Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Elita μου, έχουν δίκιο τα κορίτσια!!! Όλες καταλαβαινουμε τι περνάς γιατί πραγματικά έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ περισσότερο απο όλες μας εδώ, αλλά πραγματικά όποια βοήθεια σου προσφέρουν να τη δέχεσαι, και αν ακόμα δεν προσφέρεται κανείς να τη ζητήσεις!!! Κι εγώ είμαι σαν κι εσένα αλλά μεχρι εδώ! Σημερα που έκανα πάλι μια ψιλογενική στο σπίτι τα είδα όλα και έτσι ζήτησα βοήθεια απο μια θεία για σιδερωμα... θα έρθει αύριο και εγώ ...θα κάθομαι!!!!

Πρέπει να δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου για να συνέλθει! Είναι απόλυτα λογικό όλο αυτό που περνάς!! Όσο για φίλους και συγγενείς που θέλουν να έρθουν, μην σε αγχώνει η εικόνα του σπιτιού! Αν είναι πραγματικοί φίλοι δεν θα έρθουν για να δουν σε τι κατάσταση είναι το σπίτι σας και αν είναι μαζεμένο αλλά θα ερθουν για να δουν εσας!!! Αυτό να σκέφτεσαι και οτι όλες μας είμαστε μαζί σου!!!

Ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε εμείς....

:wink::lol::wink::lol::wink::lol:


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

den exeis valei kati ;emena i maia mou eipe na paro bepanthol..tora den ksero kai ta koritsia lene gia mia kali...laso ...kati

Καποιος ερεθισμος ειναι μαλλον. λανσινολ ή λαζονιτ τη λενε, εχω βάζω στις ρωγες, απλα εμενα ειναι φαγουρα. Και μαλιστα με τρωνε απο καιρο σχεδον απ οταν βγηκα απο το μαιευτηριο.Εβαλα πεπανθολ σημερα να δω.

Εχω πάθει και το αλλο, ερωτογιοκιαση!!!!!!!!!!!!!!Συνεχεια τον παιρνω αγκαλιτσα οταν ειμαι μονη και κοιμαται στο στερνο μου. Προχθες μαλιστα αραξα στον καναπε και εβλεπα ταινια και ο γιοκας κοιμοταν στην αγκαλια μου του καλου καιρου. Και ο τι θαυμα δεν ξυπναγε, δεν γκρινιαζε ο σκατουλης ενω στο κρεβατι τον πιανουν διαφορα ολο σφιγγεται.Και φυσικα το ξερω οτι κακομαθαινει και σε λιγο θα ερθει ακι η αδερφουλα του


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε elita... σκασιλα σου αν το σπιτι δεν ειναι στην τριχα... Δηλαδη ολοι αυτοι που δεν καταλαβαινουν τι περνας και σου φορτωνονται καθε απογευμα, σε περνανε και απο ελεγχο??? Μην δινεις σημασια, απλα βρες δικαιολογιες να τους ξεφορτωθεις τουλαχιστον για λιγο καιρο... Και μην τους παρεξηγεις.. οποιος δεν εχει ζησει τα χειροτερα δεν μπορει να τα καταλαβει... λογικο ειναι...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

elitaki mhn skas kai oti xreiazese emeis eimaste edw na milas na ta vgazeis apo mesa sou. egw auto pou tha sou lega omws epidi tha rthei kai i mikri sou se ligo einai oso mporeis na valeis ena programma sth mera sou gia na mhn xaonese kai na agxonese. na ksereis oti tora px magireuw, tora tha kanw mpanio ktl. fisika me elastikotita giati me ta mwra den ksereis pote:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω δεν εχω προβλημα να ερθουν εξαλλου δυο ξαδερφια ειναι ολα κι ολα δεν εχουμε και κανα μεγαλο σοι. Ο άντρας μου ντρεπεται. Αλλα ενταξει κατσε να πάρουμ και τη μικρη τωρα δεν ειναι και αυτος καθολου σπιτι για να ερθουν να μας δουν, ουτε ειναι και τα δυο μωρα εδω. Καλα οταν ειχε ερθει η πεθερα μου τον ειδε με μάσκα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ξεχασα να σας πω, το πρωι μιλησα με την Νινια...

Ειναι ακομα στο νοσοκομειο, και θα ειναι μεχρι να γεννησει. Δεν εχει αλλες διαρροες υγρου, ουτε συσπασεις μονο μερικα πονακια... Προς το παρον δηλαδη , ολα καλα!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Elita μου, θέλω να σου πώ πως όλα όσα νιώθεις τα έχουμε νιώσει εμείς που έχουμε και άλλο παιδάκι και θα τα νιώσουν και οι υπόλοιπες μανούλες..να σου πώ κάτι?Από την στιγμή που ήρθαν αυτά τα 2 τρομέρα πλασματάκια στην ζωή σου, δικαιούνται όλης σου της προσοχής, για λίγο καιρό έστω!Και τί έγινε αν είσαι απεριποίητη?Λογικό δεν είναι?Εγώ περίμενα να έρθει ο άντρας μου σπίτι για να κάνω μπάνιο..έτσι πάει, τί να κάνουμε!όσο για τους συγγενείς, πες τους ευγενικά πως θα προτιμούσες να μπείτε σε ένα πρόγραμμα, να έρθει και η μπουμπού σπίτι και μετά να έρθουν όσες φορές θέλουν..και πάρε όση βοήθεια σου προσφέρετε!Μην αγχώνεσαι, όλα θα είναι καλύτερα σε λίγες ημέρες. Θα έρθει η μπουμπού σπίτι, θα σταματήσουν τα πάνω-κάτω του άντρα σου και θα χαίρεστε μαζί τα παιδάκια σας!!!

όλες οι γυναίκες περνάμε αυτή την κρίση, εγώ μόλις έφυγε η μαμά μου, την 1η ημερα όλο έκλαιγα..και μονολογούσα "τί θα κάνω ΄τωρα. πώς θα τα βγάλω πέρα, όλο μέσα κλεισούρα, και αν τύχει κάτι, και αν, και αν..

Χαμός σου λέω!Κάνε όμως υπομονή..προσαρμόζονται τα παιδάκια, προσαρμοζόμαστε και εμείς..αυτό να θυμάσαι!

Φιλιά πολλά και ...κράτα γερά!!!!:D


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

elitaki mhn skas kai oti xreiazese emeis eimaste edw na milas na ta vgazeis apo mesa sou. egw auto pou tha sou lega omws epidi tha rthei kai i mikri sou se ligo einai oso mporeis na valeis ena programma sth mera sou gia na mhn xaonese kai na agxonese. na ksereis oti tora px magireuw, tora tha kanw mpanio ktl. fisika me elastikotita giati me ta mwra den ksereis pote:)

Καλα οσο μποριες τηρεις ενα προγραμμα.Ενταξει στη θεωρια μετα στην πραξη γινεσαι πιο ευελκτος


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Elita μου, θέλω να σου πώ πως όλα όσα νιώθεις τα έχουμε νιώσει εμείς που έχουμε και άλλο παιδάκι και θα τα νιώσουν και οι υπόλοιπες μανούλες..να σου πώ κάτι?Από την στιγμή που ήρθαν αυτά τα 2 τρομέρα πλασματάκια στην ζωή σου, δικαιούνται όλης σου της προσοχής, για λίγο καιρό έστω!Και τί έγινε αν είσαι απεριποίητη?Λογικό δεν είναι?Εγώ περίμενα να έρθει ο άντρας μου σπίτι για να κάνω μπάνιο..έτσι πάει, τί να κάνουμε!όσο για τους συγγενείς, πες τους ευγενικά πως θα προτιμούσες να μπείτε σε ένα πρόγραμμα, να έρθει και η μπουμπού σπίτι και μετά να έρθουν όσες φορές θέλουν..και πάρε όση βοήθεια σου προσφέρετε!Μην αγχώνεσαι, όλα θα είναι καλύτερα σε λίγες ημέρες. Θα έρθει η μπουμπού σπίτι, θα σταματήσουν τα πάνω-κάτω του άντρα σου και θα χαίρεστε μαζί τα παιδάκια σας!!!

όλες οι γυναίκες περνάμε αυτή την κρίση, εγώ μόλις έφυγε η μαμά μου, την 1η ημερα όλο έκλαιγα..και μονολογούσα "τί θα κάνω ΄τωρα. πώς θα τα βγάλω πέρα, όλο μέσα κλεισούρα, και αν τύχει κάτι, και αν, και αν..

Χαμός σου λέω!Κάνε όμως υπομονή..προσαρμόζονται τα παιδάκια, προσαρμοζόμαστε και εμείς..αυτό να θυμάσαι!

Φιλιά πολλά και ...κράτα γερά!!!!:D

Η ακηθεια ειναι οτι οταν τον παιρνω αγκαλια τα ξεχναω ολα. Ολο του δεινω φιλακια στα πατουσακια, στο κεφαλακι.Αυτο δεν με κουραζει, πιο πολυ καθε μερα χαλιομουν που μου ελεγε ο αντραςε μου πως τη μπεμπα την εχουν ακομα μεσα.Οσο για το απεριποιητη να πω τη αληθεια με τσαντιζει οταν κοιταω τον καθρεφτη και με βλεπω. Και βασικα διαπιστωνω πως δεν εχω χασει γραμμαριο. Εμενα αποκλειεται να μου μπαινει ουτε το πιο φαρδυ μου τζην.Καλα ασε που εγω σαν μεταβολισμος αν δεν κα΄νω κατι παιρνω και δυσκολα χάνω. Ασε μετα οπως το λες μου φταινε ολα. Τωρα λιγο ηρεμησα που θα παω να δω τη μικρουλα μοναχα να μην μου πουν οχι αν ζητησω να την πάρω αγκαλια γιατι θα τις κρεμασω ολες εκει μέσα.:mad::mad::mad:


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

(((((((((ELITA)))))))))))))

Μιά χαρά είσαι και μην σκάς καθόλου..σε λίγο καιρό θα έρθει και η μπουμπού στο σπίτι και θα βρείτε ισορροπίες σε όλα...

Έχεις και την λοχεία που θες δε θες σε παλαβώνει...έχω περάσει απο κει,ξέρω!!!

Στο parents.gr υπάρχει ένας κατάλογος με Συμβούλους Θηλασμού και τα τηλ τους...σε βοηθούν χωρίς χρέωση...επίσης μπορείς διδυκτιακά να ζητήσεις βοήθεις απο την Αγλαϊα....(mummycool η Αγλαϊα είναι Θεσσ/νικη και μπορεί να σε βοηθήσει!!!)

Μην περιμένεις να χάσεις τα κιλά αμέσως,γιατί προορίζεσαι και για αγελάδα παραγωγής γάλακτος!:tongue: το σώμα επανερχεται απο μόνο του με λίγη προσπάθεια,αλλά όχι τώρα!!!

Αν σου προσφέρουν βοήθεια μην λες όχι...όλοι βλέπουν τι περνάς!!!

Εχω πάθει και το αλλο, ερωτογιοκιαση!!!!!!!!!!!!!!

ΑΘΕΡΆΠΕΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!!!!!!!

Μαρία έναν τέτοιο οξύ πόνο (αριστερά χαμηλά) είχα χθες το βράδυ...νομίζω ότι μπορεί να είναι και το έντερο...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελίτα, για τα κιλά μην ανησυχείς!Μην σε απασχολεί αυτό τώρα..εσύ προσπάθησε να θηλάζεις και να τρώς κανονικά και όχι εξαντλητικές διαίτες γιατί επηρεάζει την παραγωγή, και θα φύγουν και τα κιλά με τη σειρά τους!Μην ψάχνεις σε ποιο τζιν χωράς και σε ποιό όχι..πάρε ένα καινούργιο στην 1η ευκαιρία!Μην ξεχνας πως το σώμα έχει αλλάξει, θα πάρει το καιρό του να επανέλθει. Οι ορμόνες σου ακόμα κάνουν πάρτι!

Οκ κάποιες κοπέλες επανέρχονται γρηγορότερα από κάποιες άλλες, αλλά μην σε αγχώνει και αυτό τώρα!

Είμαι σίγουρη οως θα πάρεις αγκαλίτσα το αγγελουδάκι σου και αν δεν σε αφήσουν, πάλι σκέψου πως μόλις έρθει σπίτι θα της δωσεις όοοολα όσα της έλειψαν τόσο καιρό!

Απο προσωπική εμπειρία σου λέω, πως οι απ'έξω λένε διάφορες εξυπνάδες στις λεχώνες χωρίς να σκέφτονται..τύπου "πωπω σου έμεινε όλη η κοιλιά!" , ¨εγώ σε 5 ημέρες είχα επανέλθει πλήρως, εσύ ακόμα?" "γιατί θηλάζεις συνέχεια?να βάλεις πρόγραμμα?" "γιατί αφήνεις το μωρό και κοιμάται?ξύπνα το να το ταίσεις" " μην το αφήνεις να κλάψει λεπτό, του κάνει κακό!" και άλλα τέτοια ωραία..μην δίνεις σημασία σε τέτοιες "φιλικές" συμβουλές, άκου το ένστικτό σου, άκου και τους ειδικούς και σκέψου πως τώρα είσαι μανούλα και εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους για τα αγγελουδάκια σου!

Καλές αγκαλίτσες!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Ax bre koritsia ειστε πολυ καλες ολες. Κι ευχαριστω για την στηριξη. Ευτυχως που εχουμε και το φορουμ και μιλαμε. Την ξερω την Αγλαια και τον συνδεσμο. Βασικα περιμενα να πάρω και τη μικρη να δω πως θα κυλισει γιατι τωρα ειμαι λιγο εκτος προγραμματος. Ο μικρος οποτε του ερθει δειχνει τρελλαμενος με το βυζι, αμα βαριεται προτιμαει την ευκολια της πιπιλας. Το ξερω αυτο και το ιδιο θα συμβει με τη μικρη. Και μεχρι να σιγουρευτω μετα κιλα τους θα πρεπει να περιμενω. Ουφ. Απλα αυτο το φαγητο μου παιρνει περισσοτερη ωρα γιατι και τον ταιζω τον κοιμιζω τον αλλαζω και εξτρα ωρα με το θηλαστρο γιατι οταν τον παιρνω αγκαλια τα στηθη μου πάνε να σπάσουν καταλαβατε ειναι το αντανακλαστικο, !!α εδω μωρο βγαλε γαλα!!Χαχα!!!Ειναι τρομερο!!!Τελικα χτες δοκιμασα καινουρια σταση με μαξιλάρια και ειχα το μικρο στο πλαι να του δεινω μπιμπερο και παραλληλα στο στηθος το θηλαστρο. Και χτες ανακαλυψαμε πως του αρεσει η κουνια που εχουμε πάρει της φισερ πραε που κουνιεται με μελωδιες. Χιχι.Του αρεσε και οταν τον βαζεις τον παιρνει ο υπνος εν ρηπει οφθαλμου. Ευτυχως γιατι εχω ακουσει για μωρα που μολις τα βαλεις κλαινε.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

giota,dose ta filia mas sti ninia kai na tis stileis tin thetiki mas energia!!!!!!

einai sigoura diskoles i stigmes pou pernaei !!!!!

elita ,min agxonese me ta kila ..siga,siga..nomizo den exeis logo na viazese....

pantos apo gineka se gineka einai diaforetika...exo akousei gineka na fevgei apo maieytirio me 12 kila ligotero kai na xanei ta alla 5 prin sarantisei kai ali na exei parei mono 10 kila na xanei sti genna ta 5 kai ta alla 5 na mi mporei na ta xasei me tous mines...

ego den tha katevaso apo tin ntoulapa ta tzinakia mou prin xaso ta kila ...giro sto 3mino ,mou dino ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια επιτελους η νεραιδουλα μου κοιμαται εδω διπλα μου!!!!!!!!!

Σημερα που την πηρα ενιωσα πραγματικα ευτυχισμενη , πηρα ολη την χαρα που στερηθηκα οταν γεννηθηκε λογω της ανησυχιας που ειχα; για το αν ειναι καλα, θελω να ξεχασω τις μερες που ηταν μακρυα μου , που στερηθηκε την αγκαλια της μανουλας της.

ελιτακι μην στεναχωριεσαι αντε να παρεις κι εσυ την μπουμπουκα σου και να μαζευτειτε ολη η οικογενεια στο σπιτακι σας οπως πρεπει , υπομονη κοριτσακι μου σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι λιγο υπομονουλα ακομα και συντομα θα ειστε ολοι μαζι και τοτε δεν θα σκεφτεσαι ουτε κιλα ουτε κλεισουρα ουτε τιποτα!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια επιτελους η νεραιδουλα μου κοιμαται εδω διπλα μου!!!!!!!!!

Σημερα που την πηρα ενιωσα πραγματικα ευτυχισμενη , πηρα ολη την χαρα που στερηθηκα οταν γεννηθηκε λογω της ανησυχιας που ειχα; για το αν ειναι καλα, θελω να ξεχασω τις μερες που ηταν μακρυα μου , που στερηθηκε την αγκαλια της μανουλας της.

ελιτακι μην στεναχωριεσαι αντε να παρεις κι εσυ την μπουμπουκα σου και να μαζευτειτε ολη η οικογενεια στο σπιτακι σας οπως πρεπει , υπομονη κοριτσακι μου σε καταλαβαινω οσο δεν φανταζεσαι λιγο υπομονουλα ακομα και συντομα θα ειστε ολοι μαζι και τοτε δεν θα σκεφτεσαι ουτε κιλα ουτε κλεισουρα ουτε τιποτα!!!

Αντε βρε Κατερινα.... καιρος ηταν!! Και απο εδω και περα να μην χωρισετε ποτε ξανα!!

Και σε λιγες μερες θα ερθει και η σειρα της Ελιτας να παρει την μικρουλα της στο σπιτι!! Αντε να ερχονται πισω τα χαμογελα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...