Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Koritsia με συγνινησατε ολες για την συμπαρασταση σας. Ευχαριστω πολυ.

Εχουμε νεα. Ναι πηρα την κορουλα μου αγκαλια ναι ναι την πηρα. Ηταν η τυχερη μου μερα και οταν πηγα εψαχνα τις θερμοκοιτιδες και δεν ηταν πουθενα γιατι ηταν σε κουνακι. Μαλιστα και την πηρα αγκαλιτσα. Τοσες μερες πηγαινοερχεται ο μπαμπας και πηγα εγω και την πηρα εγω πρωτη αγκαλιτσα. Αλλο μωρακι η μπεμπα. Αλλα μαλακια και άλλα ματακια που οταν τα ανοιξε πρωτη φορα τα εβλεπα τοσο κοντα και στο φως. Εχουν γαλαζια αποχρωση πιο ανοιχτα απο του μπεμπη και μεγαλα σαν ματια ενηλικα ηταν.Το χρωμα τους φαινοταν πεντακαθαρα. Ματαρες και πυκνες ξανθουλες βλεφαριδουλες παρολλο που τα μαλλακια ειναι καστανα.Μια κουκλιτσα ειχα κατσει κια την κοιταζα σαν χαζη. Κια εφυγα τελευταια απο εκαι μεσα κι ας μην την ταιζα. Ελπιζω αυριο να της δωσουν μπιμπερο γιατι η αφηρημενη γιατρινα που ηταν σημερα μας ελεγε βλακειες και τους την ειπα. Γιατι ξερω τι παιζει εκει μεσα. Τη μικρη τη βαλαν σε κουνακι μολις αδειασε θεση και θα της δωσουν μπιμπερο οταν θα φυγουν παιδακια ανεξαρτητος των κιλων της γιατι πολυ απλα εχουν πολλα παιδια για να ταισουν οι μαιες. Οχι γαιτι μου λεγαν βλακειες του τυπου, ε να παρει λιγο ακομα τωρα ηταν 1890. Λεω μα και στον αδερφο της στα 1900 δωσατε. Ε λεει ναι αλλα μπορει να χασει μολις παρει μπιμπερο. Και λεω ναι αλλα ετσι λεγατε για τον αδερφο της και τελικα αρχισε να παιρνει και σε δυο μερες πηγε 2κιλα. Ε δεν ειναι ολα τα μωρα το ιδιο. Τους λεω δεν τη φοβαμαι ειναι φαγανη αυτη. Οχι νομιζαν πως θα χαψω της αρλουμπες τους?Αν δεν μπορουν να την ταισουν αυτοι να την πάρω σπιτι τοτε να της δωσω και κατευθειαν στηθος να μην το μπερδευουμε το παιδι. Ασε που ειχε πιο μεγαλο στοματακι.και κουναγε συνεχεια τη μασελιτσα της. Τωρα πινει 33 γρ με το καθετηρακι. Ειλικρινα ετσι οπως ειναι κανονικα επρεπε να μας τη δωσουν Κυριακη. Δεν υπαρχει λογος να μενει εκει μεσα, πρωτον και δευτερον φαινοταν κουρασμενο το παιδακι ειχε ξεραθει το στοματακι και το κεφαλάκι του. Κοριτσακι μου!!!

Χαζομαμα, τα ξεχασα ολα οταν τηνειδα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ante vre elitaki bravo vre koritsi. Ti euxarista einai auta. Kai allagh diathesis bravo na pareis ta panw sou kai na skeftese mono ta mwrakia sou:)

Simera telika einai i mera mas. Oles ksekinisame xalia kai oles sto telos me kalh diathesi. Makari thn Kiriaki na sas thn dwsoun na thn pate spiti na teleiwsh kai to diko sou martirio:)

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια με το που μπηκα μεσα στο φορουμ επεσα πανω στην λιστα και νομιζα πως γεννησε κι'αλλη εγκυουλα!!! Αλλα εκανα λαθος...:(

Καρδουλα τα ειπαμε εν ταχει και στο μσν... μπηκες στην τελικη ευθεια τωρα πια... τελειωσαν τα ψεμματα !!! Αντε να ηρεμησεις τωρα και να απολαυσεις τις τελευταιες μερες τηςεγκυμοσυνης σου!!! (ή και ωρες, ;)).

Riali πως αντεχεις καλε να μην ξερεις το φυλλο του παιδιου?? Μπραβο σου...

Huida που εισαι καλε να μας πεις τα νεα σου?? αυριο γεννας τελικα??


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελιτα, τι ομορφα αυτα που μας λες.... Και ποσο διαφορετικη απο το πρωι ακουγεσαι... Ειδες τελικα ολα θα πανε καλα!!!

Simera telika einai i mera mas. Oles ksekinisame xalia kai oles sto telos me kalh diathesi.

Ναι ειδες????


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι βρε κοριτσια οντως χαρηκα που την πηρα αγκαλια ηταν λες και περιμενε εμενα. Εντομεταξυ διπλα μου ταιζανε αλλοι γονεις κι εγω της μιλαγα σα χαζομαμα. Και τα μαλλακια σου και τα ματακια σου και τα τα μαγουλακια σου και ηρθε η μαμα , η μανουλα σου ειμαι και μετα μουρθε να κλαψω.

Θα τα δειτε γκαστρουλες οταν τα παρετε αγκαλιτσα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τους Foker!!!

Και ριχνω και κλεφτες ματιες μην τυχον εχουμε και κανενα νεο μωρακι στην παρεα!! ;)

Αντε σρε καρδουλιτσα αφου οταν μαθω οτι γεννησες ειναι σα να γενναω εγω,ασε που σε εχω αγωνια καθε μερα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...