Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα καληνυχτισω...παω για ντουζακι κ νανακι....γιατι αυριο εχει πρωινο ξυπνημα..παω στην κουναδουλα μου να φτιαξω το μαλλακι μου!!!!!!!!!!

Το σωματακι μου να δω ποτε θα φτοαξει παλι....

χαχα..

Φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Καλο βραδακυ!;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa εγω αυτα που καταλαβα για τα βλαστοκυταρα ειναι τα εξης...

Τα βλαστοκυταρα θεραπευουν ασθενειες του αιματος.. και κυριως λευχαιμια (φτου, φτου μακρια..). Τα χρησιμοποιεις για μεταμοσχευση... Ομως μεταμοσχευση σε ασθενη με κυτταρα δικα του (αυτολογη) δεν γινεται, γιατι δεν εχει νοημα... Αρα αν κρατησω εγω και μετα αρρωστησω δεν με βοηθανε... μπορουν ομως να βοηθησουν καποιον αλλον και φυσικα εγω θα πρεπει επισης να παρω απο αλλον...

Υπαρχουν βεβαια καποιες ασθενειες που μπορεις να θεραπευτεις απο τα δικα σου, οπως το νευροβλαστωμα, αλλα ειναι πιο σπανιες και δεν τους δινουν τοση σημασια οσο π.χ. στην λευχαιμια.. Οι ιδιωτικες τραπεζες σου τα κρατανε για ιδιωτικη χρηση και η δημοσια τα στενει στην παγκοσμια δεξαμενη οπου χανεις την αποκλειστικοτητα..


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσάκια καλημερούδια!!!!

Χαίρομαι πολύ Κατερινάκι με την κορούλα σου, με το καλό να την υποδεχτείς στο σπιτάκι σας!!!

Huida, super μπέμπης ο μικρός!!! Θα μας περάσει όλους σε βάρος... Μπράβο!!!

Σήμερα νιώθω λίγο καλύτερα και λέω να κάνω καμια δουλίτσα στο σπίτι για να είμαι λίγο πιο χαλαρή το ΣΚ...

Πάω να ξεκινήσω με πλυντήρια και λίγο αργότερα ηλεκτρική σκούπα και βλέπουμε...

Φιλιά πολλά!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια και μπεμπάκια!!! (εε καπως επρεπε να τα ξεχωρίσω!!)

Ραμονίτσα κοιτα σʼαυτό το σαιτ http://www.babymonitorsdirect.co.uk/.Εμείς παραγγειλαμε και παραλάβαμε αυτή http://www.babymonitorsdirect.co.uk/video_baby_monitors/ethos_5_6_video_baby_monitor.html τοτε έκανε 99,99 Λίρες, τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 7 ευρώ παραπάνω απʼ αυτά που λεει μεσα. Με ενημέρωσαν τηλεφωνικώς, έστειλα τα εξτρα χρήματα και την απόδειξη με μειλ και μεσα σε πέντε μέρες παρέλαβα. Είναι καλή απʼ ότι είδαμε, το μονο πρόβλημα είναι πως λόγω του μετατροπέα της μπρίζας που έβαλα ώστε να κάνει στις δικές μας μπρίζες στην Ελλάδα, αν εχω τον ήχο δυνατά κάνει λιγα παράσιτα!!

Mammycool αυτό είναι ημερολόγιο; Πως είναι μεσα; Είναι καλο;

huida μεγάλωσε πολύ!! Αλλα κοριτσάκι μου σκέψου πως είναι καλό αυτό!!! Θα βγει υγιέστατος και στην συνέχεια θα είναι πιο ευκολο να τον θηλάσεις!!Ασε που θα τον αγκαλιάσεις πιο γρηγορα απ' οτι περίμενες!!! Αυτο να σκέφτεσαι!!!

Λιτσάκι πρόσεξε με τις δουλειές, μην παιρνεις τα πάνω σου επειδή νιώθεις λίγο καλύτερα. Δεν μπορει κάποιος να σε βοηθήσει με τις δουλειές;

Κατερινάκι με το καλό να την υποδεχτείτε σπιτάκι σας!!! Τι καλά νεα!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηuida τι παίδαρος καλέ;;; Δηλ αν δεν έκανες διατροφή πόσο ακριβώς θα έβγαινε;;;;

Ραμονιτσα καλό χτένισμα...κι εγώ θέλω αλλά ξυπνάω μούσκεμα και όλο τα χω μαζεμένα οπότε τζάμπα ο κόπος....

Κατερίνα με το καλό να τη δεχτείς!!! Αχ τέλεια!!!!

Σήμερα περιμένω επισκέψεις από τον παπού μου και τη γιαγιά μου να δούνε το δισέγγονό τους!!!!!! :P


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία είναι ημερολόγιο μέχρι τα 5 και μας άρεσε, μέχρι στιγμής το συμπληρώσαμε οι χαζογονείς!!!

ινκα δε με πονάει όταν θηλάζει εκτός αν αρπάξει μόνο τη θηλή πριν προλάβω και του βάλω όλη τη θηλαία άλω στο στόμα του (αυτό το κάνεις κρατώντας το στήθος και ζουπώντας το σαν τσιγάρο)

στην αρχή έβαζα συνέχεια lansinoh τώρα βάζω 2-3 φορές τη μέρα. Την καθαρίζω με χαμομήλι.

Στην κλινική μου παν την πρώτη μέρα να τον αφήνω 3 λεπτά σε κάθε στήθος ανά γεύμα, τη δεύτερη μέρα 6 και την τρίτη 9 λεπτά. Οταν ήρθαμε σπίτι είχαν συνηθίσει οι θηλές μου και τον άφηνα όσο ήθελε.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΨΕ

Εκείνο στο οποίο δεν έχω καταλήξει είναι αν είναι καλυτερα να του δίνω και από τα 2 στήθη ή από ένα στήθος το γεύμα. Ο παιδίατρος μας είπε ότι αν δίνουμε και από τα 2 καλό είναι την επόμενη φορά να ξεκινάμε από το στήθος που τελειώσαμε (το μωρό ρουφάει από το πρώτο στήθος πάντα με μεγαλύτερη όρεξη)

Επίσης μας είπε ότι μελέτες έδειξαν ότι το γάλα μιας μαμάς που γέννησε στις 37 εβδομάδες είναι διαφορετικό από κάποια που γέννησε στις 40 κι αυτό γιατί η φύση προβλέπει να έχει η μαμα περσσότερο γάλα για ένα μεγαλύτερο παιδί!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Κατερινακι μπραβο!! αυτες ειναι χαρές!!!

Huida παναγια μου!!!! Ειναι σιγουρο?? εμενα στο doppler prin 1 μηνα μου τον εβγαλαν 3200..αλλα με καθυσυχασε ο γιατρος και μου πριν 2 βδομαδες που πηγα στο ιατρειο ηταν 3100. Να ξερεις οτι στα doppler τα ανεβαζουν πολύ! Που το εκανες?

Αν ισχυει παντως μην ανυσυχεις. μπορεις να εχεις μωρο 4500 κιλα και να γεννησεις κανονικα και 2000 κιλα και να κανεις καισαρικη!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ΣΕΕΕΡΝΟΜΑΙ... ο Γιώργος είχε μύξες ολη νύχτα και ήθελε κάθε λίγο να του ρίξω ορό,να κάθομαι πάνω του να μην ξεσκεπάζεται....πεταγόταν και ούρλιαζε γιατί μπούκωνε ..και όπως καταλαβαίνεται όλο μας το βράδυ πέρασε μες στην καλή χαρά (έφαγα και κάτι κλωτσιές στην κοιλιά γιατί τσαντιζόταν με την όλη κατάσταση)

Huida, έτοιμο να στον πάρει η πατρίδα θα τον βγάλεις τον γιοκα σου!!!

Κατερίνα με το καλό να έρθει η μπέμπα σας στο σπιτικό σας!!!Σιδερένιες και οι δύο!!!

mummycoolμην κάνεις καμιά βλακεια και πάρεις μαγιά μπύρας..μπορεί να σου δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα,αν δεν το χρειάζεσαι!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ydroxoakiΝομίζω(αν δεν κάνω λάθος..αν κάνω διορθώστε με) ότι η Huida θα κανει καισαρική

δεν το ηξερα ! οποτε το βαρος δεν ειναι θεμα ουτε αγχος. μια χαρα ετοιμο να παει παιδικο!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!

eida ston ypno mou oti genise i kardoula!!!!!

huida ,me to kalo !!!!ego tha xeromouna na ton genniso pio noris kai na einai kai paidaros!!!!!!

ramonitsa ,me geia to malaki !!!!!!!!!!ki ego kapia pragmata pou thelo gia tin foufoula tha ta paro apo alages ton doron pou tha mou kanoun i apo sigeneis pou tha me rotisoun i tha mou dosoun lefta .den to theoro giftia ....oles i manoules ayto kanoun !!!!!

katerina ,me to kalo na dexteis tin koroula sou sto spiti !!!!!!kale esy lexona gineka pas sto super market;kanei na sikoneis vari kai na kaneis doulies;ayta pou lrgame gia mises eyxes einai mono gia to moro;

mammycool ,esy vgeneis ekso;sigxaritiria gia ton thilasmo !!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!!

huida, ολοκληρο θηριο ο γιος σου!! Αντε οπως φαινεται θα τον παρεις αγκαλια νωριτερα απο οτι περιμενες!! Με το καλο να ειναι...

Λιτσα και εγω εχω σημερα καθαριοτητα, αλλα επειδη πλεον εχω γινει φοβερη τεμπελα.... μπορει και να μεινω με το λαπτοπ αγκαλια και να κανω κους -κους!! Και οι δουλειες να περιμενουν!!

Εμεις εχθες πηγαμε στον γιατρο μας... Αμνιακο, πλακουντας, τραχηλος ολα μια χαρα... Η μπεμπουλα εχει φτασει τα 2.315 με απόκλιση 10%. Με εβαλε και στον καρδιοτοκογραφο και ολες οι ενδειξεις ηταν επισης καλες..

Τωρα ξανα ραντεβου την αλλη Τεταρτη και την 1-02 ντοπλερ.. Αντε να δουμε...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa εγω αυτα που καταλαβα για τα βλαστοκυταρα ειναι τα εξης...

Τα βλαστοκυταρα θεραπευουν ασθενειες του αιματος.. και κυριως λευχαιμια (φτου, φτου μακρια..). Τα χρησιμοποιεις για μεταμοσχευση... Ομως μεταμοσχευση σε ασθενη με κυτταρα δικα του (αυτολογη) δεν γινεται, γιατι δεν εχει νοημα... Αρα αν κρατησω εγω και μετα αρρωστησω δεν με βοηθανε... μπορουν ομως να βοηθησουν καποιον αλλον και φυσικα εγω θα πρεπει επισης να παρω απο αλλον...

Υπαρχουν βεβαια καποιες ασθενειες που μπορεις να θεραπευτεις απο τα δικα σου, οπως το νευροβλαστωμα, αλλα ειναι πιο σπανιες και δεν τους δινουν τοση σημασια οσο π.χ. στην λευχαιμια.. Οι ιδιωτικες τραπεζες σου τα κρατανε για ιδιωτικη χρηση και η δημοσια τα στενει στην παγκοσμια δεξαμενη οπου χανεις την αποκλειστικοτητα..

poly periliptika einai akrivos etsi opos to leei i giota !!!

sigxaritiria giota eisai poly open mind kai cool!!!!!!

ego ramonitsa tha ta doso telika se idiotiki trapeza (tou eksoterikou) giati aytes oi spanies arosties einai ena trelo katevato (selides)..kai makria apo mas alla pote den ksereis ....

kai giati diavasa kai kati arthra pou idi stin ameriki exoun therapfsei sovares arosties apo vlastokitara ston idio ton astheni .


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...