Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

που βρίσκω αυτον το καταλογο να τα παραγγείλω ολα να ξεμπερδευω??

Ολοι λένε οτι ειναι πολύ καλα ποιοτικά!!

γιατι δεν θα προλάβω καθόλου ... θα παω και ενα mothercare για ρούχα και σεντονακια κουβερτες τετοια...

Υδροχοακι..εγω τα πηρα απο τον Κωσταντινιδη που ειναι στρην Βουλα που πηρα κ τα επιπλακια του...

τωρα λογικα κ αλλα κατστηματα θα εχουν την συγκεκριμενη μαρκα..


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kalispera sas koritsia kai apo emas :) Euxomai se oles mia kali egkymosini kai enan akomi kalitero toketo. Prosexa oti kai alles manoules edo mesa exoun idi ena mikrouli pou trigirnaei mesa sto spiti kai ena deutero pou anamenete :) Ithela na rotiso pos tin paleuete? Mexri protinos den eixa problima omos edo kai liges meres niotho oti eimai exantlimeni. Simiono bebaia oti den exo kamia apolitos boithia kathoti menoume makria apo olous tous siggeneis-filous alla Doxa To Theo exo enan yperoxo antra :) parola auta omos yparxoun stigmes pou niotho oti den mporo na sinnenoitho logo kourasis, niotho pesmeni kai xoris ypomoni oso afora to proto mas aggeloudi to opoio pragmatika einai ena yperoxo paidi to opoio opos kathe paidi tis ilikias tou thelei na anakalypsei-aggixei-gkremisei-epexergasti ta panta! Eimai poli eugnomon pou o Theos mas exei eulogisei me 2 paidia omos yparxoun stigmes pou 1on den thimamai oti eimai egkyos logo olon ton pragmaton pou kano kathimerina mesa sto spiti kai trexontas apo piso apo to proto kai 2on niotho perierga...les kai eimai exogiini....den mporo na to exigiso...den mporo na sinnenoitho, thelo apla na klapso kai na kleiso tin porta piso mou. Anyway xero oti tha perasei kai oti mallon einai logiko apla ithela na do an yparxoun kai alles manoules pou kapies meres tha ithelan apla na min asxolithoun me tipota apolitos...etsi gia simparastasi :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υδροχοακι εγω από τα Ηρα νομιζω το ειχα. Αλλα μπορει να κυκλοφορει και στα φαρμακεια. Παντως να ξερεις ότι τα jumbo εχουν καλυτερες τιμες σε τετοια προϊοντα, μας το ειχε πει ο ιδιος ο φαρμακοποιος (αλλο που εμας μας εκανε καλυτερη τιμη).

Τινακι στην αρχη ημουνα συνεχως κομματια. Τωρα εχω συνηθισει. Βεβαια ο καιρος περναει πολυ συντομα, δεν εχω καταλαβει τιποτα, αν δεν παρουσιαζονταν και καποια προβληματακια, δεν θα καταλαβαινα οτι ειμαι εγκυος. Ειναι και απαιτητικη η δικια μου, απλα προσπαθω να μην εκνευριζομαι. Μεγαλωνοντας συνεννοειται και καλυτερα, οπότα τα βρισκουμε...


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υδροχοακι εγω από τα Ηρα νομιζω το ειχα. Αλλα μπορει να κυκλοφορει και στα φαρμακεια. Παντως να ξερεις ότι τα jumbo εχουν καλυτερες τιμες σε τετοια προϊοντα, μας το ειχε πει ο ιδιος ο φαρμακοποιος (αλλο που εμας μας εκανε καλυτερη τιμη).

Τινακι στην αρχη ημουνα συνεχως κομματια. Τωρα εχω συνηθισει. Βεβαια ο καιρος περναει πολυ συντομα, δεν εχω καταλαβει τιποτα, αν δεν παρουσιαζονταν και καποια προβληματακια, δεν θα καταλαβαινα οτι ειμαι εγκυος. Ειναι και απαιτητικη η δικια μου, απλα προσπαθω να μην εκνευριζομαι. Μεγαλωνοντας συνεννοειται και καλυτερα, οπότα τα βρισκουμε...

Καλημέρα natasaZ σε ευχαριστω για την απαντηση σου, απλα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι τοσο καιρο και εγω ειχα συνηθισει και τωρα ξαφνικα που μπαίνουμε στον 6ο μηνα αρχιζω και κουράζομαι και ανησυχω για το πως θα ανταπεξέλθω μεχρι το τέλος...ισως ειναι απλα μια φαση και σε λιγες μερες παλι να συνελθω....απλα οι ορμονες με εχουν κανει λιγο ευαισθητουλα....τελοσπαντων καλο κουραγιο σε ολες μας και καλη μας μερα :)

Δεν υπαρχει παντως πιο ωραιο πραγμα απο το να εχεις ενα αγγελουδι να σε αγκαλιαζει και να φωναζει μαμα και να ξερεις οτι σε λιγο καιρο θα εχεις αλλο ενα τετοιο ζουζουνι :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδες καλημερα !!

χαθηκα τοσο καιρο και νομιζω ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο νεο μας καφε...

ετρεχα με κατι δουλιτσες, ειχαμε και ενα ασχημο γεγονος στην ευρυτερη οικογενεια και οπως καταλαβαινετε ειχα πολλα να κανω .. βεβαια τα βραδυα λιγο πριν κομηθω ετσι για να χαλαρωνω σας διαβαζα και ελεγα στο μπεμπακο μου τα νεα για ολα τα παιδακια που θα κανει παρεουλα χαχαχχα

thanks god ειμαστε μια χαρουλα και οι δυο... ο μπεμπης κλωτσαει , η μαμα παχαινει και κουραζεται ολο και πιο ευκολα πια !! που θα παει αυτο το χαλι μου δεν ξερω... αλλα χαλαλι του. αυτος να ειναι καλα και εγω νομιζω μπορω ακομα να το αντεξω.

αγορες δεν εχω κανει καμια και μαλιστα ουτε και εχω καλα καλα κοιταξει.... σας ζηλευω ολες που αρχιζετε σιγα σιγα και φτιαχνετε τα δωματιακια των μωρων σας ... αλλα ως γνησια ελληνιδα και εγω .. θα τα κανω ολα την τελευτια στιγμη ...

προς το παρων δεν μου εφταναν ολα τα υπολοιπα αλλα αγοραζω και ασχετα πραγματα οπως το πλυντηριο ..χαχαχα τα επαιξε και αυτο και ολα τα ειχε η μαριορη ....χαχα

σημερα το περιμενω οποτε και για αυτο και εψω τιν χρονο να σας γραψω.. την Δευτερα θα δω το μπεμεπακο μου ......και σκοπευω να ξαναμιλησω με τον γιατρο μου για την νεα γριπη και να συζητησουμε και το θεμα του τοκετου σκεφτομαι .. δεν εχουμε ακομα πει τπτ, ουτε που να γεννησω ουτε και πως και σκεφτομαι πως μαλλον ηρθε ο καιρος .....

εκανα και την καμπυλη ζαχαρου (την μικρη) και ευτυχως ηταν ολα καλα ... αν και μεταξυ μας πολυ φοβομουν το αντιθετο....

σορυ για το μεγαλο κειμενο!!

φιλια στις υπεροχες μςγαλες κοιλιτσες ολων σαςς!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Τινακι μην ανησυχεις λιγο πολυ ετσι αισθανομαστε οσες εχουμε ηδη ενα παιδακι και εγω υπαρχουν φορες που σκεφτηκα πως ισως βιαστηκα για το δευτερο και με πιανει το παραπονο για το πως θα τα βγαλω περα με δυο ειναι και ο δικος μου πολυ απαιτητικος και κουραζομαι πολυ αλλα ειμαι σιγουρη πως θα τακαταφερουμε ολες!!!

Τις τελευταιες μερες η μπεμπα δεν με αφηνει σε ησυχια κλωτσαει συνεχεια και κουνιεται εντωμεταξυ πρεπει να εχει φερει τα ποδια κατω απο τα πλευρα μου και με κλωτσαει εκει και ποναω τα νιωθετε και εσεις τοσο πολυ ή το δικο μου ειναι υπερκινητικο?

Την Παρασκευη που θα παω στον γιατρο θα τον ρωτησω οπωσδηποτε μηπως παρωκατι για τις συσπασεις εχθες μετρησα 6 και η κοιλια πετρα εχω αρχισει και ανησυχω μην γεννησω προωρα ευτυχως που εχω κανει τις ενεσουλες τουλαχιστον

Αυτα απο εμενα φουσκοκοιλιτσες να εχετε ολες μια super μερα φιλακια πολλα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Α και ξεχναω εδω και μερες να σας ρωτησω αποτελεσματα καμπυλης πριν την γλυκοζη σακχαρο 92 (πρωτη φορα ηταν τοσο ανεβασμενο στις γενικες ηταν παντα 70-75) μετα την μια ωρα με γλυκοζη εφτασε 124 ο γιατροςμου ειπε ενταξει αλλα μου φαινεται τσιμπημενο εσεις τι λετε?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε;;;

Τινάκι μην απελπίζεσαι..τα χειρότερα έρχονται και να έχεις κουράγιο!!!

Θα μεγαλώσουν μωλέ που θα πάει...Να ξέρεις μια απο τα ίδια περνάμε όλες....

Να χαίρεσαι που σε βοηθάει ο άντρας σου και οι συγγενείς ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ....παθούσα!!!

Κατερίνα μια χαρα μου φαίνεται ο σαχαρούλης σου!!!Relax!!!:cool:


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες καλημέρα!!!!!!!‬

Τινάκι μην αγχώνεσαι, σκέψου οτι η αδελφή του άντρα μου έχει 6 παιδάκια!!!!!!!!!‬

Δεν νιώθεις πολύ καλύτερα τώρα????? Μέσα σε 5 χρόνια έκανε τα πρώτα 5 παιδάκια με μια εγκυμοσύνη διδύμων, και το καλοκαίρι που το μικρότερο ήταν 6χρονών και το μεγαλύτερο 12 γέννησε και το 6 παιδάκι της!!!!!! Επίσης δουλεύει και δεν έχει και βοήθεια, μόνο μια κυρία που την βοηθάει στο σπίτι...‬

Οπότε σκεφτείτε οτι υπάρχουν και χειρότερα!‬

Εμένα η μικρή εχθές δεν είχε παιδικό, και αποφάσισα να κάνω καθαριότητα... Της έβαλα λοιπόν στον υπολογιστή να δει παιδικά, και βρήκε έναν κόκκινο ανεξίτηλο μαρκαδόρο και έβαψε την οθόνη, το πληκτρολόγιο και το γραφείο..... Μόλις το είδα κόντεψα να πάθω συγκοπή...‬


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τα NUK, ραμονιτσα αν δεν βρω στα κοντινα μου μαγαζια θα σου ζητήσω να μου στείλεις το τηλ. του φαρμακοποιου...

Τινακι και υπολοιπες μαμαδες που περιμένετε το 2ο, ενα εχω να πω!! Σας θαυμαζω!

Θεωρώ το 1ο ηδη τεράστια ευθυνη και τρεξιμο, δεν σκέφτομαι καν το 2ο.

Ελπίζω και έχω το αγχος καθημερινα, να ειναι καλά ο μπεμπης μου και εγω να γινω αξια μανα! Τις γυναίκες που εχουν παιδι, δουλεια, σπιτι και κρατάνε και την ισσοροπια στην σχεση τους τις θαυμαζω πραγματικά! Ποσο μάλλον οσες αντέχουν και 2ο!

Κρατα γερά!!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα!!!!!!!‬

Τινάκι μην αγχώνεσαι, σκέψου οτι η αδελφή του άντρα μου έχει 6 παιδάκια!!!!!!!!!‬

Δεν νιώθεις πολύ καλύτερα τώρα????? Μέσα σε 5 χρόνια έκανε τα πρώτα 5 παιδάκια με μια εγκυμοσύνη διδύμων, και το καλοκαίρι που το μικρότερο ήταν 6χρονών και το μεγαλύτερο 12 γέννησε και το 6 παιδάκι της!!!!!! Επίσης δουλεύει και δεν έχει και βοήθεια, μόνο μια κυρία που την βοηθάει στο σπίτι...‬

Οπότε σκεφτείτε οτι υπάρχουν και χειρότερα!‬

Εμένα η μικρή εχθές δεν είχε παιδικό, και αποφάσισα να κάνω καθαριότητα... Της έβαλα λοιπόν στον υπολογιστή να δει παιδικά, και βρήκε έναν κόκκινο ανεξίτηλο μαρκαδόρο και έβαψε την οθόνη, το πληκτρολόγιο και το γραφείο..... Μόλις το είδα κόντεψα να πάθω συγκοπή...‬

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: για ποιο να πρωτοσοκαριστώ;;;;

Εμένα χθες μου έχυσε το λάδι.....και πασαλίφθηκε με την υδατική κρέμα που έχω για το πρόσωπο..όταν τον είδα νόμιζα ότι το έτρωγε:shock:...επίσης μου έφυγε άνοιξε την πόρτα του σπιτιου ,μένουμε στον 2ο όροφο :shock::shock::shock: τρέχω πίσω του όλη μέρα και πάλι βρίσκει την ευκαιρία και κινδυνεύει...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: για ποιο να πρωτοσοκαριστώ;;;;

Εμένα χθες μου έχυσε το λάδι.....και πασαλίφθηκε με την υδατική κρέμα που έχω για το πρόσωπο..όταν τον είδα νόμιζα ότι το έτρωγε:shock:...επίσης μου έφυγε άνοιξε την πόρτα του σπιτιου ,μένουμε στον 2ο όροφο :shock::shock::shock: τρέχω πίσω του όλη μέρα και πάλι βρίσκει την ευκαιρία και κινδυνεύει...

xaxaxaxa!

Ένα=Κανένα!!!!

Άστα Felia, εγω προσωπικά θεωρώ οτι όταν γίνοντε 1ος είναι η πιο δύσκολη ηλικία, εμένα μέχρι να γίνει 1ος δεν την είχαμε ακούσει, μόλις περπάτησε όμως τα είδα όλα!!!!!! Τα πέρναγα πέρσι αυτά... Τώρα έχει ηρεμίσει αλλά την πιάνει καμια φορά, μια τρέλα.....


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια τρέλα που τα πίάνει όλα...και πόσο να αντέξεις;;;;Με την εγκυμοσύνη τα νεύρα γίνονται κρόσσσια!!!

Μια ξεδέρφη μου είναι έγκυος στο τρίτο..1ο :3 ετών 2ο: 1 έτους.....τι να πεις;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...