Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      καλησπερα πολυ καλή 207

      Θα ξανακανω την τεταρτη

      Ναι ο γιατρός ειπε πολυ καλη

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ιωαννα..ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σε χαιρομαστε...!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D

Huida χρονια πολλαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Κ εσενα να χαιρομαστε...!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Με το καλο ο αντρακλα αου!!!!!!!!!:D

Λιτσακι..καλε τι ηταν αυτα που ειπες;;;;;;;;;;;;;;;;Αν ειναι δυνατον...Καθολου να μην σκεφτεσαι ετσι....Το κοριτσακι σου το μονο που θελει..ειναι την απεραντη αγαπη σου κ την ζεστη αγκαλιτσα σου....!:D

Ολγα..καλως ηρθες κοριτσακι..κ μετο καλο τα δυδυμακια σου!!!!!!!!

Καλε Ελιτακι..τι γυφτοι ειναι αυτοι; ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!Ουτε ενα δωρο δεν μπορουν να κανουν;βρε ουυυυστττττ..

Αντε με το καλο να τα παρες τα αγελουδακια σου στο σπιτακι σας!:D

Κοριτσια να ρωτησω κατι; τι ειναι η εμπεδωση που λετε;;;;;;;;

Οταν ετοιμαζεται για τον τοκετο; καπου στον τραχηλο δηλαδη;;;;

Δεν πιστευω να ειπα πατατα;;;;;;;;;:confused:

Αυριο θα ερθει η μαμα μου να πλυνουμε τα ρουχαλακια του ζυμαρουλη μου!!!!!!!!!!!

Γιουπιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

loipon gyrisame kai emeis. kale pote prolavate pali na grapsete ola auta.

eimaste pleon 3 kilakia kai ola venoun kalos. oi ponoi pou eixa einai giati o mikros kanei prospathies na empedothi alla akoma den ta katafere. ton idame omws pou psaxnete to atimouliko. epidi den katevike akoma o giatros den mou vale xeri alla mou eipe oti thn allh vdomada den tha th glitoso. enoite oti tha pame ksana thn allh pempth. episis ta aimopetalia mou exoun anevei ligo me tis kortizones kai isos telika kanoume kai episkliridio tha to doume analoga. telos mou eipe oti an xreiasti kai den vgei o mikros tha perimenoume mexri kai 1/2 telika. ti na pw opote einai na rthei as erthei o mikros mou kala na einai.

maria oi times den anevikan apla den yparxei pleon to oikonomiko triklino einai mono triklino tha mou dosi analitikes times thn allh pempth o giatros mou pou tou zitisa kai tha sou pw ti akrivos ginete. alla leei exoun kanei polles allages alla exoun katevasi tis times toulaxiston se diklino monoklino.

auta gia thn ora. tha sas diavasw na dew ti lete xexe:)

Link to comment
Share on other sites

ante me to kalo Kardoyla....:D:D

mia xara einai o antraklas soy e? 3 kilakia... souper!!!!

Me to kalo na vgei..opote thelei aytos tha bgei...

Axxxxxxxx re sy ayto me to xeri einai ena thema...h koumpara moy toylaxiston ponese poly..eixe kleisto traxilo blepeis k pige gia kaissarikh!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια εχω παθει ερωτα. Εχασα τη μπαλα.Τον ταισα παλι αλλα αυτη τη φορα ημουν κι εγω πιο χαλαρη. Κοιμηθηκε στην αγκαλιτσα μου και ειχε παραδωθει. Επιπλεον φαινεται πειναλας εφαγε 50 μλ απο το μπουκαλι εν ριπει οφθαλμου γκλουπ γκλουπ εκανε το πουλακι μου. Εχω παθει ερωτα!!!!Τι γλυκο συναισθημα τι γλυκα πλασματακια τα κοιτας και λιωνεις.

Ανυπομονω να ον παρω σπιτι. α σημερα ξαναοδηγησα γιατι σε ολη την εγκυμοσυνη τοχα αφησει. Βασικα ειπαμε με τον αντρα μου να πηγαινεις αυτος στη μπεμπα το πρωι και το απογευμα να μενει με το μπεμπη να ανεβαινω να βλεπω την κορουλα μου. Δεν πολυ θελει να τον αφηνουμε αλλου γιατι ειναι πολύ ευαισθητα μας ηπαν τα προωρακια με τις ιωσεις και αυτα.

Α επισης νιωθω τοσο καλα που επειδη πριν να γεννησω ειχα αφησει το αλευρι με τη ζαχαρη και το πορτοκαλι σενα μπωλ για να φτιαξω μελομακαρονα, για να μην το πεταξω τα φτιαχνω τωρα. Ησυχια δεν εχω. Να μωρε λεω αφου θαρθει το ενα μωρακι μου σπιτι ας κανω κανα μελομακαρονο για το καλο.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καρδούλα τι καλά νεα ειναι αυτα; Αντε με το καλο και μακάρι να ανέβουν κιαλλο τα αιμοπετάλεια σου!! Δηλαδή ο πόνος που είχες ηταν απο την προσπάθεια

του γιοκα σου; 3 κιλά ειναι πολυ καλά αν και θα παρει κι αλλα μεχρι να γεννηθει!! Μακάρι να γεννηθουν ολα τα ζουζουνια μας πανω απο 3100 (εχω συμπεριλάβει και τα 100γρμ που θα χασουν μολις γεννηθουν) ετσι θα ειναι

πολυ πιο εύκολος ο θηλασμός και δεν θα αναγκαστουμε να τα ξυπνάμε ανα τρίωρο την νυχτα για τάισμα!!!

Ελιτάκι, πολυ χαιρομαι που σ'ακουω καλύτερα και που διαβάζω τα νεα!! Αντε κοριτσάκι μου πλησιάζει η ώρα που θα τα παρεις σπιτάκι σας και τα δυο!!

Η μικρή πως ειναι;

Mammycool απ' οτι ξέρω εχει σχέση το φαγητο. Γιατι ουσιαστικά μέσω του πλακούντα τρέφεται ο μικρός. Απο τα μεσα του ογδοου μήνα ο πλακούντας αρχιζει

να "γερνάει" ωστε να μικρυνει και να αποβληθει πιο ευκολα κατα την γέννα. Εξου και τώρα στον ενατο τα ζουζουνια μας μπορουν να γευτούν καποια

απο αυτα που τρώμε!!! Ελάχιστα φυσικά αλλα πλεον μπορουν να το κάνουν. Εγω κορίτσια δεν εχω κανει ουτε ντομπλερ ουτε εξέταση πλακουντα!!

θα ρωτησω τον γιατρό μου στις 18 που θα πάω!!!

Κατερινα 4000 ειναι μονο η αμοιβή, ή μαζι με το μαιευτήριο;

huida χαλαρά με τις δουλειές, να ξεκουράζεσαι κιολλας!!

Αχ καρδούλα το δικλινο και το μονόκλινο ειναι υπερβολικά πολυ τσιμπημένα για την δικιά μας την τσέπη!! Το θέμα ήταν να εχουν ριξει την τιμή στην

οικονομική κατηγορία οπου θα πάμε και οι περισσότεροι, οχι στις ανεβασμένες!! Εγω απογοητευτηκα πολυ χθες, τωρα περιμένω να περασει η ώρα για

να τους παρω τηλέφωνο!!

Πάντως απο μια προχειρη ματια, δεν τις εριξαν!!!

πχ το δικλινο φυσιολογικος τοκετος ήταν 3550 και με καισαρική τομή 3850 και τώρα ειναι 3750 και 4050 αντίστοιχα!! η επισκληριδιος ηταν 495 ευρω και

τωρα την πήγαν 510.

Και αντίστοιχα στο μονόκλινο απο 4900 φυσιολογικο τοκετο, 5450 καισαρική τομή και 650 επισκληρίδιο τωρα τα πήγαν 5150, 5750 και 670 αντίστοιχα!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξύπνησα κάπως καλύτερα σήμερα όπως θα καταλάβατε!!!!!

Καρδούλα πολύ χάρηκα στα πα και χθες...

Ελίτα για σένα να δεις πόσο χαίρομαι που θα πάρεις το μπεμπούκο σου..

ινκάκι τι έπαθες καλέ;; νορμάλ πονάκια ή κάτι άλλο;;

τελικά πήγα κι έδωσα σήμερα αίμα τα αποτελέσματα όμως θα βγουν τετάρτη κι εγώ έχω γιατρό δευτέρα...δεν πειράζει θα την πάρω τηλ να της τα πω...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλα νεα για οσες γεννησουμε στο μητερα!!!!!!

Τελικά το οικονομικό τρικλινο που βγαινει στα 2000 ευρω με φυσιολογικο τοκετο και στα 2200 με την καισαρική. Περιλαμβάνει και την επισκληρίδιο!!!! Τωρα τους μιλησα!!! Γι'αυτο στον πινακα που μου εστειλαν δεν ειχαν κοστολόγιο επισκληρίδιου στο συγκεκριμενο δωμάτιο!! Και χονδρικά να υπολογίζουμε 250-350 τις εξετάσεις του παιδιου!!!!!

Οι υπόλοιπες τιμες ειναι οπως μου τις εστειλαν, τωρα βγηκαν και δεν θα αλλαξουν απ' οσο μου ειπε ο υπαλληλος!!

Καλημέρα mammycool!!Μπορεις να της τα στειλεις και με μειλ!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλες!!

Πρωινη κα εγω σημερα γιατι η μπεμπουλα απο τις εξι με εχει τρελανει στις κλωτσιες και ειδικα με τα ποδαρακια της μου εχει πεθανει το στομαχι!!!

Καρδουλα, τα ειπαμε και στο μσν, αλλα ας τα ξαναπουμε!!! Μπραβο του γιοκα σου!!! Και μια χαρα που εχει ηδη φτασει τα 3 κιλα!! Αντε να δεις που στο τέλος θα κανεις και επισκληριδιο και τσαμπα τοσο αγχος!!! :-P

Ινκακι τι πονο νοιωθεις καλε??? Ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα... Αχ ποσο θα μας παιδεψουν τα μπεμπακια μας μεχρι να βγουν!!!!!!!

Μαρια κατι δεν καταλαβα... αν τα μωρακια γεννηθουν μεγαλα θα τρωνε λιγοτερο την νυχτα? Αυτο θες να πεις... Τελικα μαλλον ειμαι εντελως ασχετη!! :-(

Ελιτα τι ωραια πραγματα μας γραφεις!!! Τι ομορφο να το ταϊζεις και να κοιμαται στην αγκαλια σου μετα... Και εννοειται πως πρεπει να φτιαξεις γλυκακια για να υποδεχτεις τον γιοκα σου... Και οταν με το καλο ερθει και η μπουμπου... Τοτε να κανεις ενα τεραστιο παρτυ... Μνο μην ξεχασεις να αποστειρωσεις τους καλεσμενους σου πρωτα!!! χαχα

Μummycool... καλα αποτελεσματαααααααααααααααα


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλα νεα για οσες γεννησουμε στο μητερα!!!!!!

Τελικά το οικονομικό τρικλινο που βγαινει στα 2000 ευρω με φυσιολογικο τοκετο και στα 2200 με την καισαρική. Περιλαμβάνει και την επισκληρίδιο!!!! Τωρα τους μιλησα!!! Γι'αυτο στον πινακα που μου εστειλαν δεν ειχαν κοστολόγιο επισκληρίδιου στο συγκεκριμενο δωμάτιο!! Και χονδρικά να υπολογίζουμε 250-350 τις εξετάσεις του παιδιου!!!!!

Οι υπόλοιπες τιμες ειναι οπως μου τις εστειλαν, τωρα βγηκαν και δεν θα αλλαξουν απ' οσο μου ειπε ο υπαλληλος!!

Καλημέρα mammycool!!Μπορεις να της τα στειλεις και με μειλ!!!

Πολυ καλο αυτο βρε Μαρια... Λες οι τιμες που πηρα εχθες απο το ιασω να περιλαμβανουν και την επισκληριδιο???... Πολυ θα μου αρεσε... Μαλλον πρεπει να παρω και εγω τηλεφωνο για διευκρινησεις!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιωτααααα!!!!

Κοιτα απ' οσο εχω διαβάσει, αν το μωρο γεννηθει λιγότερο απο 3κιλά θα πρεπει να το ξυπνάμε ανα 3ωρο ή 4ωρο για να το ταίσουμε την νυχτα. Κάτι που τα κάνει νευρικά και δυσκολευει τον θηλασμό μιας και ειναι ακόμα κοιμισμένα!! Ασε που μετα το θηλασμο θα κανουν κακάκια και δεν ειναι ευκολο να τα πλενουμε νυχτιατικα γιατι μπορει να τα ξαγρυπνησουμε τελειως!! Αν ομως γεννηθεί απο 3 κιλά και πανω θα τα αφηνουμε να ξυπνάνε μονα τους, κατι που μπορει να γινει στις 3-6 ώρες το μέγιστο!! Παραπάνω δεν κανει γιατι μπορει να αφυδατωθουν!! Οπότε και ο θηλασμος και η αλλαγη ειναι πιο ευκολα!!!

Συμφωνα παντα μ'αυτα που εχω διαβάσει ετσι; Σημερα που θα παρω τηλ να βρω παιδιατρο θα ρωτησω και θα σας πω σιγουρα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!!

Το πόσο συχνά πρέπει να τρώει ένα μωράκι καλά είναι να σου το εξηγήσει ο παιδίατρος όταν με το καλό γεννηθεί. Δεν συμφωνούν όλοι στο ότι πρέπει να ξυπνάς τα μωρά για φαγητό! Συνήθως διαμορφώνουν από μόνα τους πρόγραμμα και έτσι κι αλλιώς ένα μωρό που θηλάζει λίγο δύσκολα να κοιμηθεί πάνω από τρεις- τέσσερις ώρες γιατι το μητρικό γάλα χωνεύεται εύκολα και πεινάνε γρήγορα. Και πίστεψε με αν ένα μωρό πεινάει το καταλαβαίνεις σίγουρα!!!!!

Πάντως μην απελπιστείτε από την αρχή με το θηλασμό γιατί συνήθως οι μέρες στην κλινική συνήθως δεν ευνοούν (πολλές φορές σου φέρνουν τα μωράκια ταισμένα, δεν έχει πολύ ησυχία κλπ.). Και μην αφήσετε τους άλλους να σας πείσουν ότι δεν έχετε αρκετό γάλα!!! Στο θηλασμό ισχύει ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.... Όσο περισσότερο τρώει το μωρό τόσο περισσότερο γάλα θα παράγει ο οργανισμός σας. Με βοήθησε πάντως η συμβουλή που μου είχε δώσει ο παιδίατρος της κλινικής στο πρώτο μου παιδί: να μην του δίνω καθόλου συμπλήρωμα και να το θηλάζω όσο συχνά θέλει(ακόμη και κάθε μισή ώρα...) μέχρι να βρει το ρυθμό του και να μην κουράζεται από το θηλασμό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Μαράκι τι πόνους έχεις;;;Να προσέχεις!!!ΞΑΠΛΑ!!!

Καρδούλα μπράβο το νινί θα βγει ότοτε του καπνίσει άρα χαλαρωσε!!!

Σήμερα νυστάζω...ολο επισκέψεις χθες και σερναμε και τον μικρό μαζί...τα διέλυσε όλα όπου και να πήγαμε και φεύγαμε άρον άρον....

Αυτό με το τιμολόγιο πριν γεννήσεις μονο στην Ελλάδα γίνεται!!!Τι απατεώνες Θεε μου!!!

Γέννα με επισκληρίδιο 500 ευρώ χωρίς -500....φυσιλογικά τόσα ..με καισαρική άλλα τόσα....να βάλω σιρόπι απο πάνω..σοκολάτα ..καραμέλα;;;;;;;ΟΥΣΤ!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...