Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ο γαλα βγαινει μια χαρα και δεν εχει πετρωσει τωρα ξαναβγαζω στο διωρο και θα βαλω κρυες κομπρεσες αλλα βιαζομαι λιγο γιατι θελω να φυγω και για το Ιασω αλλα μιλαμε τρελος πονος


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

felia έχει σημασία αν δίνω από το ένα στήθος τη φορά ή αν δίνω και από τα δύο;

επίσης αν αρχίσω και τραβάω με το θήλαστρο αφού έχει χορτάσει ο μπεμπης νομίζεις ότι θα βοηθήσει στην αύξηση της παραγωγής;

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ο γαλα βγαινει μια χαρα και δεν εχει πετρωσει τωρα ξαναβγαζω στο διωρο και θα βαλω κρυες κομπρεσες αλλα βιαζομαι λιγο γιατι θελω να φυγω και για το Ιασω αλλα μιλαμε τρελος πονος

Αφού πας στο Ιασώ ρώτα καμιά μαία ή κανένα γιατρό εκεί!!!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ινκα εγω τα βλαστοκυταρρα θα τα δωσω στην δημοσια τραπεζα δωρεα... Εχω πειστει πως κατα πασα πιθανοτητα και να τα χρειαστω (ειπαμε φτου, φτου μακρια...) δεν θα με βοηθησουν... Δεν χρησιμοποιουνται ποτε για αυτολογη μεταμοσχευση... Βεβαια ποτε δεν ξερεις τι θα κανει στο μελλον η επιστημη, αλλα ετσι νοιωθω πως πρεπει να κανω...

Για εμας θα κρατησουμε τα κυταρρα απο τον ομφαλιο λωρο, τα οποια θεραπευουν ασθενειες απο βλαβες ιστων.. π.χ. καρδιακα προβληματα, σκληρυνση κατα πλακας κ.τ.λ.... Βεβαια και για αυτα λενε τωρα πως μπορει να χρησιμοποιησεις κυταρρα απο λιπωδεις ιστους, δηλαδη απο το λιπος που υπαρχει αφθονο επανω μας... Ομως μπορεις να χρησιμοποιησεις τα δικα σου και ετσι αυτα θα τα κρατησουμε σε προσωπικη φυλαξη... Νομιζω παντως πως το μελλον θα δειξει πια κινηση ειναι σωστη και πια οχι.. Ελπιζω και ευχομαι βεβαια να μην χρειαστει να μπουμε σε τετοια διαδικασια ποτεεεεεεεεε...

Α, και η Καρδουλα δεν γεννησε ακομα!! Ο γιος της κραταει γερα και μαλλον θελει απλα να ξεχωριζει και ασχολουμαστε ολοι μαζι του.... χαχα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο εμας!!

...

Λιτσα και εγω εχω σημερα καθαριοτητα, αλλα επειδη πλεον εχω γινει φοβερη τεμπελα.... μπορει και να μεινω με το λαπτοπ αγκαλια και να κανω κους -κους!! Και οι δουλειες να περιμενουν!!

Εμεις εχθες πηγαμε στον γιατρο μας... Αμνιακο, πλακουντας, τραχηλος ολα μια χαρα... Η μπεμπουλα εχει φτασει τα 2.315 με απόκλιση 10%. Με εβαλε και στον καρδιοτοκογραφο και ολες οι ενδειξεις ηταν επισης καλες..

Τωρα ξανα ραντεβου την αλλη Τεταρτη και την 1-02 ντοπλερ.. Αντε να δουμε...

Γιώτα, τελικά κι εγώ τίποτα δεν εκανα ακόμα, ξάπλωσα λίγο και ...με ξαναπήρε ο ύπνος!! Νιώθω ενοχές αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ...νυστάζω!!!!!

Η μπεμπούλα σου, μια χαρά είναι!!!! Μπράβο!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ή καλησπέρα;;; Όπως και να'χει εδώ είμαστε κι εμείς!!!!

Σήμερα είμαι κομμάτια, μάλλον με κούρασε χτες η βόλτα στα μαγαζιά!!!

Ψώνισα όμως για τη μπουμπουκάρα μου καταπληκτικά ρουχάκια από το H&M και πάμφθηνα λόγω εκπτώσεων!!! Το ευχαριστήθηκα και γύρισα σπίτι μετά τις 6 το απόγευμα!!!

Με τα γυναικεία και τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν ενθουσιαστήκαμε ούτε εγώ ούτε η φίλη μου η οποία θα πρέπει να περάσει και την αλλαγή εποχής!!!

Με τον μπέμπαρο της huida έπαθα την πλάκα μου!!! Άντε με το καλό!!!Θα'χουμε δηλαδή άλλα δύο γεννητούρια ως την άλλη βδομάδα σίγουρα...κι όποια άλλη θέλει kardoula, λέμε τώρα...:?::?::?:

Μπήκαμε κι εμείς στον 9ο!!!Άσχετο...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερίνα μήπως το είχες πλακώσει στον ύπνο σου και σε πονάει;;;

Αλλά βάλε κομπρέσες ... όταν πάρεις την μπουμπού,θήλαsε την και πάλι κομπρέσες...

mymmoycool πρώτα θήλασε τον καλά απο το ένα στήθος και όταν το αδειάσει τον βάζεις και στο άλλο...στην αρχή του θηλασμού ,το γάλα είναι πιο αραιό και ξεδιψάει το μωρό..όσο περνάει η ώρα γίνεται πιο παχύ και το χορταίνει.

Γεωργία μην βιάζεσε κιόλας να γεννήσεις,,,λίγη ησυχία ακόμα δεν βλάπτει!!!:tongue:

Γιώτα περνάει γρήγορα ο καιρός...ειδικά όταν μεγαλώνουν,βλέπεις φωτογραφίες τους και ούτε καν θυμασαι πως ήταν μικρά μωράκια...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι άν το μωρό το αφήναμε να γεννηθει στην ΠΗΤ τότε θα έφτανε τα 3800...

Θυμάμαι όμως τον γιό μου όταν γεννήθηκε και τον πήραν για ζύγισμα και είχαν και άλλα μωράκια εκει...φαινόταν τεράστιος,λες και ήταν 2 μηνών μωρό...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα περνάει γρήγορα ο καιρός...ειδικά όταν μεγαλώνουν,βλέπεις φωτογραφίες τους και ούτε καν θυμασαι πως ήταν μικρά μωράκια...

Ποσο δικιο εχεις.........

Και τωρα θα γεννησουμε ακομα ενα τοσο μικρο και λεω πώς θα μπορεσουμε να το πιασουμε, όταν εχουμε συνηθισει από το "θηρίο" το μεγαλο μας παιδακι......

Επεξεργάστηκαν by natasaZ

nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!!!!!!!Σήμερα έλιωσα στον ύπνο επιτέλους δεν ξυπνησα στις 4 οπως άλλες φορές να γυρίζω μέχρι τις 6 .Κανένα θαύμα θα έγινε.!!

Από οτι κατάλαβα θα έχουμε σίγουρα γεννητούρια την άλλη εβδομάδα νομίζω την Ιωάννα και την huida.Αντε κορίτσια σιγά σιγά πλησιάζουμε κι εμείς....να δούμε τα μωράκια μας!!!

Η καρδούλα τι έγινε αποφεύγει το κέρασμα ;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...