Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalimera manoules !!!!

georgia proini ?kalimeraaaaaaaaaaaaaa!!!!!

ta mora mas mas kanoun oti theleoun apo tora !!!!i koilia mou arxizei kai megalonei poly!!!!!!!kai i foufoula mou elpizo!!!!!!!

eleonora ,perimenoume nea sou!!!!!

Καλημέρα σε όλες!!!!

Εχθες πήγα στον γιατρό και που είπε τα εξης:

Ξεκουραση-οχι ορθοστασια-περπατημα και γενικα μετα την δουλεια να μην κανω απολυτως τιποτα να ειμαι στο κρεβατι. Τα τραβήγματα είναι φυσιολογικα ειναι οι μύες που με πονάνε και επειδη το μωρακι μου εχει μεγαλώσει πολυ!!!!!!!!!!

Από τις 30/10 που με ειχε δει και ήταν 700 γρ τωρα ειναι 1200 γρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το πιστεύετε??????

Πολύ ευχαριστημένος από τραχηλο-μητρα τα επιασε (δεν πόνεσα)

αλλα το μωρακι εχει λιγο κατεβει και για αυτό που συνεστησε ξεκούραση!!!!

και να πίνω πολυ νερο!!!!!!!!! για το αμνιακό που ήταν μια χαρα

Αυτά !! καρδούλα μου ειχα δουλεια γι' αυτό έκλεισα απότομα το msn...

Κορίτσια μου συνέστησε η Καρδούλα να φορέσω λαστεξ έτσι της είπε ο γιατρό της.

Λέω να πάω να ρωτήσω στα Mothercare...

αυτα κοριτσάκια θα διαβάσω τα μυνηματάκια σσας.. να ενημερωθω!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα και απο μενα

ελεονωρα πολυ καλα τα νεα σου... τελικα φοβομαστε με το παραμικρο (οχι αδικα φυσικα), αλλα μαλλον η φυση εχει προνοησει και ειναι πιο ανθεκτικη απ'οτι νομιζουμε... εφτασες και εσυ 1200γρ.. ολοκληρο παιδακι, τελεια!!!

εγω αυτες τις μερες εχω πεσει σε ληθαργο, μια κοιμαμαι , μια ξυπναω. δηλαδη βασικα κοιμαμαι.. δεν πειραζει θα κανει ωραιο δερμα η κορουλα μου!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Πώς είστε? Διάβασα τα νέα σας και χάρηκα - όλες πολύ καλά - μπράβο!!!

Εγώ πέρασα λίγες μέρες με πολύ πεσμένη ψυχολογία αλλά ευτυχώς τώρα είμαι ΟΚ.

Είμαι στην μέση του μήνα και ανυπομονώ να πάω στον γιατρό. Αλλά δυστυχώς έχω δύο εβδομάδες ακόμα και υποσχέθηκα στον εαυτό μου να προσπαθήσω να κρατηθώ και να μην τρέχω για υπερήχους στο Μητέρα από μόνη μου πάλι... Χθες η μπεμπούλα δεν κλώτσαγε πολύ και είχα ανησυχήσει αλλά ευτυχώς σήμερα κάνει αισθητή την παρουσία της!

Κορίτσια και εγώ νωρίς θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός, την 38η εβδομάδα που για μένα είναι τέλος Ιανουαρίου. Επειδή θα πάω με καισαρική, μου είπε μία φίλη μου να πώ στον γιατρό να γεννήσω Σάββατο, για να είναι το παιδί ... σαββατογεννημένο!! Δεν ξέρω αν γίνονται αυτά - πόσος προγραμματισμός πιά!

Σήμερα θα πάω για καφέ με την κολλητή μου στην Κηφισιά - έχω πολύ καιρό να πάω για απλό καφεδάκι και έχω χαρεί! Στη δουλειά κοιτάμε για την αντικατάστασή μου και μου φαίνεται λίγο περίεργο που θα φύγω τόσο καιρό.. Αλήθεια, όσες το δικαιούστε, θα το πάρετε το 6μηνο???


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα

ελεονωρα πολυ καλα τα νεα σου... τελικα φοβομαστε με το παραμικρο (οχι αδικα φυσικα), αλλα μαλλον η φυση εχει προνοησει και ειναι πιο ανθεκτικη απ'οτι νομιζουμε... εφτασες και εσυ 1200γρ.. ολοκληρο παιδακι, τελεια!!!

εγω αυτες τις μερες εχω πεσει σε ληθαργο, μια κοιμαμαι , μια ξυπναω. δηλαδη βασικα κοιμαμαι.. δεν πειραζει θα κανει ωραιο δερμα η κορουλα μου!!!

Σε ευχαριστώ γιώτα μου!!!!!

1200 γρ καλά δεν είναι ???? Καρδούλα γιατί λες πως το μωράκι σου ήταν μικρο στην 28η εβδομάδα??? Τουλάχιστον έτσι είπε ο γιατρός μου ...

Αφού το ένιωθα , έχει μεγαλώσει πολύ κοιλιά μου (βέβαια ο γιατρός μου δεν συμφωνει) αλλά εγώ τώρα καταλαβαίνω κοιλιά στο σκύψιμο στο μπάνιο γενικά στα πιο απλά πράγματα που πριν δεν το σκεφτόμουν καθόλου.

Πάντως και για εμένα είσαστε πολύ σημαντικές και χαίρομαι που σας βρήκα!!!!

και όταν θα είμαι στο σπίτι θα έχω κι εγώ internet!!!

δεν θα μπορώ χωρίς να σας ακούω!!!!!!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eleonora, μιά χαρά είναι τα 1200 γρ.. Αυτό με την κοιλιά που λες γίνεται χειρότερο και μετά το φαγητό - όπως είμαι εγώ τώρα δηλάδή!! :P

Μίας φίλης το ένα από τα 2 δίδυμα γεννήθηκε γύρω στα 1800 γρ στο τέλος του 8ου και μετά από λίγο καιρό φροντίδας ήταν μιά χαρα. Τώρα που είναι 2-3 χρονών είναι ο καπετάν φασαρίας


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eleonora, μιά χαρά είναι τα 1200 γρ.. Αυτό με την κοιλιά που λες γίνεται χειρότερο και μετά το φαγητό - όπως είμαι εγώ τώρα δηλάδή!! :P

Μίας φίλης το ένα από τα 2 δίδυμα γεννήθηκε γύρω στα 1800 γρ στο τέλος του 8ου και μετά από λίγο καιρό φροντίδας ήταν μιά χαρα. Τώρα που είναι 2-3 χρονών είναι ο καπετάν φασαρίας

Ναι κι εγώ αυτό πιστεύω.. άλλωστε την νιώθω πια συνέχεια!!!!!!!!!!!!!

Αλλα το lastex λέω να πάω να το κοιτάξω πιστεύω πως θα με ξεκουράζει... ειδικά στην δουλειά!

Να ρωτήσω κατι Βιταμίνες Ω3 παίρνει καμία?????? δεν μου είπε κατι ο γιατρός μου αλλα ρωτάω...


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από άγχος πως τα πάτε?? Γιατί μέχρι στιγμής εγώ είμαι χαλαρή...αργότερα δε ξέρω τι θα γίνει. Εν τω μεταξύ έχω τρελαθεί με όλα τα μπεμπέ που υπάρχουν. Δε ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω. Βέβαια υπάρχει μια αδυναμία πάντα στο winnie!

Αν εννοεις για τη γεννα δεν εχω προς το παρον αγχος ! Αργοτερα δεν ξερω θα δείξει, ουτε με το μωρο πως θα τα καταφερω μετα, γενικα εχω κανενα μηνα που είμαι μες στην αισοδοξία μακαρι να συνεχιστει το συναισθημα! Γιατι δεν την παλευω αλλιως είμαι και μόνη μου και πρεπει να είμαι ψυχραιμη!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

eleonora mia xara ta nea sou !!!!!bravo ola kala !!!!!

ligi ksekourasi thelei e?kai i beba sou megalose!!!!!!!ax les na exei ginei tosi kai i diki mou?me tin dikia sou kai me tis katerinas tin sigrino giati einai peripou idies !!!!!gia to nero mou to eipe ki emena o giatros ..2 litra pino tin imera!!!!!vitamines alles den thelo na parooooooooooooooooooooooooooooo

kardoula ?ti lastex ?gia pio logo ?les mipos ayta ta esorouxa pou pou einai mexri kato apo to stithos ?elega ki ego na paro 2,3 tetia giati ena kolan pou pira tetio niotho oti me ksekourazei kai den me sfigei katholou...

kardoula viazome e?alla to vivlio pou exo leei apo 30 mexri 35 8os kai 35mexri 40 9os ..pos einai kanonika?

bouda,otan eisai daown mi xanese !!!!emeis imaste edo kai gia ta down !!!:)

ax ti oraia pou tha pas gia kafedaki !!!!na peraseis omorfa!!!!!

giati na einai sabbatogenimeno?

smouch!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


eleonora mia xara ta nea sou !!!!!bravo ola kala !!!!!

ligi ksekourasi thelei e?kai i beba sou megalose!!!!!!!ax les na exei ginei tosi kai i diki mou?me tin dikia sou kai me tis katerinas tin sigrino giati einai peripou idies !!!!!gia to nero mou to eipe ki emena o giatros ..2 litra pino tin imera!!!!!vitamines alles den thelo na parooooooooooooooooooooooooooooo

kardoula ?ti lastex ?gia pio logo ?les mipos ayta ta esorouxa pou pou einai mexri kato apo to stithos ?elega ki ego na paro 2,3 tetia giati ena kolan pou pira tetio niotho oti me ksekourazei kai den me sfigei katholou...

kardoula viazome e?alla to vivlio pou exo leei apo 30 mexri 35 8os kai 35mexri 40 9os ..pos einai kanonika?

bouda,otan eisai daown mi xanese !!!!emeis imaste edo kai gia ta down !!!:)

ax ti oraia pou tha pas gia kafedaki !!!!na peraseis omorfa!!!!!

giati na einai sabbatogenimeno?

smouch!!!!

Inka κι εσένα τόση θα είναι .. εγώ δεν το πίστευα πόσο είχε πάει αν και όπως είπα το ένιωθα πια ότι είχα μωρο...

για το λαστεξ το σκεφτομαι για να με ξεκουράζει καθημερινά στην δουλειά πάνω από το εσώρουχο που δεν εω εγκυμοσυνης αλλα εχω παει ανετα σε large.

Κολαν θα ήθελα να δω αλλα τα σκέφτομαι τα χρήματα.... έχω ένα οχι εγκυμοσύνης μεγάλο αλλά δεν ειναι το ιδιο!

Καλσόν εγκυμοσύνης εννοείται ότι πήρα (από τα Prenatal) αλλά βγαίνει μόνο μέχτο 40 οχι οσο χοντρό θα ήθελα...


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

apo oti diavasa kai mou eipe kai o giatros mou 32 - 36 einai o 8os kai 37-40 o 9os

ta lastex pou elega sth eleonora einai auta http://www.mothercare.com/Nexcare-Maternity-Support/dp/B000TM0IWY/sr=1-7/qid=1258626638/ref=sr_1_7/277-9487776-3901267?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42796041&mcb=core

pou den kserw an to exei ellada opws ths eipa giati egw den to vrika kai auto http://www.mothercare.com/M2b-Support-Belt-White/dp/B002HT5D2M/sr=1-37/qid=1258626696/ref=sr_1_37/277-9487776-3901267?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42796041&mcb=core

egw eixa ponous katw aristera kai meta apo eksetasis katalavame oti htan apla miiko opote mou ta sistise gia sthriksi ths kilias voithane arketa

Link to comment
Share on other sites

Eleonora2, μπραβο το μωρακι σου αντε με το καλο, ψυχραιμια με τη ξαπλα και τη ξεκουραση, θα περασει και γω μεχρι τον 4ο την εβγαλα καπως ετσι!

Ευχαριστώ.. απλά πρέπει τώρα να συνηθίσω πια ότι δεν γίνεται να είμαι τόσο ευκίνητη και ευέλικτη όπως ήμουν... και στο περπάτημα να με δείτε!!!!!!!!!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ειναι νωρις η 38η εβδομαδα μια χαρα είναι! Απ΄οτι μου λενε τουλαχιστον! Εμενα κοριτσια του αντρα μου όταν θα μαι στην 38 θα τελιωνει η 15 προκαθορισμενη αδεια που παιρνουν καθε χρόνο! Δε γίνεται να παει αργότερα, γμτ αυτα εχουν οι δουλειες όμως, τι να κάνουμε! Και για να ρθει από Ηρακλειο που δουλευει θελει γυρω στα 30'' και μεχρι το μαιευτηριο είναι αλλα 20'', αλλα καλύτερα μη τα σκέφτομαι!! Με την καισαρικη κορίτσια εσεις που θα κανετε γλίτωνετε το αγχος της αναμονης και όλο αυτο πακετακι μεχρι το μαιευτηριο!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

apo oti diavasa kai mou eipe kai o giatros mou 32 - 36 einai o 8os kai 37-40 o 9os

ta lastex pou elega sth eleonora einai auta http://www.mothercare.com/Nexcare-Maternity-Support/dp/B000TM0IWY/sr=1-7/qid=1258626638/ref=sr_1_7/277-9487776-3901267?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42796041&mcb=core

pou den kserw an to exei ellada opws ths eipa giati egw den to vrika kai auto http://www.mothercare.com/M2b-Support-Belt-White/dp/B002HT5D2M/sr=1-37/qid=1258626696/ref=sr_1_37/277-9487776-3901267?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42796041&mcb=core

egw eixa ponous katw aristera kai meta apo eksetasis katalavame oti htan apla miiko opote mou ta sistise gia sthriksi ths kilias voithane arketa

Το 2ο μου αρέσει περισσότερο. εσύ τελικά πιο πήρες???


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...