Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      καλησπερα πολυ καλή 207

      Θα ξανακανω την τεταρτη

      Ναι ο γιατρός ειπε πολυ καλη

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Και τα τσεπώνουν και αφορολογητα....μετά ποιος πληρώνει το έλλειμα;;;Πάλι εμείς,γιάτί αυτοί δηλώνουν εισόδημα συνταξιούχου του ΙΚΑ....ΟΥΣΤ!!!Ε κάποιος πρέπει να το σταματήσει αυτό το πράγμα....θα ζητήσουμε όλες τιμολόγιο για κάθε πεντάρα που τους δίνουμε.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

riaili πολύ καλες οι τιμές!!!Καμμια σχέση με εδω!! Και το να μένεις μονο 2 μερες στο μαιευτήριο!! Πραγματικά εγω δεν εχω καταλάβει γιατι εδω πρεπει να μένουμε 4!!

Γεωργία ειναι ενα εξτρα επίδομα απο τον οαεδ που παιρνουν οι εργαζόμενες μητέρες. Εγω δεν το δικαιούμαι ως ανεργη, αλλα οσες εργάζεστε το δικαιούστε!! Νομίζω πως ειναι γυρω στα 400-500 ευρω!! Επίσης εμαθα πως αν παμε με καισαρική καταθέτουμε τα χαρτια΄στο ικα και θα μας βγάλουν ενα εξτρα επίδομα τοκετου, αλλα δεν ξερω ακριβώς το ποσο!!

http://www.oaed.gr/Pages/SN_55.pg

Στο τελος της σελίδας αναφέρει το εξης:

Β) Συμπληρωματικές Παροχές Μητρότητας Καταβάλλεται σε ασφαλισμένες του Ι.Κ.Α. με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου (παρέχουν εξαρτημένη εργασίας). Η καταβολή του γίνεται σε γυναίκες που εργάζονται κατά την έναρξη της αδείας κυοφορίας, μετά τον τοκετό και εφόσον εισπράξουν το επίδομα από το Ι.Κ.Α. για την αποχή από την εργασία λόγω κυοφορίας και λοχείας.

Οι παροχές μητρότητας είναι ίσες με τη διαφορά που προκύπτει αν από τις αποδοχές που καταβάλλει ο Εργοδότης αφαιρεθεί το επίδομα που κατέβαλε το Ι.Κ.Α. για το ίδιο χρονικό διάστημα.

Η προθεσμία για την υποβολή σχετικής αίτησης είναι τρεις μήνες από την ημερομηνία πληρωμής από το Ι.Κ.Α.

Νόμοι και διατάγματα που καλύπτουν την παροχή, είναι τα ακόλουθα:

• Ν. 549/1977, Π.Δ. 776/77, Π.Δ. 221/97.

Παρε ενα τηλ στον οαεδ για να μαθεις περισσοτερα


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera elena,

kala vre koritsi oi goneis sas den mporoun na voithisoun ligo mexri na vrei kai o antras sou douleia?

ax kardoula i mama mou dene xei mia o pateras mou menei allou k mou exei steilei eidi liga lefta oti mporei,k oi goneis tou antra mou einai malakes!!! k den 8elei kamia sxesi mautous o antras mou!!! asta eimaste monaxoulia!! k eimai k anergi edw k kana xrono k den 8a parw tpt apo to ika!!! asta...


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια τι τιμές είναι αυτές που ακούω? Και τι λογική είναι αυτή ο γιατρός να παίρνει όσο και το δωμάτιο που επιλέγεις????? Εδώ στη Θεσσαλονίκη είναι μάλλον αλλιώς τα πράγματα! Ο γιατρός μου θέλει περίπου 900 ευρώ για τον τοκετό και η τιμή της κλινικής είναι περίπου 750-800 ευρώ σε δίκλινο για παραμονή 2 24ωρων. Αλλιώς η διαμονή 4 ημερών κοστίζει περίπου 1400 (μαζί με αναισθησιολόγο και παιδίατρο). Αυτές βέβαια είναι οι τιμές της Βιοκλινικής, στις υπόλοιπες είναι ίσως λίγο ακριβότερα!

είναι λίγο ακριβότερα αλλά και πάλι τις τιμές της Αθήνας δεν τις φτάνουμε...

rialli θα κάνεις το πρόγραμμα των 2 ημερών της βιοκλινικής;; χαρά στο κουράγιο σου, θα μου πεις αν δεν μπορείς να αφήσεις τα άλλα παιδάκια τι να κάνεις; Ποιο γιατρό έχεις;

εγώ θα γεννήσω στη Γενική, με αυτήν συνεργάζεται η γιατρός μου. Δυστυχώς δε βρήκα το θάρρος να τη ρωτήσω πόση είναι η αμοιβή της γιατί είναι φίλη οικογενειακή, ξέρω ότι θα πάρει λίγα και επίσης δε μου παίρνει επισκέψεις. Το καλό είναι ότι θα πάρω 2500 από το ταμείο μου και 400 από ιδ ασφάλεια... κάτι καλύπτεται με αυτά


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενα το ικα θέλει 200 ενσημα τα τελευταια δυο χρονια!! Αν δουλευες τον προηγουμενο χρονο θα παρεις καποια χρημματα. το έλενξες;

Η αποζημιωση του ανδρα σου θα ειναι μια μικρή βοηθεια υποθέτω.

Κάνε κουραγιο, κάτι θα γινει.


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενα το ικα θέλει 200 ενσημα τα τελευταια δυο χρονια!! Αν δουλευες τον προηγουμενο χρονο θα παρεις καποια χρημματα. το έλενξες;

Η αποζημιωση του ανδρα σου θα ειναι μια μικρή βοηθεια υποθέτω.

Κάνε κουραγιο, κάτι θα γινει.

aposimiwsi???mpa douleue mono 2mines ekei pou ton apolisane k prin douleue xwris ika...dld k to vivliario den kserw an 8a ananewsi autos...k egw apo to maio 2008 eimai anergi sta xartia opote katalavenis oute egw oute autos 8a paroume tpt!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δημόσιο που γέννησα το πρώτο μας πήγε το μαλλί 1500 αλλά πήραμε πίσω 1800 περίπου γιατί ο άντρας μου είναι δημόσιο και είμαι και γω έμμεσα ασφαλισμένη...τώρα στο ιδιωτικό θα πάει 4000 όλο και θα πάρουμε πίσω λιγότερα 1200 νομίζω χωρις τα έξοδα του μαιευτηρίου...δεν ξέρω αν θα μας δώσουν τίποτα πίσω...

Οσοι έχουν ιδιωτικη ασφάλεια δεν πληρώνουν πολλά στα ιδιωτικά νοσοκομεία.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


aposimiwsi???mpa douleue mono 2mines ekei pou ton apolisane k prin douleue xwris ika...dld k to vivliario den kserw an 8a ananewsi autos...k egw apo to maio 2008 eimai anergi sta xartia opote katalavenis oute egw oute autos 8a paroume tpt!!!

Βιβλιάριο απο την Πρόνοια δικαιούσε Έλενα;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Mummycool,ο γιατρός μου λέγεται Τσαδήλας, είναι στη Μητροπόλεως και του έχω πλήρη εμπιστοσύνη!!! Αυχενική και μεγάλο υπέρηχο μου τα έκανε ο ίδιος και δεν πλήρωσα τίποτα εξτρα! Το πρόγραμμα των 2 ημερών το διάλεξα γιατί από τους άλλους τοκετούς είδα πως 4 μέρες είναι πολλές αν γεννήσεις φυσιολογικά. Τα παιδιά έχω που να τα αφήσω, απλά δεν θέλω εγώ να λείπω πολύ! Κατά τα άλλα, επειδή δεν έκανα ούτε επισκληρίδιο για μένα δεν υπάρχει λόγος να μείνω περισσότερο. Θα έμενα 1 μέρα αλλά προτιμώ να παρακολουθήσουν το μικρό 2 24ωρα τουλάχιστον. Μετά έρχεται μια μαία της κλινικής στο σπίτι για 2 μέρες και το εξετάζει σε περίπτωση που έχει ίκτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...