Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      καλησπερα πολυ καλή 207

      Θα ξανακανω την τεταρτη

      Ναι ο γιατρός ειπε πολυ καλη

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Αγχώθηκα λίγο γιατί και εγώ έχω τους ίδιους πόνους με την Ινκα, ακριβώς στο δεξί πλευρό κτλ.. και όπως λέει η Ελίτα μήπως είναι συσπάσεις?? Δεν ξέρω πραγματικά. Πάντως είναι συχνές και με πονάει και η μέση μου και χαμηλά... Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Άντε τουλάχιστουν να μπω στον μήνα μου που μπαίνω πρώτα ο Θεός την Τετάρτη.

Με εμάς ο γιατρός παίρνει όσα το δωμάτιο. Και εγώ ήθελα πολύ μονόκλινο - τώρα δεν ξέρω τί θα κάνουμε. Μία συζήτηση που του κάναμε μου την έσπασε πολύ γιατί μας είπε ότι είναι μεν διαπραγματεύσιμος στην τιμή του (χωρίς να διευκρινήσει όμως ποσό) αλλά έχει και πολλά έξοδα, αναλώσιμα (!??) κτλ.... Και με τσάντισε τότε γιατί λέω τί αναλώσιμα είναι αυτά βρε παιδί μου και χρειάζεται 5000 Ευρώ.. ήμαρτον πια!

Και το χειρότερο είναι ότι σε όλην την εγκυμοσύνη δεν με έχει δει πάνω από 30 λεπτά.. Όλους τους υπερήχους, τις διαγνώσεις, τα φάρμακα, τις απορίες, τα τηλέφωνα κτλ γίνονταν με την μαια.. Η οποία είναι φανταστική, δεν λέω, αλλά αυτή θα πάρει 500 Ευρώ..


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια κι απο μενα.Ετοιμαζομαι να παω στα μωρακια μου και περασα να πω ενα γεια.

Βouda ετσι οπως το περιγραφεις ειναι συσπασεις και καλο ειναι να το πεις και στο γιατρο αν ειναι συχνες.Αν ειναι λιγες ειναι φυσιολογικο.

Κοριτσια για το Μητερα μην ειστε παντα σιγουρες παντα να υπολογιζεται κατι παραπανω, ολα χρεωνονται.

Εμας τωρα για τον μικρο για δυο βδομαδες μονο απλη παρακολουθηση θα παει περιπου 5500 χιλιαδες.Φανταστυειτε η μικρη που ειναι θερμοκοιτιδα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!!!

ελιτακι ερωτευτηκες τον γιο ε? κατσε να ερθει με το καλο και σπιτακι σας και θα δεις τι θα παθεις στην συνεχεια!!!

καρδουλα τελεια νεα μακαρι να μπορεσεις να κανεις και επισκληριδιο να μην πονεσεις καθολου ,3 κιλα ο αντρακλας πολυ καλος!!!

ινκα τι εννοεις ποναει η κοιλια σου? στα πλευρα και εμενα η μπουμπου βαζει τα ποδαρακια της και με σπρωχνει ψηλα στα πλευρα και ποναω αλλα εχω μαθει πολυ καλα να το ξεχωριζω απο τις συσπασεις και δεν αγχωνομαι

Μαρακι 4.000 ευρω θα μου παρει μονο ο γιατρος οπως και την προηγουμενη φορα...

Σημερα θα παω με τον αντρα μου βολτιτσα στην γλυφαδα να αλλαξω κατι πραγματακια που μου εφεραν για την μπεμπα και δεν τα θελω και μετα θα κατσουμε για καφεδακι και φαγητο:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera koritsia,

euxaristw poly gia ta kala sas logia. ante kai sta dika sas:) me to kalo na exoume ta mwra mas sthn agkalia mas kai na einai ola kala.

xthes koimithika san to poulaki. epitelous kai mia mera pou katafera na koimithw.

kale irene kai bouda ti pathate eiste kala? milisate me to giatro sas?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να μιλησετε και οι δυο σας με το γιατρο σας! Εχει δικιο η καρδουλα!!

Κατερινάκι πολλα δεν ειναι 4000 μονο ο γιατρος;

Ελιτα πολλα λεφτα, ελπιζω το ταμειο σας να καλύπτει καποια!! Η μικρουλα πως ειναι; ποτε λενε να βγει;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημερούδια!!!!

Elita, τι ωραία που θα νιώθεις τώρα με τον γιόκα στο σπίτι... Πότε με το καλό θα τον πάρεις? Και οταν έρθει και η μικρούλα εκεί να δεις χαρές....

Kardoula, ο γιόκας είναι ολόκληρος άντρακλας!!! Μπράβο!!! Να δεις που θα πάνε όλα καλά και τελικά θα κάνεις επισκληρίδιο και έναν αγόραρο 4 κιλά (εκεί να δεις γλέντια)....

Inka, ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα. Τι είδους πόνοι ειναι? Μήπως πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου??? Και εσύ Bouda, το ίδιο πρέπει να κάνεις... Αν και είναι λίγο ενοχλητικό αυτό που έγινε με τον γιατρό. Τι είδους συμπεριφορά είναι αυτή και τι απαιτήσεις χρηματικές????

Εγώ κοριτσια απο χθες αγχώθηκα και είδα στον ύπνο μου οτι γέννησα διδυμα αγόρια (άσχετο)... Σήμερα ξύπνησα απο τις 5, έχω βάλει πλυντήριο, πήγα super market και ψώνισα και κάποια αλλα μικροπράγματα να μαζευομαι.... Σε λιγάκι θα αρχίσω το σιδέρωμα και κατά τι 3 ίσως πάω Jumbo με την αδερφη μου για αποστειρωτές, ενδοεπικοινωνίες κλπ....

Αυτά προς το παρόν....

Φιλάκια!!!

Επεξεργάστηκαν by Litsaki19

EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι Μαρια παρα πολλα αλλα η λογικη του ειναι οτι παιρνει οσα και το μαιευτηριο και επειδη εγω εχω ιδιωτικη ασφαλεια που μου καλυπτει τοκετο θα παω σε μονοκλινο αρα το Ιασω παιρνει στο μονοκλινο γυρω στα 6.000 ευρω οποτε αυτος θεωρει οτι τα 4.000 ειναι φιλικη τιμη, παντως νομιζω οτι το ικα καλυπτει εξ ολοκληρου τις θερμοκοιτιδες


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι το αγχος ειναι!! Αχ εγω καθομαι ησυχη ησυχη σ'αυγα μου!!! Ευτυχως ο ανδρας μου θα παρει απαλλαγη την Δευτερα ωστε να παμε να κανουμε καποιες δουλιτσες που επρεπε να κανω αυτες τις ημερες.. Δεν θελω να οδηγησω και να προκαλέσω την τυχη μου!!! Φανταστειτε πως χθες μονο μαγειρεψα, εβαλα ενα πλυντηριο και εβγαλα πολυ χαλαρα τα στολιδια του δεντρου και τα τυλιξα, καθιστη!! τα εχω αφησει σε δυο λεκανες μεσα στην μεση και περιμενω αυριο που θα γυρισει ο ανδρας μου να βγαλει τα φωτακια και τα κλαδια να φερει τις κουτες απο το υπογειο ωστε να τα μαζεψουμε!!! Και τωρα τα εχω μεσα στην μεση ολα, τα βλεπω και ψιλοφρικαρω!!! Αλλα θα κατσω φρονιμη!! Δεκα μερουλες ακομα!!!

Κατερινα τοτε ειναι μια η αλλη!! Μονο τον γιατρο εχετε!! Και απο αυτα θα παρεις λεφτα πισω εφοσον εχεις ικα!! 119 μερες συνολικα, 991 επιδομα τοκετου και γυρω στα 500 ευρω που ειναι το επιδομα του οαεδ και δικαιουστε οσες ειστε εν ενεργεια εργαζομενες!!! Μια χαρα!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalimera koritsia !!!!!!!

eimai kalitera simera...elpizo na kratisei ...itan kai to moro pou me exei pethanei ...vre koritsia akoma kai otan girizei me ponaei ... kai i syspaseis kai to stomachi...kai prizete kai to stithos ....san na mou ixane valei gipso se olo to soma ....i alithia einai oti eixa ksexastei pali tis teleytaies meres ..kai to parakana me doulies kai vlakies .

tora tha eimai xalari aytes tis meres na prosekso ....etsi ki alios i ksapla i orthia thelo na eimai ...opote pou na pao ....

ki emena o giatros 4.000 mou zitise kai 300 gia tin maia

bouda ti na po ...den exeis adiko ...alla etsi kanoun oi perisoteroi ....ayta pou tha dosoume sti maia einai gia ton toketo kai gia tin voithia tis tis meres pou tha imaste ekei ....nomizo

gia tin voithia tis tora tin plironei o giatros ...oxi?

bouda pio komotirio einai ayto pou einai anoixto mexri tis 11?

katerina pos ton lene ton giatro sou ?les na exoume ton idio ?nomiza oti o dikos mou einai o pio akrivos !!!

ego koritsia den travao kanena zori me ta kila tou morou (to opio tha mou einai malon leptouli) aloste idika ton proto kairo ayti tha einai i douleia mou na taizo to moro mou !!!!!!kathe 3 ores ..ok!!!!!

sto vivlio pou diavazo leei na mi to taizoume 10' apo to kathe stithos alla 20' mono apo to ena kai meta pou tha pinasei 20' apo to allo ...giati leei meta ta 10'thilasmou to gala dinei lipara sto moro pou to xortenoun!!!!!an ekini tin ora allakseis stithos ta xaneis ta lipara....

kali mera se oles tis manoules!!!!!!!!

kardoula to mallaki to eftiakses ?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ινκα εδωσες την καλυτερη περιγραφη σαν να ειμαι σε γυψο και εγω πολλες φορες νιωθω ειδικα οταν γινεται πετρα η κοιλια μου και παω να περπατησω εκεινη την ωρα , εχθες το βραδυ ειχα και εγω συσπασεις και πονακια και ενιωθα ετσι αφηστε μου με πιανει τρομερη αυπνια και κοιμαμαι το νωριτερο στις 3...

Γιατρο δεν εχουμε τον ιδιο ο δικος μου ειναι στο Ιασω Γκικας λεγεται αλλα θυμαμαι οτι ο δικος σου ειναι στο Μητερα πολλα λέφτα παντως ρε παιδι μου... Παει και ο δικος σου την αμοιβη συμφωνα με το δωματιο που θα παρεις?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες πολυ πρωινες σας βρισκω μονο εγω κοιμαμαι τελικα , απο που να αρχισω!

Kardoula μου ανετε κοριτσακι με μια καλη γεννα και να πανε ολα καλα!! Να ανεβουν και τα αιμοπεταλια κι αλλο, αλλα ευχομαι να γεννησεις τοσο ευκολα που να μη χρειαστεις επισκληριδιο!!!!

Mammycool, καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου εχεις δικιο για τις τιμες στην επαρχια!!!! Ο γιατρος μου θελει 1500 στο Αλεξανδρας που ειναι δημοσιο νοσοκομειο!! και μου λεει η μαμα μαου δεν ερχοσουν να γεννησεις εδω!! Εκει δε παιρνουν λεφτα οι γιατροι στα δημοσια!! Οτι εχεις ευχαριστηση μόνο!! Σε ιδιωτικο ο γιατρος ηθελέ 2200 και το μαιευτηριο αλλα 2500 χωρια μαιες και τα σχετικα που λενε και τα κοριτσια ασε πανω απο 5000 θα μου ερχοτανε σιγουρα!!!!!

Elitaki αντε ερχεται ο δευτερος αντρας του σπιτιού!!! και γρηγορα η κορουλα να την εχεις κοντα σου!! Μ΄αυτα που λες για τις αγκαλιτσες και τα σχετικα με κανεις να ανυπομωνω περισσοτερο!!

inkaki, στην 33 εβδομαδα ειχα και γω πετρωμα στη κοιλια τωρα πλεον εχω πετρωμα που συνοδευεται με πονακια θα ρωτησω και γω το γιατρο μου την Τριτη!! Αλλα νομιζω ,χωρις να ειμαι βεβαια σιγουρη ,οτι απο δω και περα θα χουμε πονακια! Αν ο πονος ειναι επιμονος φοβαμαι!!! Ασε πλεον που μπερδευω το πονο του εντερου με πονακια χαμηλα στη κοιλια!!!

litsaki καλα ψωνια paros ψωνισατε με γεια!!!

Κοπελες που δουλευετε ακομα σας θαυμαζω εγω ενα φαγητο φκιαχνω και νοιωθω πτωμα!! καλα δε το συζητω για σας που εχετε και αλλα παιδακια ηρωιδες!!!

Κοριτσια εμενα γιατρος μου θελει 1500 στο Αλεξανδρας που ειναι δημοσιο νοσοκομειο!! και μου λεει η μαμα μαου δεν ερχοσουν να γεννησεις εδω!! Εκει δε παιρνουν λεφτα οι γιατροι στα δημοσια!! Οτι εχεις ευχαριστηση μόνο!! Σε ιδιωτικο (ΛΗΤΩ) ο γιατρος ηθελέ 2200 και το μαιευτηριο αλλα 2500 χωρια μαιες και τα σχετικα που λετε κοριτσια ασε πανω απο 5000 θα μου ερχοτανε σιγουρα!!!!! Και σκεφτηκα να το υποστω για 4 μερουλες το δημοσιο να μου μεινουν τα λεφτουδακια για το παιδι μου, ειναι μεγαλοι απατεωνες!!

Την αλλη φορα που πηγα να με δει κοιταει το dopleer λεει ποτε εγινα αυτο α! την προηγουμενη βδομαδα, κοιταει και τις αιματολογικες ουτε υπερηχο οτε τπτ και εσκασα 75 ευρω κανονικη επισκεψη!!!

Απο σημερα θα χω παρεουλα και λιγοτερο τον υπολογιστη, γιατι ο αντρας μου παιρνει αδεια για δυο βδομαδες!!!

Θα σας διαβαζω αλλα μπορει να μη μπορω να γραψω περαν των βασικων!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τι τιμές είναι αυτές που ακούω? Και τι λογική είναι αυτή ο γιατρός να παίρνει όσο και το δωμάτιο που επιλέγεις????? Εδώ στη Θεσσαλονίκη είναι μάλλον αλλιώς τα πράγματα! Ο γιατρός μου θέλει περίπου 900 ευρώ για τον τοκετό και η τιμή της κλινικής είναι περίπου 750-800 ευρώ σε δίκλινο για παραμονή 2 24ωρων. Αλλιώς η διαμονή 4 ημερών κοστίζει περίπου 1400 (μαζί με αναισθησιολόγο και παιδίατρο). Αυτές βέβαια είναι οι τιμές της Βιοκλινικής, στις υπόλοιπες είναι ίσως λίγο ακριβότερα!

Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι το αγχος ειναι!! Αχ εγω καθομαι ησυχη ησυχη σ'αυγα μου!!! Ευτυχως ο ανδρας μου θα παρει απαλλαγη την Δευτερα ωστε να παμε να κανουμε καποιες δουλιτσες που επρεπε να κανω αυτες τις ημερες.. Δεν θελω να οδηγησω και να προκαλέσω την τυχη μου!!! Φανταστειτε πως χθες μονο μαγειρεψα, εβαλα ενα πλυντηριο και εβγαλα πολυ χαλαρα τα στολιδια του δεντρου και τα τυλιξα, καθιστη!! τα εχω αφησει σε δυο λεκανες μεσα στην μεση και περιμενω αυριο που θα γυρισει ο ανδρας μου να βγαλει τα φωτακια και τα κλαδια να φερει τις κουτες απο το υπογειο ωστε να τα μαζεψουμε!!! Και τωρα τα εχω μεσα στην μεση ολα, τα βλεπω και ψιλοφρικαρω!!! Αλλα θα κατσω φρονιμη!! Δεκα μερουλες ακομα!!!

Κατερινα τοτε ειναι μια η αλλη!! Μονο τον γιατρο εχετε!! Και απο αυτα θα παρεις λεφτα πισω εφοσον εχεις ικα!! 119 μερες συνολικα, 991 επιδομα τοκετου και γυρω στα 500 ευρω που ειναι το επιδομα του οαεδ και δικαιουστε οσες ειστε εν ενεργεια εργαζομενες!!! Μια χαρα!!

Μαρια να σε ρωτησω αυτο που λες για το επιδομα απ΄τον ΟΑΕΔ δε το ξερω!! Εγω πηρα το επιδομα κυοφοριας 1500 Ε και θα παρω και του τοκετου! Προφανως εννοεις οτι ειναι καποια λεφτα που παιρνουμε μετα τη γεννα αφου καταθεσουμε τα απαραιτητα δικαολογητικα??


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...