Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το ξερω βρε ελιτα οτι εσυ ειδικα με καταλαβαινεις αχ μακαρι να παρουμε γρηγορα τα κοριτσακια μας σπιτι..Να σε ρωτησω μια που σε βρηκα καθε ποτε αντλουσες σπιτι πριν ερθει ο μικρος εγω ανα 3,5 ωρες περιπου καλα ειναι? ποιο θηλαστρο εχεις? εγω avent αλλα λεω να νοικιασω νοσοκομειακο ποσο εβγαζες περιπου τις πρωτες μερες εγω εχθες στο νοσοκομειο εβγαζα 120 και χαρηκα αλλα σημερα επεσα στα 80 και εχει πετρωσει και το ενα μου στηθος σε μερικα σημεια και ποναει τι να κανω?
ι Γενικα αν διαβασει εκει που λενε για εδραιωση της γαλουχιας και για τα θηλαστρα καλυτερα ειναι τα διπλης αντλησης. Ολα τα νοσοκομειακα δηλαδη. Αυτο που εχεις ειναι απλο αλλα ενταξει αποδεκτο για περιστασιακη χρηση. Βεβαια εσυ το θες για αυτο τον καιρο οποτε δεν θα το θες για πανω απο ενα μηνα για να σου λεγα να πάρεις ας πουμε το swing tis medela. Αρα καλυτερα να νοικιασεις εκτος κιαν εχεις σκοπο να το χρησιμοποιεις πχ αν πας δουλεια και θες να βγαζεις. Αυτο κανει 150 περιπου και το βρισκεις και σε φαρμακεια και στα λητω. Ναι καλα κανεις καθε 3 και 4 ωρες. Βεβαια το βραδυ καλο θαταν να ξεκουραζεσαι εστω 6 ωριτσες υπνο. Μην στεναχωριεσαι κι εγω στην αρχη εβγαζα λιγο σιγα-σιγα αυξανοταν. Η κουραση και η στεναχωρια δε βοηθαει κι εμενα καποιες μερες ηταν λιγοτερο μη σε αγχωνει, νασαι συγκεντρωμενη και να σκεφτεσαι το μωρακι σου οταν βγαζεις γαλα, βοηθαει. Α αν θες να βοηθησεις λιγο μπορεις να παρεις απο φαρμακειο μαγια της μπυρας χαπακια βιταμινη β ειναι αυτα βασικα. Και να παιρνεις μοιρασμενα 10 χαπάκια μεσα στη μερα για μια βδομαδα, μετα σταματας και αν εχεις σκοπο να συνεχισεις ξαναπαιρνεις μετα απο μια βδομαδα παυση. Αυτα δεν τα λεω εγω τα γραφει στο βιβλιο η Πατσουρου που ειναι συμβουλος θηλασμου. Αυτα κοριτσακι. Τι σου εχουν πει για τη μπεμπα, μου κανει εντυπωση που στην κρατανε τοσο. Δεν ειναι προωρο και ειναι μια χαρα τα κιλάκια της.Λενε οτι τοχουν λιγο συστημα στα ιδιωτικα για να τα παιρνουν.Μηπως εχετε και ΙΚΑ?γΙΑΤΙ τοτε ξερουν πως δε θα διαμαρτυρηθητε και πολυ γιατι τα δεινει το ΙΚΑ.

Κοιτα να κοιμασαι τωρα και να ξεκουραζεσαι και πισταψε με οταν θαρθει η μπεμπα θα εχεις συνελθει κι εσυ και θα μπορεις να εισαι πιο δυνατη


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα για το πετρωμενο στήθος μαλάξεις με ζεστο νερό, μια βρεγμενη πετσετα δηλαδη στο στηθος και μασαζακι. Αν μπορεσεις να νοικιασεις νοσοκομειακο, θα είναι το καλυτερο.

Αυτο που σου πε και η Νατασσα και μην το καθυστερεις πολυ με το θηλαστρο γιατι θα υποφερεις αν σε ποναει πολυ προσπαθησε να το αδΕΙΑΖΕΙς. Ρωτα στο Ιασω κατω στη μοναδα νεογνων πρεπει να χουν ενα χωρο που πηγαινουν οι μαναδες και αντλουν με νοσοκομεικο θηλαστρο δωρεαν.Απλα ζηταν ενα μπουκαλακι μαζι με τη χοανη. Τουλαχιστον ετσι ειχε το μητερα στη ΜΕΝ δεν πιστευω να μην εχει και το ιασω ρωτα το.Τουλαχιστον μεχρι να νοικιασεις οταν πηγαινεις εκει να βγαζεις


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, βλεπω καποιες σταθερες στο ραντεβου τους. Καρδουλα ακομα εδω τι θα γινει με σενα θα κλεισεις το φορουμ στο τελος αντε αντε. Οταν θα μαθουμε πως γεννησες θα βγουμε στους δρομους και θα το ανακοινωσουμε στην τηλεοραση στα εκτακτα. Χιχι!!!!Τυχερουλα μας εχεις βαλει τα γυαλια. Θες να μπει ο Φλεβαρης για να σε στεψουμε μις μανουλα Φεβρουαριου ε?Ολα καλα κοριτσακια δε λειπει καμοια , εχουμε καμοια γεννα?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Χτε ςο μπεμπης μας εφαγε δυο γευματα μονο στηθος και φαινοταν χορτασμενος γιατι ρευοταν και μετα τον επαιρνε ο υπνος. Λεω σιγα- σιγα να τον βαζω στο κλιμα, εξαλλου φαινεται να του αρεσει πιο πολυ το στηθος


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

katerina23 προσφατα ανακαλυψα το τσαι θηλασμου της weleda...Επειδη δυσκολευτηκα πολυ στην 1η μου εγκυμοσυνη το βρηκα τωρα και το πηρα να δω αν θα βοηθησει...εχω ακουσει καλα λογια βοηθαει και στο πετρωμα αν θες το δοκιμαζεις και υπαρχει και ενα λαδακι νομιζω....


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

katerina23 προσφατα ανακαλυψα το τσαι θηλασμου της weleda...Επειδη δυσκολευτηκα πολυ στην 1η μου εγκυμοσυνη το βρηκα τωρα και το πηρα να δω αν θα βοηθησει...εχω ακουσει καλα λογια βοηθαει και στο πετρωμα αν θες το δοκιμαζεις και υπαρχει και ενα λαδακι νομιζω....

gia pes pou to vriskeis to tsai???exw k egw pou k pou petrwmata sto sti8os....


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ! αυτο ηθελα να σου πω και γω και θα στο εστελνα μετα....πολυ ομως, να δεις ετσι θα ειναι και οταν γεννηθει..μετα μπορει να αλλαξει αλλα στην αρχη θα σου μοιαζει πολυ! τι να πω και γω που μου κρυβεται και εχω σκασει που δε ξερω τι θα δουν τα ματακια μου.....

xaaxaxaaxaxa ntropali i dikia sou eee????!!!emena mallon pire apo mena to modele na pozarei!!!xaaxaaxaaaxaaxaaaaa


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kalimera kai apo emena!!

Katerina, na soy zisei to mwraki soy, ola kala tha pane kai sintoma tha eiste mazi!Prosexe to petrwma, min soy to gyrisei se mastitida. Mpes sto mpanio kai me xliaro nero kane masaz sto stithos kai me apales kinseis prospathise na to adeiaseis...To eixa pathei kai egw ayto!

Kardoula, se skeftomai sinexeia, to pisteyeis??Kai as se kserw mono apo edw..katalabainw poso poly theleis epitelous na deis to mwraki soy!Koita, fainete pws epeses se forum poy oles biazontai kai esy pou tireis to fisiologiko, exeis ginei supernatural !! ;) Oso pio poly to mwraki menei stin kolitsa einai pio kalo gi ayto. Skepsou oti tha bgei ena mwraki megaloytsiko kai tha sou einai pio eykolo na to frontizeis, emena etsi itan o Nikolas moy..sto maieytirio ton elegan "o mpoukalas" epine 100 ml sto geyma!Kai episis, thimamai xaraktiristika, toys eixe erthei kainoyrgia partida zipounakia kai se ola ta mwrakia itan megala, enw ston Nikola itan akribws!!Xaxaxaxa..poly gelio!

Kserw oti mporei na akougetai koyrastiko, alla efoson to paidaki soy einai kala, axizei na to perimeneis 5-6 imeres akoma! Des kai ta post "10os minas kai bale" na pairneis kouragia!Ola kala, tha einai, eimai apolita sigouri!!!

NatasaZ perastika kai grigora sto paidaki sas!!

To apogeyma pame kai emeis giatro na doume pou exei ftasei i mpempa mas...tha ta poume pali to bradaki!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τρελαινομαι ετσι Ελενα ! ουτε απο κιλα ξερω ποσο ειναι γιατι δε το καταλαβαινει απ το μηχανημα λεει δε ξερω!! χαζα, τον αλλο μηνα λεει ειναι νωρις ακομα..ε μετα θα γεννησω και θα το μαθω!!!το μονο που λεει ειναι οτι ειναι πολυ καλη η αναπτυξη της και οσο παρει απ τον 9 ειναι καλυτερα. Το τσαι το ανακαλυψα απο φαρμακειο αλλα και απο τα καταστηματα που πουλανε τετοια ηδη πχ Λητω...ειναι γνωστη μαρκα λογικα θα βρεις ευκολα. Ναι πολυ νροπαλη!!η ατιμουλα παιζει μαζι μου! Ηξερε ποσο ηθελα να τη δω και μου παιζει κρυφτο! Τα ποδια της καλα ξερει να τα ανοιγει ομως...χι χι χι!!


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από έμένα !Δίνω κι εγώ το παρόν !!!!!!!!Αν και αργα σήμερα.

Πάρος να σου ζήσει ο μπέμπης σου!!!!!!!

Κορίτσια εύχομαι να πάρετε τα κοριτσάκια σας στην αγκαλιά και το σπίτι σας όσο το δυνατόν γρηγορότερα ....Σας στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια.

Εγώ απο χθές νοιώθω πρησμένη ,βαριά και δεν συμμαζεύεται.....όλη την ώρα νοιώθω ενα γκλουκ γκλουκ χαμηλά στην κοιλιά μου ,λόξυγγας είναι τοσες πολλές φορές την μέρα και τη νύχτα;

Ραντεβού στον γιατρό έχω την Παρασκευή και θα μου κόψει τα φάρμακα,μια φίλη μου πάντως οταν της έκοψε τα γιουτοπάρ την άλλη μέρα έσπασαν τα νερά και γέννησε..λέτε να είμαι η επόμενη;Νωρίς είναι ακόμα βέβαια ..θα δείξει.

Έχω πολύ 'αγχος και φοβάμαι να πάω να γεννήσω πολύ !!τρέμω για την ακρίβεια ,...


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, ευχαριστω για τις ευχες σας!!!

Κατερινα κανε υπομονη, εφοσον το μωρακι σου ειναι καλα, μην σε νοιαζει τπτ! Περιμενουμε νεα σου!

Κοριτσια ο αντρας μου ηρθε στις 14:30 και ηταν μεσα σε ολο τον τοκετο! Το καλο ειναι οτι προλαβε&εκανε&μια καταβαση! Χαχα! Δεν πηγε αδικα λοιπον!! ;)


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...