Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλησπέρα σε όλες, μόλις φάγαμε και πέσαμε για ύπνο, σε λίγο θα πέσω κι εγώ...

ώρες ώρες σκέφτομαι πως θα άντεχα τόσες ώρες σπίτι και στην εγκυμοσύνη και τώρα στη λοχεία χωρίς εσάς...είστε φοβερή παρεούλα!

kardoula και huida με τα μωρά-παιδιά πολύ χάρηκα και για τις δυό σας...

Γιώτα και για σένα με το γιατρό σου

ελιτα κάθε φορά που μιλάς για τα παιδάκια σου βουρκώνω ρε γμτ


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα....

Τα πράγματα είναι όπως σας τα είπε η kardoula γεννάμε με καισαρική Τρίτη ή Τετάρτη, τη Δευτέρα θα ξέρουμε...Ο μπέμπης μου είναι όντως 3700 (και ο προγενετιστής τόσο τον βρήκε..). Είναι πολύ ψηλό παιδάκι.....Επίσης είναι πάρα πολύ χαμηλά, σχεδόν εμπεδώθηκε...Ευτυχώς που γεννάμε σε 5 μέρες (ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ) για να προλάβω να κάνω κάτι δουλίτσες που θέλω...Κορίτσια δεν μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα και ότι σε λιγότερο από εβδομάδα θα κρατάω το παιδάκι μου αγκαλιά...Το σκέφτομαι και με πιάνει ένας τεράστιος κόμπος (χαρά, αγωνία αλλά και φόβος) στο στομάχι....

Kardoula μου θα σε πετύχω τελικά στο Μητέρα???

Elita μου, κάνε λίγο υπομονή, τόσα πέρασες...Σε πολύ λίγο καιρό θα κρατάς και τα δυο σου διαμαντάκια στην αγκαλιά σου...

Σοφάκι μπράβο για την προσπάθεια σου με το θηλασμό εγώ δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω...

Κατερίνα μου, είδες που πήρες και την κοράκλα σου σπίτι.....???όλα τέλεια λοιπόν....

Κορίτσια να μας σκέφτεστε την άλλη εβδομάδα.....Θα το έχουμε ανάγκη.......

ΚΑΛΗΝΎΧΤΑ.....


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα....

Καρδούλα αντε επιτέλους με το καλό!!! Πως νιώθεις;

Huilda με το καλο να υποδεχτείς τον γιόκα σου!!!

Εμείς σημερα είμαστε ξύπνιες απο τις 3,30!!!! Δεν ξέρω γιατι.. ελπιζω η κοράκλα μου να μην μου ετοιμάζει καμμία εκπληξη σήμερα που ο μπαμπάς της εχει υπηρεσία και θα είμαι μονη μου!!! Ωωωω ναι!! Με ψιλοέπιασε η γνωστή ανασφάλεια που με πιάνει οταν είμαι εγκυος και ολομόναχη στο σπίτι, στην πολυκατοικία και γενικά στην περιοχη!!!! Μέχρι τέλος του μήνα δεν εχει αλλη υπηρεσία, αρχές Φεβρουαρίου που θα εχει ξανά θα πηγαίνω στο πατρικό μου κι ας με τρελλαίνει η μάνα μου με το απίστευτο αγχος της για το ποτε γεννάω, το αποφάσισα!!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα σας γράφω από το Μητερα γέννησα χθες πρωί με καισαρικη. Ήταν η πιο συγκλονιστική μέρα της ζωής μου. Η μπαμπούλα βγήκε 2820 και μοιάζει με τον άντρα μου. Γεννήθηκε στις 7:40 και από τις 10 είμαστε συνέχεια μαζί κάνουμε rooming in. Είμαι πανευτυχης, προσπαθώ πολύ με τον θηλασμο, κάτι κάνουμε θελουμε πολύ να πετύχει. Τώρα είμαι Μονή μου και σας γράφω με λίγη δυσκολία από το κινητό. Μου λειψατε πολύ αυτές τις μέρες ετοίμαζα τα πράγματα του μωρού και το σπίτι- είχα ως και μαστορους- και δεν μπήκα καθόλου σστο καφέ. Πείτε μου, είστε όλες καλά; Η Κατερινα, η Ελιτα; Η Μαρια; Γεννησε καμία άλλη;


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα σας γράφω από το Μητερα γέννησα χθες πρωί με καισαρικη. Ήταν η πιο συγκλονιστική μέρα της ζωής μου. Η μπαμπούλα βγήκε 2820 και μοιάζει με τον άντρα μου. Γεννήθηκε στις 7:40 και από τις 10 είμαστε συνέχεια μαζί κάνουμε rooming in. Είμαι πανευτυχης, προσπαθώ πολύ με τον θηλασμο, κάτι κάνουμε θελουμε πολύ να πετύχει. Τώρα είμαι Μονή μου και σας γράφω με λίγη δυσκολία από το κινητό. Μου λειψατε πολύ αυτές τις μέρες ετοίμαζα τα πράγματα του μωρού και το σπίτι- είχα ως και μαστορους- και δεν μπήκα καθόλου σστο καφέ. Πείτε μου, είστε όλες καλά; Η Κατερινα, η Ελιτα; Η Μαρια; Γεννησε καμία άλλη;

bravo bouda na sou zisei i koroula sou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Τι υπέροχα νεα ειναι αυτά!!! Να σου ζήσειιιι!!! Γερή, δυνατή και ευτυχισμένη να ειναι μια ζωη!! Ολική νάρκωση σου έκαναν; Πως νιώθεις; Η μικρή ειναι ήρεμη;

καλως ήρθε και το εβδομο μωρό του καφέ μας!!!!!

Θα τα πας μια χαρά,είναι οπως ακριβώς το είπες, όταν θέλουμε κάτι πάρα πολυ το πετυχαίνουμε!!!

Συνολικά έχουν γεννήσει η paros, η mammycool, η georgiab,η katerina και η elita!! Ολα ειναι υγιέστατα και καλα!! Η Καρδούλα γεννάει μέχρι την Κυριακή, η huida και η Ιωάννα γεννούν την Τρίτη (και μόλις συννειδητοποίησα πως η κάποια αλλη που γεννάει την ιδια μερα και σπάω το κεφάλι μου απο χθες το βράδυ να θυμηθώ ποια ειναι είσαι εσυ!!! για κάποιο λογο νόμιζα πως η καισαρική σου θα γινει την Τρίτη και οχι την Πέμπτη!!!!Μυαλό κουρκούτι!!). Και η Νίνια είναι ήδη σε παρακολούθηση στο Έλενα με μερικώς σπασμένα νερά και περιμένουν να μπει στον μήνα της 27 ωστε να γεννησει!! Η μικρή της μια χαρά και σουπερ κινητική!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μαρια μου! Πω πω γενναμε πολλές! Πολύ χειμωνιάτικο καφέ είμαστε- από Δεκεμβριο Φεβρουαριο!

Έκανα επισκληριδιο - όχι ολική οπότε με κάποιο τροπο «ήμουν» εκεί απλά δεν πονουσα.. Πολύ ωραία εμπειρία κορίτσια και ο θηλασμος συγκλονιστικος..

Καλή επιτυχία σε όλες δεν ξέρω ποτέ θα καταφέρω να ξαναμπω σε λίγο θα μου φέρουν την μπεμπουλα. το βράδυ την δίνω και μου την φέρνουν μόνο για θηλασμο. Την ημέρα την έχω από τις 9-10 το πρωί μέχρι τα μεσάνυχτα. Το μαναρι μου- είναι τόσο καλό!!


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


paros 99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

mummycool 03/02 Γενική Kλινική Θεσ/νίκης * Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki 19 05/02 * ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι

ioanna k 05/02 * Κοριτσάκι

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eua79 09/02 ΠΓΝΙ *Κοριτσάκι

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 21/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

sofiaanna 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

giota!14/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι & Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Σιλβή17/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

jend 17/02 * Αγοράκι

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης * ?

georghar 20/02 *Κοριτσάκι

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι

AlmA24/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Elena1982 06/03 Γενικό Κρατικό Νίκαιας * Κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!!!

Καλε τι ομορφα νεα ειναι αυτα... Τελικα η Bouda ανετρεψε τα προγνωστικα και προηγηθηκε!! Να ειναι γερο το μωρο της και τυχερο!!

Καρδουλα ενα ακομα ποστ απο τα χερακια σου!! Θα ανοιξεις μονη σου και το δικο σου??? χαχα ..... Ικανη σε εχω!!!

Μαρια μην αγχωνεσαι καλε... Καθε φορα που εισαι μονη σου σε πιανει φοβος, και ειναι λογικο, αλλα οπως βλεπεις η κορη σου ειναι κυρια και φροντιζει να μην σε φερνει σε δυσκολη θεση!! Ετσι θα κανει και σημερα... Σωστη η αποφαση που πηρες να ερθεις στην μαμα σου.. Και μην σκεφτεσαι το αγχος της μαμας σου... Μερες ειναι και θα περασουν...

Και εγω εχω κατι περιεργα πονακια απο εχθες και ετσι λεω να την βγαλω σημερα στο κρεβατι ωστε να αποφυγω δυσαρεστες εκπληξεις... Εξαλλου και ο καιρος σημερα απαιτει χουχουλιασμα!!

Καλη μερα να εχουμε ολες μας και αν καποιο μωρακι αποφασισει να ερθει σημερα... με το καλο!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...