Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλή επιτυχία και υπομονή μέχρι την χοριακη!!! Λοιπόν αυτό με τη προγεστερονη δεν το χα καταλάβει ούτε εγώ δλδ μια βδομάδα πριν πρέπει να είναι χαμηλή αλλά τη μέρα της εμβρυομεταφορας υψηλή; 

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      6 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Κορίτσια να ρωτήσω κάτι, εγω πρώτη φορά θα κάνω εμβρυομεταφορα ελπίζω τον επόμενο μήνα και θα ξεκινήσω σικλακουρ. Είχε καμμια κάποια παρενέργεια;; 

      Ξέρω ότι έχει να κάνει με την εμφύτευση αλλά κι εγώ δεν ξέρω κάτι παραπάνω!! 

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

      1 ώρα πρίν, Maroxmarox είπε:

      Κορίτσια μου ,σας έχει τύχει να κάνετε ωοληψια με καλή Ε2 κτλ ,να φαίνονται 4 ωοθυλάκια ικανοποιητικά σε μεγεθος με φυσικό τροποποιημένο και στην ωοληψια να.μη βρεθεί ωαριο;

      Αν δεν υπάρχει ωαριο ,η Ε2 ανεβαίνει;

      Καμιά να με διαφωτίσει υπαρχει;;

      Μου έτυχε και αυτό για πρώτη φορά ...σε καταλαβαίνω πως οι εξετάσεις ήταν καλές ...πραγματικα

      Αυτο πραγματικά είναι περίεργο...πόσο ήταν η ε2??? Υπάρχει περίπτωση να έσπασαν μέχρι την ωοληψια???η υπήρχαν αλλά ήταν κυστικα???

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kai to post ths paros http://parentscafe.gr/showthread.php?p=113831#post113831

toulaxiston eimai pisti sto kathikon xixi

Αχ Καρδουλα μου..ολο λινκ βαζεις...να δω ποτε θα βαλουμε εμεις για σενα...:lol::lol::lol:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου επιτελους γυρισα σπιτακι μας!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας μπηκα τις διαβασα και συγκινηθηκα πολυ πολυ βλεπετε το εχω και ευκολο το κλαμα τις τελευταιες μερες..

Οπως σας εγραψα ηρθε στον κοσμο η νεραιδουλα μου την Τεταρτη 2.20 το μεσημερι ενα μικροσκοπικο πλασματακι με πολυ πυκνο μαλλακι σκουρο καστανο , ζουμερα χειλακια , γαλλικη μυτουλα και μακρια αδυνατα ποδαρακια μολις 2.650 γρ., ας τα παρω απο την αρχη ομως

Την τριτη το βραδυ επεσα κατα τις 12 να κοιμηθω με τον αντρα μου και ξαπλωνοντας αρχισα να εχω πονακια περιοδου και συσπασουλες συνηθισμενο φαινομενο και σκεφτηκα και προσπαθησω να κοιμηθω αλλα συνειδητοποιησα οτι ο πονος αυξανοταν τοσο ωστε δεν μπορουσα να κοιμηθω και επιπλεον ερχοταν σταθερα ανα 7 λεπτα , το ειπα στον αντρα μου και αρχισα να κοβω βολτες στο σαλονι και να μετραμε καποια στιγμη κατα τις 4.30 οι πονο ειχαν γινει τετραλεπτοι και ξεκινησαμε για το Ιασω , εφτασα με εξετασε ο γιατρος μου και ειχα διαστολη 3 αλλα το μωρο ηταν λιγο ψηλα ετσι αποφασισαμε να κατσουμε να πιουμε ενα καφε στην καφετερια και να με ξαναεξετασει μετα απο κανενα δυωρο να δουμε που βρισκομαστε , οι πονοι μου ηταν ανεκτοι και χαζογελαγα με τον αντρα μου και την μαμα μου στο καφε , κατα τις 10.30 μπηκαμε ξανα μεσα να με εξετασει ο γιατρος και η διαστολη ηταν ηδη στο 5 και το μωρακι ειχε κατεβει και ετσι ξεκινησαμε να ετοιμαζομαστε για τον τοκετο ,ηρθε η μαια βαλαμε ορους καναμε επισκληριδιο κλπ, ο τοκετος μου ηταν πολυ ευκολος με την επισκληριδιο δεν πονεσα καθολου ενιωθα μονο τις συσπασεις χωρις να ποναω , καποια στιγμη κατατις 2 με εξεταζει η μαια και μου λεει παω να ντυθω για το χειρουργειο ειναι θεμα λεπτων να γεννησουμε ετσι κατα τις 2.20 και με 4 γερες εξωθησεις ηρθε στον κοσμο η μπεμπε μου , το θυμαμαι και δακρυζω θυμαμαι να σπρωχνω και να κραταω το χερι του αντρα μου δυνατα , θυμαμαι τον γιατρο να την κραταει αναποδα στα χερια του και να κοβει τον λορο ακομα εχω στα αυτια μου το πρωτο της κλαμα , μου την εδωσαν αγκαλια και ειχα μεινει αφωνη απλανα την κοιταω και ενιωθα δακρυα να τρεχουν στα ματια μου μετα μου την πηραν να την εξετασουν και δυστυχως δεν την ξανακρατησα στην αγκαλια μου μεχρι σημερα γιατι οπως μου ειπαν παρουσιασε ταχυπνοια και την εβαλαν θερμοκοιτιδα , δεν θελω να σας μιλησω για τις μερες που περασα στο μαιευτηριο , ζουσα μονο για τις ωρες του επισκεπτηριου , ολες τις αλλες ωρες εκλαιγα που ηταν μακρυα μου εχω κλαψει τοσο πολυ αυτες τις μερες που νιωθω οτι δεν εχω αλλα δακρυα , περιμενα τοσο καιρο να ζησω αυτην την υπεροχη εμπειρια και δυστυχως ολαπηγαν στραβα τι να πρωτοπω για το ιασω και τους γιατρους τις μοναδας που οταν ρωταω πως ειναι η μπεμπα μου μου λενε πολυ καλα αλλα θελει χρονο ,που την εχουν στην θερμοκοιτιδα χωρις να εχει χρειαστει καθολου οξυγονο και με κορεσμο στο 100, πουμου λενε προωρο ενα παιδι 2.650, δεν ξερω νομιζω πως αν γυρναγα τον χρονο πισω ουτε αππεξω δεν θα περναγα. Αυτη την στιγμη η μπεμπε μου ειναι πολυ καλα οπως μου λενε τρωει αποεχτες μονη της με μπιμπερο γυρω στα 18-20 γρ και περιμενουμε να φτασει τα 50 για να την παρουμε σπιτι, παρολα αυτα σημερα που εφυγα αφησα την μιση μου καρδια εκει ευτυχως που εχω εδω το γιοκαμου και με παρηγορει, αντλω καθε 3 ωρες περιπου για να δινω γαλα στην μπεμπα και αποθηκευω εχω καταφερει με αποκλειστικη αντληση να βγαζω γυρω στα 120 ml σε καθε αντληση αλλα σημερα που στεναχωρηθηκα που δεν πηρα την μπεμπε μαζι μου εβγαλα μονο 80 και εχει πετρωσει και το στηθος μου και ποναει:-( Συγγνωμη αν σας κουρασα με τοσα που εγραψα αλλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας αυτες τις στιγμες γιατι σας ενιωσα πολυ κοντα μου την περιοδο της εγκυμοσυνης

Κοριτσακι σε καταλαβαινω απολυτα. Κανε υπομονη ο καιρος περναει και θαχεις την κορουλα σου σπιτι. Κι εγω το ιδιο ακριβως περασα με σενα εις διπλουν. Αυτα ελεγα στα κοριτσια το τι κλαμμα εριξα στο μαιευτηριο. Το πως ενιωσα οταν φεραν το μωρακι στη διπλανη μου στο δωματιο και αρχισα να κλαιω απο συγκινηση και απογνωση που δεν ειχα τα δικα μου, που μετραγα τις ωρες για το επισκπτηριο. Που τωρα εχω το γιοκα μου και νιωθω τοσο ευτυχισμενη αλλα η μιση μου καρδια ειναι στην κορουλα μου την οποια ομως δεν μπορω να πηγαινω να τη βλεπω καθε μερα και με πονάει αυτο. Που καθε μερα ρωταω, ποσο ειναι σημερα ποσα γραμμαρια πηρε?Σε καταλαβαινω απολυτα και οτι και να σου λενε οι άλλοι εσυ θα νιωθεις μιση χωρις το μπεμπακι σου αγκαλια. Υπομονη και οταν την πάρεις θα τα ξεχασεις ολα.

Ευχομαι να παν ολα καλα και να την εχετε συντομα κοντα σας. Αυτο το να μη σας λενε δεν το καταλαβαινω. Ειδα πολλες παρομοιες περιπτωσεις στο ΜΗΤΕΡΑ ακομα και με τελειομηνα μωρα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν σας εχω πει ειναι πως τον μικρο μπορεσαμε και το πηραμε αγκαλια γρηγορα απο τη δευτερη μερα κια ς ειχε καθετηρακι γιατι δεν ηταν σε θερμοκοιτιδα, την κορουλα μου ομως τρεις δεν την εχω αγκαλιασει ακομα ουτε οταν γενηθηκε. Μπορεις να φανταστεις πως περιμενω πως και πως να πάρω το κορμακι της στην αγκαλια μου που ξερω ποσο στερημενη ειναι ολο αυτο το καιρο μεσα σενα στειρο ψυχρο περιβαλλον, που την βουτανε κατι χερια για να την αλλαξουν, κατω απο τη βρυση(ετσι τα πλενουν τις εχω δει).Για να της πάρουν αιμα. Το κοριτσακι μου. Ασε γιατι τωρα πηραν εμενα τα ζουμια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ξερω βρε ελιτα οτι εσυ ειδικα με καταλαβαινεις αχ μακαρι να παρουμε γρηγορα τα κοριτσακια μας σπιτι..Να σε ρωτησω μια που σε βρηκα καθε ποτε αντλουσες σπιτι πριν ερθει ο μικρος εγω ανα 3,5 ωρες περιπου καλα ειναι? ποιο θηλαστρο εχεις? εγω avent αλλα λεω να νοικιασω νοσοκομειακο ποσο εβγαζες περιπου τις πρωτες μερες εγω εχθες στο νοσοκομειο εβγαζα 120 και χαρηκα αλλα σημερα επεσα στα 80 και εχει πετρωσει και το ενα μου στηθος σε μερικα σημεια και ποναει τι να κανω?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααααααχχχχχχχχχ Νατασα μου...

ΑΠΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΕΤΑΙ να ερθει αν ειναι πρησμενος!!!!!!!!!!!!

ΚΑρδουλα......μου..χαχαχααχ το ξερω οτι προηγησε...αλλα για κοιτα τι γινεται..μας προλαβαινουν...:lol::lol::lol::lol:

Κ εγω αυτο λεω να παει να το κανει..να τελειωνουμε...απλα σκεφτομαι οτι ο μπεμπης με βαση την αναπτυξη του ειναι δυο βδομαδες μεγαλυτρεος...δηλαδη ειναι 37 βδομαδων..κ με βαση τον δικο μου κυκλο ειμαι 35 βδομαδων....κ προβληματιζομαι .....

δεν θελω να συμβει κατι κ να μην ειναι μαζι μου εκεινες τις μερες...

αν κ η διαισθηση μου λεει οτι δεν θα γινει κατι..αλλα κ αν γινει;;;;;;;;;;;;

Αποφασιτικοτατη ειμαι..χαχα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

αχ ελιτα μην λες αλλα δεν αντεχω αλλο κλαμα σκεφτομαι οτι το παιδακι μου μονο πονο γνωρισε τις πρωτες μερες τις ζωουλας της ουτε την μυρωδια ουτε την αγκαλια της μανουλας αφου οταν την ακουμπαω μεσα στην θερμοκοιτιδα τρομαζει η ψυχουλα μου..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

katerinaki kai elitaki mhn stenaxorieste vre koritsia. sintoma tha kratisete kai tis mpempes sas agkalia. toulaxiston einai kala ta mwrakia sas kai to mono pou perimenete einai na megalwsoun ligo akoma. kante ligo ypomonh kai ola tha ginoun. ante giati mas peiran ta zoumia vradiatika. ta mwra sas niothoun oti tis skefteste kai tis agapate kai sigoura molis ths parete agkalia tha paroun olh thn agaph pou den exoun autes tis meres:)

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα για το πετρωμενο στήθος μαλάξεις με ζεστο νερό, μια βρεγμενη πετσετα δηλαδη στο στηθος και μασαζακι. Αν μπορεσεις να νοικιασεις νοσοκομειακο, θα είναι το καλυτερο.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελιτακι μου εχεις πολυ δικιο.....

κ εμεις ετσι θα ειμασταν στην θεση σας....

Απλα προσπαθουμε κ μεις να σας ενθαρρυνουμε....γιατι ολα καλα θα πανε...κ θα τα εχετε πολυ συντομα κοντα σας!!!!!!!!!!!

Κ θα τα παρετε αγκαλιτσα κ δεν θα τα αφηνετε λεπτο!!!!!!!!!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

xaxa ramonitsa den to lew gia mena. exei ki alles pou einai prin xaxa kai pou mallon tha einai kai prin apo mena :P

Το καλο που σου θελω κοιτα να εισα εσυ η επομενη!!!!!!!!

Ααααααααααααααααχ κ θα κανω ενα παρτυ για παρτη σου!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

αχ ελιτα μην λες αλλα δεν αντεχω αλλο κλαμα σκεφτομαι οτι το παιδακι μου μονο πονο γνωρισε τις πρωτες μερες τις ζωουλας της ουτε την μυρωδια ουτε την αγκαλια της μανουλας αφου οταν την ακουμπαω μεσα στην θερμοκοιτιδα τρομαζει η ψυχουλα μου..

Αχχχχχχχχχχχ οχι Κατερινακι μου..τετοια ηρεμησε!!!!!!!

Καλα ειναι η μπεμπουλα σου....μην σκεφτεσαι ετσι..πλιζζζζζζζζζζζ

Κοιτα να εισαι ηρεμη κ δυνατη οσο μπορεις κ για καλο της μπεμπας..να βγαζεις γαλατακι παραπανω κ να τρωει η ψυχουλα σου..

αλλα κ για το αγορακι σου....!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Το καλο που σου θελω κοιτα να εισα εσυ η επομενη!!!!!!!!

Ααααααααααααααααχ κ θα κανω ενα παρτυ για παρτη σου!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol:

se euxaristo vre ramonitsa. mazi tha to kanoume to party. pantos ofilo na omologisw oti ores ores me pernei apo katw pou akoma den gennisa. parola auta genika thn palevw akoma. na einai kala to mwro mou thelw kai na gyrisi fisiologika kai opote thelei as vgei.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...