Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσια. Επειδη καπου παραπάνω συζητηθηκε για το φαγητό των μωρών, σας λεω ότι η δική μου που γεννηθηκε 2450, μου ειπαν στην αρχη να της δινω τη μερα καθε 2 ωρες και τη νυχτα κάθε 4. Το εβγαζα και με θηλαστρο και ξεραμε ακριβως και την ποσοτητα που ετρωγε. Ο ανιψουλης μου (που ειναι πολυ προσφατος) τους ειπε ο παιδιατρος να υπολογιζουν να τρωει τουλαχιστον 500ml το 24ωρο. Δεν εχει σημασια καθε ποσες ωρες, αρκει να τα τρωει (αρα αν δεν τα τρωει το ξυπναμε).

Οσον αφορα το φακελακι, καταρχην εννοειται οτι δεν κοβουν απόδειξη (ζεστο μαυρο χρημα). Στη μικρη λιγο πριν τη γεννα ρωτησαμε και μας ειπε 1200 (αυτος μαια αναισθησια). Αν δεν ρωτουσαμε δεν ξερω αν θα ζητουσε, ειχαμε παει και συστημενοι από συναδελφό του. Ο αντρας μου ομως ηθελε να δωσουμε (τυποι σαν τον αντρα μου συντηρουν το φακελακι στην Ελλαδα). Τωρα λετε να ξαναρωτησω??

Το θεμα ειναι, αν δεν τα δωσουμε (για δημοσιο μιλαμε) στα ζητανε, γιατι εννοειται τα δινεις μετα τη γεννα. Τι θα κανουν, θα παρουν πισω το μωρο????


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!!Κι εγώ εχω πονο στο δεξι πλευρό !!Ειδικα οταν ξαπλώνω πλάγια από δεξια..

Ελενα θα πας στον οαεδ και θα πάρεις ενα χαρτί οτι εισαι άνεργη και μετα στο ικα να σου ανανεώσουν το βιβλιάριο.Μετα την γέννα επειδη εισαι άνεργη θα πάρεις απο το ικα το επίδομα τοκετου που είναι γύρω στα 900 ευρώ.οκ;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια. Επειδη καπου παραπάνω συζητηθηκε για το φαγητό των μωρών, σας λεω ότι η δική μου που γεννηθηκε 2450, μου ειπαν στην αρχη να της δινω τη μερα καθε 2 ωρες και τη νυχτα κάθε 4. Το εβγαζα και με θηλαστρο και ξεραμε ακριβως και την ποσοτητα που ετρωγε. Ο ανιψουλης μου (που ειναι πολυ προσφατος) τους ειπε ο παιδιατρος να υπολογιζουν να τρωει τουλαχιστον 500ml το 24ωρο. Δεν εχει σημασια καθε ποσες ωρες, αρκει να τα τρωει (αρα αν δεν τα τρωει το ξυπναμε).

Οσον αφορα το φακελακι, καταρχην εννοειται οτι δεν κοβουν απόδειξη (ζεστο μαυρο χρημα). Στη μικρη λιγο πριν τη γεννα ρωτησαμε και μας ειπε 1200 (αυτος μαια αναισθησια). Αν δεν ρωτουσαμε δεν ξερω αν θα ζητουσε, ειχαμε παει και συστημενοι από συναδελφό του. Ο αντρας μου ομως ηθελε να δωσουμε (τυποι σαν τον αντρα μου συντηρουν το φακελακι στην Ελλαδα). Τωρα λετε να ξαναρωτησω??

Το θεμα ειναι, αν δεν τα δωσουμε (για δημοσιο μιλαμε) στα ζητανε, γιατι εννοειται τα δινεις μετα τη γεννα. Τι θα κανουν, θα παρουν πισω το μωρο????

oute na to skeftese na rwtiseis!!! k an pei apo monos tou pes nai vevaia alla na gennisoume me to kalo k meta k kala grousouzia!!! k meta tpt!!! ante apodw me ta fakelakia tous!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!!Κι εγώ εχω πονο στο δεξι πλευρό !!Ειδικα οταν ξαπλώνω πλάγια από δεξια..

Ελενα θα πας στον οαεδ και θα πάρεις ενα χαρτί οτι εισαι άνεργη και μετα στο ικα να σου ανανεώσουν το βιβλιάριο.Μετα την γέννα επειδη εισαι άνεργη θα πάρεις απο το ικα το επίδομα τοκετου που είναι γύρω στα 900 ευρώ.οκ;

ouf pali kala kati 8a parw!!!!!thanks!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Ελενα κι εγω ειμαι κατα στο φακελακι, αλλα ο αντρας μου επιμενει.

Και η αληθεια ειναι οτι οταν ερθει η ωρα και τον πάρω τηλεφωνω οτι γενναω, αν αυτος δεν εφημερευει, δεν ειναι υποχρεομενος να ερθει. Αν δεν θελεις να δωσεις τιποτα, πας στο γιατρο της εφημερίας.....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω,πω καφές.... Από τότε που έμεινα έγκυος σταμάτησα να καπνίζω (και κάπνιζα αρκετά!) και δεν μπορούσα να πιω και καφέ! Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες κάπνιζα 1-2 τσιγάρα την μέρα και έπινα και τα καφεδάκια μου. Αυτό το παιδί όμως βάλθηκε να μου κόψει τις κακές συνήθειες!!!! Τώρα πια μπορώ να πιω καφέ αλλά ξεκίνησα ομοιοπαθητική και πλέον απαγορεύεται!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...