Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια, μανούλες και μπεμπάκια καλημερούδια!!!!

Σήμερα είμαι πρωινή πρωινή (έχω σηκωθεί απο τις 06.10) και μπήκα να διαβάσω τα τελευταία νέα πριν ξυπνήσει ο αντρούλης μου γιατί όταν σηκωθεί θα πρέπει να πάμε για ακτινογραφίες και στο γιατρό για την μέση του (ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα), οπότε είπα να μπω και να δηλώσω παρουσια νωρίς-νωρίς...χαχαχα!!!

Ελιτα, πράγματι αναρωτιέμαι κι εγώ πως θα είναι η ζωή μας μόλις έρθουν τα μπεμπάκια μας... νομίζω όμως πως θα ζήσουμε τις καλύτερες στιγμές της ζωής μας.

Σήμερα νιώθω πολύ καλά, κοιμήθηκα σχετικά καλά (αν και πονούσε λίγο η μέση μου) αλλά ξυπνησα με καλή διάθεση!

Ελπίζω να περάσουμε όλες μια όμορφη μέρα!!!

Φιλάκια, προς το παρόν!

Τα λέμε αργότερα!!

Επεξεργάστηκαν by Litsaki19

EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα και απο εμενα!!!

Τι κακο ειναι αυτο μετο πρωινο ξυπνημα.... Ολοι μου λενε κοιμησου τωρα που μπορεις.... Μα δεν μπορωωωωωωωωωωωωωωωωω.............. Απο τις εφτα και μετα το ματι γαριδα!!!!

Για την αποτριχωση το σκεφτομαι, οχι φυσικα για κοιλια.. Κυριως ηθελα για μπικινι... Δεν ειναι η πρωτη φορα που θα κανω και ξερω πως ποναει λιιιιιιιιιιιιιιιιγο, αλλα δεν ξερω στη φαση που ειμαστε τωρα μηπως ποναει πιο πολυ ή μηπως κανει κακο στο μωρο και φυσικα δεν ειμαστε για τετοια τωρα... ουφ, ολα μου φαινονται δυσκολα βρε κοριτσια....

Αντε να εχουμε ολες μια ομορφη μερα....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Ελιτάκι μαγικές στιγμές!!! Με κάνεις να ανυπομονώ να γεννηθεί το κοριτσάκι μου!! Αλλα απο την αλλη εχω την αίσθηση πως θα μου λειπει λίγο η αίσθηση της μέσα μου.

Γιωτα και εμένα το ιδιο μου λενε, αλλα δεν μπορω!!!

Τωρα ακουγα μια εκπομπή στην τν, σχετικά με το νεο κυμα πανδιμίας που θα ερθει τον αλλο μηνα με την γριπη!! Και ακουστε τι ειπαν!! Απο τις εγκυες που εμβολιάστηκαν (3μηνων και πάνω) σημειώθηκαν δυο αποβολες!!! Και ψάχνουν τα αίτια!!!Εμβολιάστηκαν γυρω στις 1600 εγκυες, μικρό ποσοστο σε σχέση με τις αποβολές, αλλα και πάλι!!

Γιατι σιχτίρι δεν το λενε να ακουστει; Μόνο να πανικοβάλλουν τον κοσμο για να πουλήσουν τα εμβόλια ξέρουν!!!

Στεναχωρήθηκα με το που το ακουσα. Εκαναν το εμβόλιο να προστατευσουν τα παιδιά τους, και τελικα..


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!

Τι κακο ειναι αυτο μετο πρωινο ξυπνημα.... Ολοι μου λενε κοιμησου τωρα που μπορεις.... Μα δεν μπορωωωωωωωωωωωωωωωωω.............. Απο τις εφτα και μετα το ματι γαριδα!!!!

Για την αποτριχωση το σκεφτομαι, οχι φυσικα για κοιλια.. Κυριως ηθελα για μπικινι... Δεν ειναι η πρωτη φορα που θα κανω και ξερω πως ποναει λιιιιιιιιιιιιιιιιγο, αλλα δεν ξερω στη φαση που ειμαστε τωρα μηπως ποναει πιο πολυ ή μηπως κανει κακο στο μωρο και φυσικα δεν ειμαστε για τετοια τωρα... ουφ, ολα μου φαινονται δυσκολα βρε κοριτσια....

Αντε να εχουμε ολες μια ομορφη μερα....

giota εγω στην εκυμοσυνη ειχα κανει δυο φορες και μαλιστα η τελευταια ηταν 1 βδομαδα πριν γεννησω αλλα γενικα ειμαι ανθεκτικη στον πονο φαντασου πως πρωτη φορα εκανα αποτριχωση μια μερα πριν μαθω πως ειμαι εγκυος. Τοτε μαλιστα υποτιθεται πως περιμενα περιοδο και καλά.Και οχι μονο μπικινι....ολο.Αν αντεχεις γενικα και δεν αισθανεσαι πολυ δυσσαρεστα δεν παθαινεις τιποτα,Ασε που πηγε η μαια να με ξυρισει και δε βρηκε τριχα. Χαχα. Ευτυχως. Και οταν εβαζα τη γαζα - επιδεσμο στην τομη παλι ευτυχως δεν ειχα πολλες τριχουλες για να πονάω οταν την αλλαζω.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια ο μικρος σημερα ολο σφιγγοταν σαν κατι να τον ενοχλουσε κι εγω ολο ξυπναγα γιατι νομιζα πως κατι εχει. Αλλα οταν τον κοιταζα κοιμοταν. Καμοια εμπειρη μανουλα να μας πει μη γελασετε.Ο μικρος ολο κλανει μιλαμε για πολυ κλανια σαν μεγαλος και μαλιστα σφυριχτες, αλλο πραμα. Ειναι φυσιολογικο αυτο?Μηπως τον πονάει η κοιλιτσα?Δε θα εκλαιγε τοτε?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ο μικρος σημερα ολο σφιγγοταν σαν κατι να τον ενοχλουσε κι εγω ολο ξυπναγα γιατι νομιζα πως κατι εχει. Αλλα οταν τον κοιταζα κοιμοταν. Καμοια εμπειρη μανουλα να μας πει μη γελασετε.Ο μικρος ολο κλανει μιλαμε για πολυ κλανια σαν μεγαλος και μαλιστα σφυριχτες, αλλο πραμα. Ειναι φυσιολογικο αυτο?Μηπως τον πονάει η κοιλιτσα?Δε θα εκλαιγε τοτε?

Καλημέρα μανούλες!!!!!!!

Ελιτάκι καλό δεν είναι αυτό????? σημαίνει ότι λειτουργεί το εντεράκι του.

2 κιλά είναι???? αχ να δω η δική μου πόσο θα βγει!!

Σήμερα μπαίνω στον ένατο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Την δουλειά την σταματάω την Τρίτη... επιτέλους!!

Δεν μου είπατε το μωράκι της Σοφίας πόσο γεννήθηκε??????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πάντως χτες την ωρα που τον άλλαζα εκανε κατι κλανιες πωπω αλλαο πραμα. Μια σταλια ανθρωπακι τη θορυβο κάνει!!1Τρομερο. Γιατι καμοια μανουλα δεν το αναφερει?Ασε που τον αλλαζε ο μπαμπας του και του ηρθε ο αερας απο την πορδιτσα χαχα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Για αποτρίχωση ξέρω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ που κάνω γενικα, περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός για να πάω... αν και την επόμενη Τετάρτη που θα πάω στον γιατρό θέλει να με δει από κάτω.. εν τω μεταξύ βλέπετε από κάτω????

Τι κάνετε???


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!

elita,den perneis ton paidiatro til na sou pei ;mipos efages kati esy kai meta to thilases ...i mipos kryose ....

eleonora den thimame ta kila tou morou tis mammycool...giro sta 3;

alithia kanena neo apo tin mammycool;ola kala;

giota,exo tin entiposi oti o ponos metaferete ....


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για αποτρίχωση ξέρω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ που κάνω γενικα, περιμένω να περάσει λίγο ο καιρός για να πάω... αν και την επόμενη Τετάρτη που θα πάω στον γιατρό θέλει να με δει από κάτω.. εν τω μεταξύ βλέπετε από κάτω????

Τι κάνετε???

ego kano ksirisma ...sta tyfla...to ksero pia tosa xronia!!!!!xaxaxaxaxaxaxa!!!!exo ki ena katrepti pou tsekaro.....


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ego kano ksirisma ...sta tyfla...to ksero pia tosa xronia!!!!!xaxaxaxaxaxaxa!!!!exo ki ena katrepti pou tsekaro.....

μάλλον κι εγώ θα εφοδιαστώ ένα καθρεφτάκι χχχχχχχχχχχχχχχ!!!!

Εσύ τώρα πότε περιμένεις για να γεννήσεις????? έχει σχέση η περίδεση????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μανουλίτσες με τις φουσκωτές κοιλίτσες και elitaki καψούρα με το γιο!!!(ΖΗΛΕΥΩ!!!)

Η μικρή από χτες το βράδυ και ακόμη και τώρα μ'έχει ταράξει στο κλωτσομπουνίδι αλλά το ευχαριστιέμαι η μ.ζ.χα!!!Παρά τα 1897 +/- 238 γρ. που μας είπαν στον υπέρηχο!!! Βέβαια ο εξωτερικός γιατρός μας είχε πει 2120 την προηγούμενη βδομάδα οπότε είμαστε κάπου ανάμεσα!!! Μπορεί να φταίει και το οτι κάνω δίαιτα αλλά πήραμε μόνο 400 γραμμάρια σε τρεις βδομάδες!!!

Εγώ πάλι έχασα κι ένα κιλό οπότε γράφω 84,8 το σύνολο +9!!! Μη ζηλέψει καμία όμως γιατί μέσα στις γιορτές έφαγα μόνο ένα μελομακάρονο και ένα κομμάτι βασιλόπιτα κι αυτά για πρωινό!!!

Αποτρίχωση με κερί εγώ κάνω κανονικά κάθε μήνα και θα πάω και αύριο!!! Με το ξυράφι δεν την παλεύω στην εγκυμοσύνη. Δε βλέπω τίποτα και σφάζω κατά προσέγγιση...μια φορά που έκανα μου γύρισε και μια τρίχα και νόμιζα οτι είχα κολλήσει τίποτα κι έτρεχα στο γιατρό!!!

Σε λιγάκι πάω αγορά...η λιακάδα είναι τρέλα!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Ελίτα απ΄' οσο εχω διαβάσει ειναι καλο!!! Σημαινει πως λειτουργει καλά το εντεράκι του, δεν ειναι δυσκοίλιος και πως πως ετσι δεν εχει κολικούς!!! Τωρα δεν θυμάμαι τα ακριβή αρθρα, αλλα αν κάνεις εύρεση στο φορουμ θα βρεις διάφορα πραγματάκια!!!

Ελεονόρα και εγω με καθρεπτάκι!!!

Στο μεταξύ εχω μια απορία. Εχω διαβάσει διάφορες απόψεις σχετικά με την περποιηση του οφαλού. Αλλοι λένε να βάζουμε καθαρό οινόπνευμα 70βαθμων, αλλοι να βάζουμε μπεταντιν και αλλοι να βάζουμε cetavlon. Ξέρει καποια τι να κάνουμε τελικα;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρούδια!!!

Ελίτα είναι φυσιολογικό,και απο την στιγμή που θηλάζει κάνει κακά συνέχεια,σαν σουπίτσα μουσταρδί,που ευτυχώς δεν μυρίζουν,ολίγον σαν γιαουρτάκι...αν δε,πίνουν ξένο ειδικά υποαλλεργικό,τότε γίνεται το έλα να δείς...εγαταλείψτε το τετράγωνο!!!:tongue:

Μαρία για τον ομφαλό θα σου πει ο παιδίατρος.Συνήθως προσέχουμε να μην βραχει μέχρι να πέσει και το καθαρίζουμε με οινόπνευμα και βαμβάκι .Στο τέλος βάζουμε απο πάνω με μπατονέτα μια σταγονίτσα betadin,όχι πολύ,γιατί το ιώδιο επιρεάζει τον θυροειδή (οδηγίες γιατρού μου,είναι λίγο παλαβή,αλλά μανούλα σ΄αυτά)

Πωπω μην μου λέτε για αποτρίχωση,αν και με καισαρική πρέπει να κάνω ολική γιατί,μετά τα λόχεια είναι σκέτος μπελάαααααααας μπμπρρρρρρ μακριά!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...