Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 45 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

      Αυτο πραγματικά είναι περίεργο...πόσο ήταν η ε2??? Υπάρχει περίπτωση να έσπασαν μέχρι την ωοληψια???η υπήρχαν αλλά ήταν κυστικα???

      Ε2 ήταν 512 , ακριβώς πριν την ωοληψια τα είδε ο γιατρος.και προχώρησε.μετα μου είπαν ότι δεν βρέθηκε ωαριο....δε ξέρω τι συνέβη και αν συμβαίνει γενικά...

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Γυρίσαμε και εμείς απο την βολτούλα μας, πήγαμε και στην αδερφή μου γιατί ο μικρός μου ανηψιός (και βαφτιστήρι μας) έχει γενέθλια σήμερα (κι εγώ μεθαύριο) και μετά πήγαμε και για καφεδάκι σε... παιδότοπο με κάποιους φίλους μας!!! Ωραία ήταν!!!

Απο αύριο πάλι ρουτίνα και χωρίς τον αντρούλη μου να είναι όλη μέρα στο σπίτι...

Αλήθεια η Πάρος πού χάθηκε??? Λέτε να γέννησε?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια μου επιτελους γυρισα σπιτακι μας!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας μπηκα τις διαβασα και συγκινηθηκα πολυ πολυ βλεπετε το εχω και ευκολο το κλαμα τις τελευταιες μερες..

Οπως σας εγραψα ηρθε στον κοσμο η νεραιδουλα μου την Τεταρτη 2.20 το μεσημερι ενα μικροσκοπικο πλασματακι με πολυ πυκνο μαλλακι σκουρο καστανο , ζουμερα χειλακια , γαλλικη μυτουλα και μακρια αδυνατα ποδαρακια μολις 2.650 γρ., ας τα παρω απο την αρχη ομως

Την τριτη το βραδυ επεσα κατα τις 12 να κοιμηθω με τον αντρα μου και ξαπλωνοντας αρχισα να εχω πονακια περιοδου και συσπασουλες συνηθισμενο φαινομενο και σκεφτηκα και προσπαθησω να κοιμηθω αλλα συνειδητοποιησα οτι ο πονος αυξανοταν τοσο ωστε δεν μπορουσα να κοιμηθω και επιπλεον ερχοταν σταθερα ανα 7 λεπτα , το ειπα στον αντρα μου και αρχισα να κοβω βολτες στο σαλονι και να μετραμε καποια στιγμη κατα τις 4.30 οι πονο ειχαν γινει τετραλεπτοι και ξεκινησαμε για το Ιασω , εφτασα με εξετασε ο γιατρος μου και ειχα διαστολη 3 αλλα το μωρο ηταν λιγο ψηλα ετσι αποφασισαμε να κατσουμε να πιουμε ενα καφε στην καφετερια και να με ξαναεξετασει μετα απο κανενα δυωρο να δουμε που βρισκομαστε , οι πονοι μου ηταν ανεκτοι και χαζογελαγα με τον αντρα μου και την μαμα μου στο καφε , κατα τις 10.30 μπηκαμε ξανα μεσα να με εξετασει ο γιατρος και η διαστολη ηταν ηδη στο 5 και το μωρακι ειχε κατεβει και ετσι ξεκινησαμε να ετοιμαζομαστε για τον τοκετο ,ηρθε η μαια βαλαμε ορους καναμε επισκληριδιο κλπ, ο τοκετος μου ηταν πολυ ευκολος με την επισκληριδιο δεν πονεσα καθολου ενιωθα μονο τις συσπασεις χωρις να ποναω , καποια στιγμη κατατις 2 με εξεταζει η μαια και μου λεει παω να ντυθω για το χειρουργειο ειναι θεμα λεπτων να γεννησουμε ετσι κατα τις 2.20 και με 4 γερες εξωθησεις ηρθε στον κοσμο η μπεμπε μου , το θυμαμαι και δακρυζω θυμαμαι να σπρωχνω και να κραταω το χερι του αντρα μου δυνατα , θυμαμαι τον γιατρο να την κραταει αναποδα στα χερια του και να κοβει τον λορο ακομα εχω στα αυτια μου το πρωτο της κλαμα , μου την εδωσαν αγκαλια και ειχα μεινει αφωνη απλανα την κοιταω και ενιωθα δακρυα να τρεχουν στα ματια μου μετα μου την πηραν να την εξετασουν και δυστυχως δεν την ξανακρατησα στην αγκαλια μου μεχρι σημερα γιατι οπως μου ειπαν παρουσιασε ταχυπνοια και την εβαλαν θερμοκοιτιδα , δεν θελω να σας μιλησω για τις μερες που περασα στο μαιευτηριο , ζουσα μονο για τις ωρες του επισκεπτηριου , ολες τις αλλες ωρες εκλαιγα που ηταν μακρυα μου εχω κλαψει τοσο πολυ αυτες τις μερες που νιωθω οτι δεν εχω αλλα δακρυα , περιμενα τοσο καιρο να ζησω αυτην την υπεροχη εμπειρια και δυστυχως ολαπηγαν στραβα τι να πρωτοπω για το ιασω και τους γιατρους τις μοναδας που οταν ρωταω πως ειναι η μπεμπα μου μου λενε πολυ καλα αλλα θελει χρονο ,που την εχουν στην θερμοκοιτιδα χωρις να εχει χρειαστει καθολου οξυγονο και με κορεσμο στο 100, πουμου λενε προωρο ενα παιδι 2.650, δεν ξερω νομιζω πως αν γυρναγα τον χρονο πισω ουτε αππεξω δεν θα περναγα. Αυτη την στιγμη η μπεμπε μου ειναι πολυ καλα οπως μου λενε τρωει αποεχτες μονη της με μπιμπερο γυρω στα 18-20 γρ και περιμενουμε να φτασει τα 50 για να την παρουμε σπιτι, παρολα αυτα σημερα που εφυγα αφησα την μιση μου καρδια εκει ευτυχως που εχω εδω το γιοκαμου και με παρηγορει, αντλω καθε 3 ωρες περιπου για να δινω γαλα στην μπεμπα και αποθηκευω εχω καταφερει με αποκλειστικη αντληση να βγαζω γυρω στα 120 ml σε καθε αντληση αλλα σημερα που στεναχωρηθηκα που δεν πηρα την μπεμπε μαζι μου εβγαλα μονο 80 και εχει πετρωσει και το στηθος μου και ποναει:-( Συγγνωμη αν σας κουρασα με τοσα που εγραψα αλλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας αυτες τις στιγμες γιατι σας ενιωσα πολυ κοντα μου την περιοδο της εγκυμοσυνης


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γλυκα ΓΕΝΝΗΣΑ!!!!!!!!!!!!

Ηρθα στο Ιασω στις 11:30 και γεννησα στις 19:35 εναν μπεμπη 3.800, με παιδεψε πολυ, αλλα τα εχω ξεχασει ολα!!! Δεν μου τον εχουν φερει ακομα, τωρα θα φαω κατι γιατι πειναωωω! Φιλακια σε ολες&με το καλο κοριτσια!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!! Πως να διαβασω ολες αυτες τις σελίδες???Αδυνατο!!!!

χαιρομαι που πηγαινετετε ολες καλα αυτο προλαβα να το δω!!! Γεννησε η Κατερίνα?? Για πειτε???

Καρδουλα θυμασαι σου ελεγα πως φοβαμαι μη μου σπασουν τα νερα στο υπνο μου και δε καταλαβω???

Καλα αποκλειεται να φανταζστω αυτο που συνεβη τελικα!!! Το πρωι της Κυριακης η χαρωπη Γιωργιτσα ηθελε να μαγειρεψει αφου σας ειπε μια καλημερα! Στο μεταξυ ηρθε η αδερφή της με το γαμπρο της και περνουσαν ολοι ωραια! Ξαφνικα το κλασσικό παει τουαλετα και την ωρα που πηγαινε να σηκωθει απ΄τη λεκανη ενιωσε σα να σπασε μια φουσκα και να πλυμμυριζει το συμπαν!Φωναζει Χρηστο γρηγορα σπασανε τα νερα και η αντιδραση του αντρα "ποια νερα", τα νερα χρυσε μου ξυπνα τι περιμενεις?? Φευγουμε για το μαιευτηριο αφου επικοινωνω στο μεταξυ με το γιατρο μου που ελειπε στο Μιλανο, με καθοδηγει ποιον να βρω στο Αλεξανδρα και θα ρχοταν και αυτος! Φτανουμε και κανουμε υπερηχο το μωρο σε ορθια σταση" το αιωνιο ανχος που ειχα για να γυρισει", μου λενε το βραδυ θα κανουμε καισαρικη που θα ρθει κα ο γιατρο σας, και με πιανουν οι πονοι με εξεταζουν, διαστολη 7 κοριτσια αν η μπεμπουλα ηταν κανονικα σε μιση ωρα θα χα γεννησει!!Δε προλαβαιναμε ουτε επισκηριδιο να κανουμε μπηκα χειρουργειο με ολικη αναισθησια!! Η μπεμπουλα μου γεννηθηκε και τη ειδα την αλλη μερα, τη κραταγα στα χερια μου και δε πιστευα το τι συνεβη μεσα σε τοσο λιγο χρονο! Απ΄τη χαρα και τη συγκινηση δε μπορουσα να κοιμηθω ολες τις μερες συνολικα μεχρι να ρθουμε σπιτι κοιμηθηκα 4 ωρες!!

Ειναι πολυ ησυχη και κοιμαται πολυ! ξυπναει μονο οταν θελει να φαει!

Με το θηλασμο δε τα παω καλα λογω της καισαρικης και οτι το μωρο ειναι μικρουλι δεν εχω ουτε πολυ γαλα ουτε το μωρακι εχει τη δυναμη να το τραβηξει τοσο ευκολα επειδη ειναι μικρουλι!! Το βαζω λιγο αλλα της δινω και συμπληρωμα γιατι δε θελω να χασει βαρος!

Αυτα προς το παρον θα τα λεμε!!!

Φιλακια πολλα - πολλα


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου

Γέννησε και η Paros....Όλες μανούλες Ιανουαρίου θα γίνουμε??????

Γεωργία μπράβο κοριτσάκι μου και στην Κατερίνα, άντε να γεννήσουμε όλες με το καλό και να μιλάμε μετά για τα παιδάκια μας.........


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

katerinaki ta eipame kai sto fb ypomoni kopela mou se liges meres tha exeis to koritsaki sou dipla sou.

paros na sou zhsei na to xerese to mpempaki sou:) o antras sou prolave na gyrisei? xixi

georgia mou ante na th xerese th mikri sou. einai apisteutw pantos na milame to proi kai meta tsoup na genate plaka exei:P

Link to comment
Share on other sites

Πάρος να σου ζήσει το αγοράκι σου, καλότυχο να ειναι και με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας.

Κατερίνα και Γεωργία καλώς ήρθατε στα σπίτια σας.

Κατερινα την έχουν σε θερμοκοιτίδα 2650? Πότε σου είπαν ότι θα την πάρεις? Μην στεναχωριέσαι, θα περάσουν οι μέρες και θα ειστε σύντομα όλοι μαζι


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

paros να σου ζησει ο μπεμπαρος!!!

νατασσα αυτο ειναι το θεμα οτι δεν μου λενε τιποτα για το ποτε ολο μου λενε παει πολυ καλα αλλα το ποτε θα την παρουμε αγνωστο οταν ρωταω δεν μπορουν να κανουν τετοιες προβλεψεις λενε οταν φαει 50 ml γαλα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Καλωςηρθες κατερινακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κ με το καλο να πρεις την μπεμπουλα σου στο σπιτακι σας!!!!!!!

Υπομονη κοριτσακι...απολυτα καταλαβαινω..αλλα για καλο της ειναι να κατσει λιγακι στην θερμοκιτιδα ε;

Κοιτα μην σου κανουν τα καλα της Ελιτας...να τους βαλεις χερι..οπωςκ η Ελιτα..μονο ετσι καταλαβαινουν!!!!!!!!!!

Ειναι ο ομορφο το μπεμπακι σου ε;;;;;;;;;

αααααααααααααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχ

αντε θα το παρεις σπιτακι.....κ θα εισαι η απολυτη ευτυχισμενη μαμα μετα..με τα δυο σου παιδακια μαζι !!!!!;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Paros να σου ζησει να τον χαιρεστε τον μπεμπαρο. Γερος και καλοτυχος στη ζωουλα του ναναι πάντα. Αχ τι καλα βρε κοριτσια μηπως να κανουμε ανταλλαγη με τις μανουλες Γεναρη?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρος να σου ζησει ο μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεμπααααααααααροοοοοοοοοςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!

:D:D:D

Αχ Τζορτζια μου τι ξαφνικο ηταν κ αυτο με εσενα!!!!!

Να το χαιρεσαι το μπεμπακι σου....:D:D:D

Ποποοο κοριτσια πολυ με εχετε προβληματισει με τα γεννητουρια σας.....

Ειναι να παει ο αρρεν να κανει ενα χειιρουργειο στο δοντι του την Πεμπτη που μας ερχεται..κ για καμια βδομαδα θα ειναι πρησμενος!!!!!!

Κ εχουμε την εξης απορια...Να παει να το κανει την Πέμπτη; ..ή να περιμενουμνε να γεννησω κ μετα.....φοβομαστε μην γινει κατι εκεινες τις μερες...κ δεν μπορεσει να ερθει στο μαιευτηριο πρησμενος που θα ειναι...Αλλα κ απο την αλλη λεω ....μπαααααα..τοσο νωρις δεν νομιζω να ερθει ο ζυμαρουλης μας......

Τι να κανουμε δεν ξερω πραγματικα...

Κ απο οτι ειπε ο οδοντιατρος δεν παιρνει κ πολυ μεγαλη αναβολη ..που σκεφτομαστε εμεις να το κανει τελος Φεβρουαριου...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

paros 99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

mummycool 03/02 Γενική Kλινική Θεσ/νίκης * Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki 19 05/02 * ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι

ioanna k 05/02 * Κοριτσάκι

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eua79 09/02 ΠΓΝΙ *Κοριτσάκι

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

sofiaanna 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

giota!14/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι & Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Σιλβή17/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι

jend 17/02 * Αγοράκι

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι

georghar 20/02 *Κοριτσάκι

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι

AlmA24/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι

Elena1982 06/03 Γενικό Κρατικό Νίκαιας * Κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...