Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,σας έχει τύχει να κάνετε ωοληψια με καλή Ε2 κτλ ,να φαίνονται 4 ωοθυλάκια ικανοποιητικά σε μεγεθος με φυσικό τροποποιημένο και στην ωοληψια να.μη βρεθεί ωαριο;

      Αν δεν υπάρχει ωαριο ,η Ε2 ανεβαίνει;

      Καμιά να με διαφωτίσει υπαρχει;;

      Μου έτυχε και αυτό για πρώτη φορά ...σε καταλαβαίνω πως οι εξετάσεις ήταν καλές ...πραγματικα

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalispera koritsia !!!!

simera perasa super!!!!oli mera stin kifisia trexame kai kaname voltes ...ithele o adroulis na psonisei gia ton eayto tou ...koustoumakia kai tetia ...

psonisame kai pigame kai piazza mela gia fagito ..ipia kai to krasaki mou efaga to rizoto mou ...kai skeftomouna...po,po,oso einai na vgo etsi aythormita tora!!!!!!meta programatismos gia ola !!!!!!kai to apolafsa ...san na itan to kiknio asma!!!!!!

pira kai ta soutien apo to premaman panakriva ...mono 10% ekptosi ti apateones ...alla poly oraia soutien ...pio sexy apo ta egymosinis ...

railli nomiza oti genises sorry!!!!!

georgia sigxaritiria gia tin boubou sou ki esy modelo e???perimenoume nea ......

mammycool ,to proto sk me ton ventouza e;tha vgite ekso katholou i tha perimenete eyxoula!!!

elita esy vgeneis me ton gio sou ;

elena ki ego vgazo ygro apo to stithos...den mou petronei ...alla to niotho na prizete opos prin tin periodo!!!!

kardoula pou eisai ;poses ores m aytes tis skales ;xaxaxaxaxa!!!!

giota, ola kala;

ramonitsa tha valeis takounia;kaneis plaka e;

Με αυτο το κρυο οχι, επειδη ειναι και προωρακι θελει προσοχη. Πηγαμε ομως μεχρι την παιδιατρο και δυο φορες στο μητερα με το αμαξι χτες και σημερα. Μια χαρα ο μικρος κοιμοταν σε ολη τη διαδρομη ξυπνησε μονο για 10 δευτερα την ωρα που του πηρε αιμα η μαια εκανε ενα ουααα! Μετα εκανε σα να μασαει και ξανακοιμηθηκε.

Ημπουμπου μας πηγε 1750. Νομιζω στα 1800 τη βαζουν σε απλο καλαθακι και θα μπορω επιτελους να παρω για πρωτη φορα αγκαλια την κορουλα μου.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!επιτελους σπιτι μας, μου λειψατε πολυ !!!!!!!!Ευχαριστω για τις ευχες σας τις διαβαζα κι ολη την ωρα εκλαιγα και τωρα παλι κλαιω!!

mymycool, συνχαρητηρια για το γιοκαρο σου να ναι παντα τυχερος και γερος !!!!!

Θα θυμαμαι παντα τα γενεθλια του!!!!!!!

Και στα δικα σας με το καλο και με τη βοηθεια του θεου!!

Εχω ενα κοριτσακι 2200 γρ. που ηρθε στο κοσμο μας τη μερα που τα φκιαξαμε με το Χρηστο ειναι γερο και πολυ ησυχο μεχρι στιγμης!! Μεχρι που ανησυχω γιατι κοιμαται συνεχεια και δε τρωει!!!

Εχτες ηταν μερα προσαρμογης και το βραδυ φεραμε παιδιατρο για συμβουλες και τα σχετικα και μας αλλαξε το γαλατακι μας και ειχαμε κολικους!!

Ειμαι πολυ κουρασμενη γιατι δεν κοιμομουνα στο νοσοκομειο!!!!

Θα ξαναμπω να σας τα πω με λεπτομερειες και πως γινανε ολα!!!

Φιλακια πολλα -πολλα

Γιωργια, καλως ηρθες, να χαιρεσαι την κορουλα σου, και πάλι. Σιδερενια και για σενα. Χρηστος ειναι ο αντρας σου? Γιατι και μενα Χρηστο τον λενε και εμεις τα φτιαξαμε μια μερα πριν απο εσας. 9/1. Και μαλιστα τη μερα πουχαμε επετειο ηρθε ο γιος μας στο σπιτι. Το καλυτερο δωρο. Για να μην πω το οτι γεννηθηκαν στη γιορτη του. Ολο εκπληξεις αυτα τα παιδια. Αντε να ζησετε κι εσεις.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

vre koritsia pite mu gia kesariki....fovamai pali min me kopsoun...perisi eixa kanei aferesi kistis san kesariki itan k 8imamai ton pono...

Ελενιτσα μην φοβασαι κι εγω φοβομουν αλλα δεν καταλαβα τιποτα μονο μια πιεση οτα βγαινει το μωρακι. Απλα μουχε παει να γιατι δεν ηξερα τι γινοταν εκει κάτω και ημουν ξυπνια. Και μετα δεν ποναγα οταν περασε η επισκληρηδιος και οταν ηρθα σπιτι πηρα μονο δυο ντεπον και δεν ηταν και τοσο αναγκη.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενιτσα μην φοβασαι κι εγω φοβομουν αλλα δεν καταλαβα τιποτα μονο μια πιεση οτα βγαινει το μωρακι. Απλα μουχε παει να γιατι δεν ηξερα τι γινοταν εκει κάτω και ημουν ξυπνια. Και μετα δεν ποναγα οταν περασε η επισκληρηδιος και οταν ηρθα σπιτι πηρα μονο δυο ντεπον και δεν ηταν και τοσο αναγκη.

plaka kaneis???otan emeina auti ti vdomda sto nosokomeio logo sispaseon gennise mia agoraki me kesariki k ti ax k vax evgaze meres den fantazese!!! lew den to pisteuw ma toso polu ponei pia??!!! afou legame oti to pezei gia na tin prosexoun oloi k na min kanei tpt|!!! oute to pedi tis den taize k kala ponouse tosoooooooooooo!!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Δεν σας προλαβαίνω... μπράβο ολο νέα είστε...

Εμείς πήγαμε Πειραιά σήμερα... Jumbo, Prenatal και μετά για καφεδάκι... γυρίσαμε πριν απο λίγο... όλα καλά!

Αυτά προς το παρόν....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia,

georgia kalosorises kai pali kai na sou zhsei h mpempa sou:) perimenoume leptomeries.

elena mhn agxonese ola kala tha pane ksekourasou tora kai mhn anisixis gia th kaisariki. ase pou me to pou tha deis th mpempa sou tha ta ksexasis ola.

inka den anevokatevika skales alla katharisa olo to spiti kai einai xeirotera. apo to proi tora kathisa kai ponaw pantou. ftiaxnw kai fagaki kai eutixos pou sikonete o antras mou kai to koitaei giati den antexw oute na sikotho pleon. o mikros mou kounaei sinexeia kai pernei kati periergies stasis sth koilia mou. exei poly plaka mexri kai trigoniki mou thn ekane:P

entometaksi apo th kourasi niotho kai sispasis pou ponane. elpizw na mhn einai tpt. tha diksi se kamia oritsa pou tha exw xalarwsi.

elita tha dokimasw na dw an yparxei to videaki:) miso tha sou pw

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


plaka kaneis???otan emeina auti ti vdomda sto nosokomeio logo sispaseon gennise mia agoraki me kesariki k ti ax k vax evgaze meres den fantazese!!! lew den to pisteuw ma toso polu ponei pia??!!! afou legame oti to pezei gia na tin prosexoun oloi k na min kanei tpt|!!! oute to pedi tis den taize k kala ponouse tosoooooooooooo!!!!

Εγω μετα απο 12 ωρες απο την καισαρικη σηκωθηκα μου βγαλαν και καθετηρα και πηγα να δω τα μωρακια μου. Και πηγαινα 2 φορες τη μερα. Απλα οταν ημουν πολυ ωρα ορθια ενιωθα ενα τσουξιμο και εψαχνα να κατσω αλλα σε γενικες γραμμες την εβγαλα καλα. Παιζει να σου κανει και καλή δουλεια ο γιατρος πάντως. Αλλα παιζει ρολο και ο οργανισμος.Εσυ εισαι και πιτσιρικα μην ανησυχεις.Θα επανελθεις πολυ γρηγορα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωργια καλως ηρθες και εσυ και το μωρακι σου!!! Να ειναι παντα γερο... Ωραια συμπτωση αυτη με την ημερομηνια!!

Ελενα μη τρομαζεις καλε με την καισαρικη και τρομαζεις και εμας.... Φανταζομαι η καθε γυναικα εχει διαφορετικη αντοχη στον πονο και διαφορετικα προβληματα... Δεν σημαινει οτι θα παθουμε ολες τα ιδια!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

για την καισαρική δεν έχω άποψη αλλά έβλεπα άλλες λεχώνες στο μαιευτήριο που είχαν γεννήσει πριν από μένα και ήταν πολύ χειρότερα, φαινόταν από το πως περπατούσαν,

κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά, διαφορετική ανάρρωση και διαφορετική αντοχή στον πόνο... τα παυσιπονάκια να ναι καλά

έλενα σου πε κάτι ο γιατρός για καισαρική; γιατί το σκέφτεσαι από τώρα;

ελίτα μάλλον είναι πολύ νωρίς για να χω υπερπαραγωγή, μέχρι στιγμής δείχνει ευχαριστημένος και φαίνεται ότι του φτάνει, το πρώτο βράδυ είχα μια ανασφάλεια, είχα κάνει και αποστείρωση, είχα και νερό βρασμένο δε χρειάστηκαν ευτυχώς αλλά τώρα νιώθω πιο σίγουρη. Η ανασφάλεια βέβαια υπάρχει ακόμα μέχρι τις 26 που θα τον δει η γιατρός και θα τον ζυγίσει αλλά νιώθω καλύτερα.

Ψυχολογικά ακόμα νιώθω καλά, δε με έπιασε τίποτα ακόμα...ακολουθώ το πρόγραμμα της φέλια δεν κάνω δίαιτα αλλά γλυκά δεν τρώω καθημερινά όπως έτρωγα, ευτυχώς μαμά πεθερά και γιαγιά είναι και οι 3 μάχιμες και μας στέλνουν φαγητό...

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για μενα η καισαρικη (με επισκληριδιο) ήταν σαν να μην εγινε ποτε. Γεννησα απόγευμα και το επόμενο πρωι περπατουσα κανονικά. Πιστευω πάντως οτι ειναι θεμα συνδυασμού οργανισμού και γιατρού. Παντως τωρα φοβαμαι λιγο μην πάει κάτι στραβα, γιατι έχω κι ενα παιδακι σπίτι που θα με περιμενει....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...