Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kai giati den rwtas to papipro larouse?

na se ksemperdepsw. epidi akrivos an nosisis kai ta vlastokitara sou tha nosisoun gi auto kai den mporei na ta xrisimopiisi to idio to atomo gia ton eauto tou. mporei omws na ta xrisimopiisi kapio allo atomo gia kapio allo provlima pou tha exei giati den tha exoun th sigkekrimeni noso.

ta metegxisimatika i kitara tou omfaliou lorou einai kommati tou lorou pou pollaplasiazete kiolas an den kanw lathos kai mporei na xrisimopiithi sto idio to atomo alla den therapeuoun asthenies tou aimatos opws h leuxaimia. mporoun omws na therapeusoun istous

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ρε συ Γιωτα, ασε μπερδεμα ειναι. Εμενα με ρωτησαν αν εχω κανονισει λεει για βλαστοκυταρα την ωρα που ημουν στο φοριο και με βαζαν στο χειρουργιο και εγω σαστισμενη απανταω εε?Δεν ξερω οχι δεν εχουμε μιλησει με κανεναν. Και φυσικα επειδη ημουν 33η εβδομαδα ειχαμε σκοπο να ρωτησουμε για γνωμη το γιατρο αλλα δεν ειχαμε προλαβει. Τελικα μας τα πεταξαν χωρις να μας ρωτησουν. Που να προλάβω πηγα να της πω να κανονισω και για βλαστοκυταρρα μας δουλευει?Επρεπε να παει εξω να συζητησει με τον αντρα μου τι ρωτησε εμενα που ημουν ετοιμη να καταρευσω απο το φοβο μου.Πάντως απο μια κοπελα που μας ειπε ο ομφαλιος ειναι 500 και ο πλακουντας 1500 κατι τετοιο. Πάντως κοριτσια τωρα παιρνουν και απο τα νεογιλα δοντακια του παιδιου οταν τα βγαλει κρατανε κι απο εκει βλαστοκυταρρα και ειναι πιο οικονομικα.

http://www.biohellenika.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=145&Itemid=56〈=el


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

apo polla pragmata mporoun na paroun vlastokitara pleon gi auto kai den aksizei to kopo na ta kratas kai idika gia prosopiki xrisi. an einai omws dwrea aksizi giati sigoura yparxoun xiliades paidia pou ektos tou oti den exoun thn politelia na plirosoun gia na kratisoun vlastokitara mporei na einai simvata me ta vlastokitara tou mwrou sou kai na ta xreiazonte amesa.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε συ Γιωτα, ασε μπερδεμα ειναι. Εμενα με ρωτησαν αν εχω κανονισει λεει για βλαστοκυταρα την ωρα που ημουν στο φοριο και με βαζαν στο χειρουργιο και εγω σαστισμενη απανταω εε?Δεν ξερω οχι δεν εχουμε μιλησει με κανεναν. Και φυσικα επειδη ημουν 33η εβδομαδα ειχαμε σκοπο να ρωτησουμε για γνωμη το γιατρο αλλα δεν ειχαμε προλαβει. Τελικα μας τα πεταξαν χωρις να μας ρωτησουν. Που να προλάβω πηγα να της πω να κανονισω και για βλαστοκυταρρα μας δουλευει?Επρεπε να παει εξω να συζητησει με τον αντρα μου τι ρωτησε εμενα που ημουν ετοιμη να καταρευσω απο το φοβο μου.Πάντως απο μια κοπελα που μας ειπε ο ομφαλιος ειναι 500 και ο πλακουντας 1500 κατι τετοιο. Πάντως κοριτσια τωρα παιρνουν και απο τα νεογιλα δοντακια του παιδιου οταν τα βγαλει κρατανε κι απο εκει βλαστοκυταρρα και ειναι πιο οικονομικα.

http://www.biohellenika.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=145&Itemid=56〈=el

Για τα δοντια μας ειπε ''να κραταμε μικρο καλαθι''. Απο τον ομφαλιο λωρο , επειδη πολλαπλασιαζονται, μπορουμε να εχουμε δισεκατομμυρια κυταρρα, ενω απο τα δοντια ελαχιστα...

Επισης μας ειπαν πως συνηθως απο διδυμη κυηση δεν κρατανε επειδη συνηθως το υλικο δεν ειναι καλης ποιοτητας, οπως επισης δεν κρατανε σε τοκετους κατω των 33 εβδομαδων...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα δοντια μας ειπε ''να κραταμε μικρο καλαθι''. Απο τον ομφαλιο λωρο , επειδη πολλαπλασιαζονται, μπορουμε να εχουμε δισεκατομμυρια κυταρρα, ενω απο τα δοντια ελαχιστα...

Επισης μας ειπαν πως συνηθως απο διδυμη κυηση δεν κρατανε επειδη συνηθως το υλικο δεν ειναι καλης ποιοτητας, οπως επισης δεν κρατανε σε τοκετους κατω των 33 εβδομαδων...

Αυτο πρωτη φορα το ακουω μηπως εννοει για μονοζυγωτικα που τρεφονται απο ενα πλακουντα γιαυτο?Γιατι τα αλλα εχουν το καθενα δικο του


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


vre giota tote pou mperdeutikes? sto giati ta kratame gia prosopiki xrisi?

Μπερδευτηκα γιατι τα κυταρρα του ομφαλιου λωρου δινουν υλικο που μπορουμε να παρουμε και απο τον μυελο των οστων και απο το λιπος.... Αρα και αυτα γιατι να τα κραταμε.... Μην ξεχνατε οτι κανουμε το παιδι μας δοτη και το βαζουμε σε ενα επικινδυνο εμποριο πριν ακομα γεννηθει...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

elita mou i dorea sth dimosia trapeza einai dwrean. apla ta idiotika maieuthria se xrewnoun gia silogi parolou pou eprepe na apagoreuete kai auto peripou 300 euro an den kanw lathos

Κι αυτα τα διχιλιαρα που σκανε κατι γονεις τι ειναι?Μας δουλευουν κανονικα μου φαινεται. Πως ομως στα κρατανε αν γεννας σε ιδιωτικο?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα 385 ευρω που ζητανε τα ιδιωτικα ειναι επειδη σου παραχωρουν τον χωρο τους να κανεις την δουλεια σου... Αλλα αν κανεις φασαρια, δεν πληρωνεις τιποτα... Ξερω δυο ζευγαρια που μετα απο φωνες και χαμο, τελικα δεν πληρωσαν...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...