Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια να ρωτήσω κάτι, εγω πρώτη φορά θα κάνω εμβρυομεταφορα ελπίζω τον επόμενο μήνα και θα ξεκινήσω σικλακουρ. Είχε καμμια κάποια παρενέργεια;; 

      πρίν από 2 λεπτά , helena212 είπε:

      Κάποιο ρόλο παίζει λοιπόν αυτό..  αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μας δώσει τα φώτα της..

      Ξέρω ότι έχει να κάνει με την εμφύτευση αλλά κι εγώ δεν ξέρω κάτι παραπάνω!! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπεραααααα!!!

swity καλως ηρθες και εσυ στην παρεα μας και με το καλο το μωρακι σου !!

Mummycool καλως ηρθες σπιτακι σου με το αγγελουδι σου !! Καλε ειναι πανεμορφοςς! Αντε καλα και γλυκα ξενυχτια τωραα!

Μαρακι τι ταλαιπωρια και αυτη ρε παιδι μου με τους τοιχους ....κοιταξε ομως να μην σε επηρεαζουν τωρα...θελεις ηρεμια και αυτοσυγκεντρωση....χιχι

Καρδουλα νεαααααα????? τι εγινε ???? φανταζομαι θα εχεις παει ηδη στο γιατρο ...αντε περιμενουμε ...

Ελιτα ουτε και εγω μπορω να δω τα βιντεακια σουυυ

Εχουμε κανενα νεο απο τα κοριτσακια μας τα αλλαα?? κατερινα και γεωργια ???

Εγω σημερα ειμαι μια χαρουλα και ο μπεμπακος μου νομιζω .... αυτες τις μερες εχουν μαζευτει ολοι μας οι φιλοι και μας επισκεπτονται ..απο την μοναξια ( που λεει ο λογος ) ειναι ωραια να περνας τελικα χρονο με κοσμο χαχχα... αφηστε απο το πολυ μεσα νιωθω καπως απομονωμενη απο τις εξελιξεις χιχι . επειδη ομως ως γνωστον φημιζομαι για την τρελα μου ...σημερα απολαμβανω την κλεισουρα με αυτο τον καιρο!!!

Δεν πειραζει ομως τα μπεμπακια μας να ειναι καλα στην τελικηη..

Φιλιαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!mammycool!!!!ti koukli einai aytoooooooooooooooo!!!!!!sou miazei poly!!!!den einai mikroulis ...mia xara pianete !!!!na prosexeis tis ginekes tha theloun na sou ton tsimbane!!!!!!

perimenoume leptomeries se ola!!!! exo erotiseis!!!!!

1.ti simptomata eixes kai piges na geniseis...mono pono;

2.isouna demeni sti gena;

3.posa kila exases;

4.pote thilases;

5.aaaaaaaaaaaax pos niotheis!!!!

εννοειτε ινκα πως πρεπει να κατσει να μας γραψει εκθεσουλα η mummycool !!! πολλες οι αποριες !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαααααααααα!!!!!!!!!!!

Γεννησε καμια κοπελιά;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μωλις ηρθαμε απο τον γιατρο μας...

Ειμαστε καλα....ειμαστε 3123 γρ...μεγαααλα μωρακια..ο πλακουντας μου λεει Grade 1 τι σημαινει αυτο δεν ξερω;;; ξερει καποια κοπελα; τα μπαλακια μας ειναι κ αυτα πολυ καλα..εχουν κατεβει κατω..χαχα...γενικα ειμαστε πολυ καλα...!Η μαμα εχει φτασει τα +18 χαχα..κ εχω εναν μηνα ακομα...Το ειδα το αγορακι μου...το ειδα..ανοθγε κ το στοματακι του κ ειχε το χερακι τοιυ διπλα στο μαγουλακι του...

Ο λωρος εχει ξετυλιχτει αρκετα..δεν ειναι πια γυρω απο ολο το λαιμουδακι του...

Τρρρρρρρρρρρελαθηκα παλι !!!!!!!!!!!!

Ο γιατρος μας βλεπει να γενναμε εκει γυρω στην ημερομηνια της ΠΗΤ..18_02....

Εχτες ειχα φρικτο βραδυ κ απογευμα....ξεκωλλωθηκα στις δουλειες...πλυντηρια στεγνωτηρια..σιδερωμα..σηκωνα λεκανες κ τετοια..ειχα αλουμινα να μου διορθωσει κατι στο αποθηκακι 2 ωρες ο κυριος..εκανα μπανιο τον ραμον..πηγα εκανα κ τις εξετασεις μου..κ με επιασαν σαν πονοι περιοδου κατω χαμηλα....τα ειδα ολα....γυρω στις 7 ωρες σχεδον ποναγα...ηπια μισο πρεπαρ..κ καπως ηρεμησα κ κοιμηθηκα το βραδυ....

κ σημερα το ειπα στο γιατρο..μου ειπε οτι εκανα συσπασειςια αυτο..κ να κατσω στα αυγα μου...μεχρι να μπωστον μηνα μου..

σημερα που με ειδε ..δεν εκανα καμια...

μα τι με επιασε κ εμενα πια;

δεν προλαβε να τα κανει ολα η κοπελα εχτες..κ γινοταν ενας βομβαρδισμος απο ρουχα..μου γυρισε το ματι αναποδα...κ τα αποτεελιωσα εγω..κ μετα αποτελειωθηκα...

Οχι ξανα ταρζανιες!

Λοπον παω να διαβασω τα μνματακια σας...κ να δω αν γεννησε κανενα κοριτσακι...

Καρδουλααααααααααααααααααααααα;;;;;;;;;;;;; Παρος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ερχομαι.....:D;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!mammycool!!!!ti koukli einai aytoooooooooooooooo!!!!!!sou miazei poly!!!!den einai mikroulis ...mia xara pianete !!!!na prosexeis tis ginekes tha theloun na sou ton tsimbane!!!!!!

perimenoume leptomeries se ola!!!! exo erotiseis!!!!!

1.ti simptomata eixes kai piges na geniseis...mono pono;

2.isouna demeni sti gena;

3.posa kila exases;

4.pote thilases;

5.aaaaaaaaaaaax pos niotheis!!!!

δε μου μοιάζει ΚΑΘΟΛΟΥ δυστυχώς...ίδιος ο νίκος είναι, έχε χάρη που δεν ταλαιπωρήθηκα :) αλλιώς θα τον έβριζα πρωί βράδυ

1. είχα πόνους περιόδου κάθε μία ώρα το βράδυ και το πρωί άρχισαν να γίνονται πιο συχνοί έφτασαν και το πεντάλεπτο αλλά μετά πήγαιναν ξανά δεκάλεπτο και με μπέρδευαν. Γενικώς ήταν υποφερτοί εκτός από 3-4 φορές και έτσι νόμιζα ότι ήταν προπαρασκευαστικοί.... στις 3 πάω στην κλινική για καλό και για κακό, με βάζουν στο καρδιοταχογράφο και καταγράφει αραιές συσπάσεις 10 λέπτου με μέγιστο το 15-20% της κλίμακας...ανάξιες λόγου, η μαία λέει ότι μπορεί να είναι από κούραση (της είπε κ ο άντρας μου ότι την προηγούμενη έκανα τρελές δουλειές σπίτι) είτε προπαρασκευαστικές είτε και τίποτα (?) και με έστειλε σπίτι... Μου βαλε και λίγο χεράκι (τίποτα ενοχλητικό) και μου πε αν δω αιματάκι να μην ανησυχήσω... Τσάκισα goodys που τα είχα και απωθημένο πολύ καιρό και με αφήνει ο άντρας μου σπίτι και φεύγει για το γήπεδο :cool: Πάω τουαλέτα και βλέπω να μου έχει έρθει περίοδος!!! τρελό αίμα, έντονο φωτεινά κόκκινο. Την παίρνω τηλ και της το λέω και μου λέει: Συγχαρητήρια ο τοκετός σας μόλις ξεκίνησε, πάρτε τη βαλιτσούλα σας και ελάτε αμέσως!!!! Ο νίκος ευτυχώς ακόμα δεν είχε μπει στο γήπεδο, έρχεται με παίρνει και στις 5 η ώρα έχω ήδη ξαπλώσει στο κρεβάτι του πόνου με πόνους υποφερτούς και συσπάσεις της τάξης του 30-40% Στις 6 και κάτι και ενώ έχω διαστολή 6 μου κάνουν επισκληρίδιο (άντεχα λίγο ακόμα αλλά μου παν ότι επειδή πρεπει να μου σπάσουν τα νέρά καλό είναι να κάνω τώρα για να αντέξω τον πόνο) Μόλις μου την κάνουν τα νερά σπάνε από μόνα τους.... Η διαστολή συνεχίζεται αλλά ο μπέμπης είναι πολύ ψηλά και ενώ μου ρχεται να σπρώξω δε με αφήνουν (αυτό ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι, το να κρατηθείς να μη σπρώξεις) και αυτός αρχίζει να χάνει σφυγμούς σε κάθε σύσπαση οπότε μου βάζουν μασκούλα με οξυγόνο και μου κάνουν τη 2η δόση. Μετά από λίγο μου στραβώνουν τα πόδια (αριστερό πόδι σε δεξί αναβατήρα) για να τον εμποδίσουν να βγει.

Η διαστολή έχει πάει στο 10 και ο μπέμπης είναι ακόμα ψηλά, βγάζουν το νίκο έξω και ανεβαίνουν και οι 3 πάνω και τον σπρώχνουν, εγώ είχα καταστεναχωρηθεί γιατί όλο σφιγγόμουν αλλά δεν τα κατάφερναν και η γιατρός μου την ψιλοείπε κι όλας αλλά η μαία ήταν όλα τα λεφτά και μου δινε τρελό κουράγιο. Με το τρίτο σπρώξιμο ενώ αυτές πατούσαν βγήκε πολύ πολύ εύκολα και η γιατρός κοιτούσε το μωρό έντρομη και έλεγε ο Χριστός κι η Παναγία!!!! διπλή περιτύλιξη!!!!! Εγώ χέστηκα πάνω μου μέχρι που τον άκουσα να κλαίει...

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mummycool είναι πολύ ωραίος να σου ζήσει!!!!!!!!!!!!

Περιμένουμε να μας τα πεις ολα (οταν θα έχεις χρόνο και διάθεση εννοείται)

Ραμονίτσα τι μπέμπαρος είναι αυτός !!!!Κατσε και εσυ καλα και μην κάνεις βλακείες!!!!!!

Εγω κορίτσια έβγαλα να δοκιμάσω τον αποστειρωτή ,έκανα την πρώτη πλύση με άδειο δοχείο όπως έλεγε και τώρα βάζω τα μπιμπερό και τις πιπίλες για δοκιμή..

Αλλα έχω απορίες:

1)Καθε φορά που αποστειρώνονται τα 6 μπιμπερό ,τα βγάζω και τα σκουπίζω ; τα αφήνω μέσα στον αποστειρωτή να στεγνώνουν και παίρνω ενα ενα ;

2)Πόσο κρατάνε αποστειρωμένα;

3)Μετα από κάθε αποστείρωση σκουπίζω με ένα πανι τον αποστειρωτή και αδιάζω το νερό;

Εχω κι άλλες απορίες αλλα σιγά σιγά για πείτε;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


po,po,mammycool eisai super!!!!!

giati den s afinane na sprokseis;

για να σπρώξεις νομίζω πρέπει να συμβαίνουν τα εξής: να έχεις τελεία διαστολή και το μωρό να είναι χαμηλά....εγώ μάλλον δεν εί΄χα τίποτα από τα 2


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

pwpw mummycool me katasigkinises ftou ftou kouklos o gios sou.

loipon gyrisame kai emeis apo to giatro. o mpemphs mas einai 3500 kila (frikara 500 gr mesa se mia vdomada) o giatros leei oti mporei na einai kai lathos ston yperixo giati oso megalwnei to mwro exei apoklisi. mou eipe oti th proigoumenh vdomada den mou eixe pei oti to mwro htan gyrismeno na koitaei emas kai eutixos gyrise tora anapoda. gi auto kai to eniotha na anevenei pros ta panw kai na sproxni. prospathouse na gyrisi. parola auta einai pali sth lathos thesi giati prepei na einai aristera kai oxi deksia. kata ta alla ola kala kai o plakountas mia xara kai h mhtra kai ola. enoite oti mou vale kai xeri ok den ponaei mporw na pw telika kai o traxilos exei malakosi ligo alla o mpemphs einai psila akoma den mphke sth lekani.

tora tha ksanapame thn allh pempth pali.

auta apo emas gia thn ora. paw na sas diavasw:)

Link to comment
Share on other sites

Καλε γεννησε το Κατερινακιιιιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πολλα πολλα συγχαρητηρια...

παω να γραψω στο θεματακι της!!!!!!!

Mummycool κουυυυυυυυυυυυυκλοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ο γιοκαρος!!!!!!!!!!!!

Να σας ζησει κοριτσακι μου.....

Αχ το θαυματακι σας ..το εχετε σπιτακι σας..τελειαααα!

Ευτυχως κοριτσακι δεν ταλαιπωρηθηκες πολυ.....

Πως σπου φαινεται που ειστε σπιτακι ..με το μωρακι πλεον;;;;;;;;

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Εεεεεεεεεεε;;;;

Ινκακι...μαλλον θα τον παρω ολον τον μηνα μου.....παντα εκτος απροοπτυ ετσι;

ναι ειναι μεγαλο το μωρακι μου...

Το grade 1 στον παλκουντα τι σημαινει ξερετε;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπαρος ο μπεμπης καρδουλα..χαχα τελεια!!!!!!!!!:D

Υπομονη κοριτσακι..θα γεννησεις καποια στιγμη.....αντε μικρε;;;; γυρνα γιατι η μαμα σε θελει αγκαλιτσα...:D:D

Καρδουλα σου ειπε..σε περιτπωση που δεν παει στη θεση του τι θα κανει ο γιατρος; αλλα συβηθως πανε ε;

Το χερι δεν ποναει τελικα;;;;;;;;;;

παπαπα..οσο το σκεφτομαι αυτο κατι με πιανει....κ παλι τον ρωτησα σημερα..ποτε περιπου θα το κανουμε κ μου ειπε μια βδομαδα πριν γεννησεις..τον ρωτησα αν ποναει..κ μου ειπε..Λιγαααααααακι..

Αμαν αμαν αμαν...!

Παντως Καρδουλα λεω να σταματησω να πονταρω ε εσενα..χαχα Λεω να παω στην Παρος...:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Σιλβη μου.....:P

θα κατσω στα αυγα μου......εννοειται...γιατι εχτες τα ειδα λιγακι....

μεχρι να με πιασει παλι η τρελα μου!!!!!!!!:rolleyes:


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...