Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια καλησπερα. Δεν μπηκα χτες να γραψω σας διαβασα ομως. Ηθελα να μπω γιατι δεν ειμαι καλα δυο μερες τωρα. Ψυχολογικα δηλαδη. Εχω κλειστει στο σπιτι και mummycool κλεινω μηνα σχεδον και δεν ξερω ουτε τι καιρο κανει εξω.Α ο λογος που δε μπορω να βγω ειναι το οτι λεπει και ο αντρας μου συνεχεια. Το στηθος μου γεμιζει συνεχεια και ποναω αν το αφησω πάνω απο τρεις ωρες. Χτες τσακωθηκα και με τον αντρα μου γιατι με το που ερχεται φευγει φυσικα για τη μικρη αλλα ενδιαμεσα κανει και καμοια δουλεια. Το πρωι φευγει στις 10 για το επισκεπτηριο των 11.30 γυρναει κατα τις 2.0 με 3 για να ξαναφυγει στις 6 για το επισκεπτηριο των 7.30.Για να γυρισει σχεδον 10. Κι εμενα μου τη βαραει γιατι νιωθω μονη και οταν ερχεται κοιμαμαι. Επειτα ρε κοριτσια δε ζηταω βοηθεια. Εσεις λετε στην πεθερα-μαμα να σας βοηθησει ας πουμε με την καθαριοτητα?Ηπροσφεροντε μονοι τους?Εγω παρολο που μου λεει η πεθερα μου ντρεπομαι να της λεω.Και τελος ολο μας παιρνουν αδερφια- ξαδερφια ναρθουν να μας δουν και ο αντρας μου δε θελει γιατι συνηθως ειναι πτωμα και δευτερον το σπιτι ειναι χαλια.Γενικα με εχει παρει απο κατω νιωθω απεριποιητη και νυσταζω γιατι τα βραδια ο μικρος πειναει και εμενα καθε τρεις ωρες ποναει το στηθος μου και βγαζω γαλα. Ειναι σα να ταιζω 3 παιδια το μπεμπη, τη μπεμπα και θηλαστρο.

Και τελος ειμαι εκνευρισμενη γιατι το παιδι εχει πάει 1900 και επρεπε να της δωσουν μπιμπερο και επειδη δεν εχουν κουνακια μας την εχουν μεσα με καθετηρα.Και ο αντρας μου πάει και δεν τους λεει τιποτα.

Συγνωμη βρε κοριτσια για την πολυλογια αλλα με εχει παρει απο κατω. Δωστε μας λιγη θετικη ενεργεια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης το ενα μου στηθος οχι στη ρωγα, αλλα στο δερμα με φαγουριζει και εχει κοκκινισει. Ξερει καμοια?Βασικα στην αρχη φοραγα σουτιεν και νο,ιζα πως εφταιγε αυτο αλλα τωρα δυο μερες το εχω βγαλει για να ηρεμησει. Ακλλα πάλι το ξυνω.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

afou den genise ..pou einai ????

ινκα καλησπερα αν δεν κανω λαθοσ εσυ δεν ειχεσ περιδεση και την εβγαλεσ?μπορεισ να με ενημερωσεισ σχετικα?ειμαι και γω με περιδεση 31 βδομαδα καμμια φορα με τσιμπηματακια ελάφρια απο κατω και ξαπλα συνεχεια.σου μετρουσε τον τραχηλο στισ επισκεψεισ?


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites

elita ,einai logiko pou niotheis etsi ...

exeis tis ormones pou prospathoune na isoropisoun ...nomizo iti esy pou kioforouses didima exeis perisotero themataki me tis ormones .

nomizo oti stous filous kai ksaderfia mporeis na peis gia ena diastima na min erthoun ...tha katalavoun ...s aytes tis periptoseis metraei o tropos pou tha to peis .

etsi tha ise ligo pio xalari me tin noikokirosini .

se mama kai pethera mporeis na zitiseis voithia ...super market,fagito ,sideroma ...proines ores pou lipei kai o adroulis kai tha exeis pareoula.

oso gia to aperpiiti ..logiko den einai ;eisai lexona kai stenoxoriese me to koritsaki sou ....ti na kaneis ;vevea gia mi se rixnei ayto kai gia na nioseis pio sexy kane kanena vapsimataki ! xtenismataki !kai mi foras sinexia ta idia ...ayta einai yper arketa ...

merikes fores na pigete oloi mazi sto mitera ta apogevmata..tha ksefevgete oloi apo tin kleisoura ....

elita eisai poly kali manoula !!!ki apo oles emas edo exeis perasei poly diskola...kane ligo ypomoni ...kai tha ksanavreis ton eayto sou ...kai na thimase ti ekanes palia otan isouna xalia;

oso gia ton adra sou ...sou exo ebistosini !!!!sexy mama!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ινκα καλησπερα αν δεν κανω λαθοσ εσυ δεν ειχεσ περιδεση και την εβγαλεσ?μπορεισ να με ενημερωσεισ σχετικα?ειμαι και γω με περιδεση 31 βδομαδα καμμια φορα με τσιμπηματακια ελάφρια απο κατω και ξαπλα συνεχεια.σου μετρουσε τον τραχηλο στισ επισκεψεισ?

fani ,kalispera !!!!

eixa kanei peridesi 18h evdomada ekatsa tote mia evdomada ksapla kai eniotha tsimpimatakia .

tin ekopsa proxtes .s olo ayto to diastima metrousame ton traxilo apo ta yperixografimata kai itan sto arxiko mikos ..kamia diafora ...einai logo plasmatiki i metrisi ayti afou exei ginei peridesi ...

tin triti tha pao na dei ton traxilo o gitaros me psilafisi

esy tin ekanes tora ;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης το ενα μου στηθος οχι στη ρωγα, αλλα στο δερμα με φαγουριζει και εχει κοκκινισει. Ξερει καμοια?Βασικα στην αρχη φοραγα σουτιεν και νο,ιζα πως εφταιγε αυτο αλλα τωρα δυο μερες το εχω βγαλει για να ηρεμησει. Ακλλα πάλι το ξυνω.

den exeis valei kati ;emena i maia mou eipe na paro bepanthol..tora den ksero kai ta koritsia lene gia mia kali...laso ...kati


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

elita μου μη στεναχωριεσαι καθολου! θα σου προτεινα να δεχθεις αμεσως οποια βοηθεια σου προσφερεται!!!! και αν μπορει καποιος να σε αποδεσμευσει εστω για 1 ωρα κανε κατι για σενα! Δεν ειναι κακο! Μην αισθάνεσαι ασχημα οτι χαραμιζεις χρονο μακρια απο τα μωρα σου! Οπως λεει και η inka πηγαινε ενα κομμωτηριο φτιαξε κανενα νυχι..εχω περασει σχεδον ολη την εγκυμοσυνη μου νιωθωντας ετσι..και παρολο που δεν ηθελα τιποτα απο κανεναν στην αρχη, απο ενα σημειο και μετα τα δεχθηκα ολα, πλυσιμο καθαρισμα σιδερωμα μαγειρεμα οτι μπορει ο καθενας και εγω ασχολουμαι με μενα, χωρις υπερβολες ! ακομα και αν δεν εχεις διαθεση να βγεις κανε κατι για τον εαυτο σου στο σπιτι! φωναξε καποια να σε περιποιηθει βαλε μουσικουλα που σου αρεσει, θα ανεβεις ψυχολογικα να εισαι σιγουρη! υπομονη θα περασουν ολα!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


fani ,kalispera !!!!

eixa kanei peridesi 18h evdomada ekatsa tote mia evdomada ksapla kai eniotha tsimpimatakia .

tin ekopsa proxtes .s olo ayto to diastima metrousame ton traxilo apo ta yperixografimata kai itan sto arxiko mikos ..kamia diafora ...einai logo plasmatiki i metrisi ayti afou exei ginei peridesi ...

tin triti tha pao na dei ton traxilo o gitaros me psilafisi

esy tin ekanes tora ;

οχι 14 βδομαδα την εκανα αλλα εμενα ειναι στα 22 χιλιοστα κολπικη εξεταση και 28 διακοιλιακη.και ανησυχω


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites

elita καλο ειναι οταν σου προσφερουν βοηθεια να την δεχεσαι, ακομα και αν δεν ειναι και το καλυτερο σου!!! Αυτη τη στιγμη σημασια εχει να χαλαρωσεις, να ξεκουραστεις και νοιωσεις και λιγο γυναικα... Βαλε μαμα ή πεθερα να σου κανουν π.χ. το σιδερο και εσυ εκεινη την ωρα κανε ενα μπανακι, φτιαξε λιγο τα μαλλακια σου και οτι σε κανει να νοιωθεις πιο ομορφη... Εχεις ταλαιπωρηθει οσο λιγες γυναικες και το γεγονος οτι το κοριτσακι σου δεν ειναι ακομα μαζι σου, σιγουρα σε ριχνει ακομα πιο πολυ... Προσπαθησε καθε φορα που σε παιρνει απο κατω να παιρνεις τηλεφωνο καμια φιλη σου ή να μπαινεις στο μσν να τα λεμε!!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ax koritsakia μου ευχαριστω πολυ ηδη νιωθω καλυτερα. Εχετε δικιο τα ξερω κι εγω ετσι ειναι. Πολυ θαθελα μια κουρα. Αν και ειχα προλαβει να κανω μια πριν να γεννησω. Ειχα κανει αποτριχωση, βαψιμο νυχια, μαλλια. Αλλα και οι τριχιτσες ξαναβγηκαν και τα μαλλια η ριζα. Αστο καλό. Τελοσπάντων μου ειπε ο αντρας μου να ανεβουμε το απογευμα ολοι να παω να δω τη μικρη. Δεν αντεχω αλλο μου λειπει, η γιατρος ειπε πως θα την παρουμε το πολυ σε μια βδομαδα και εγω δεν αντεχω άλλο. Εντομεταξυ μου λεει ο αντρας μου πως τη βλεπει να βασανιζεται γιατι προσπαθει να κουνηθει και δε μπορει και σφιγγεται για να κουνησει τα χερακια της.Μου πε να ζητησω να μου τη δωσουν αγκαλιτσα αφου δεν τις εχουν καλωδια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

elita καλο ειναι οταν σου προσφερουν βοηθεια να την δεχεσαι, ακομα και αν δεν ειναι και το καλυτερο σου!!! Αυτη τη στιγμη σημασια εχει να χαλαρωσεις, να ξεκουραστεις και νοιωσεις και λιγο γυναικα... Βαλε μαμα ή πεθερα να σου κανουν π.χ. το σιδερο και εσυ εκεινη την ωρα κανε ενα μπανακι, φτιαξε λιγο τα μαλλακια σου και οτι σε κανει να νοιωθεις πιο ομορφη... Εχεις ταλαιπωρηθει οσο λιγες γυναικες και το γεγονος οτι το κοριτσακι σου δεν ειναι ακομα μαζι σου, σιγουρα σε ριχνει ακομα πιο πολυ... Προσπαθησε καθε φορα που σε παιρνει απο κατω να παιρνεις τηλεφωνο καμια φιλη σου ή να μπαινεις στο μσν να τα λεμε!!!!

Γιωτουλα σ'ευχαριστω, πραγματι ετσι νιωθω. Και αυτα τα πηγαινε ελα βλεπω τον αντρα μου ταλαιπωριεται, γυρναει κομματια. Δυο φορες τη μερα Πειραιας- Μαρουσι σκοτωμα. Η μαμα μου δεν ειναι Αθηνα. Βεβαια μου ειχε πει οταν πάρω και τη μικρη αν χρειαστω να της πω να ερθει. Αλλα οταν ριξουμε κάνα καυγα και ο αντρας μου ριχνει φαρμακι και καλα πως οι δικοι μου δεν ειναι εδω να βοηθησουν. Τελοσπάντων η πεθερα μου καλα ναναι η γυναικα της στελνουμε τα ρουχα, εκτος του μπεμπη που τα κανω εγω για πιο γρηγορα. Ε επειτα μας ρωταει αν θελουμε να μας κάνει κανα φαι να της λεμε, αλλα κι εγω δε μπορω να την παιρνω καθε μερα και να της λεω κάνε μας αυτο. Ειμαι και λιγο περήφανη. Η περηφάνεια μας εφαγε.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι 14 βδομαδα την εκανα αλλα εμενα ειναι στα 22 χιλιοστα κολπικη εξεταση και 28 διακοιλιακη.και ανησυχω

sorry fani alla den exo katalavei..tora eisai stin 31h;kai exeis 28 ;kala den eisai; ti leei o giatros...gi ayto eisai ksapla;ta tsibimatakia tora ta niotheis;

stin 14h poso eixes;

ego 30,31 eixa stathera ....


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...