Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Όλες φαγαμε χερι!!!!Χιχι!Αλλες γυρισαν σπιτια τους και άλλες γεννησανε μετα το χερι. Χαχα!!!Ναι και γιορταζε και ο αντρας μου και ετοιμαζομασταν να παμε στην πεθερα να φαμε γαλοπουλα δεν ειχα πονακια δεν ειχα παρει χαμπαρι τις συσπάσεις, εβγαλα λιγο αιματακι και μου πε ο γιατρος να παω να με δει. Στην αρχη μουπαν πως θα μεινω απλα να με παρακολουθουν ειχα μικρη διαστολη αλλα μετα μου ξαναβαλε χερι η μαια και ειχα κιαλλο διαστολη και με μπαγλαρωσανε. Μιλαμε εκεινες τις μερς εριξα πολυ κλαμα.

Αντε ολα καλα θα σου πανε σε καλη βδομαδα εισαι εχεις μπει ενατο δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα

σου ηρθε και ξαφνικο οποτε λογικο...αλλα τελος καλο ολα καλα!

θα τα θυμασαι να τους τα λες!

ναι αντε να τελειωνουμε! ο 9ος ειναι δυσκολος

παω για υπνο, θα τα λεμε! να μας πειτε εσεις οι νεες μαμαδες πως τα πατε με τα μωρακια στο σπιτι τωρα!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α ναι ξεχασα δεν ξερω ποσο αληθευουν αλλα οντως ο μικρος ειναι παρα πολυ ησυχο παιδακι κλαιει μονο οταν τον ενοχλησει κατι ή αν τρομαξει. Σπάνια δηλαδη. Δεν κλαιει επειδη πειναει ή πονάει ο καημενουλης. Δυο τρεις φορες τον ακουσαμε να κλαιε για 10 δευερα το πολυ. Λενε για τα αιγοκερακια πως ειναι κλα παιδια, ησυχα και συνετα αληθευει?Πολυ της ταξης και οργανωσης

αγγελουδια σου λεω!!!

εχω γινει asterix οχι απλα εχω πρηστει!!! ασε ασε δεν θελω να σκεφτομαι πως θα επανελθω!!!

αντε καληνυχτα κ τα λεμε!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα και εγω απο την μπεμπουλα εβαλα τον μικρο για υπνο, εβγαλα γαλα και τωρα εκατσα.

Η μπεμπε μου ηταν μια χαρουλα πειναγε η καημενη και ετρωγε με μανια την πιπιλα της κατα τα αλλα το solarium συνεχιζεται

Κοριτσια εγω ξεπρηστικα πολυ πολυ μετα την γεννα κοιλια μου εχει μεινει ελαχιστη σαν να ειμαι περιπου 2,5 μηνων βεβαια δεν εχω ζυγιστει ακομα γιατι η ζυγαρια σπιτι εχει χαλασει οποτε δεν ξερω ποσα εχω χασει αλλα σημερα μπηκα σε τζιν που φοραγα προ εγκυμοσυνης μου ηταν φαρδυ βεβαια πριν και τωρα ειναι τσιτα αλλα περιεργως χωραω , αυτες τις μερες βεβαια τρωω ελαχιστα γιατι με την στεναχωρια μου εχει κοπει τελειως η ορεξη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια εντός και εκτός κοιλίάς!!!!

Εμείς επιστρέψαμε σπιτάκι μας χθες το βράδυ, με τα τελευταία ψώνια της μικρής (το παρκοκρέββατο δηλαδή και την καμερούλα της που ήρθε απο Αγγλία)!!!

το κοριτσάκι μας εφτασε στα 2620, είναι υγιέστατη και είχε αρκετή ωρα το στόμα ανοιχτό σα χαζούλι!!! Μας άφησε να δούμε την φατσούλα της, και ο τρόπος

που κοιμόταν δεν ξέρω γιατι μου θύμισε τον μπαμπα της!!! Αφου καθώς φεύγαμε γύρισα και του έιπα πως ελπίζω το ανοιχτό στόμα στον υπνο της να μην σημαίνει

πως πήρε και το ροχαλητό του!!! χχαχα!!! Λοιπον η μικρή εχει αρκετό αμνιακό υγρο, ο τράχηλος ειναι πολυ καλός, καθώς και ο πλακούντας. Δεν χρειάζεται να κάνω το

ντομπλερ!! Και απ' οτι φαίνεται θα πάρω ολο τον μήνα μου τελικά!!! Τουλάχιστον μέχρι τέλος του μήνα δεν γεννάω!! Σας το ειπα,ε χω κάνει συμφωνία με την μικρή μου

απο 8 Φεβρουαρίου και μετα θα βγει!!! Το είπα και στον γιατρό μου!!! 3 Φεβρουαρίου κλείσαμε ξανά ραντεβού να μας δει!!Και η μικρή ειναι ίδια ο μπαμπάς της, αλλα πήρε την μύτη μου!! Το αντιπαρέρχομαι αυτό και εύχομαι μόνο να έχει παρει και τα μαλλια μου, πολυ θα ήθελα να έχει τις μπούκλες που είχα μικρη!!!

mammycool θηλάζει πολυ καλά ο βεντούζας σου; πως είναι; Ελιτάκι τα δικά σου πως ειναι; είχαμε κανένα νέο για την μικρή σου;

Γεωργία καλώς επέστρεψες!!! Υπέροχη η έκπληξη της μικρής σας, όμορφη ημερομηνία ηρθε!! Πως τα πάτε; πως εισαι εσυ; Συνήλθες τελείως απο την καισαρική;

Ιωάνννα τέλειος ο μικρουλης σου..3300 πολύ καλή η μικρή σου!!! Με το καλό να την υποδεχτείτε!!!

Νατάσσα η μικρή σου πως ειναι; έπεσε ο πυρετός;

Βρε υδροχοάκι ανησυχίσαμε τοσο καιρό που εχεις να μπεις!! Καλορίζικο το δωμάτιο και με το καλό να τον υποδεχτείς!!!

Κατερινάκι μου καλως ήρθες!! Κοριτσάκι μου το σημαντικό ειναι πως η κορούλα σου γεννήθηκε και είναι υγιής!! Αυτό να σκέφτεσαι, Ελιτάκι και εσύ το ίδιο,

κάντε υπομονή μανούλες, τα κοριτσάκια σας να ειναι καλά!!Τι νέα έχετε; Σας ειπαν ποτε περίπου θα τις πάρετε σπίτι;

Πάροςςςςςςςςςςςςς συγχαρητήριαααααααα!!! Τι υπέροχα νεα!!! Να σου ζήσει ο γιόκας σου!!! 3800 πολύ καλός!!! Η μικρή τον είδε; πως αντέδρασε; Εσυ πως εισαι;

Ραμονίτσα, απ' οτι εχω διαβάσει πρέπει να εισαί χαλαρή οταν σου εξετάζουν τον τράχηλο, γιατι αν εισαι σφιγμένη πονάει πολύ!!! Μην ανησυχείς θα τα πας μια χαρούλα στον τοκετό, εξάλλου θα σου κάνουν και επισκληρίδιο, δεν θα νιώθεις πολλα!!

Με την Νίνια τι έγινε; Γεννάει; της μίλησε καμμία;

Το νοσοκομειακό θήλαστρο που λέτε το νοικίαζεις και εκτός μαιευτηρίου σωστά; Με τον μήνα πάει; Ξέρετε πόσο κοστίζει;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσες καλημερα!!! Μολις εφαγα πρωινο&σας γραφω τωρα γιατι τα μωρα τα φερνουν κατα τις 9!! Ο μικρος ειναι μια χαρα, δεν του εχω δωσει καθολου ξενο γαλα&μεχρι τωρα ολα καλα! Μου εφερε ο αντρας μου εχθες&την μικρη και την ειδα, γιατι μου λειπει πολυ..

Inka αν θες να ειναι ο συζυγος στον τοκετο, πες το απο τωρα στο γιατρο! Ramonitsa ακριβως με τα ιδια συμπτωματα ηρθα στο μαιευτηριο&εμεινα εδω! Οι μαιες οντως πονανε πολυ... Καμια σχεση με τον γιατρο.. Μολις γεννησεις με το καλο ομως τα ξεχνας ολα! ;)


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

mammycool θηλάζει πολυ καλά ο βεντούζας σου; πως είναι; Ελιτάκι τα δικά σου πως ειναι; είχαμε κανένα νέο για την μικρή σου;;

Καλημερα Μαρια μου. Μια χαρα ειναι τα δικα μου. Ο μπεμπης εχει αρχισει να επεξεργαζεται τα παντα γυρω του οτι του κεντριζει το βλεμμα και κλαμμα τιποτα ακομα. Η μπεμπα πηγε 1800 και ελπιζω να την βγαλουν σημερα στο κουνακι.

Νομιζω το νοσοκομιακο εχει κανα 25αρι το μηνα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας...

Πριν λιγο εστειλα μνμ στην Νινια και περιμενω ακομα απαντηση!! Αντε βρε Νινια, μας εχει φαει η αγωνια... Παντως ουτε στο μσν ειναι σημερα, ενω συνηθως ειναι απο τις πρωτες που μπαινει!! Μακαρι να ειναι ολα καλα..

Εμεις ειμαστε μια χαρα... Μονο που βρε κοριτσια ματωνουν συνεχεια τα χειλη μου, το παθαινει και καμια αλλη αυτο?

Μαρια καλως ηρθες παλι!! Μια χαρα την ακουω την κορη σου... Αντε μακαρι να παρει τις μερες της, να εχω και εγω παρεα γιατι οπως το πατε ολες σας θα γινετε μανουλες Γεναρη.. Εκτος φυσικα απο την Καρδουλα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εστειλε μνμ η Νινια και λεει τα εξης.. :

''Ακομα τιποτα. Θα μεινω εδω μεχρι να γεννησω ειπαν, αλλα επειδη δεν εφυγαν πολλα νερα με το σπασιμο προσπαθουν να φτασω στον ενατο. Η μικρη θα αποφασισει''.

Αντε βρε Νινια πες της μικρης να κρατηθει οσο μπορει.. Και οταν βαρεθει και αποφασισει να ξεπροβαλλει με το καλο!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μολις μου απάντησε και εμένα και εμπαινα να σας γράψω τα νεα της!!!!

Η κορουλα της ειναι σουπερ κινητική και δυνατό παιδάκι!!! Και το ελενα ειναι ενα απο τα καλύτερα μαιευτήρια!!! Αντε με το καλο να κανει λιγο υπομονή η μικρη, λιγες μερες εμειναν για τον μήνα της!!!

Λιτσάκι γιορτάζεις; Χρονια πολλα γεμάτα με ολα οσα θέλεις και με το μωράκι σου αγκαλιτσα σύντομα!!!!!!!! (Το τονίζω για να μην το πάρει κυριολεκτικά η μικρή!!)

Γιωτουλα εμεις τα συμφωνήσαμε!! Πριν τις 8 Φεβρουαρίου δεν γεννάμε!!! χαχα!!!

Ελιτάκι μια χαρα!!! Αντε να εχεις καλά νεα σήμερα και να τ ην πάρεις επιτέλους αγκαλίτσα!!!! Περιμένουμε νεα σου!!!

Πάροοοοοοοοςςςς τον ειδα!!!! Είναι κούκλος!!!! Να σας ζήσει!!!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules kai egkuoules,

molis ksipnisa kai egw. tora pinoume to kafedaki mas kai na pame na perpatisoume (to mas apeuthinete se mena kai to skilo mou enoite xixi).

milisa kai egw me thn adriana eutixos ola kala pros to paron opws eipan kai ta koritsia.

inka elpizw na sou pane ola kala simera me th peridesi.

auta gia thn ora.

ta leme se ligaki:)

filakia

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...