Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καρδουλα εσυ δεν πονεσες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μπραβο....!χαρα στο κουραγιο σου!!!!!!!!!

Οχι δεν με εκανε να χαλαρωσω...απλα πηρε τα γαντια..μου ανοιξε τα ποδια κ το εκανε...

Ηταν ομως πολυ καλη κοπελιτσα.....

Εσενα τι σου ειπαν για τον τραχηλο σου οταν σε εξετασαν;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ελίτα εμάς τα κακάκια μας είναι πολύ υγρά και δεν κολλάνε πάνω μας, παγιδεύονται από το διχτάκι, τα κάνουμε 6-7 φορές τη μέρα οπωσδήποτε...σε κάθε άλλαγμα πλύσιμο με νεράκι και υγρή πούδρα, κρέμα θα βάλουμε μόνο αν έχει σύγκαμα

λες να αρχίσω να χρησιμοποιώ το θήλαστρο; δεν έχω καμία αίσθηση του πόσο γάλα βγάζω, βάζω lansinoh στο στήθος και την ξεπλένω με χαμομήλι, λες να μην έχω πολύ γάλα αφού δεν ξεχειλίζει;;

Κι εμας υγρα ειναι μουσταρδι:P, αλλα δε μου αρεσε καθολου με την κρεμα κολλαγανε πάνω του αυτα που δεν πηγαινουν στο διχτακι. Απλα με το λαδακι τον καθαριζω πιο ευκολα γιατι γλυστρανε. Ε ρε σκατοσυζητηση. Σε λιγο θα συζηταμε ολες εδω για σκατακια και πορδιτσες!!!Χιχι!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

emena mou eipe o giatros oti malakose ligo. alla me afise na xalarwsw prwta kai mou eipe oti an den xalarwsw tha ponesw. kai meta mou milage kai h maia mou kai mou apospase telios th prosoxi kai ekane o anthropos th douleia tou. entometaksi mou edikse kai mia sigkekrimenh stash gia na me eksetasi etsi gia na mhn ponaei.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ για την θετικη ενεργεια!!!!

πηγα και ειδα το μωρακι μου και ολα καλα σημερα πινει 20 ml ο ικτερος μας επεσε στο 13 αλλα κανουμε ακομα solarium και μολις φτασει να πινει τα 30 ml θα βγει απο την θερμοκοιτιδα και θα μπει κουνακι υπολογιζω να γινει αυτο μεθαυριο, ελιτα δεν ξερω την κρατανε γιατι στην αρχη λογω της ταχυπνοιας την εβαλαν θερμοκοιτιδα οπου την1η μερα πηρε 25% διαχυτο οξυγονο μετα δεν ξαναεκανε ταχυπνοια αλλα 3 μερες την αφησαν χωρις γαλα για να μην κουραστει μου ειπανε μετα αρχισαν το γαλα και το πανε 10-15-20 κλπ με ρυθμους χελωνας δηλαδη και φυσικα οπως καταλαβαινεις εχουμε ΙΚΑ... Νοικιασα νοσοκομειακο της AMEDA ELITE λεγεται κιαι αντλησα γυρω στα 120 ml και ηρεμησε λιγο το στηθος, ινκα το avent το ηλεκτρονικο εχω καλο μου φανηκε αλλα δεν ειναι για αποκλειστικη αντληση δηλ οταν δινεις στο μωρο μονο με το μπιμπερο και δεν τοβαζεις στο στηθος,αν ολα ειχαν παει καλα και ειχα την μικρη μια χαρα θα με καλυπτε το avent αλλα τωρα χρειαζομαι νοσοκομειακο εσενα μια χαρα θα σε βολεψει

Paros να σου ζησει ο αντρακλας!!!!!!!!!!!!!!!1

Αχ μωρε την εχουν λαμπιτσα για σολαριουμ. Ετσι κι εμας τη μπεμπα και δε μπορουσαμε να δουμε τα ματακια της με αυτη τη μασκα που φοράνε. Και εμεις καναμε ικτερο γυρω στο 9 νομιζω. Ναι το γαλα το ανεβαζουν λιγο λιγο για να δουν αν το χωνευει καλα. Ναι της Ameda ειναι αυτο το νοσοκομειακο και οπως ειδες κι εσυ βγαζεις πολυ καλυτερα το γάλα.Εμενα τωρα ειναι στα 30 ml αλλα ειναι λιγα κιλα ειναι 1800. Αυριο μεθαυριο θα τη βαλουν σε κουνακι λογικα και θα της ανεβασουν το γάλα. Να σε ρωτησω με καθετηρακι το δινουν?Γιατι αν παιρνει καθετηράκι υπολογισε και καμοια βδομαδιτσα να την πάνε μπιμπερο για να την πάρεις.Ετσι πάει σταδιακα.Κι εμεις αυτο περιμενουμε. Καλα βλεπω να τις περνουμε μαζι τις μπεμπες μας σπιτι.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια καλησπερα!!!!!!!!

Νατασουλσα καλυτερα η μικρουλα ε; Μπραβο...

Ελενακι ..υπομονη με τις καουρες..οτι κ να κανεις δεν περνανε με τιποτα οι ρημαδες...τι; ειχα στην αρχη επι 2.5 μηνες καθημερινα...!

Παρος...τι καλα που μας γραφεις!!!!!!;)

κατερινακι...αν κ λιγι καθυστερημενα σου στελνω κ εγω την θετικη μου ενεργεια!!!!!!:D

Swity...;)

Jend mia xaρα ειναι οι μαμαδες...εγω νιωθω πολυ ακανκουφιση οταν ειμαι μαζι της!

Ινκακι πως ειναι το στομαχι σημερα;

Κοριτσια φοβαμαι παρα πολυ...... σημερα μπηκαμε στον μηνα μας...κ εχτες το βραδυ κατα τις 2.30 πηγαμε Ιασω...

Εκανα ντουζακι...κ επεσα να ξαπλωσω οταν καλυνηχτηστηκαμε με τα κοριτσια....

Στο κρεβατι με επιασαν κατι ελαφρυα πονακια...δεν εδωσα σημασια..λεω θα περασουν....ομωε αρχιζαν κ γινοντουσαν εντονα....κ σε καποια φαση πολυ εντονα...κατω χαμηλα στην κοιλια...σαν πονοι περιοδου....διπλωθηκα απο τους πονους..με επιασε τρεμουλο....κ γωναξα τον αντρα μου....η κοιλοια μου ειχε γινει ενα τεραστιο βουνο κ σκληρη..ενιωθα ολο το κορμι του ζυμαρουλη...με πιασαν τα καλαμτα απο τους πονους....πηραμε τον γιατρο..κ μας ειπε Ιασω κατευθειαν...

Στο αυτοκινητο αρχιζα να μην ποναω ιδιαιτερα....ειχαν φυγει οι που δυνατοι...ειχα απλα ενοχλησουλες...

Ελεγα δεν θελω να γεννησω ακομα......

Φτανω στο ιασω..με παει η προισταμενη στην αιθουσα κ μου βαζει το μηχανημα καρδιοκρυπτογραφος; καλα το λεω ..τεσπα αυτο..ακουμε την καρδουλα του μωρου...κ κατεγραφε...δεν εδειχνε ιδιαιτερες συσπασεις για γεννα....μετα απο λιγο ερχεται κ μου λεει θα εξετασουμε τον τραχηλο απο κατω....

Κοριτσια;;;;;;;;;;;;;;;

Τα ειδα ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Για πολυ πονο.....φωναξα τοσο πολυ που με αμκουσε κ ο αντρας μου απο εξω απο την αιθουσα με την μαμα μου...

Ρε κοριτσια δεν ηξερα οτι ο τραχηλος ειναι τοσο βαθια...κ μετα γαντια που φορεσε αυτη..κ κουναγε το χερι της με πεθανε.....

δεν θελω να μουξαναβαλουν χερι εκει....αλλα μου ειπε οτι δεν γινεται-..οταν ερθει η ωρα θα σε εξετασει παλι ο γιατρος...αρχισα να καλιω απο τον φοβο...

Μου ειπε οτι ο τραχηλος ακομα ειναι ανωριμος...ο μπεμπηες ειναι ψηλα ακομα..αλλα εχουν αρχισει τα προκατακτικα πονακια της γεννας..μια που μπηκα κ στον μηνα μου...

Μου εδωσαν παλι πρεπαρ..κ μια ενεση Buskopan για να ηρεμησω απο τον πονο...

Αυτος ο πονος που ειχα ηηταν μαλλον συσπαση..κ με το κουνημα του μπεμπεη στην κοιλια πονεσα τοσο πολυ...

Εφυγα τελικα απο το Ιασω....αλλα πολυ συντιμα θα ξαναπαω....

Εχουν αρχισει τα προκατακτικα..μου ειπε η κοπελα..οτι δεν ειναι το ιδιο για καθε γυναικα..αλλη απλά εχει διαστολη χωρις πονους....αλλη της σπανε τα νερα...αλλη εχει συπασπασεις κ πονακια καθε λιγο κ λιγακι λογω προετοιμασιας τοκετου....κ αλλη απλα παει με ραντεβου...

Εχω αρχισει κ φοβαμαι πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν αντεχω αυτο τον πονο του τρεχηλου με τιποτα!!!!!!!!!

Φανταζομαι της γεννας πως θα ειναι.....

τα πρεπαρ τα σταμαατω την Πεμπτη...την αλλη Πεμπτη παμε γιατρο....

κ περιμενουμε.......

Αυτα......τα δικα μου νεα!!!

Αλλα φοβαμαι!!!!!!!!!!!!!!

Βρε συ ολο το χερι σου εβαλε αυτη?Ετσι μου καναν και μενα και μετα με βαλαν και γεννησα. Να μαζεψουν τα κουλα τους να τους πεις. Κι εμενα οταν μουχε ανοιξει τον κολπο ο γιαρος για να δει τον τραχηλο ενα βογγιτο το εκανα δε μου αρεσε καθολου. ΓΚΓΚΡΡΡΡ. Ενταξει αφου δεν εχει ανοιξει η ταπα ηρεμησε και χαλάρωσε.

Οπως τα λες ειναι κι εγω δεν ειχα διαστολη χωρις να νιωσω πονάκια?Πολλες φορες ομως σκεφτομαστε πως θα μπορουσα ναχα αποφυγει ενδεχομενως να γεννησω προωρα αν μουχαν κάνει περιδεση απο τη στιγμη πουχα διδυμα οσο καλο τραχηλο και ναχα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

emena mou eipe o giatros oti malakose ligo. alla me afise na xalarwsw prwta kai mou eipe oti an den xalarwsw tha ponesw. kai meta mou milage kai h maia mou kai mou apospase telios th prosoxi kai ekane o anthropos th douleia tou. entometaksi mou edikse kai mia sigkekrimenh stash gia na me eksetasi etsi gia na mhn ponaei.

Μπραβο τους..!!!!Ετσι πρεπει.....

Οχι εμενα η προισταμενη..μια κ εξω!

Ειχα που ειχα κ τους πονους..οποτε καταλαβαινεις τι επαθα..!

σσσσσσσσοκ!

Τωρα κατω εχω μικρες ενοχλησουλες....


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Τα δαχτυλα εβαλε...αλλα ηταν λες κ εβαλε ολο το χερι οντως..ΑΣΤΑ..

ναι ελιτακι χωρις πονους πηγες εσυ.....

Μπα....εγω οπως την κοβω την δουλεια με πονακια θα παω..αφου αρχισαν απο τωρα...ετσι νομιζω...θα δειξει....

Α..καταλαβα για το τσαγακι...κ ειναι καλο να το πινεις ε;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ax vre koritsi ti perases kai esy! tora eisai kala toulaxiston?

ναι Καρδουλα μου ευχαριστω...μονο κατι μικρες ενοχλησουλες εχω....περα απο τον φοβο μου..

Φαντασου σημερα πηρα το αυτοκινητο πήγα σουπερ κ φουρνο ψωνισα κατι πραγματακια..κ μαγειρεψα...

Οτι ειναι να γινει ..θα γινει λεω..αφου μπηκα κ στον μηνα μου..απλα θελω να κατσει ακομα μεσα..τουλαχιστον 10 14 μερουλες....


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε ραμονιτσα τι επαθες κι εσυ περαστικουλια

ελιτα τα πινουμε με μπιμπερο τα 20 δεν βαλαμε καθολου καθετηρακι αποτην αρχη μπιμπερο

Ε τοτε ειστε πολυ καλα. Εμας οσα ειναι θερμοκοιτιδα δεν τους δεινουν μπιμπερο. Ισως επειδη δεν εχει προβλημα με τα κιλα εσενα.Τοτε ισως την παρεις πιο γρηγορα τη μπεμπα. Μακαρι στο ευχομαι.Να τσεκαρεις αν της δεινουν το γαλτακι σου τουλαχιστον οσο μπορεις οταν πηγαινεις.

Φαινεται εχει αλλο χρωμα το ξενο ειναι μπεζ.Δεν στη δεινουν να την ταισεις\?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι Καρδουλα μου ευχαριστω...μονο κατι μικρες ενοχλησουλες εχω....περα απο τον φοβο μου..

Φαντασου σημερα πηρα το αυτοκινητο πήγα σουπερ κ φουρνο ψωνισα κατι πραγματακια..κ μαγειρεψα...

Οτι ειναι να γινει ..θα γινει λεω..αφου μπηκα κ στον μηνα μου..απλα θελω να κατσει ακομα μεσα..τουλαχιστον 10 14 μερουλες....

Εσυ μπουμπου να κατσεις φρονημα να ξεκουραστεις και να αφησεις τα σουλατσα. Το μπεμπακι ειναι μικρο ακομα, αστο λιγο στην κοιλιτσα της μαμας. Δεν βλεπεις εγω που εφτιαχνα μπακλαβαδες και παστιτσια και ταχα τα μωρακια μου μακρια μου?Θα σε μαλωσω μην ξεθαρευεις. Ειδικα απο τη στιγμη που πινεις ολα αυτα τα γιουτοπαρ αυτο δειχνει πως εισαι υψηλου κινδυνου να γεννησεις πριν απτην καρδουλα!!!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι οσο ειναι στην θερμκοκοιτιδα δεν τηνβ ταιζω νομιζω οταν παει σε κουνακι θα μου την δωσουν εντωμεταξυ δεν μπορω να ελεγξω αν πινει το γαλα μου γιατι στα επισκεπτηρια ειναι ταισμενα τα μωρα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...