Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,σας έχει τύχει να κάνετε ωοληψια με καλή Ε2 κτλ ,να φαίνονται 4 ωοθυλάκια ικανοποιητικά σε μεγεθος με φυσικό τροποποιημένο και στην ωοληψια να.μη βρεθεί ωαριο;

      Αν δεν υπάρχει ωαριο ,η Ε2 ανεβαίνει;

      Καμιά να με διαφωτίσει υπαρχει;;

      Μου έτυχε και αυτό για πρώτη φορά ...σε καταλαβαίνω πως οι εξετάσεις ήταν καλές ...πραγματικα

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσακια

Καρδουλα, υπομονη βρε, το πιο σημαντικο ειναι πως ο μπεμπούλης σου είναι καλά.Στον υπέρηχο νομίζω πως μπορείς να δείς αν είναι τυλιγμένος ο λώρος. Όσο για το τζάκι, προσέξτε το γιατί νομίζω το 1ο χρόνο του μωρού απαγορεύεται να το ανάβεις γιατί από το κάψιμο των ξύλων βγαίνει μια ουσία που είναι επιβαρυντική για το αναπνευστικό των μωρών

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21198

http://www.madata.gr/diafora/child-family/health-2/46237.html

Σήμερα το βράδυ, ξύπνησα στις 4 και μετά δεν μπορούσα με τίποτα να κοιμηθώ και δεν βολευόμουν και πουθενά!Στις 5 παρά ξύπνησε και ο μικρός, μάλλον από όνειρο, και άρχισε "μανούλα...γάλα!" μου έκανε παρέα το παιδάκι μου!Τελικά τον ξανακοίμησα, αλλά εγώ τίποτα..μόνο το πρωί κατά τις 7 και κοιμήθηκα μέχρι 9;30, ξύπνησα με το ζόρι..ουφ!Αφού σκέφτομαι πως θα πάω στο μαιευτήριο και θα ευχαριστηθώ ύπνο (αφού περάσουν 36 ώρες δλδ) τουλάχιστον θα το δώ σαν διακοπές!:D

Ο καιρός εδώ είναι βροχερός και έχει κρύο..μπρρ!!Παρόλο που κάποιες στιγμές, εγώ ιδρώνω κυριολεκτικά!Τί ορμόνες και αυτές Θεούλη μου!

Η μπεμπούλα είναι πολύ ενεργητική, κλωτσάει συνέχεια!!Μάλλον θέλει να μου υπενθυμίσει πως πρέπει να της πλύνω κανένα ρούχο!

Αχ περιμένω και εγώ να έρθει η μανούλα μου, να μου φτιάχνει πρωινό και μεσημεριανό..αχ τί τέλεια!!!!

Καλημέρα να έχουμε!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ιωαννα!!!!!!!!! :D

Καλημερα Ινκα!!!!!!!!!!!!!!!:D

Ιωαννα...ειναι ενα θεματακι ο υπνος γαμωτο..κ εγω ξυπναω πολλες φορες για τουαλετα..κ μετα μου φευγει για λιγο..αλλα ξαναρχεται..οποτε αυτος θελει....χαχα

γαλα ηθελε ο μικρουλης;;;;;;;;;;;

πειναγε μωρε το αγορακι ε;

αχχχχχχχχ..ποσο μου αρεσε αυτο που ειπες.....¨μανουλα΅

αχ αχ

Ινκα....μαλλον σε τρωει θελεις να πεις....λογικο ειναι η φαγουρα...

μεγαλωνει ακομα λιγο η κοιλιτσα...;)

βεβαια τωρα που εσαι στον μηνα σου οχι πολυ..αλλα οσο ναναι τραβαει


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa, είναι αλήθεια πώς όταν ακούω το "μανούλααα..!!" λιώνω και φοράω και pampers!Εχει μάθει και το λέει εδώ και 1 μήνα περίπου και από τότε ο πονηρούλης έκοψε το "μαμά" και με λέει μόνο "μανούλα" και το λέει και πεντακάθαρα ο άτιμος. Και τον μπαμπά τον λέμε "μπακάκα" είναι μια παραλλαγή του "μπαμπάκα"..χεχεχε

Αχ όσο κουρασμένη και να είμαι, όσο και να μου λέιπει ο ύπνος όταν τον ακούω το πρωί να μου ψιθυρίζει "μανούλααααα...γάλα!" ξυπνάω με γέλιο βρε κορίτσια!Ο ζουζούνος μου!

Γι αυτό σας λέω τελικά τα αγοράκια μας τα ερωτευόμαστε!Για τα κοριτσάκια θα σας πώ σε λίγες ημέρες..:D


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε ινκα μου δεν γέννησα ακόμη!!!

Μόλις μπήκα στον 9ο!! Βέβαια μάλλον δεν το βλέπω να θέλει να μείνει και για πολύ καιρό στη θέση του. Έχει ζωηρέψει πάαααρα πολύ. Πάντως στην 35η που με είδε ο γιατρός ήταν ήδη 2600 γρ και μου είπε πως μετά από 15 μέρες περίπου όλα είναι πιθανά, μάλλον λόγω του ότι είναι ο τέταρτος τοκετός. Πάντως συμβουλή μου είναι να μην αγχώνεστε, πρόκειται να ζήσετε την ομορφότερη εμπειρία της ζωής σας (όπως και αν εξελιχθεί το αποτέλεσμα μετράει)!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Ιωαννα τι ωραια που τα λεει!!!!!!!!!χαχαχαχ

τρελα ειναι αυτο το μανουλα...!!!!!!!!!!!!!;););)

Καλε ναι ..με τον γιο ειναι τρρρρρρρρρρελος ανεπαναληπτος ερωτας!!!!

Αλλα κ με την κορη κατι παρομοιο θα υπαρχει πιστευω!

Η αδερφη του αρρεν παντως που εχει κορη ειναι 17 χρονων τωρα.....εχει τρρρρρρρελο ερωτα μαζι της!!!!!!!!!!!!!!

Θα μας πεις κ εσυ οταν βγει με το καλο η ζουζουνελα σου!;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μενα. Πηγαμε το πρωι, παραγγειλαμε την προικα του μπεμπη, φαγαμε εξω και τωρα μπαμπας και κορη κοιμούνται κι εγω καθομαι διπλα στο τζακι και περιμενω να ξυπνησουν γιατι βαρεθηκα.

Εμεις το τζακι δεν το πολυαναβαμε στη μικρη απλώς γιατι δεν ειχαμε χρονο. Παντως περσι που ηταν 1 ετους το αναβαμε πολυ συχνα. Εξαλλου βρε παιδια οι γονεις μας και οι ακόμα μεγαλύτεροι πώς μεγαλωσαν? Ειδικα τα συγχρονα τζακια που τραβανε καλά, δεν νομιζω ότι δημιουργουν προβλημα.

Η μικρη μου εμενα με φωναζει μαμα ή νατασα ή τασουλι (με φωναζει ετσι η μαμα μου καμια φορά). Τον μπαμπά μας τον φωνάζει "μπαμπακι μουυυυ" και λιωνει ο μπαμπας μας....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!επιτελους σπιτι μας, μου λειψατε πολυ !!!!!!!!Ευχαριστω για τις ευχες σας τις διαβαζα κι ολη την ωρα εκλαιγα και τωρα παλι κλαιω!!

mymycool, συνχαρητηρια για το γιοκαρο σου να ναι παντα τυχερος και γερος !!!!!

Θα θυμαμαι παντα τα γενεθλια του!!!!!!!

Και στα δικα σας με το καλο και με τη βοηθεια του θεου!!

Εχω ενα κοριτσακι 2200 γρ. που ηρθε στο κοσμο μας τη μερα που τα φκιαξαμε με το Χρηστο ειναι γερο και πολυ ησυχο μεχρι στιγμης!! Μεχρι που ανησυχω γιατι κοιμαται συνεχεια και δε τρωει!!!

Εχτες ηταν μερα προσαρμογης και το βραδυ φεραμε παιδιατρο για συμβουλες και τα σχετικα και μας αλλαξε το γαλατακι μας και ειχαμε κολικους!!

Ειμαι πολυ κουρασμενη γιατι δεν κοιμομουνα στο νοσοκομειο!!!!

Θα ξαναμπω να σας τα πω με λεπτομερειες και πως γινανε ολα!!!

Φιλακια πολλα -πολλα


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε έλενα πρόσεχε καλό μου...ξεκουράσου τώρα ναι;

Γιωργία μου και πάλι να σου ζήσει....κι εγώ έκλαψα όταν σας διάβαζα και πολύ χαιρόμουν που με παίρνατε τηλ και μου στέλνατε μηνυματάκια...είναι φοβερό το πόσο κοντά μου σας νιώθω

ε ρε τι ιστορίες έχουμε να τους λέμε όταν μεγαλώσουν....εγώ εκτύπωσα τις ευχούλες σας για να του τις δείξω, κράτησα και μια εφημερίδα και σκοπεύω να βρω να αγοράσω και ένα καλό κρασί της χρονιάς να του το δώσω όταν ενηλικιωθεί

Κοιμόμαστε στην καλαθούνα αλλά σήμερα πήραμε πάντα την πλύναμε και αύριο θα στήσουμε το κρεβατάκι μας, δεν την πολυχωνεύω ρε κορίτσια τελικά την καλαθούνα

Μου φέραν δωράκι από το mothercare 11/01 και πήγε ο άντρας μου να το αλλάξει (φλισένιο φορμάκι) και δεν του το αλλάζαν με πάντα γιατί αυτό είχε έκπτωση λέει και μάλωσε φυσικά και έφυγε και μετά πήγε στο ΚΟΥΚΟΥ που έχει και mothercare και του το αλλάξαν κανονικά. Καρδούλα ΔΕΝ ΞΑΝΑΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!! Ασε που η πάντα ήταν 3 ευρώ πιο φτηνή στο ΚΟΥΚΟΥ...τι να πω....

Τα πράγματα από αγγλία ακόμα δεν ήρθαν...η νυχτικιά θα μου ναι κάπως άχρηστη αλλά δεν πειράζει


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalispera koritsia !!!!

simera perasa super!!!!oli mera stin kifisia trexame kai kaname voltes ...ithele o adroulis na psonisei gia ton eayto tou ...koustoumakia kai tetia ...

psonisame kai pigame kai piazza mela gia fagito ..ipia kai to krasaki mou efaga to rizoto mou ...kai skeftomouna...po,po,oso einai na vgo etsi aythormita tora!!!!!!meta programatismos gia ola !!!!!!kai to apolafsa ...san na itan to kiknio asma!!!!!!

pira kai ta soutien apo to premaman panakriva ...mono 10% ekptosi ti apateones ...alla poly oraia soutien ...pio sexy apo ta egymosinis ...

railli nomiza oti genises sorry!!!!!

georgia sigxaritiria gia tin boubou sou ki esy modelo e???perimenoume nea ......

mammycool ,to proto sk me ton ventouza e;tha vgite ekso katholou i tha perimenete eyxoula!!!

elita esy vgeneis me ton gio sou ;

elena ki ego vgazo ygro apo to stithos...den mou petronei ...alla to niotho na prizete opos prin tin periodo!!!!

kardoula pou eisai ;poses ores m aytes tis skales ;xaxaxaxaxa!!!!

giota, ola kala;

ramonitsa tha valeis takounia;kaneis plaka e;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μενα. Πηγαμε το πρωι, παραγγειλαμε την προικα του μπεμπη, φαγαμε εξω και τωρα μπαμπας και κορη κοιμούνται κι εγω καθομαι διπλα στο τζακι και περιμενω να ξυπνησουν γιατι βαρεθηκα.

Εμεις το τζακι δεν το πολυαναβαμε στη μικρη απλώς γιατι δεν ειχαμε χρονο. Παντως περσι που ηταν 1 ετους το αναβαμε πολυ συχνα. Εξαλλου βρε παιδια οι γονεις μας και οι ακόμα μεγαλύτεροι πώς μεγαλωσαν? Ειδικα τα συγχρονα τζακια που τραβανε καλά, δεν νομιζω ότι δημιουργουν προβλημα.

Η μικρη μου εμενα με φωναζει μαμα ή νατασα ή τασουλι (με φωναζει ετσι η μαμα μου καμια φορά). Τον μπαμπά μας τον φωνάζει "μπαμπακι μουυυυ" και λιωνει ο μπαμπας μας....

Το καταλαβαίνω απόλυτα..προχθές του λέγαμε να τον λέει "πατέρα" και του φωνάζει ο μικρός "πατέλλλααααα" όλο νάζι..και ταβλιάστηκε ο άντρας μου!

Αχ Inka πόσο σε ζηλεύω..η αλήθεια είναι πως αλλάζει η ζωή μας, αλλά οκ προσαρμοζόμαστε. Μην ανησυχείς, κάποιες στιγμές θα υπάρχουν και τα αυθόρμητα..

Φτιάξαμε επιτέλους το 1ο επιπλάκι μας..άντε καλή αρχή!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!επιτελους σπιτι μας, μου λειψατε πολυ !!!!!!!!Ευχαριστω για τις ευχες σας τις διαβαζα κι ολη την ωρα εκλαιγα και τωρα παλι κλαιω!!

mymycool, συνχαρητηρια για το γιοκαρο σου να ναι παντα τυχερος και γερος !!!!!

Θα θυμαμαι παντα τα γενεθλια του!!!!!!!

Και στα δικα σας με το καλο και με τη βοηθεια του θεου!!

Εχω ενα κοριτσακι 2200 γρ. που ηρθε στο κοσμο μας τη μερα που τα φκιαξαμε με το Χρηστο ειναι γερο και πολυ ησυχο μεχρι στιγμης!! Μεχρι που ανησυχω γιατι κοιμαται συνεχεια και δε τρωει!!!

Εχτες ηταν μερα προσαρμογης και το βραδυ φεραμε παιδιατρο για συμβουλες και τα σχετικα και μας αλλαξε το γαλατακι μας και ειχαμε κολικους!!

Ειμαι πολυ κουρασμενη γιατι δεν κοιμομουνα στο νοσοκομειο!!!!

Θα ξαναμπω να σας τα πω με λεπτομερειες και πως γινανε ολα!!!

Φιλακια πολλα -πολλα

bravo georgia na sou zisei!!!!

k egw pou anisixw gia tin dikia mou beba min vgei nwris adunatouliko k to diko sou mia xara eee 2200??? i dikia mou einai akomi 1800 k o giatros leei toulaxiston na paei 2500kg na eimaste entaksei....ax k den 8elw kesariki me tpt!!!! ta ida ola sto nosokomio!!apapapapaa!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

η αγελαδίτσα της φάγε και ο κύριος βεντούζας σας χαιρετούν...

τρίτη μέρα στο σπιτάκι μας και όλα καλά...κοιμηθηκαμε αρκετά το βράδυ δεν έχω παράπονο και δείχνουμε να περνάμε καλά....Αντέχουμε ακόμα χωρίς συμπλήρωμα :P

ελίτα το θήλαστρο ακόμα δεν το χρησιμοποίησα, δεν ξέρω αν έχω παραπάνω, δεν πονάω πάντως πολύ. τι λένε οι παλιές μανούλες; να αρχίσω αποθήκευση από τώρα;

χθες κατουρήσαμε την ώρα του μπάνιου και το βράδυ την ώρα της αλλαγής κατουρήσαμε το μπαμπά μας ;)

Το μαγνήσιο μου χε πει να το κόψω όταν μπω στο μήνα μου, βέβαια έπαιρνα 2 τη μέρα

ΥΓ Πρόλαβα και κοιμήθηκα μπρούμυτα 2 μέρες μόνο στην κλινική :-( Από την τρίτη μέρα που άρχισε να κατεβαίνει το γάλα πονάει το στήθος μου και δεν μπορώ μπρούμυτα με τίποτα!!!!!!!!!!!!!

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια. mummycool εσυ αγελαδιτσα της φαγε, εμενα που ο αντρας μου και καλα με ειπε βαρελοφρονα!!!!Και απο την ωρα που το πε το σκεφτομαι συνεχεια. Φυσικα ακομα δεν εχω ξεπρηστει. Και σε κάποια φαση ηθελε παλι να με πειραξει και καλα πως με λυμπιζεται και μου λεει λιγουρικα, ((κωλαρα))Μουρχοταν να ανοιξει η γη να με καταπιεει!!!Αρχισα να κλαιω με πιασαν τα ψιχολογικα μου.Ασε.Του λεω δε γινεται και να θηλαζω και να κάνω διαιτα.

Πάμε στο μπάνιο χτες τον τραβηξα βιντεακι και εκανε μπάνιο και κοιμοταν. Καλό ε?Το εβαλα στο μσν αλλα κατι μου πε η αδερφη μου πως δε μπορεσε να το δει. Δεν ξερω δοκιμαστε καμοια.

Αφου ο μικρος σου βεντουζαρει μια χαρα δε χρειάζεται να βγαζεις με θηλαστρο. Μονο αν νιωθεις οτι δεν αδειαζει αρκετα. Αλλα επειδη ειναι αρχη κατα πάσα πιθανοτητα παραγεις οσο χρειάζεται. Εμενα ας πουμε δε μπορει ακομα να μου τα αδειασει ο μικρος οποτε αναγκαστικα τα αδειαζω για να στελνω και στη μπεμπα και για να τον ταιζω με μπουκαλι. Μαρεσει που η γιατρος οταν τον πηραμε μου λειε:Κι αν δε φτανει το μητρικο για να φαει σας γραφω την συνταγη για το γαλα. Λεω απο μεσα μου κουνια που σε κουναγε. πΟΥ ΝΑ ξερε για τη αγελαδα μιλαμε.Οι μαιες καθε φορα που πηγαινει ο αντρας μου για το γαλα λενε:Πολυ γαλα η μαμα γιατι δε φυλατε κιολας. Τους λεει, εχουμε κια λλο παιδακι σπιτι. Χτες εβαλα και στην καταψυξη. Αλλα ρε κοριτσια θελω να θηλασω σαν ανθρωπος κι εγω δε μπορω πια αυτο το τραβα θηλαστρο και ουφ. Αντε χουχουλιαστε. Δε γεννησε καμοια ε?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...