Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια δυο κοπέλες που έπαιρναν γιουτοπαρ μου είπαν οτι μόλις τα σταματήσω θα γεννήσω και έχω αγχωθεί παρα πολύ,Ισχύει αυτό; Εσείς που παίρνατε συνεχίζετε ακόμα;Πείτε μου γιατι είμαι πολύ αγχωμένη και δεν θέλω να γεννήσω το Σάββατο είναι νωρίς νομίζω.

silvi mou se emena den exei simvei ayto ...eperna yutopar 2 mines kai molis bika ston 8o ta ekopsa stadiaka ....


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια είμαι λίγο καλύτερα...

Κατάφερα να σηκωθώ και έπλυνα και κάποια πιάτα που είχαν μείνει απο χθες...

Σήμερα δεν πονάει η κοιλιά μου γι αυτό και δεν μίλησα με τον γιατρό, το στομάχι μου με ενοχλεί... θα περάσει όμως, που θα πάει?

Η Νίνια πότε προβλέπεται να γεννήσει? Τι της είπαν?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω νατασα κ ολες σας για τις ευχες σας

λιτσακι κραμπες στην κοιλια ?? μηπως ειχες εντονες συσπάσεις??

παντως και εγω σημερα απο το μεσημερι νιωθω πολυ κουραση και κρυώνω και παρα πολυ..και δεν εκανα τιποτα το ιδιαιτερο

κοιταζω για τα βλαστοκύτταρα ... ολα ιδια μου φαινονται , σαν εταιριες εννοω..

για το ΜΗΤΕΡΑ λεω...το εχει ψαξει καποια πολύ?


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Υδροχοάκι, ίσως και να ήταν συσπάσεις...δεν ξέρω!

Σήμερα πάντως είμαι καλύτερα (όσον αφορά αυτό το θέμα...). δεν έχω ενοχλήσεις στην κοιλιά όπως χθες...

Όσο για τα βλαστοκύτταρα, επειδή κι εμένα με απασχόλησε αρκετά το θέμα, ρώτησα και το γιατρό μου και παρόλο που πριν απο 3-4 χρόνια ήταν θετικός, τώρα η απάντηση του ήταν: "Αν σας περισσέυουν 2-3 χιλιάδες ευρώ και δεν εχετε τι να τις κάνετε, κρατήστε τα βλαστοκύτταρα, εγώ πάντως δεν θα το έκανα..."

Τα συμπεράσματα δικά σας, εμείς παντως αποφασίσαμε να μην τα κρατήσουμε γιατί με όσα διάβασα τελικά δεν μπορούν να σου προσφέρουν τόσα όσα λένε...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις βλαστοκυτταρα ειχαμε κρατησει στη μικρη και θα κρατησουμε και στο μπεμπη. Στη biohellenika, που κρατανε καποιο μερος στην Αθηνα και κάποιο μερος στη Θεσαλλονικη. Δεν ξερω αν τελικα αξιζει, ουτε λεφτα για πεταμα εχουμε. Αν ομως (χτυπα ξυλο) κατι παθει το παιδι και μας πουν οτι αν ειχατε ολα θα πηγαιναν καλα, ενω εμεις δεν τα ειχαμε κρατησει...... Ε τοτε χτυπας το κεφαλι σου. Τοσα και τοσα εξοδα κάνουμε, αν ειναι να βοηθησουν κάποτε τα παιδια μας, τοτε χαλαλι.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

ydroxoaki ego tha doso vlastikitara stin future healt.

sto mhtera gennas;an nai nomizo oti kanoun ekptosi sto domatio an doseis sto mhtera ta vlastikitara.

στο μητερα θα γεννησω ναι! δεν το ηξερα οτι εχεις και εκπτωση! thank u για την πληροφορια...λεω για http://www.stem-health.gr/ θα ερθει παρασκευη σπιτι να μας κανει ενημερωση - δεν εχεις καμια υποχρεωση η δεσμευση.

εσυ την ειχες δει αυτη την εταιρεια? ειναι του ομιλου μητερα-λητω-υγεια και συνεργαζεται και με ιασω

αχρειαστα να ειναι βεβαια !! τοσα λεφτα απο εδω και απο εκει χαλαμε οποτε και εμεις πηραμε αποφαση να τα κρατησουμε


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα πήγα για ενημέρωση για τα βλαστοκύτταρα στη δημόσια τράπεζα που λειτουργεί στο νοσοκομείο Παπανικολάου στη Θεσσαλονίκη. Δεν θέλω να σας επηρρεάσω αλλά ψάξτε το καλύτερα!!!! Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να μπω σε λεπτομέρειες αλλά προς το παρόν δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν και αν υπάρχουν άλλες εφαρμογές στο μέλλον θα μπορούν να χρησιμοποιούνται ζωντανά βλαστοκύτταρα από το ίδιο το παιδί .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μας έπεσε ο αφαλός μας σήμερα!!!! Κάπου έχει πέσει και δεν μπορώ να τον βρω όμως :-( θα ξαναψάξω το βράδυ που θα τον ξεντύσω για μπάνιο

Βλαστοκύτταρα εμεις δεν κάναμε, είχα σκοπό να ρωτήσω για τη δημόσια τράπεζα (γιατί για τις ιδιωτικές ούτε λόγος) αλλά δεν πρόλαβα....


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σιλβή έχει δίκιο η Ινκα και εγω τα έχω σταματήσει εδω και 6 μέρες και προς το παρόν δεν εχω γεννησει, συμφωνα με τον γιατρό μου θα πάρω ολο τον μήνα μου!!!

Συνήθως μετα τα γιουτοπάρ θέλεις χρόνο για να γεννήσεις!!

Οσο για τα βλαστοκυτταρα το ψάξαμε. Καταρχην μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις για ολα τα μέλη της οικογένειας αλλα οχι για το ίδιο το παιδί!! Δεύτερον η χρησιμότητα τους διαρκει 6-8 χρόνια οχι παραπάνω!! Και τρίτον αυτο που ελάχιστοι λένε είναι πως μονο ενα 40% απο τα βλαστοκυτταρα που δινονται μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Αυτα μου τα εχουν πει διάφορα ατομα που το εχουν ψάξει πολυ και τα εχω διαβάσει σε καποια αρθρα!!Καλό είναι να τα δωρήσουμε ωστε αν ειναι καλά να σώσουν κάποιον αλλον, αλλα η λήψη στοιχίζει γυρω στα 350 ευρω, δεν θυμάμαι το ακριβή ποσό!! Εν ολίγης πλεον οπως ειναι η τράπεζα αίματος, ετσι ειναι και η τράπεζα βλαστοκυττάρων!!

Σοφάκι μπράβο!! Αρκετα νωρίς του έπεσε!! Αλλα γιατι δεν μπορεις να τον βρεις; δεν είναι μεσα στο κορμάκι του;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kai emeis gia vlastokitara to psaksame parapoly to thema kai kataliksame oti an tha pername vlastokitara tha ta kaname dwrea sth dimosia trapeza. den thelw oute egw na sas epireasw alla psaksteto kala to thema prin apofasisete na dosete ta lefta sas.

phgame mia volta me ton antra mou me to amaksi kai perasame teleia. tora gyrisa omws kai niotho na me ponaei i mesi mou parapoly.

Link to comment
Share on other sites

emeis to psaksame 2 mines tora...kataliksame stin future health pou einai aggliki eteria ....mas fanike poly sovari !!!!ixame psaksei kai tou mhtera kai mia alli pou sinergazete o giatros mou kai dimosia eteria pou eixame kai gnosto atomo mesa ...tin megaliteri erevna tin ekane o sizigos ....meta ta meletousame mazi kai kataliksame stin future health !!!!!exoume to valitsaki dipla stin valitsa!!!!

kali epitixia stin epologi sas!!!!!

axriasta na einai koritsia!!!!!

otan apofasisete na parete to valitsaki ...prepei me ayto na pate sto maieytirio !!!!!

mammycool,ti oraia pou efige o afalos e?tora tha einai pio aneta kai to mpanaki tou e?eyxomai na to vreis !!tha tou to filakseis ?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!:D:D:D

Ιωαννα να ζησετε παντα ευτυχισμενοι κ αγαπημενοι......!!!!!!!!!!!!!!!!Κ παντα ενωμενη η οικογενεια σας!!!!!!!!;)

Καρδουλα....σου ειπα νομιζω τι σκυλακι εχω....ε;;;;;;;;;; ή νομιζω παλι;;;;;;;;;χααχ τεσπα..γκριφονακι εχω..κ ειναι γλυκας!!!!!!!!!!!!!!!!:P

Ινκα...ηταν μεσα στη περιδεση;;;;;;;;;αχ πως ενιωθες;

μαμικουλ...χαχαχαχα ακου κεφαλας το παιδι...μια χαρα ειναι καλε...κουκλος..:D

καλε που επεσε ο αφαλακος;;;;;;;;;;;;;;;;;; τι; ετσι πεφτει στα καλα καθουμενα;

Σιλβη μου κ εγω θα τα κοψω αυριο επιτελους τα prepar..μην μου λες τετοια ομως για γεννα...οχι ακομα....μπαοινει ο αρρεν αυριο να κανει το δοντι του κ θα ειναι πρησμενος για μια βδομαδα...αχχχχχχχχχχχχ μη γινει κατι....

καρδουλα..να δωσεις χαιρετισματα πολλα σην Νινια... ;)

Πηγα σημερα κ αγορασα το παρκοκρεβατακι κ το στρωμα του ζυμαρουλη μου ..ενα σετ σεντονακια...κ μια κουβερτουλα ακομα..για το παρκακι του...

Ηθελα να παρω κ την ενδοεπικοινωνια με την καμερα..αλλα μωλις ειδα την τιμη την αφησα...250Ε....κ ειπα ααααααααστο ....αυτο θα το ζητησω δωρο απο του συγγενεις ....χαχα....

δεν εχει παρει ακομα κανεις τιποτα...ολα εμεις τα εχουμε παρει....

μηπως ειναι γυφτια ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Θα μου πεις τοσα κ τοσα εχεις δωσει...αυτα σε πειραξανε;

ναι..αλλα κ τα 250 ειναι κατι ...λεω εγω τωρα......

αν το ζητησω απο τους πολυ κοντινους συγγενεις.....δεν θα πουν κ οχι υποθετω ε;

αααααααααχ ντρεπομαι λιγακι...εχω μαθει να τα παιρνω ολα εγω...αλλα ρε κοριτσια μια περιουσια εχει φυγει πολυ ακριβα ειναι ταπραγματα ολα.....κ επισης πολλα....παρε αυτο χρειαζεται..παρε το αλλο χρειαζεται....

αντε θα παρεις κ κατι που δεν χρειαζεται απλα γιατι σοπυ εκατσε στο ματι...

να...τα...

Χαλαλι του ομως στο παιδακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα εχω κ τις κουρτινες τωρα..κ την ντουλαπιτσα....που εχω να πληρωσω...οποτε ζηταω την ανδιεπικοινωνια δωρο ....χαχαχαχα

Κοριτσια .....εχω μπερδευτει πολυ με τα βλαστοκυταρα...

απο οτι ειχα ακουσει στην τβ...κ αν θυμαμαι καλα....ειχαν πει....οτι τα βλαστοκυταρα του ιδιου του μωρου..δεν θα του ειναι ποτε χρησιμα..γιατι ειναι απο τον ιδιο τον οργανισμο..

Αυτο που γινεται ειπαν...οτι γινεσαι εσυ δοτης...τα δινεις αλλου δηλαδη....πληρωνεις βεβαια....γιατι ετσι εχεις το δικαωμα..αν ποτε ..κουφια η ωρα τα χρειαστει τιο παιδι σου...να τα παρεις κ εσυ απο αλλο δοτη...

Δηλαδη δινεις....κ παιρνεις απο αλλον....

Τωρα βεβαια κ εγω εχω μπερδευτει πολυ....

δεν ξερω τι ισχυει....:confused:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...