Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kalimera egkyoules kai manoules

Bouda, na sas zisei, na einai panta geri kai poly eytyxismeni!

Apo xthes brady brexei kai fisaei apisteyta edw -notia Kriti-o Nikolas ksipnise to brady kai ton akouga na leei "boooouuuuu" gia ton aera, xaxaxa...

kata t'alla isixia..prospathw na plinw kai na stegnwsw kanena rouxo..ax giati den pira stegnwtirio????


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kalimera manoules!!!!!

kale ti omorfa nea einai ayta ?

bouda sigxaritiriaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!na sou zisei to koritsaki sou!!!!!!!!!gia pes mas ...stin afinoun oli tin imera thilazeis ...super!!!...tin kaneis esy mpanio kai tetia?tha mino ki ego se monoklino gi ayto se rotao !!!

kale i paros pote vgenei na mas pei ta nea??

i ramonitsa den bike xtes?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας!!!

Bouda να σας ζήσει και να τη χαίρεστε!!!Μας τη βγήκες απ'τη γωνία, την kardoula περιμέναμε αλλά ... Τουλάχιστον θα γεννήσει πριν το Πάσχα!!!

Το καφέ έπρεπε να λέγεται χειμώνας 2009-2010 σαν κολεξιόν μόδας αφού έχουμε πιάσει όλους τους χειμωνιάτικους μήνες!!!:-P:-P:-P

Εγώ σήμερα είμαι πολύ προβληματισμένη!!!

Σας είπα που πριν 10 μέρες στον υπέρηχο μου είχαν βρει τη φουσκίτσα λίγο μικρή και να καθυστερεί η ανάπτυξη;;; Συγκεκριμένα ήταν 1900γρ. και είχε πάρει μόλις 300γρ. σε τρεις βδομάδες. Επειδή εκείνη την περίοδο έκανα δίαιτα για το ζάχαρο θεώρησα οτι σε αυτό οφείλεται και αποφάσισα να τη σταματήσω. Σήμερα όμως πήρα πάλι αποτελέσματα για το ζάχαρο και είναι πάλι ανεβασμένο!!! Τι να κάνω τώρα;;; Να συνεχίσω τη δίαιτα; Κι αν δε μεγαλώνει η μπέμπα;;; Ή να αφήσω τη δίαιτα κι ας ανεβαίνει το ζάχαρο;;;


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Kουκλίτσες καλημέρα!!!!!!!!!!!!!

Γυρίσαμε και εμείς εχθες το μεσημέρι στο σπίτι μας!!!! Ο μικρός μας (φτου-φτου) είναι πολύ ήσυχος.. Τρώει και κοιμάται!!! Το βράδυ κοιμήθικε κατα τις 12:30, ξύπνησε κατα τις 5:00 και έφαγε και απο τις 6:00 κοιμάται!!!!

Η Ματθίλδη θέλει να τον παίρνει συνέχεια αγκαλιά και θέλει να τον πάει στα παιχνίδια της για να παίξουνε... χιχιχιχι! Με το θηλασμό όλα μια χαρά, εγω και η Pamela Anderson απο μέγεθος!!!!! :)

Βouda συγχαρητήρια για το μωράκι σου!!!!!!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας και να μας πεις και λεπτομέρειες!!!!

Kardoula ακόμα??? Θα βγάλεις ολόκληρο παίδαρο!!!!

Λοιπόν θα μπώ σε λίγο να σας πω λεπτομέρειες απο τον τοκετό!!!

Καλημέρα σε όλες!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα Ιωάννα οπότε ο γιοκας σου δεν τον φοβάται τον δυνατό αέρα!!! Καλό αυτο!!

Γιώτα δίκιο εχεις, δεν ξέρω τι με πιάνει ξαφνικά οταν μένω παντελώς μόνη μου!! Ποτέ δεν είχα τέτοια θέματα πριν!! Εχω και τους δικους μου που με πιπιλίζουν και καταλήγουμε παντα να προσπαθώ να τους καθησυχάσω εγω ενω θα έπρεπε να γινεται το αντίθετο!!!

Γεωργία με τον γιατρό σου μίλησες; τι σου είπε; Πάντως απ' οσο ξέρω σημασία εχει να κάνεις ποιοτικη διατροφή οχι να μην τρως!! την στιγμή που η διαιτα που σου εδωσε ο ενδικρινολόγος δεν αφήνει το παιδί να αναπτυχτεί με την σωστή ταχύτητα γιατι απλά δεν αλλάζεις διαιτα; Μια φίλη μου είχα σάκχαρο, εκανε δίαιτα για 3 μήνες περιπου και τελικά ο γιός της γεννήθηκε 4350!!!

πάρος σε φαντάζομαι να τα βλέπεις και τα δυο μαζι!!! Καλα η κοράκλα σου αντιδράει πολυ καλα!!!Μπράβο της!! Πως νιώθεις εσυ;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!Εχουμε κι άλλο μωράκι...

Εγώ το απόγευμα θα πάω στον γιατρό να δούμε την μπέμπα και αγωνιώ...δεν κοιμήθηκα σχεδόν από το άγχος μου...

Καρδούλα αντε και εσυ να γεννήσεις χωρίς να καταλαβεις τίποτα!!!

Ολες να γεννήσουμε καλα εύχομαι..την άλλη εβδομάδα θα έχουμε τόσα γερά μωράκια που δεν το φαντάζεστε..

Γεωργία από οτι ξέρω η δίαιτα για το σάκχαρο δεν παίζει ρόλο με το βάρος του μωρού λένε και πιστεύω οτι είναι προτιμότερο να 'εχεις ρυθμισμένο το σάκχαρο,εκτος αν έχεις παρατηρήσει εσυ κατι άλλο .Ο γιατρός τι λέει;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας!!!

Bouda να σας ζήσει και να τη χαίρεστε!!!Μας τη βγήκες απ'τη γωνία, την kardoula περιμέναμε αλλά ... Τουλάχιστον θα γεννήσει πριν το Πάσχα!!!

Το καφέ έπρεπε να λέγεται χειμώνας 2009-2010 σαν κολεξιόν μόδας αφού έχουμε πιάσει όλους τους χειμωνιάτικους μήνες!!!:-P:-P:-P

Εγώ σήμερα είμαι πολύ προβληματισμένη!!!

Σας είπα που πριν 10 μέρες στον υπέρηχο μου είχαν βρει τη φουσκίτσα λίγο μικρή και να καθυστερεί η ανάπτυξη;;; Συγκεκριμένα ήταν 1900γρ. και είχε πάρει μόλις 300γρ. σε τρεις βδομάδες. Επειδή εκείνη την περίοδο έκανα δίαιτα για το ζάχαρο θεώρησα οτι σε αυτό οφείλεται και αποφάσισα να τη σταματήσω. Σήμερα όμως πήρα πάλι αποτελέσματα για το ζάχαρο και είναι πάλι ανεβασμένο!!! Τι να κάνω τώρα;;; Να συνεχίσω τη δίαιτα; Κι αν δε μεγαλώνει η μπέμπα;;; Ή να αφήσω τη δίαιτα κι ας ανεβαίνει το ζάχαρο;;;

nomizo oti to varos tou morou den exei na kanei me tin diaita fantazome oti tros piotika !!!!!to varos tou marou exei na kanei me to dna kai ton plakounta .

apo tin alli to ipsilo zaxaro mporei na dimiourgisei thema sto moraki

apo tora tha arxisei na pernei ...mi ksexnas oti i metrisi ginete me apoklisi +-200

o giatros sou eipe oti anisixei gia to varos tou?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ να 'στε καλά ρε κοριτσάρες!!!

Αν η δίαιτα δεν παίζει ρόλο στην ανάπτυξη τότε συνεχίζω δίαιτα για να μην έχουμε άλλα και την Τετάρτη που έχω πάλι υπέρηχο θα δούμε και πόσο αναπτύχθηκε η φουσκίτσα μου!!!

Ο γιατρός βρήκε τη γενική ανάπτυξη φυσιολογική και το βάρος της υπολειπόμενο και γι'αυτό μου είπε να φροντίσω να μείνει όσο το δυνατόν περισσότερο μέσα για να παχύνει λίγο!!!Αλλιώς θα βρούμε τρόπο να την παχύνουμε μετά που θα γεννηθεί (ανά 2ωρο τάισμα απ'ότι ξέρω είναι η μέθοδος). Οπότε ευτυχώς που είμαστε ακόμα ψηλά!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Γιωργια το ανεβασμενο ζαχαρο κανει υπερβαρα μωρα οχι αδυνατα.. Και φυσικα αν κανεις εσυ διαιτα , δεν κανει και το μωρο σου... Το μωρακι θα παρει οτι εχει να παρει απο εσενα... Καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου, ομως.. Οταν λες ειναι ανεβασμενο, τι εννοεις? Ποσο ειναι?


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!

ΒOUDA ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!! Αχ τι ωραια κι αλλο μωρακι:D:D

Μαρακι μην σε ποιανει ανησυχια ολα θα πανε καλα θα δεις απο την αρχη εχω προαισθημα για εσενα οτι θα παρεις ολο τον μηνα

huida ι καλα μην ανησυχεις θα παρεις πολυ γρηγορα αγκαλια τον παιδαρο μα τι παιδι ειναι αυτο??

Η κορουλα μου ειναι πολυ ησυχη κλαιει μονο οταν πειναει αλλα το 3ωρο δεν το φτανουμε πειναει στις 2-2.30 ωρες και εντωμεταξυ ενδιαμεσα βγαζω και γαλα με το θηλαστρο οποτε κοιμαμαι πολυ λιγο δεν πειραζει ομως αφου την εχω εδω μαζι μου ολα ενταξει ειναι

Ο μικρος μου ηρθε εχτες το απογευμα απο την γιαγια και μολις ειδε την μπεμπουλα αρχισε ατετουα μου (αδερφουλα μου) κοιτσαα μου (κοριτσαρα μου) αγαπη μου ελιωσα μιλαμε με τα 2 τα παιδακια μου εντωμεταξυ του φαινεται περιεργο και ολο θελει να πιανει την μπεμπα να την ταισει κλπ πολυ πλακα εχουμε κατα τα αλλα εμεις τρωμε γυρω στα 50-60 μλ καθε φορα και κανουμε τα κακα μας παντα την ωρα που τρωμε:P

ελιτακι τελεια δεν ηταν που την πηρες αγκαλια αντε σε καμια βδομαδουλα το πολυ πολυ θα ειστε σπιτακι σας, ο δικος σου που ειναι κοντα στα κιλα με την δικια μου ποσο τρωει καθε φορα ?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Bouda να σου ζήσει!!!Εύχοαμι κάθε ευτυχία να έχει στην χωή της!!!!!!!!

Γιώτα τι ΠΗΤ έχεις;;;;Σύμφωνα με την λίστα έχεις μπεί στο μήνα σου....

Ινκα το μωρό το κάνουν μπάνιο οι μαίες κι ας το έχεις κοντά σου..

Ο Γιώργος μου είναι άρρωστος και δεν πήγα για δουλειά...έκανε πυρετούλι το βράδυ...μας ταρακούνησε και ο σεισμός για τα καλά.....πολλούς σεισμούς κάνει τελευταία και απο τον τρόμο, φοβάμαι μην γεννήσω πριν της ώρας μου


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

paros na sou zhsei kai pali to mwraki sou. ante kalosorises kai pali sth parea mas:)

georgia den nomizw oti prepei na anhsyxhs. sinexise th diaita sou gia to zaxaro einai epikindino gia to mwraki sou kai mila me to giatro sou na deis ti tha sou pei.

giota les na to anoiksw egw to post gia mena xaxa kai egw ikanh me exw :P kala xouxouliasmata

emeis leme na pame se ligo sto jumbo na paroume mia forma eksodou giati ontos kanei poly krio pleon tha xreiastei. gia na doume poia allh tha me faei sthn akrh tou nimatos. eimai sigouri oti olo kai kapoia allh tha gennisi prin apo mena:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...