Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κυριως οταν δουν οτι το μωρο ειναι μεγαλο&ετοιμο! Την πρωτη φορα με εβαλε μια βδομαδα πριν την ΠΗΤ για να μην ζοριστω πολυ&να γεννησω ευκολα! Ε τωρα ειναι και το 2ο οποτε λεει δεν υπαρχει λογος να περιμενουμε! Μην νομιζεις το κανουν και για δικη τους ευκολια οι γιατροι, για να μην τους κουβαλας νυχτιατικα!! Παντως ο δικος μου ειναι πολυ υπερ του φυσιολογικου τοκετου, περιμενε την φιλη μου να γεννησει απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 8 το βραδυ!!!

Χαχαχα 3ημερο εεεε; Αντε θα κλεισουμε να παμε μαζι!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο δικος μου ειναι πολυ υπερ του φυσιολογικου τοκετου, περιμενε την φιλη μου να γεννησει απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 8 το βραδυ!!!

Και ο πρώτος μου γιατρός με περίμενε απο τις 24/6 μέχρι 26/6...μου βγήκε η ψυχή ανάποδα και τελικά πάρε και μια καισαρική να έχεις...όσο το σκέφτομαι,τα νεύρα μου...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες γενναγες;;;; Γιατι τοσο πολυ;; Εγω ειχα μπει το βραδυ με υποθετο, το πρωι στις 6:30 ξεκινησαν οι πονοι στις 10:30 σπασαν τα νερα και 11:45 γεννησα με τρεις εξωθησεις!! Πολυ ευκολα δλδ!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Ελιτα μην ανησυχεις καθολου!!! Ειναι απολυτα φυσιολογικο και δειχνει πως το εντερο λειτουργει μια χαρα!!!! Αν και νομιζω πως ειναι πραγματι λιγο αστειο να το βλεπεις σε τοσο μικρο παιδακι!!!

swity, λογικα και εσυ εχεις πολλες πιθανοτητες να γεννησεις μεσα στον φλεβαρη, παρολο που εχεις πητ μαρτη, οποτε μπορεις να πεις πως εισαι και εσυ μια μανουλα Φλεβαρη!! αντε με το καλο και σε σενα και με εναν πονο!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eleonora,ti enoeis anisixeis pos tha vgei;an tha kaneis kesariki ;

Μέχρι στιγμής για φυσιολογικό μιλάμε και αυτό θα ήθελα... αλλά σκέψεις όπως πώς θα βγει από κάτω... μου περνάνε!!!!!!

Την καισαρική δεν την έχω σκεφτεί. Όπως και να έχει να πάνε όλα καλά και όπως να' ναι...

Οπότε εσύ λογικά θα γεννήσεις πιο νωρίς μετά την περίδεση ε??? με ραντεβού.


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες γενναγες;;;; Γιατι τοσο πολυ;; Εγω ειχα μπει το βραδυ με υποθετο, το πρωι στις 6:30 ξεκινησαν οι πονοι στις 10:30 σπασαν τα νερα και 11:45 γεννησα με τρεις εξωθησεις!! Πολυ ευκολα δλδ!

Γιατί ο γιτρός ήταν σαΐνι και δεν είχε καταλάβει ότι είχε πάρει θέση με το πρόσωπο το μωρό....2 γυναικογόλοι με είδαν..μου έλεγε συνέχεια "σε 3 ώρες γεννάς..σε 4 ώρες...σε 2..." και πέρασαν 2 μέρες...τη 2η σπάσαν τα νερά και 3η μέρα καισαρική.

Μια μαία μόνο που με είδε 1 φορά μου είπε ότι ήταν στραβα,αλλά δεν μπορούσε να δώσει γνωμή στον "γιατρό" γιατί το παίζουν Θεοί!!!

Αλλά τους πόνους τους τράβηξα 2 μέρες.....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω!! Πλησιάζουν οι μερες ε;

Αλήθεια κοριτσια με την Γεωργία που γέννησε με καισαρική μιλησε καμμία για να δουμε πως ειναι;

Η Σοφία ξέρω μια χαρούλα και πανευτυχής!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


gyrisame kai emeis apo th volta mas. perpatisame mpas kai ginei kana thauma.

kale felia foveros o giatros xexe. ti enois me to proswpo omws?

Προσωπική προβολή.Κανονικά το μωρό για να γεννηθεί φυσολογικά πρέπει να μπει στην λεκάνι με το κεφάλι κοιτόντας την πλάτη της μητέρας..ο δικός μου κοιταγε μπροστά...και σαν πρωτότοκη ,είχε εμπεδωθεί 2 εβδομάδες πριν.Σπάνια περίπτωση,αλλά αν το είχε καταλάβει,έπρεπε αμέσως να κάνει καισαρική και όχι να περιμένει...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...