Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ, σας διαβάζω και μαθαίνω από τις εμπειρίες σας και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

      Είμαι 41 χρονών και έχουμε κάνει δύο σπερματεγχύσεις και δύο εξωσωματικές. Από την πρώτη ωοληψία πήραμε 11 ωάρια, από τα οποία δεν προέκυψε κανένα έμβρυο (!) Από την δεύτερη ωοληψία, με την ίδια γιατρό αλλά με άλλο σχήμα αυτή τη φορά, πήραμε 6 ωάρια και 2 βλαστοκύστες, οι οποίες εμφυτεύτηκαν μαζί χωρίς δυστυχώς να μείνω έγκυος. Εμένα εν τω μεταξύ κατά τη διάρκεια της δεύτερης προσπάθειας (ανάμεσα στην 2η ωοληψία και την εμβρυομεταφορά) μου εμφανίστηκε πολύποδας, ο οποίος κατά τη βιοψία έδειξε υπερπλασία (κατάσταση που αν δεν θεραπευτεί μπορεί να οδηγήσει σε κακοήθεια). Πήρα κάποιους μήνες utrogestan και, αφού θεραπεύτηκα, προχωρήσαμε στην εμβρυοματεφορά χωρίς αποτέλεσμα όπως είπα παραπάνω. Ένα χρόνο μετά την εμβρυομεταφορά, τσουπ πάρε και μερικά ιναδενώματα στο στήθος να έχεις (μικρά ευτυχώς, αλλά μέχρι να γίνει η μαγνητική και να δούμε ότι δεν είναι καρκίνος, τα χρειάστηκα). Δεν λέω απαραίτητα ότι αυτά τα προβλήματα υγείας προήλθαν από τις εξωσωματικές αλλά δεν μπορώ και να μην είμαι καχύποπτη. Οπότε λίγο αυτά τα προβλήματα υγείας, λίγο πλέον και η ηλικία σκέφτομαι σοβαρά την δωρεά ωαρίων, επειδή δεν θέλω να ξαναπάρω τα φάρμακα της εξωσωματικής. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

      - Έχετε να προτείνετε κάποιον/α γιατρό και κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκη για δωρεά ωαρίων;

      - Στη δωρεά ωαρίων χορηγούνται ορμόνες ή άλλα τέτοια φάρμακα; Θα ήθελα ιδανικά να μην πάρω τίποτα εξαιτίας των προβλημάτων υγείας που ανέφερα παραπάνω.

      Σας ευχαριστώ πολύ!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια πολυλογια σας επιασε παλι:P Επεστρεψα και εγω απο την βολτιτσα μου οπου φυσικα δεν αντισταθηκα και ψωνισα παλι κατι φορμακια και μια φλις κουβερτουλα για την μπουμπου μου:D

Εχω μεγαλο προβλημα με το στομαχι μου κανω συνεχεια παλλινδρομησεις και εχω τρομερη καουρα στον οισοφαγο δεν βρισκω τιποτα να με ανακουφιζει και εχω φτασει στο σημειο να φοβαμαι να φαω, επισης εδω και 2 ωρες η κοιλια μου ειναι πετρα συνεχομενα τι ειναι παλι αυτο? οι συσπασεις που ειχα μεχρι τωρα το πετρωμα ερχοταν και εφευγε...

εμενα ινκα εκτος απο τα 4.000 που θα παρει για τον τοκετο μου παιρνει και σε καθε επισκεψη 80 ευρω τι να πω? Μαλλον ο δικος μου ειναι ο ακριβοτερος:-(


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kalispera katerina. megia ta kainourgia sas rouxalakia. na sou pw den thelw na se agxoso mporei na mhn exei sxesi alla apo oti mou eipe h maia mou proxthes me ton pono den einai kalo na exeis sinexomeni sispasi (mallon auto enois petrwma fantazome) den perneis kalitera to giatro sou ena thl.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καρδουλα ηδη μαλακωσε η κοιλια μου τωρα που εκατσα λιγο και πριν δεν ενιωθα καθολου πονο απλα επι πολλη ωρα η κοιλια μου ηταν πετρα συνεχομενα ενω στις μεχρι τωρα συσπασεις μου κραταγε μερικα δευτερολεπτα το πετρωμα και μετα χαλαρωνε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!

Δεν σας προλαβαίνω... τι λογοδιάρροια είναι αυτη??? Χαχαχα

Εγώ γυρισα πριν απο λίγο... Είχαμε πάει με την αδερφή μου Jumbo και Λητώ και πήραμε διάφορα πραγματάκια για την μπουμπού (δωρα της θείας)... αποστειρωτή, ενδοεπικοινωνία, μπανάκι, διάφορα παιχνίδια για κούνια και καρότσι, φορμάκια, εσωρουχάκια κλπ....

Νομίζω οτι με όλα αυτά έκλεισα! Πλύσιμο αυριο και φτιάξιμο βαλίτσας.... Μόνο ένα-δύο σουτιέν θηλασμού μου λείπουν (έχω μόνο ένα) και είμαι οκ!!!

Βεβαια έχω ένα σπίτι βομβαρδισμένο, αύριο θα μου φύγει η ψυχή να το φέρω στα ίσια του αλλα τι να κάνουμε...

Αυτά για σήμερα!

Α, και για να γκρινιάξω κι εγώ λίγο σας λέω οτι ποναει φρικτά η μέση μου και τα πόδια μου... Θα την πέσω σε λίγο για ύπνο και ελπίζω αύριο να είμαστε όλες καλύτερα!!!

Φιλάκια!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas manoules !!!!!

ramonitsa eimai kalitera ...tis eixa tis sispasoules mou alla se logika plaisia ...eytixos i foufoula simera den epekse me ta plevrakia !!!!!!!

simera eixa klamata ...eklapsa kamia ora kai meta ok !!!!me ide kai o adras mou ...tou eipa oti kourastika na eimai egyos ...kai mou eipe ok tin triti pou pou tha deis ton giatro na ton rotisoume pote na gennisoume ;....?les kai tha vgalo skolikoiditi ...tou typou !!!!!plaka exoun oi adroulides e?pantos me ekane na gelaso !!!!!

ramonitsa pirame kai to kouvadaki gia tis panes !!!!!!

elena ,ti kouklitsa pou eisai !!!!!kai ti oraies photos einai aytes !!!!mipos na pas sta next top montel ?pera apo tin plaka boreis na vgaleis extra xrimata (doulevontas os modelo ) tora me tin bebe ... alou tha einai diskolo na vreis douleia stin arxi .

pote mpeno ston 9o????oeo??


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να ξεκουραστειτε!! και καλοριζικα τα πραγματα!!!

Εγω καθομαι και γράφω σε cd διάφορα τραγουδάκια και παραμυθάκια που κατέβασα στο κοριτσάκι μου!!!

Αλλα κολλάει ο αναθεματισμένος και με παιδευει!!! Αλλα δεν πειραζει!!!! :)


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

geia sas manoules !!!!!

ramonitsa eimai kalitera ...tis eixa tis sispasoules mou alla se logika plaisia ...eytixos i foufoula simera den epekse me ta plevrakia !!!!!!!

simera eixa klamata ...eklapsa kamia ora kai meta ok !!!!me ide kai o adras mou ...tou eipa oti kourastika na eimai egyos ...kai mou eipe ok tin triti pou pou tha deis ton giatro na ton rotisoume pote na gennisoume ;....?les kai tha vgalo skolikoiditi ...tou typou !!!!!plaka exoun oi adroulides e?pantos me ekane na gelaso !!!!!

ramonitsa pirame kai to kouvadaki gia tis panes !!!!!!

elena ,ti kouklitsa pou eisai !!!!!kai ti oraies photos einai aytes !!!!mipos na pas sta next top montel ?pera apo tin plaka boreis na vgaleis extra xrimata (doulevontas os modelo ) tora me tin bebe ... alou tha einai diskolo na vreis douleia stin arxi .

pote mpeno ston 9o????oeo??

inka mou paei eimai 27xr k argisa gia modelo!!!axaxxaxaxxaa!!!! twra 8a akolou8isi i kori mou me to kalo!!!!:wink:;-):wink:;-):wink:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!Γυρίσαμε από τον γιατρό πρίν από μιά ώρα περίπου, αλλά το μωράκι μου τώρα κοιμήθηκε και κάθομαι να σας γραψω τα νέα μας και πάω και εγώ για νάνι.

Λοιπόννννν...είμαστε καλά, έχουμε φτάσει τα 2890 γρ- σουπερ- και γεννάμε κατά 90% στις 26/01 με καισαρική, με απόκλιση +/-1 ημέρα. Ο γιατρός μου ήδη έκλεισε ραντεβού, 12 το μεσημέρι :-)

Η μικρή ακόμα κάνει βόλτες, αν και δεν παίζει σημασία η εμπέδωση στην καισαρική. Έχει καλό αμνιακό υγρό ακόμα και είναι 1 εβδομάδα μεγαλύτερη υπερηχογραφικά.Μου έγραψε ο γιατρός τις τελευταίες εξετάσεις μαζί με καρδιογράφημα και την άλλη Παρασκευή πάμε ξανά να μας δεί...!!

Ολα καλά λοιπόν, αύριο έρχονται και τα πραγματάκια της μπεμπούλας μου και την Δευτέρα τα επιπλάκια, όλα θα είναι έτοιμα θέλω να ελπίζω!!

Μπήκαμε στην τελική ευθεία...18 και σήμερα!!

Καλό βράδυ να έχουμε με ήσυχο ύπνο για όλες μας!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακιααααα !!!!

Καλα εχουν δικιο τα κοριτσια δεν σας προλαβαινωω

Κατερινα εχω το ιδιο θεμα ακριβως με τις καουρες... δεν τις ειχα στην αρχη και με ταλαιπωρουν τωρα... σκεψου το πρωι ειχα πιει μονονερο και παλι ειχα καουρεςςς!!!

Ινκακι προσπαθησε λιγο ... κανε λιγακι υπομονουλα ... η φουφουλα σου ειναι ζωηρουλα μαλλον αλλα αυτη η ατακα του συζυγου θεικη !! Μωρε τι τραβανε και αυτοι .... προσπαθουμε εμεις να καταλαβουμε τι μας γινεται και δεν μπορουμε ... που αυτοι !!!

Ελενα αυτο με το ικα και τα λεφτα ισχυει ... το εχασε μια ξαδελφη μου ανεργη ( με καρτα ανεργιας οχι επιδομα ) γιατι δεν ειχε ανανεωσει απλα το βιβλιαριοοο..

Μαρακι εχουν πολυ πλακα οι αντρες μας . με την μερα γεννησης και εμενα θελει 10 για να εχουν την ιδια μερα γιορτη ! !! χαχαα (λες να φταιει που ειναι αρτινοι ?? χαχαχα)

Λιτσακι σουπερ τα ψωνια !!! Μεγειααααα!

Καρδουλα ζηλεψααααα και ειμαι και εγω πια μια κομψη χοντρουλα εγκυουλα ( και καλα κομψη...με τις πυζαμες μεσα στο σπιτι...) αλλα εκανα πεντικιουρ και μανικιουρ σημερα και αποτριχωσηηηηη οεεο !!! επιτελους εγινα ανθρωπος.......

Τα πονακια που ειχα πανε και ερχονται , μιλησα και με τον ντοκ και μου ειπε να μην ανησυχωω..αφου δεν πετρωνει η κοιλιτσα μου ...αντε την Τριτη να παμε να δουμε τι κανει αυτο το μικρακι !!!!!! Εκανα και την αλλη ενεσουλα σημερα ....νιωθω οτι εχω κανει οτι μπορουσα μεχρι τωρα... μακαρι να κανει και αυτος κατι και να περιμενει μεχρι τις 17 και μετα οποτε θελει να ερθει ..

Φιλακια κοριτσακια μου , μπηκα να δω τα νεα σας και παω να ξεραθωωω.... νυσταζω πολυ σημερα

Επεξεργάστηκαν by jend
Link to comment
Share on other sites

ουφ.. κουραστηκα τοσες ωρες να γράφω cd & dvd πάω και εγω σιγα σιγα να ξαπλώσω!!!!

Ιωάννα πολυ καλή η μικρή!!! Οπότε υπερυχογραφικά ειναι στις 37 εβδομάδες σχεδον η κοράκλα σου; Και θα ειναι γυρω στις 40 και κατι οταν γινει ο τοκετος ε; Πολυ καλά, λογικά θα εχει παρει κανενα μισόκιλο ακόμα!!! Με το καλό κοριτσάκι μου να την υποδεχτείς 18 μερούλες ακομα!!!

Εχει κάποια το τηλεφωνο σου για να την ενημερώσεις πως θα ειστε και οι δυο σας με την γεννα για να μας πει και εμας;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

μόλις επέστρεψα από έξω :) τρελά κέφια η έγκυος...

ψώνισα μια νυχτικιά για τον τοκετό από το Η&Μ (είπαμε η κλινική μου δε δίνει), 2 φανελάκια για το μαιευτήριο και ένα σουτιέν από το Oysho (πρώτη φορά παίρνω το μεγαλύτερο νούμερο του μαγαζιού!!!!) μετά πήγαμε για ποτάκι - σόδα και μόλις γύρισα πτώμα σπίτι... Οι καουρες πάνε κι έρχονται κ σε εμένα όλη μέρα κ πολύ περίεργο μου φαίνεται...δεν ξέρω αν πρέπει να φάω ή όχι, ώρες ώρες περνάνε με το φαγητό.

Ιωάννα άντε με το καλό!!

Ινκα ελπίζω να είσαι καλύτερα αύριο...

Καρδούλα χαίρομαι που ηρέμησες και χαλάρωσες με είχες αγχώσει και εμένα!!!

Κατερίνα και jend περαστικά σας με τις καούρες

Λίτσα με γεια σου

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mummycool, Jend και katerina η λυση για τις καουρες ειναι μια Μισο ποτηρι νερο και ενα κουταλακι μαγειρικη σοδα, ανακατευετε, κλεινετε την μυτουλα και πινετε!!!! Μπορει η γευση να ειναι χαλια, εγω

ομως πραγματικα σωθηκα.. Μεσα σε 3 λεπτα γινομαι super!!!

Επεξεργάστηκαν by paros99

eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...