ολα τα μέλη. Και μετα θα ανεβάσεις τις φωτος, προσεξε ομως πρεπει να ειναι πολυ μικρές!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και απο εμάς!!

Bouda, να σου ζήσει η κορούλα σου! Να είναι πάντα γερή και δυνατή!!!

Γεωργία, μήπως πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου για την δίαιτα? Εκείνος θα ξέρει καλύτερα αν πρέπει να την συνεχίσεις ή όχι...

Κορίτσια εγώ σήμερα (πάλι) δεν νιώθω πολύ καλά... Τις τελευταίες 3-4 μέρες έχω μια φοβερή υπνηλία (τα πρωινά), είδα και ένα περίεργο όνειρο (οτι γέννησα, σχεδόν μου βγήκε το μωρό χωρίς να το καταλάβω) και έχω αναστατωθεί κάπως... Έχω μια περίεργη διαθεση... εν τω μεταξύ τις τελευταίες 2 μέρες η κορούλα μου είναι πολύ ήσυχη, έχει σταματήσει τις πολλές κλωτσοπατινάδες και όλα αυτά μου έχουν ρίξει πολύ τη ψυχολογία μου....

Ελπίζω να είναι όλα καλά. Αύριο θα πάμε στο γιατρό και θα δούμε τι θα μας πει...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω Μαρια θα τις ανεβασω λιγο αργοτερα που θα ερθει ο αντρας μου γιατι ειναι στο κινητο του

litsaki μην ανησυχεις και εμενα 2-3 μερες πριν γεννησω ηταν πολυ ησυχη και μαλιστα το συζητουσα με τα κοριτσια εδω και ανησυχουσα ολα τα μωρακια στον 9ο μειωνουν τις κινησεις τους γιατι στριμωχνονται πολυ οσο για την διαθεση φυσιολογικο ειναι νιωθεις αγχος για την γεννα και σου βγαινει ετσι


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω Μαρια θα τις ανεβασω λιγο αργοτερα που θα ερθει ο αντρας μου γιατι ειναι στο κινητο του

litsaki μην ανησυχεις και εμενα 2-3 μερες πριν γεννησω ηταν πολυ ησυχη και μαλιστα το συζητουσα με τα κοριτσια εδω και ανησυχουσα ολα τα μωρακια στον 9ο μειωνουν τις κινησεις τους γιατι στριμωχνονται πολυ οσο για την διαθεση φυσιολογικο ειναι νιωθεις αγχος για την γεννα και σου βγαινει ετσι

Ευχαριστώ Κατερινάκι μου, αλλά για να καταλάβω καλά, εννοεις οτι μπορεί ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2-3 ΜΕΡΕΣ??????


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα σας γράφω από το Μητερα γέννησα χθες πρωί με καισαρικη. Ήταν η πιο συγκλονιστική μέρα της ζωής μου. Η μπαμπούλα βγήκε 2820 και μοιάζει με τον άντρα μου. Γεννήθηκε στις 7:40 και από τις 10 είμαστε συνέχεια μαζί κάνουμε rooming in. Είμαι πανευτυχης, προσπαθώ πολύ με τον θηλασμο, κάτι κάνουμε θελουμε πολύ να πετύχει. Τώρα είμαι Μονή μου και σας γράφω με λίγη δυσκολία από το κινητό. Μου λειψατε πολύ αυτές τις μέρες ετοίμαζα τα πράγματα του μωρού και το σπίτι- είχα ως και μαστορους- και δεν μπήκα καθόλου σστο καφέ. Πείτε μου, είστε όλες καλά; Η Κατερινα, η Ελιτα; Η Μαρια; Γεννησε καμία άλλη;

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΟΥΛΑ. ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ. μΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ Η ΦΥΣΗ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ.:lol::lol::lol:


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εννοω οτι τα μωρα γενικα στον 9ο και οσο αυξανουν βαρος μειωνουν τις κινησεις τους παντως συμφωνα με τα δικα μου συμπτωματα μειωμενες κινησεις, υπνηλια εντονη και περιεργη διαθεση ειχα και εγω 2-3 μερες πριν γεννησω τωρα τι να σου πω:P


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι τα μωρα γενικα στον 9ο και οσο αυξανουν βαρος μειωνουν τις κινησεις τους παντως συμφωνα με τα δικα μου συμπτωματα μειωμενες κινησεις, υπνηλια εντονη και περιεργη διαθεση ειχα και εγω 2-3 μερες πριν γεννησω τωρα τι να σου πω:P

Μην μου πεις τίποτα άλλο, γιατί θα αρχίσω να αγχώνομαι περισσότερο.... :P


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

παρος να σου ζησει και παλι!!!!

λιτσακι και μενα ο μπεμπης εχει μειωσει πολυ εως εντελως κινησεις...μαλλον δεν χωρανε απο ενα σημειο και μετα...τον καταλαβαινω κυριως απο τον λοξυγγα! εχει καθε μερα !! μην ανησυχεις!

γεωργια το αυξημενο ζαχαρο οταν δεν ειναι υπο παρακολουθηση και δεν ρυθμιζεται κανει μεγαλο μωρο και αυξημενο αμνιακο υγρο. εκανες το doppler? το ξερω γιατι και μενα με περασανε κοσκινο με το ζαχαρο που τελικα δεν εχω! Αν παντως εχεις οντως ζαχαρο θα σου ελεγα να μιλησεις με τον γιατρο και να μην σταματησεις την διαιτα-διατροφη οτι σου δινουν τλπ. παρε και απο το φαρμακειο το μηχανακι να μετριεσαι με την ταινια αν εχεις τοσο αγχος.


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι 38και2 δεν εισαι???

Ε αν δεν γεννησεις σε 3 θα γεννησεις σε 13 !!! και εσυ και εγω!!!! τι ειναι 10 μερες πανω κατω???? Παρτο αποφαση !!! Το λεω για να το ακουω και εγω!!!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...