Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Έφτασε η μέρα! Αύριο θα γίνει η εμβρυομεταφορα.. εντωμεταξύ μου είπαν ότι αξιολογουνται ξανά οι βλαστοκύστες, άσχετα αν την ημερα της κατάψυξης ήταν άριστες..  ορίστε τώρα έχω και κάτι ακόμα να με αγχώνει.. 😂😂. Επίσης η προγεστερονη μου σήμερα ήταν 24. Άρα 5 μέρες πριν πρέπει να είναι <1 και μετά ανεβαίνει έτσι κι αλλιώς και λόγω του utrogestan. Ε ρε τι μαθαίνει κανείς.. 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Είχα ξαπλώσει λιγο κορίτσια, γιατι αφησα τον εαυτό μου να εκνευριστεί και χάλασα την ηρεμία της κορούλας μου. την έπαιξα λιγάκι, τα είπαμε και ξανακοιμήθηκε το βατραχάκι μου!!!

Δεν θα καλέσω δικό μου υδραυλικο, γιατι κουράστηκα να πληρώνω και να κουράζομαι!!!

Τα σκάσαμε για το βαψιμο του σπιτου, τα σκάσαμε για συμπληρωματικές μπογιές και μονωτικο υλικό, τα σκάσαμε για τον αφυγραντήρα, εχουμε αδειάσει

δωμάτια και τοίχους ουτε και εγω θυμάμαι πόσες φορές!! Εχω πλυνει κουρτίνες και πράγματα της μικρής ωστε να μην εχουν μυρωδιά βαφής 5 φορές,

εχω καθαρίσει ξυσιματα τοίχων και τα ρούχα του ανδρα μου που το ξαναβάφει 6 φορες!!!Ο οποιος καθε φορα λερώνει και απο μια νεα φορμα, ξεμειναμε

και απο φορμες δηλαδη!!! ΕΕΕΕεεε... κουράστηκα βρε κοριτσια!!!

Ολα αυτα τα λεφτα, ολη αυτή η κουραση εγιναν μονο και μονο για να προσφέρουμε ενα καλυτερο περιβάλλον στο παιδι μας!!! Εντάξει σε οτι αφορα το δωμάτιο

της τα καταφέραμε τελικά, αλλα δεν ειναι μονο το δωμάτιο της!! Δεν μ'αρεσει να εχω δυο τοιχους, ο ενας φάτσα καρτα σε τετοια κατασταση σπιτι

μου ειδικά οταν εχω κοπιάσει τοσο για να τους φτιάξω!!! Λοιπον τελος, το δωμάτιο της μικρης μου δεν έχει πλεον προβλημα, εγω ειμαι εγκυος,.. μπαίνω στον μηνα μου.. απο εδω και περα δεν ξαναγχωνομαι για το τι γινεται στο υπολοιπο σπίτι!!Ας ασχοληθει αποκλειστικά ο ανδρας μου.. Εγω θα κοιτάξω την ηρεμία της μικρουλας μου!!! Εγωιστικό ξεγωιστικο δεν ξανασχολούμαι!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

thanks Paros99...θα παω να δω..την 1η φορα δεν ειχα γαλα και ταλαιπωρηθηκα πολυ, ο γυναικολογος μου ειχε πει οτι ειναι μαλλον οργανικο....ισως εχω καποιες ελπιδες αυτη τη φορα δε ξερω...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Μαρια!!!!!!!!!!!!!!!

Ετσι δυναμικη και αποφασιστικη σε θελω!!!

Εξαλλου βρε Μαρια δεν ειναι δικο σου το σπιτι... μην σκας... φροντισε να κρατας σωστη την υγρασια στο δωματιο της μικρης και για τα υπολοιπα σκασιλα σου!! Το πολυ - πολυ κανε κανενα extreme ντεκορ και κρεμασε καμια κουρτινα στον τοιχο να κρυψεις την υγρασια...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

να μαστε κι εμεις....

μας βρηκαν σε αριστη κατασταση μαμα και κορη

δεν μπορεσαμε να βγαλουμε φωτο γιατι εχει εμπεδωθει με το προσωπο προς τη σπονδυλικη μου στηλη (αρα το εξογκωμα που εχω κατω απο το διαφραγμα ειναι το ποπουδακι της,χιχιχιχι)

ειναι 2208γρ... την υπολογισαν οτι μεχρι να γεννηθει θα παει 3100:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα ο τοίχος ειναι οβάλ και το προβλημα ειναι σε ολο το μήκος του και χαμηλά!! Δεν μπαινει δυστηχώς τίποτα εκει!!! Αλλα δεν θα ξανασχοληθω, θα πω πως ολη αυτη η υγρασια εκει ειναι..... σχέδιο!!! χαχα!!!

Νινιακι μου τι καλα ν εα ειναι αυτα!! μεγάλωσε αρκετα η κουκλιτσα σου και πολυ γρηγορα!!! Ο τράχηλος πως είναι; Σου ειπε πιθανή ημερομηνία;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είαμι και γωω!!!

Έφτιαξα τα φαΐ,το δικό μας και του μικρου,τον τάισα και κοιμήθηκε..

Μαρία μην σκάς,αν είναι μεγάλο το πρόβλημα απλά μαζεψτα και φύγε!!!

Swity εγώ στο πρώτο αν δεν είχα ανακαλύψει το parents δεν νομίζω ότι θα θήλαζα...έκανε το γάλα να έρθει κανονικά 10 μέρες,που στο 90% των γυναικών κάνει 3 μέρες...

Πάρος δλδ να πιστεψω ότι θα ηρεμήσει;;;;Αυτός κάθε μέρα κάνει χειρότερα!!!Και όχι μόνο κουφός,αλλά αν του πω "όχι αυτό."παει θα κάνει το αντίθετο ο κόσμος να χαλάσει...

Βρε Νίνια βάλε ένα τικεράκι να σε καμαρώσουμε...αφού πήρε αυτή τη θέση θα γεννήσεις φυσιολογικά!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Φελια εγω στη δικια μου παρατηρω ότι το τελευταίο εξάμηνο (δηλ μετά 18 μηνων) αρχισε να ωριμαζει και να συνεργάζεται περισσοτερο. Λυθηκε και η γλωσσα της και συννενοουμαστε ανετα. Όχι οτι δεν ειναι απαιτητικη και κουραστικη ωρες ωρες, αλλα μεγαλώνοντας αλλαζουν κι αυτα.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα κι εγώ...

Σκούπισα, σφουγγάρισα, ξεστόλισα (είχαμε ακόμα τα Χριστουγεννιάτικα), μαγείρεψα και είπα να δω τι κάνετε πριν μπω για μπανάκι...

Να ρωτήσω κάτι άσχετο? Τις πρώτες μέρες μέχρι να έχουμε γαλα (3 περίπου μέρες, σωστά?) δίνουμε ξένο γάλα στα μωρά? Αν ναι, μετα πόσο εύκολο είναι να συνηθίσουν στο μητρικό γάλα?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

xthes pou diavaza ena vivlio gia to thilasmo elege oti ta mwra den theloun ousiastika fai apo thn arxh kai gi auto kanoume kai toso kairo na doume gala. einai ola sofa meletimena kai oti prepei na ta vazoume apla sto stithos gia na katevei to gala kai gia na sinithisoun kai auta emas. alla akoma kai to elaxisto pou vgazei to stithos einai arketo gia na ta kratisi kai na mhn dinoume simpliroma.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η μαμα φυση τα εχει φροντισει ολα σωστα?????

Εξαλλου αν σκεφτεις , Λιτσα, πως τα πιο πολλα μωρακια στις κλινικες πινουν και ξενο γαλα και μετα στο σπιτι τρωνε μητρικο, λογικα δεν θα εχεις θεμα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Giota!

Σας αφήνω για λίγο πάλι...

Πάω να τελειώσω τις δουλίτσες μου (μείνανε κάτι λίγα), να κάνω το μπανάκι μου και τα λέμε αργότερα!

Φιλάκια!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε να έρθει το γάλα δεν σημαίει ότι πριν δεν έχει καθόλου το στήθος.Τις 3 πρώτες μέρες βγαίνει το καλύτερο ,το πρωτόγαλα που είναι κίτρινο ,πλούσιο σε αντισώματα και ξεδιψάει το μωράκι..δεν χρειάζεται συμπλήρωμα,απλά όταν κλαίει το βάζεις στο στήθος.

Μπορεί να χρειαστεί να το έχεις ώρες ή να το βάζεις κάθε λίγο,Κάποια μωρά περνάνε ώρες στο στήθος και άλλα μπορεί να τα πάρει ο ύνπος και κάθε μισή ώρα κσι να θέλουν πάλι .Μπορεί να ακούγεται κουραστικό αλλά μόνο έτσι μπορεί να πετύχεις θηλασμό!

Αλλωστε όλα στρώνουν μετά απο 6 εβδομάδες συνήθως...τότε όμως πρέπει να προσέξεις!!!

Οι περισσότερες μητέρες νομίζουμε ότι δεν τους φτάνει και δίνουμε ξένο,αλλά δεν χρειάζεται.Το στήθος παραγει τόση ποσότητα όση ζητάει το μωρό.

Επίσης είναι καθοριστικός ο χρόνος θηλσμού,θέλει απο την ώρα που γεννιέται να το βάλουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να θηλάσει.Σε πολλά νοσοκομεία του εξωτερικού τα μωρά μόλις βγαίνουν τα βάζουν στο στήθος,χωρις καν να τα καθαρίσουν..εκείνη την ώρα που ο γιατρός φροντίζε την μητέρα,εκείνη θηλάζει για πρώτη φορά το μωράκι της και μετά μπορούν να το φροντίσουν οι μαίες μέχρι να πάει στο δωμάτιο της...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...