Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοπέλες κι εμείς ακόμη εδώ σταθερά και αμετακίνητα!!! Η μικρή την έχει δει κλωτσοπατινάδα τις καθημερινές, ρεπό το Σαββατοκύριακο!!!

Paros συγχαρητήρια για τον παίδαρο!!! Σου ευχήθηκα και στο fb!!! ΚΟΥΚΛΟΣ!!!

Όλες τις θετικές μου σκέψεις στις μαμάδες που περιμένουν τις υπέροχες πριγκίπισσές τους να έρθουν σπίτι!!! Υπομονή!!!

Α, κι αφού είναι γιορτή και χτες και σήμερα να χαίρεστε όσους γιορτάζουν!!!

Φιλάκια!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images


Διαφημίσεις

katerina23 προσφατα ανακαλυψα το τσαι θηλασμου της weleda...Επειδη δυσκολευτηκα πολυ στην 1η μου εγκυμοσυνη το βρηκα τωρα και το πηρα να δω αν θα βοηθησει...εχω ακουσει καλα λογια βοηθαει και στο πετρωμα αν θες το δοκιμαζεις και υπαρχει και ενα λαδακι νομιζω....

Τοχω κι εγω αυτο το τσαγακι και ειναι και φτηνο 5 ευρω. Υπαρχει ενα σαιτ που εχει προιοντα welleda αλλα ειναι και μια κοπελα στο σαιτ εδω στο φορουμ που αν της πεις θα σου στειλει. Εγω πηρα και λαδακια για τα μωρα και αφρολουτρα βαζω μονο λαδακι στο μπεμπη και ειναι πεντακαθαρο το κωλαρακι του πάντα γιατι δεν του κολλανε τα κακακια στον πωπο. Στην αρχη του βαζα sudocream οπως καναν στην ΜΕΝ αλλα ηταν ασπρος ο ποπως και του κολλαγαν τα παμπερς πάνω.

Και μια διαφημηση για τα pampers τα καλα να λεγονται. Μας εστειλαν σημερα μια κουτα με 12 πακετα απο 6 για καθε παιδακι απο αυτα τα micro baby που ειναι για τα προωρα, δωρεαν. Και χαρηκαμε γιατι μας βγαιναν λιγο τα τσισακια απεξω με τα νο1.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σας διάβαζα το πρωί και με πήραν τα σορόπια, υπομονή βρε κοριτσάκια μου τι να πω...ελπίζω να πάρετε ήδη στην αγκαλιά σας...

Πάρος να σου ζήσει και πάλι...σε ταλαιπώρησε λίγο ε; χαλάλι ο πάιδαρος!!

Γιώτα τέλεια κοιλίτσα! ΄μη με πείτε ανισόρροπη μου λείπει λίγο η κοιλούμπα μου

Καρδούλα γέννα εσύ και θα τα ανεβάζω εγώ τα ποστ μην ανησυχείς!!

Νατάσσα περαστικά σας!

Έ ρε πήραμε μπρος και γεννοβολάμε αβέρτα!!! Μια εύκολη και γρήγορη γέννα σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου!!!!

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελίτα εμάς τα κακάκια μας είναι πολύ υγρά και δεν κολλάνε πάνω μας, παγιδεύονται από το διχτάκι, τα κάνουμε 6-7 φορές τη μέρα οπωσδήποτε...σε κάθε άλλαγμα πλύσιμο με νεράκι και υγρή πούδρα, κρέμα θα βάλουμε μόνο αν έχει σύγκαμα

λες να αρχίσω να χρησιμοποιώ το θήλαστρο; δεν έχω καμία αίσθηση του πόσο γάλα βγάζω, βάζω lansinoh στο στήθος και την ξεπλένω με χαμομήλι, λες να μην έχω πολύ γάλα αφού δεν ξεχειλίζει;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλησπερα!!!!!!!!

Νατασουλσα καλυτερα η μικρουλα ε; Μπραβο...

Ελενακι ..υπομονη με τις καουρες..οτι κ να κανεις δεν περνανε με τιποτα οι ρημαδες...τι; ειχα στην αρχη επι 2.5 μηνες καθημερινα...!

Παρος...τι καλα που μας γραφεις!!!!!!;)

κατερινακι...αν κ λιγι καθυστερημενα σου στελνω κ εγω την θετικη μου ενεργεια!!!!!!:D

Swity...;)

Jend mia xaρα ειναι οι μαμαδες...εγω νιωθω πολυ ακανκουφιση οταν ειμαι μαζι της!

Ινκακι πως ειναι το στομαχι σημερα;

Κοριτσια φοβαμαι παρα πολυ...... σημερα μπηκαμε στον μηνα μας...κ εχτες το βραδυ κατα τις 2.30 πηγαμε Ιασω...

Εκανα ντουζακι...κ επεσα να ξαπλωσω οταν καλυνηχτηστηκαμε με τα κοριτσια....

Στο κρεβατι με επιασαν κατι ελαφρυα πονακια...δεν εδωσα σημασια..λεω θα περασουν....ομωε αρχιζαν κ γινοντουσαν εντονα....κ σε καποια φαση πολυ εντονα...κατω χαμηλα στην κοιλια...σαν πονοι περιοδου....διπλωθηκα απο τους πονους..με επιασε τρεμουλο....κ γωναξα τον αντρα μου....η κοιλοια μου ειχε γινει ενα τεραστιο βουνο κ σκληρη..ενιωθα ολο το κορμι του ζυμαρουλη...με πιασαν τα καλαμτα απο τους πονους....πηραμε τον γιατρο..κ μας ειπε Ιασω κατευθειαν...

Στο αυτοκινητο αρχιζα να μην ποναω ιδιαιτερα....ειχαν φυγει οι που δυνατοι...ειχα απλα ενοχλησουλες...

Ελεγα δεν θελω να γεννησω ακομα......

Φτανω στο ιασω..με παει η προισταμενη στην αιθουσα κ μου βαζει το μηχανημα καρδιοκρυπτογραφος; καλα το λεω ..τεσπα αυτο..ακουμε την καρδουλα του μωρου...κ κατεγραφε...δεν εδειχνε ιδιαιτερες συσπασεις για γεννα....μετα απο λιγο ερχεται κ μου λεει θα εξετασουμε τον τραχηλο απο κατω....

Κοριτσια;;;;;;;;;;;;;;;

Τα ειδα ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Για πολυ πονο.....φωναξα τοσο πολυ που με αμκουσε κ ο αντρας μου απο εξω απο την αιθουσα με την μαμα μου...

Ρε κοριτσια δεν ηξερα οτι ο τραχηλος ειναι τοσο βαθια...κ μετα γαντια που φορεσε αυτη..κ κουναγε το χερι της με πεθανε.....

δεν θελω να μουξαναβαλουν χερι εκει....αλλα μου ειπε οτι δεν γινεται-..οταν ερθει η ωρα θα σε εξετασει παλι ο γιατρος...αρχισα να καλιω απο τον φοβο...

Μου ειπε οτι ο τραχηλος ακομα ειναι ανωριμος...ο μπεμπηες ειναι ψηλα ακομα..αλλα εχουν αρχισει τα προκατακτικα πονακια της γεννας..μια που μπηκα κ στον μηνα μου...

Μου εδωσαν παλι πρεπαρ..κ μια ενεση Buskopan για να ηρεμησω απο τον πονο...

Αυτος ο πονος που ειχα ηηταν μαλλον συσπαση..κ με το κουνημα του μπεμπεη στην κοιλια πονεσα τοσο πολυ...

Εφυγα τελικα απο το Ιασω....αλλα πολυ συντιμα θα ξαναπαω....

Εχουν αρχισει τα προκατακτικα..μου ειπε η κοπελα..οτι δεν ειναι το ιδιο για καθε γυναικα..αλλη απλά εχει διαστολη χωρις πονους....αλλη της σπανε τα νερα...αλλη εχει συπασπασεις κ πονακια καθε λιγο κ λιγακι λογω προετοιμασιας τοκετου....κ αλλη απλα παει με ραντεβου...

Εχω αρχισει κ φοβαμαι πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν αντεχω αυτο τον πονο του τρεχηλου με τιποτα!!!!!!!!!

Φανταζομαι της γεννας πως θα ειναι.....

τα πρεπαρ τα σταμαατω την Πεμπτη...την αλλη Πεμπτη παμε γιατρο....

κ περιμενουμε.......

Αυτα......τα δικα μου νεα!!!

Αλλα φοβαμαι!!!!!!!!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ για την θετικη ενεργεια!!!!

πηγα και ειδα το μωρακι μου και ολα καλα σημερα πινει 20 ml ο ικτερος μας επεσε στο 13 αλλα κανουμε ακομα solarium και μολις φτασει να πινει τα 30 ml θα βγει απο την θερμοκοιτιδα και θα μπει κουνακι υπολογιζω να γινει αυτο μεθαυριο, ελιτα δεν ξερω την κρατανε γιατι στην αρχη λογω της ταχυπνοιας την εβαλαν θερμοκοιτιδα οπου την1η μερα πηρε 25% διαχυτο οξυγονο μετα δεν ξαναεκανε ταχυπνοια αλλα 3 μερες την αφησαν χωρις γαλα για να μην κουραστει μου ειπανε μετα αρχισαν το γαλα και το πανε 10-15-20 κλπ με ρυθμους χελωνας δηλαδη και φυσικα οπως καταλαβαινεις εχουμε ΙΚΑ... Νοικιασα νοσοκομειακο της AMEDA ELITE λεγεται κιαι αντλησα γυρω στα 120 ml και ηρεμησε λιγο το στηθος, ινκα το avent το ηλεκτρονικο εχω καλο μου φανηκε αλλα δεν ειναι για αποκλειστικη αντληση δηλ οταν δινεις στο μωρο μονο με το μπιμπερο και δεν τοβαζεις στο στηθος,αν ολα ειχαν παει καλα και ειχα την μικρη μια χαρα θα με καλυπτε το avent αλλα τωρα χρειαζομαι νοσοκομειακο εσενα μια χαρα θα σε βολεψει

Paros να σου ζησει ο αντρακλας!!!!!!!!!!!!!!!1


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Κατερινακι.....καλυτερα η νεραιδουλα σου!!!!!!!!!

Ετσι..να ακουμε τετοια καλα....

Εχει ορεξουλα για γαλατακι ε;

Αντε ....κατερινακι ...περνανε οι μερουλες...να βγει επιτελους το κοριτσακι σου κ να ερθει σπιτακι...!

Μαμικουλ..ο βεντουζακος κανει τοσα πολλα κακακια;;;;

Αχου το μαναρακι!!!!!!!

Ολα αυτα που λετε για θηλαστρα κ θηλασμο.....που φαινονται κινεζικα...

Ελιτα τι ειναι αυτο τσαι που λες;;;;;;;; για θηλασμο;;;;;;;;;;

δεν εχω καταλαβει...

ειμαι ακομα με την τρομαρα..κ δεν λειτουργω κ πολυ καλα...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...