Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια !!!!!Εδω είμαστε κι εμείς ακόμα.....αλλα δεν αντέχω θέλω να γεννήσω το κοριτσάκι μου και να το δω!!Απο την άλλη σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς ακόμα αλλα κουράζομαι πολύ με την κοιλάρα μου τώρα.Είδα και στα πλάγια της κοιλιάς μου 5 ραγάδες!!!!!!!Είχα απο πριν εκει άσπρες παλιές αλλα αυτες φαίνονται οτι είναι καινούριες είναι κόκκινες......

Αντε να δούμε θα έχουμε καμια γέννηση σήμερα΄΄

Υδροχοάκι να ζήσετε και πάντα ερωτευμένοι.!

Ινκα μάλλον δεν έπρεπε να το βάλεις μέσα ,έξω καλύτερα να μην βλέπει κιολας.

Mummycool πως είναι με το μωράκι στο σπίτι ;

Καρδούλα τι θα γίνει με τον γιο σου ,μήπως να του τάξεις κατι για να τον δελεάσεις να βγει;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kale koimithika ...kai ksipnisa tora ...allo kai touto ...

nai kalitera na itan ekso giati mou ekane kai zilies ....sti genna na bei mesa??i na faei porta?xaxaxxaxaxaxaxxxxaxa!!!!

ydroxoaki na zisete!!!!!!

mammycool ,mia xara troei o ventouzas sou ...min agxonese ....magia pinoun mono an exoun sovaro thema!!!

alithia i felia ;exei kairo na mpei....


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!

Σήμερα έχουμε και εμείς επέτειο, αλλά επέτειο γάμου!!!3 χρονάκια κορίτσια..3 χρόνια γάμος, 7 χρόνια σχέση...καλά δεν είναι???

Κατα τ΄άλλα, ολα καλά..πήγα τον Νικόλα κομμωτήριο, γιατί μετά θα κάνουμε καιρό να πάμε. Σήμερα το απόγευμα, ελπίζω να φτιάξουμε το δωμάτιο της μπουμπους...αχ μακάρι να τα καταφέρουμε!!!Σήμερα έχουμε πάλι ήλιο..τρελός ο καιρός!!???

Μαρία, ναι την Τρίτη μπαίνω..εκτός απροόπτου βέβαια.Την Δευτέρα θα πάω στο μαιευτήριο να μου κάνουν ένα τεστ στο αίμα και να με δει και ο αναισθησιολόγος..και πρέπει να κανονίσω και 2 φιάλες αίμα γιατί έχω χαμηλό αιματοκρίτη και στανταρ θα το χρειαστώ :)

Το Σαββάτο λέω να πάω για κούρεμα βαφή, γιατί μετά η βαφή ξεχασμένη για όσο θηλάζουμε...και ελπίζω να τα καταφέρω τουλάχιστον ένα τρίμηνο!

Αυτά από εμένα κορίτσια..φιλάκια πολλά-πολλά!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Παρούσα και φουσκωμένη!!!:tongue:

Σας διαβάζω αλλά μου τρέχετε πολύ τελευταία...άσε που έχω και το Γιώργο που με τρέχει ασταμάτητα...σπάει πράγματα ανακατώνει τα πάντα και γενικά η ησυχία έχει εκλειψει απο το σπιτικό μας!!!!

Ακόμα και στην γιορτή του άντρα μου προχθές ,που είχαμε κόσμο, δεν άφησε τίποτα όρθιο!!!

Εμεις 26 Ιαν.έχουμε επέτειο γάμου ..κλείνουμε 2 χρόνια μαζί...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω ολες για τις ευχες!

ioanna να ζησετε και εσεις! υγεια και πολλες πολλες χαρες!

βαριεμαι τρελα! μαγειρεψα αλλα δεν ειχα καμια διαθεση για εξω τελικα..και αυτη η τηλεοραση δεν εχει τιποτα! εγω εχω μπερδευτει με το γαλα το ταισμα με μπιμπερο..αλλοι βαζουν νερο απο βραστηρα αλλοι απο κατσαρολα..και ο θερμαντηρας που χρησιμευει?? το μητρικο το βγαζεις κ διατηρειται ψυγειο?? γιατι καποιες το βαζουν καταψυξη?


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγω παρουσα.

Υδροχοακι και Ιωαννα να ειστε παντα ευτυχισμενες με τους αντρες σας.

Υδροχοακι, λενε βρασιμο στην κατσαρόλα γιατι θέλει 10 λεπτα, πραγμα που δεν κανει ο βραστηρας. Εγώ ποτε δεν εβρασα στην κατσαρόλα, πάντα βραστηρας, για τα δευτερολεπτα που το βραζει. Ο θερμαντηρας χρησιμοποιειται για να κραταει ζεστο το γαλα, αν το παιδι δεν το πινει μονορουφι, αλλα με διαλειμματα (το πολυ μια ωρα ομως από τη στιγμη που θα το φτιαξεις). Καποιοι βραζουν νερο, το βαζουν σε αποστειρωμενα μπουκαλια και στο ψυγειο και οταν ερθει η ωρα του φαγητου, βγαζουν τα μπουκαλια, τα τοποθετουν στο θερμαντηρα για ζεσταμα και φτιαχνουν το γαλα.

Το μητρικο γαλα διατηρειται στο ψυγειο για λιγες μερες, στην καταψυξη για αρκετα περισσοτερο.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα και απο μένα!

Ινκα όλα καλά, μπράβο κοριτσάκι!!

Υδροχοακι, να ζήσετε!

Εγω σήμερα είμαι χάλια!! Ζαλίζομαι τρελά, πονάει το κεφάλι μου, το στομάχι μου και δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά... Σκεφτείτε οτι κοιμομουν μέχρι τις 12.30!!

Χθες πήγαμε για ψώνια με τον αντρούλη μου και μετά για καφεδακι αλλά πόναγε αρκετά η κοιλιά μου και δεν το ευχαριστηθηκα, όχι όμως πόνοι περιόδου... Σαν κράμπα στην κοιλιά ήταν...δεν ξέρω τι έφταιξε...

Ελπίζω πάντως να συνέλθω γρήγορα γιατί δεν νιωθω καθόλου καλά...

:-(:sad::-(:sad:


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

kalimera litsaki perastika sou. an ponas poly na miliseis me to giatro sou.

milisa me th ninia simera. einai kala. parola auta tha thn kratisoun sto elena me orous mexri na genisi. theloun leei na kathisterisoun oso mporoun th genna gia na megalwsh ligo akoma h mpempa ths i opoia htan 2200. simera ths edwsan kai na faei epitelous kai htan kalitera:) h mpoumpou ths leei einai poly zwhrh. oti neotero exw tha sas enhmerwsw:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωάννα να ζησετε!! Πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι!!! Να μας ενημερώσεις για την γεννα και για το πως θα ειστε!!

Λιτσάκι πως εισαι; τον πήρες τον γιατρο σου;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δυο κοπέλες που έπαιρναν γιουτοπαρ μου είπαν οτι μόλις τα σταματήσω θα γεννήσω και έχω αγχωθεί παρα πολύ,Ισχύει αυτό; Εσείς που παίρνατε συνεχίζετε ακόμα;Πείτε μου γιατι είμαι πολύ αγχωμένη και δεν θέλω να γεννήσω το Σάββατο είναι νωρίς νομίζω.


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...