Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,σας έχει τύχει να κάνετε ωοληψια με καλή Ε2 κτλ ,να φαίνονται 4 ωοθυλάκια ικανοποιητικά σε μεγεθος με φυσικό τροποποιημένο και στην ωοληψια να.μη βρεθεί ωαριο;

      Αν δεν υπάρχει ωαριο ,η Ε2 ανεβαίνει;

      Καμιά να με διαφωτίσει υπαρχει;;

      Μου έτυχε και αυτό για πρώτη φορά ...σε καταλαβαίνω πως οι εξετάσεις ήταν καλές ...πραγματικα

      • Μπερδεμένη/-ος 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Για μενα η καισαρικη (με επισκληριδιο) ήταν σαν να μην εγινε ποτε. Γεννησα απόγευμα και το επόμενο πρωι περπατουσα κανονικά. Πιστευω πάντως οτι ειναι θεμα συνδυασμού οργανισμού και γιατρού. Παντως τωρα φοβαμαι λιγο μην πάει κάτι στραβα, γιατι έχω κι ενα παιδακι σπίτι που θα με περιμενει....

ela kale ola kala 8a paneeeeeeeeeeeee:lol:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κανονικά γέννησα κι εσύ κανονικά θα γεννήσεις αφού μάλιστα έχεις συσπάσεις από τώρα, μην σκέφτεσαι αλλιώς...εγώ φοβομουν πιο πολύ από όλες σας, πήγα να δώσω αίμα για τον προγεννητικό έλεγχο και λιποθύμησα...αλλά εκεί κυρία, όλα τα άντεξα κι όλα τα ξέχασα...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για μενα η καισαρικη (με επισκληριδιο) ήταν σαν να μην εγινε ποτε. Γεννησα απόγευμα και το επόμενο πρωι περπατουσα κανονικά. Πιστευω πάντως οτι ειναι θεμα συνδυασμού οργανισμού και γιατρού. Παντως τωρα φοβαμαι λιγο μην πάει κάτι στραβα, γιατι έχω κι ενα παιδακι σπίτι που θα με περιμενει....

λογικό να σκέφτεσαι έτσι αλλά όλα θα πάνε καλά, και τώρα έτσι θα ναι και θα αισθάνεσαι και πιο δυνατή γιατί θα ανυπομονείς να γυρίσεις σπίτι στο ζουζούνι σου


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και για εμένα η καισαρική δεν ήταν κάτι το φοβερό. Εμένα μου έβγαλαν ουροκαθετήρα μέτα από 1,5 ημέρα. Το πρώτο βράδυ απλά δεν μπορούσα να γυρίσω πλευρό, οκ πονούσα αλλά στο υποφερτό, δεν πήρα παυσίπονο. Είναι θέμα ανθρώπου.

Για την επισκληρίδιο ήθελα να σας πώ, γιατί εμένα μου έτυχε, ότι μπορεί μετά τον τοκέτο, όταν αρχίζει και φεύγει η επίδραση της,να έχετε ένα τρέμουλο. Δεν είναι τίποτα, είναι σαν αντίδραση του οργανισμού, μην ανησυχήσετε! Εγώ το θυμάμαι, γιατί ήταν έντονο, ήμασταν με τον άντρα μου στην αίθουσα ανάνηψης και του έλεγα τρέμοντας "κκκαααλλλλα είμμμμμαι, μμμμηηηννν αννησυχείιιιιςςςςς" και νόμιζε ότι τον δούλευα!

Inka πίστεψε με είμαστε σε καλό δρόμο!Είναι απίστευτη η αίσθηση να τυλίγει το παιδάκι σου τα χεράκια του γύρω από το λαιμό σου..ή μέσα σε πλήθος να τρέχει να έρθει στην αγκαλιά σου...να είσαι η πρώτη του σκέψη όταν ξυπνάει..και πολλά-πολλά-πολλλάααααααααααααα άλλα!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα τρέμουλο και πριν τον τοκετό, ίσως ήταν την ώρα που περνούσε η επίδραση της πρώτης δόσης αλλά δεν ήταν τραγικό, όπως όταν έχεις ρίγος που ανεβάζεις πυρετό. τελικά μάλλον στο φυσιολογικό κάνεις περισσότερες από μια δόσεις ενώ στην καισαρική η μια αρκεί ε;

πάντως δεν το μετάνιωσα καθόλου που εκανα επισκληρίδιο, μια χαρά καταλαβαίνεις και συσπάσεις και πόνο και σπρώξιμο και όλα, και τα πόδια μου τα κουνούσα και τα ένιωθα και όταν μου αλλάζαν τα πανιά από κάτω έδινα δύναμη και σήκωνα τον πωπό μου μια χαρά...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera egkyoules,

elpizw na eixate ena yperoxo vradi kai na koimithikate kala.

egw apo thn kourasimou epesa tetia. ti sispasis ti katourima tpt den mou xalase ton ypno.

allh mia xeimoniatiki mera simera. epitelous mpike o xeimwnas kai arxisame kai emeis siga siga na genovolame:) etsi eprepe na ginei kai etsi egine:)

filakia gia thn wra.

sas euxome ena fantastiko kiriakatiko oikogeniako proino:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Ξύπνησα κατα τις 8:00 και για μιαμιση ώρα είχα πόνους περιόδου που έρχοντουσαν και έφευγαν.. Απο τον πανικό μου μπήκα και έκανα μπανάκι για παν ενδεχόμενο.. Τώρα νομίζω οτι σταμάτισαν αλλά έχω αγχωθεί γιατι(μην με κράξετε) έστειλα τον σύζυγο στα Καλάβρυτα για σκι...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!!!

Βρε Παρος καλα να τον στειλεις για σκι?? Και Καλαβρυτα??? Ζηλευω τρελα... Τα Καλαβρυτα ειναι αγαπημενος προορισμος... Ειναι ο μπαμπας μου απο εκει και μου θυμιζουν παιδικα χρονια με γλυκο κερασι (πετροκερασο, όλα τα λεφτα... να του πεις να σου φερει, υπαρχει παντου!!) και ελαφι κοκκινιστο με μακαρονια!!! Αχ, λιγουρευτηκα παλι!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Ξύπνησα κατα τις 8:00 και για μιαμιση ώρα είχα πόνους περιόδου που έρχοντουσαν και έφευγαν.. Απο τον πανικό μου μπήκα και έκανα μπανάκι για παν ενδεχόμενο.. Τώρα νομίζω οτι σταμάτισαν αλλά έχω αγχωθεί γιατι(μην με κράξετε) έστειλα τον σύζυγο στα Καλάβρυτα για σκι...

πολύ large σε βρίσκω. ο δικός μου πήγε μια φορά πριν τα χριστούγεννα και έριξα τέτοιες κατάρες που δεν ξαναχιόνισε... τώρα ας πάει όπου θέλει...βέβαια τώρα δε θέλει ;)

οι πόνοι περιόδου είναι καλό σημάδι!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!!!

Βρε Παρος καλα να τον στειλεις για σκι?? Και Καλαβρυτα??? Ζηλευω τρελα... Τα Καλαβρυτα ειναι αγαπημενος προορισμος... Ειναι ο μπαμπας μου απο εκει και μου θυμιζουν παιδικα χρονια με γλυκο κερασι (πετροκερασο, όλα τα λεφτα... να του πεις να σου φερει, υπαρχει παντου!!) και ελαφι κοκκινιστο με μακαρονια!!! Αχ, λιγουρευτηκα παλι!!!

εγώ πάλι ζηλεύω το σκι.... βρε γιώτα βαλτή είσαι;; σταμάτα καλέ!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι απο μένα!!!

Υπέροχη χειμωνιάτικη μέρα η σημερινή... ετοιμάζομαι για βολτούλα με τον αντρούλη μου, θα τα πούμε το απογευματάκι!!

Φιλάκια!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;;

Εγώ απο χθες δουλειές....γιορτάζει ο άντρας μου αύριο και εχω ξεπατωθει...ευτυχως βοηθαει η πεθερά μου λίγο....αλλά τι το θες έχουμε τον "αναρχικο" στο σπίτι που δεν αφήνει τίποτα όρθιο!!!

Πάρος αν γίνει κάτι ,τουλάχιστον έχεις κανέναν κοντά σου;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manouleeees ki apo mena!!!!!!

kserathika pali sto ypno ...xtes eida tin tainia "einai mperdemeno " se dvd enoite !!!!poly plaka !!!

simera kanonika ...xouxoulokiriaki...isixia ...

mammycool,eixes pei oti taizeis ton ventouza kathe 4 ores ..vazeis ksipnitiri i se ksipnaei o mikros ???

paros ,pes ston adrouli simera kyriaki siga,siga,na epistrepsei ....pos eisai tora?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να τον τάιζα κάθε 4 ώρες...

τον ταίζω κάθε 2-3 ώρες καμιά φορά τον βάζω και ενδιάμεσα στο στήθος είτε γιατί έχει λόξυγκα είτε γιατί θέλει πιπίλα

ο παιδίατρος της κλινικής είπε ότι τη μέρα αν κοιμάται τον ξυπναμε στο τριωρο και τη νυχτα στο τετραωρο


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...