Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

plaka kaneis den ksereis to fulo?????

Όχι μόνο δεν κάνω πλάκα αλλά έκανα και "αγώνα " για να μην το μάθω... Έκανα αμνιοπαρακέντηση που εκεί είναι δεδομένο το να δεις τι είναι αλλά τους παρακάλεσα να μη μας πουν! Ο λόγος είναι πως η κόρη μου στην αρχή ζητούσε απεγνωσμένα αδελφούλα και φοβόμουν πως αν το μαθαίναμε ίσως να απογοητευόταν.... Τώρα πια δεν την πειράζει. Άλλωστε της είπα πως αν κάνω και τρίτο αγόρι μάλλον σημαίνει πως έκανα την τέλεια κόρη και δεν γίνεται να το επαναλάβω....

Link to comment
Share on other sites

ante na mpei kai h huida na mas pei ta dika ths nea.

litsaki eisai i epomenh kanonise xixi

a kai i ioanna thn triti an den kanw lathos

Μα γιατί επιμένεις??? Αφού σου είπα εγώ δεν θελω να γεννήσω!!! Δεν είμαι έτοιμη ψυχολογικά (όχι οτι θα είμαι ποτέ, χιχιχι:tongue:)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

rialli dwse stoixeia na se perasw sth lista

Σύμφωνα με το γιατρό έχω ΠΗΤ 19/2, σύμφωνα με τον υπέρηχο 13/2.... Λόγω του ότι είναι το τέταρτο μάλλον το πιθανότερο είναι να έρθει νωρίτερα. Την επόμενη Τετάρτη που θα πάω στον γιατρό θα σας πω νεότερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xaxa litsaki. kai egw etsi elega alla oso pernaei o kairos den antexeis allo. pistepseme otan tha gennisis tha niosis etimi:P

Το ξέρω μωρέ, και όντως δεν αντέχω άλλο! Απο τη μια ανυπομονώ και απο την άλλη φοβάμαι και δεν ξέρω τι θελω....

Μήπως είμαι χαζη? Μήπως τα έχω χαμένα? :?:???:


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε 19/2 και βλέπουμε... Στη Βιοκλινική θα γεννήσω στη Θεσσαλονίκη. Στοιχεία μου δεν είχατε γιατί 3 παιδιά και δουλειά αφήνουν ελάχιστο χρόνο για άλλες ασχολίες.... Τώρα που πήρα άδεια όμως το απολαμβάνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

paros 99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

mummycool 03/02 Γενική Kλινική Θεσ/νίκης * Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki 19 05/02 * ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι

ioanna k 05/02 * Κοριτσάκι

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eua79 09/02 ΠΓΝΙ *Κοριτσάκι

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

sofiaanna 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

giota!14/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι & Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Σιλβή17/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

jend 17/02 * Αγοράκι

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης * ?

georghar 20/02 *Κοριτσάκι

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι

AlmA24/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Elena1982 06/03 Γενικό Κρατικό Νίκαιας * Κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ!!!! Ελπίζω να γεννήσω σχετικά σύντομα πάντως γιατί αυτή η αναμονή είναι τρομερή! Το έχω περάσει και 'γω στο δεύτερο παιδάκι μου αλλά άξιζε η αναμονή. Είναι φοβερή εμπειρία να αντικρύζεις για πρώτη φορά μια μουρίτσα που δεν θα σταματήσεις να αγαπάς ποτέ... Φαντάσου πως δεν μου έφτασαν τρεις φορές και το πήρα απόφαση και για το τέταρτο τώρα που είναι αρκετά μεγάλα τα παιδιά και στην ουσία δεν έχω πλέον πολύ τρέξιμο!!!! Κι όμως, μου έλειψε ένα μωρούλι και ας με ξυπνάει τις νύχτες, κι ας μην μπορώ να βγω απ'το σπίτι....

Link to comment
Share on other sites

Ελιτάκι μου τα κοριτσια εχουν δίκιο, απ ολες μας εσυ εχεις περάσει πιο δυσκολα!! Βγάλε λίγο γάλα βάλτο στο ψυγείο και ασε τον ανδρα σου να ταισει τον μικρο και εσυ πήγαινε να φτιάξεις λιγο τα μαλλια σου τα νυχια σου, οτιδήποτε σε κανει να νιώσεις ομορφα!! Εξάλλου σκέψου πως θα ετοιμαστείς για να υποδεχτείς και την μικρή σου!!! Και θα της δώσεις τοση αγάπη και φροντίδα που θα αναπληρώσεις ολες τις αγκαλίτσες που δεν μπορούσες να της δώσεις τοσο καιρο. Η κοράκλα σου την αγάπη και την φροντίδα σου θα θυμάται μια ζωη οχι τις ημέρες στην θερμοκοιτίδα. Εχετε τοσα πραγματα να ζησετε και τοσες αναμνήσεις να φτιάξετε. Οσο για το σπίτι μη σε μέλει, λεχώνα εισαι με νεογέννητο τι πειράζει να ειναι και λιγο βρώμικο!! Ο γιόκας σου αξίζει ολη σου την προσοχή!! Να μην νιώθεις ασχημα και πάρε οποιαδήποτε βοήθεια μπορείς να έχεις, Εστω με το φαγητό απο την πεθερά σου και κανόνισε να έρθει η μαμα σου να σε βοηθήσει. Οταν εχεις δυο παιδιά και μια γυναίκα λεχώνα δεν υπάρχει το ντρέπομαι!! Κάνε υπομονή θα περάσουν οι δυσκολες μερες, θα βρειτε τους ρυθμούς σας και ολα θα γινουν!! Θα το δεις!!

Φέλια ευχαριστώ, ευτυχώς πέρασε και ειμαι μια χαρουλα τωρα!! Αλλα νιωθω λιγο περιεργα την μικρη, δεν ξερω πως να το εξηγήσω.

Κατερινάκι υπέροχα νεα!! Καλως την δεχτήκατε!!!!! Ευχαριστήσου την!! Ελιτάκι με το καλο να υποδεχτείς και την δικιά σου!!!

Καρδουλα πολυ καλα τα νεα!!! Ολόκληρο αντράκι θα βγει ο γιοκας σου!!! με έναν πόνο και μην ξεχάσεις να μας ειδοποιήσεις!!!

Rialli χαρά στο κουράγιο σου!! Εγω δεν θα άντεχα να μην ξέρω!!!

Λοιπόν έχουμε και λέμε paros, mammycool, georgiab,katerina και elita γέννησαν!! Τα πρώτα 6 μωράκια μας ήρθαν!!!

Καιι....η huida γεννάει αυτή την Παρασκευή τελικά ή την άλλη; Μα αυτή ειναι .. αύριο!!!! huidaaaaaaaaaaaaaaa...........

μέχρι την Κυριακή περιμένουμε την Καρδούλα, την Τρίτη την Ιωάννα και κάποια ακομα ε; αλλα τωρα εχω πάθει αλλη μια απο τις διαλείψεις μου!!!

και σε σταντ μπαι ειναι και η Νίνια!!!

Και το βασικότερο; ο Φεβρουάριος δεν εχει μπει ακόμα... χαχα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Είμαι πλέον στο σπίτι αλλά τρέχω στα μαγαζιά για ψώνια...

Πήγαμε εχτές στον γιατρό... το κοριτσάκι 2320 σε 10 ημ πήρε 300 γρ!!!!

Για τις επόμενες 2 εβδομάδες δεν πρόκειται να γεννήσω. Άντε μήπως και πάρει ακόμα λίγο!!!

Κάθε βράδυ τουλάχιστον 4 φορές βρίσκομαι στην τουαλέτα.. πολύ κουραστικο..


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

eleonora mikroula i mpempa sou alla ontos pernoun poly grhgora apo dw kai pera. edw emena to thirio eixe parei 500 gr se mia vdomada. kai auth th vdomada alla 200gr.

auto me th toualeta ontos einai poly kourastiko asta na pane. kai den einai mono to vradi einai genikos. koitakse pantos na mhn ksepatothis stis douleies kai sta treksimata epidi kathises spiti giati meta mas perimenoun pio diskola:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...