Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλή επιτυχία και υπομονή μέχρι την χοριακη!!! Λοιπόν αυτό με τη προγεστερονη δεν το χα καταλάβει ούτε εγώ δλδ μια βδομάδα πριν πρέπει να είναι χαμηλή αλλά τη μέρα της εμβρυομεταφορας υψηλή; 

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      6 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Κορίτσια να ρωτήσω κάτι, εγω πρώτη φορά θα κάνω εμβρυομεταφορα ελπίζω τον επόμενο μήνα και θα ξεκινήσω σικλακουρ. Είχε καμμια κάποια παρενέργεια;; 

      Ξέρω ότι έχει να κάνει με την εμφύτευση αλλά κι εγώ δεν ξέρω κάτι παραπάνω!! 

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

      1 ώρα πρίν, Maroxmarox είπε:

      Κορίτσια μου ,σας έχει τύχει να κάνετε ωοληψια με καλή Ε2 κτλ ,να φαίνονται 4 ωοθυλάκια ικανοποιητικά σε μεγεθος με φυσικό τροποποιημένο και στην ωοληψια να.μη βρεθεί ωαριο;

      Αν δεν υπάρχει ωαριο ,η Ε2 ανεβαίνει;

      Καμιά να με διαφωτίσει υπαρχει;;

      Μου έτυχε και αυτό για πρώτη φορά ...σε καταλαβαίνω πως οι εξετάσεις ήταν καλές ...πραγματικα

      Αυτο πραγματικά είναι περίεργο...πόσο ήταν η ε2??? Υπάρχει περίπτωση να έσπασαν μέχρι την ωοληψια???η υπήρχαν αλλά ήταν κυστικα???

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Παρος, που εισαι καλε? Μηπως την εκανες και εσυ για τα χιονια???

Κοριτσια περασα πολυ ομορφο Σ.Κ.... απο τα τελευταια ηρεμα...!! Σκεφτομαι σε λιγο καιρο θα τρεχουμε σαν παλαβες!!! Αυριο μπαινω στην 34... Μου φαινεται πως εχω ακομα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο μεχρι να παρω το μωρακι μου αγκαλια... :-(


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα κ εμενα μου ειπε οτι ο πλακουντας ειναι Grade 1... αυτο σημαινει δηλαδη οτι δεν γεννας;;;;;; γεννας μονο αν γερασει καπως ο πλακουντας;;;;;;

Αυτη η αναμονη παντως σκοτωνει!!!!!

Γεια σου Γιωτουλα...;)

Ινκα ..τοτε να μην τρως πολλες σαλατες...αν σου αρεσουν αν τρωε βραστα...Ε

να σου πω την αληθεια δεν τρελλαθηκα με το φαγητο του μαγαζιου.....

Απλα ηταν καλο...

Ο σεφ Κρητικος ειναι;

Οοοοοοχι δεν εβαλα τακουνια...δεν βγηκαμε τελικα...αλλα κ να βγαιναμε δεν θα εβαζα...

Φανταζεσαι μια δυμετρη ορκα με τακουνια;;;;;;;;;;;;;;;;;;

χαχαχαχαχαχα

Για πολυ ζαρζαβατικο θα ημουνα....χαχα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι;

Ωρες ωρες νιωθω πολυ δυσφορια....κ λαχανιασμα..κ που γραφω στο πληκτρολογιο λαχανιαζω...

το εχετε εσεις αυτο;

Κ ολο φυσαω κ ξεφυσαω....:confused::confused::confused:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa και εγω λαχανιαζω πολυ ευκολα πια.. περπαταω 5 μετρα και σταματαω για ανασες... Λες και ειμαι εκατο χρονων γιαγια!! Τακουνια ακουω??? Οχι πια... Εχθες το βραδυ ειχαμε παει για φαγητο και ειχα βαλει καλα ρουχαλακια και αθλητικα παπουτσια!! Ημουν για πολλα γελια, αλλα αν ειχα βαλει τακουνια μαλλον θα ημουν για κλαμματα!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa και εγω λαχανιαζω πολυ ευκολα πια.. περπαταω 5 μετρα και σταματαω για ανασες... Λες και ειμαι εκατο χρονων γιαγια!! Τακουνια ακουω??? Οχι πια... Εχθες το βραδυ ειχαμε παει για φαγητο και ειχα βαλει καλα ρουχαλακια και αθλητικα παπουτσια!! Ημουν για πολλα γελια, αλλα αν ειχα βαλει τακουνια μαλλον θα ημουν για κλαμματα!!!

Αστα να πανε Γιωτουλα....πολυ λαχανιασμα...!

Καλο ντυσιμο κ αθλητικα;;;;;;;;;;αχαχχαχα

Φορεματακι κ All star με στρασακια επανω..χαχαχ

μη σου πω Nike αθλητικο!!!!!!!!!αχχαχα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοριτσια φουσκώνω με το παραμικρό.

Ραμονιτσα, σε κάποιες ο πλακουντας μπορει να μην φτασει ποτέ το ΙΙΙ. Ο γερασμενος δειχνει ότι το μωρο μπορει να μην τρεφεται καλά (ο δικος μου ειναι ηδη ΙΙΙ, εξου και ειναι μικρουλης ο μπεμπης).

Εχω τη μικρη από το μεσημερι με ένα 37,5. Ο γιατρος λεει όχι αντιπυρετικα κάτω από 38. Ευτυχως δεν έχει μυξούλες και βηχα, αλλιως θα πηγαίναμε να κάνουμε το τεστ της γριπης. Αν ανεβασει πάνω από 38 μου ειπε καλυτερα να την δώσω αλλου ( στη μαμα μου δηλαδη) μην σηκώσω κάνα πυρετό πριν το χειρουργίο...


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα Νατασουλα..οποτε δεν παιζει ρολο ο πλακουντας για το αν θα γεννησεις η οχι...

Αχου μωρε η μικρουλα.....Νατασουλα...ναι εχε την στο νου σου....δεν εσαι για τετοια τωρα.


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ax koritsia den ftanei pou eimai ksaplomeni k me pianoun area k pou kana petromataki exw k ponous stin kardia twra!!! apo to apogeuma tsimpimatakia!!milisa me ton giatro k leei apo to yutopar einai k an den antexw na meiwsoume ana 12oro na kanoume tin dosi....

O ANTRAS MOU AKOMI NA VREI DOULEIA!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα Νατασουλα..οποτε δεν παιζει ρολο ο πλακουντας για το αν θα γεννησεις η οχι...

ramonitsa oxi den paizei rolo alla an gerasi kalitera einai na gennisis giati to mwro den trefete swsta

ax koritsia den ftanei pou eimai ksaplomeni k me pianoun area k pou kana petromataki exw k ponous stin kardia twra!!! apo to apogeuma tsimpimatakia!!milisa me ton giatro k leei apo to yutopar einai k an den antexw na meiwsoume ana 12oro na kanoume tin dosi....

O ANTRAS MOU AKOMI NA VREI DOULEIA!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

elena ypomonh kopela mou. mhn kathese na agxonese kai na skeftese auta giati einai xeirotera gia to mwro sou. prospathise na xalarwsis kai na eisai iremi. kserw den einai eukolo alla kanto gia to mwro sou.

Ramonitsa και εγω λαχανιαζω πολυ ευκολα πια.. περπαταω 5 μετρα και σταματαω για ανασες... Λες και ειμαι εκατο χρονων γιαγια!! Τακουνια ακουω??? Οχι πια... Εχθες το βραδυ ειχαμε παει για φαγητο και ειχα βαλει καλα ρουχαλακια και αθλητικα παπουτσια!! Ημουν για πολλα γελια, αλλα αν ειχα βαλει τακουνια μαλλον θα ημουν για κλαμματα!!!

kala asta na pane kai egw sta 5 metra psaxnw na vrw na kathisw. giagiades katantisame. oso gia papoutsia kathe fora auto to martirio otan einai na vgoume kapou kala. gi auto protimo na kahtome spiti mou:P

Link to comment
Share on other sites

kalispera ki apo mena!!!!

elita ,giati travas to gala me to thilastro kai metta to vazeis sto bibero ?gia na ipologizeis tin posotita ?epidi einai prooro?

mammycool pes mas ki alla gia to moro!!!!

kardoula ,nomiza oti genises ?xaxaxaaxxaxaxxaaxaxxxa!!!ante oti prolaveis simera apo doulitses .....

ksekourasou omos ligo giati prepei na exeis dinamis !!!!!!

ego stomachi xalia ...

Ναι κουκλιτσα μου γιατι ειναι προωρακι και πρεπει να φτασει περιπου στα κιλακια ενος τελειομηνου για να ειμαστε ησυχοι μετα και να το ταιζω απο το στηθος. Γιατι κι εγω το βλεπω ναι μεν το απιρνει το στηθος και βεντουζαρει αλλα δεν τρωει για πολυ ωρα και δεν τραβαει συνεχομενα. Γιαυτο. Κι εγω περιμενω πως και πως να μην δεινω απο το μπουκαλι με κουραζει πολυ η διαδικασια. Τωρα ποναει το στηθος πρεπει να το βγαλω και ταυτοχρονα να τον ταισω. Ο μικρος ειναι ησυχος πολυ δεν κλαιει μονο αν τον ενοχλησει η τον τρομαξει κατι. Μακαρι ναναι ετσι συνεχεια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως σημερα ειχε πάει 2170 απο 2.020 που ηταν οτνα τον πηρα πριν μια βδομαδα. Αρα ειμαστε σε καλο δρομο. Α και το βραδυ αν δεν ξυπνησει μονος στις 3 ωρες τον αφηνω να κοιμηθει και τον ξυπναω στις 4 γιατι βλεπω πως οταν του κοβω τον υπνο δεν τρωει με ορεξη και τον ταλαιπωρω.Και επειτα μου τη σπαει αυτο το προγραμματισμενο. Εγω τον βλεπω μια χαρα δουλευει το ρολογακι του το παιδακι.Οταν πεινασει δε θα μεινει ετσι θα μιλησει και μασαει τη πυτζαμουλα του. Κοριτσια ειχα βαλει ενα βιντεακι που τον κανω μπανιο αλλα δυστυχως ακομα δεν εχω βρει τι εχει πάθει ο μεσεντζερ μου ουτε εγω μπορω να μπω


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

χα χα

κι εμάς 3-5 δε γουστάρει να κοιμάται...κάθε βράδυ ξυπνάει στις 3 και μένει ξύπνιος μέχρι τις 5, μετά κοιμάται μέχρι τις 8 όμως...

εγώ δεν έχω καμία αίσθηση του πόσο τρώει, βλέπω μόνο ότι κοιμάται και ότι αλλάζουμε 5-6 πάνες με κακά τη μέρα...εντωμεταξύ λες και περιμένει την καθαρή πάνα για να τα κάνει, πολύ γέλιο...

Είχα βάλει την αλλαξιέρα στο δωμάτιο, πάνω σε ένα γραφειάκι και τη μετακόμισα αμέσως στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο, βαριέμαι τα πήγαινε έλα στο μπάνιο για να τον πλύνω άλλωστε στο μπάνιο είναι πάντα πιο ζεστά, πετάω και το πάμπερς αμέσως στον κάδο, μου ναι πιο εύκολο.

Αυτός ο λόξυγκας είναι δράμα, μόνο με στήθος σταματάει και μάλιστα τον ζορίζω να τον βάλω γιατί εκείνη την ώρα δε θέλει τίποτα...όταν φτερνίζεται δε έχει απίστευτο γέλιο, τρομάζει ο φουκαράς!!!

Καλέ εγκυούλες που είστε;;; χαθήκατε! Βολτάρετε ε;;; εμείς εδώ μέσα....

ΥΓ Δε φοράω σουτιέν εγκυμοσύνης ούτε επιθέματα, συνήθως κυκλοφορώ με ελαστικό φανελάκι μέσα στο σπίτι. Ελίτα τα βολεύτηκες εσύ;;

Κι εγω με φανελακια ειμαι του συζυγου γιατι κανει ζεστη στο σπιτι επειδη εχουμε το μικρο ταχουμε συνεχεια αναμενα. Αλλα φοραω και σουτιεν θηλασμου γιατι οταν δε φοραω τρεχουν τα στηθη μου γαλα παντου. Οταν φοραω τα κραταει και δε σταζουν, ενοιοτε βαζω και κανα επιθεμα, αλλα με φαγουριζουν. Γενικα σε τρωνε τα στηθη σου? Εμενα παρα πολυ.

Α και αλλαζω συνεχεια φανελακια γιατι με γεμιζει γουλιτσες καμοια φορα οταν ρευεται. Ειδικα χτες που εφαγε πολυ.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...