Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      καλησπερα πολυ καλή 207

      Θα ξανακανω την τεταρτη

      Ναι ο γιατρός ειπε πολυ καλη

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Ο γιόκας μου κοιμάται- ναι NatasaZ με τον γιό παθαίνεις έρωτα-και είπα να κάτσω λίγο. Δεν ξέρω, τις τελευταίες ημέρες κουράζομαι πολύ εύκολα..που να είχα και τον μικρό σπίτι!Ευτυχώς από ύπνο καλά πάω, απορώ πως δεν σηκώνομαι τη νύχτα για τουαλέτα :cool:..το μεσημέρι έφαγα 1/2 μερίδα μακαρόνια με κιμά και μου έκατσαν βαριά ρε #$%^&!! Αυτό μονολογούσα χθές και γελούσε ο άντρας μου "Αντέχω το πρήξιμο, αντέχω το βάρος, αντέχω το ξενύχτι, αντέχω το λαχάνιασμα, αντέχω να μην μπορώ ούτε βρακί να βάλω μόνη μου, αλλά...ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΡΕ ΓΜΤΤΤΤΤ!!!!!" Και με το νερό ανακατεύομαι κάποιες φορές...ουφ!!!

Paros99,ο γιατρός μου εμένα θα μου πάρει 1300, είναι στανταρ η τιμή του για φυσιολογικό ή όχι. Εχω υπολογίσει στο σύνολο θα μας πάει περίπου 4500 ευρώ...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kalispera manoules !!!!!

xalia eimai simera .....me ponaei to ayti mou kai o laimos mou ...tin arrpaksa xtes tin psiksoula !!!!ixame paei stous thious kai eliosa apo tin zesti ...molis figame ...aniksa ta parathira terma ....

elita mporei kai na exeis dikio ...i alithia einai oti genika tis katalaveno tis sispaseis ...sklirenei i koilia kai einai san na travaei ventouza ....alla otan eixa paei gia yperixo mou eixe pei o giatros na iremisei i koilia mou giati einai se syspasi ki ego den eixa katalavei kati ekini tin stigmi ..ti na po ...an einai kai ayto sispasi ..tha eimai i epomeni !!!!

kalitera giati den antexo allo ...einai kai i psiksi simera kai niotho san kologria !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας πω να γελασσετε. Κοιταζα την αναλυτικη της λυπητερης για τη γεννα στο μητερα και γελαγα. Οταν μπηκα στο δωματιο μου λενε οι μαιες (αυτο το αντισηπτικό, το αφρολουτρο και το θερμομετρο για να μου μετρανε τη θερμοκρασια βεβαιως - βεβαιως ειναι δωρακι για εσας)Παει αυτο επειτα πριν να φυγω μου φεραν μια τσαντουλα αλαξιερα που γραφει μητερα με κατι δειγματακια κρεμουλες, μπεπανθολ και τετοια. Λεει ο πατερας μου εχουμε δυο μωρα, δυο τσαντες. Και μας αφησαν δυο. Το αποκορυφωμα ήταν πως μας τα ειχαν χρεωσει ολα τα δωρακια. Η καθε τσαντα 29,90 και μαλιστα εγραψαν κατ εντολη ασθενους. Το θερμομετρο των 4 ευρω 10 και ολα τα υπολοιπα που ανεφερα.Ναι τα δωρακια που ελεγαν ολα τα πληρωνεις. Τα μονα που πραγματικα μας χάρησαν ναναι καλα οι άνθρωποι ήταν μια κυρια των παμπερς που μου αφησε δυο κουτες με απο ενα παμπερς των 24 τεμαχιων και δειγμα μωρομαντηλακια και κατι βιβλιαρακια για τη νεα μανουλα. α και κουπονακια εκπτωτικα

kale ti gifties einai aytes!!!!!einai giftoi kai apateones !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νιώθω... Σαν κ*λ*γρια, και λέω φαντάσου να ήμουν και σε μεγαλύτερη ηλικία...

Ιoanna καούρες έχεις?? Μια χαρά σου παίρνει ο γιατρός σου πάντως!

Ελίτα αυτά ειναι τα καλά των Ιδιωτικών Μαιευτηρίων.. Χρεώνουν και το depon..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσάκια; Εγω μια απο τα ιδια τα χθεσινα!! Σκέφτομαι τι να κάνω με την αποτρίχωση τελικά, δεν βλέπω για να το κανώ εγω, αλλα δεν εχω κανει και ποτε και δεν ξερω ποσο πονάει!!! Λέω να παω να κλεισω ραντεβού για το Σαββατο ή την Τετάρτη και αν μπορεσω το κανω, αλλιως θα το αφησω στην μεση!! Αρκετα περιεργα ειναι τα πραγματα εκει κατω και χωρις τον πονο της αποτριχωσης!!!

Ελιτα σοβαρα μιλας; Δηλαδη αν δεν την θελουμε την τσάντα δεν μπορουμε να μην την παρουμε; Γι'αυτα τα εξτρα δηλαδη να υπολογιζω καμμια κατοστάρα ακομα ε;

Πάντως κοριτσια απογοητευτικα με την αυξηση των τιμών!! Ο ανδρας μου το πηρε πιο χαλαρα. Περάσαμε λεει μια πολυ δυσκολη και επώδυνη εγκυμοσυνη. Τα εχουμε δεν τα εχουμε να τα δωσουμε για την ασφάλεια του παιδιου και την δικιά μου. Εξάλλου ετσι κι αλλιως θα τα διναμε για την επέμβαση μου και τις θεραπειες μετα!! δικιο εχει δεν λεω, αλλα εχω ψιλοαγχωθει!! Χονδρικα πρεπει να υπολογίζω 500 ευρω περιπου παραπάνω. Εεε δεν ειναι και λιγα.. :(


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε?

και εγω χαλια ειμαι σημερα ποναει ο λαιμος μου απο χτες , εχω τρομερη καουρα συνεχεια , περπαταω σαν παπια και γενικα νιωθω οτι ειμαι για αποσυρση.....

χαρηκα ελιτα που ειναι ολα καλα με τα μωρακια σου οσο για τα αλλα τα ιδιωτικα μαιευτηρια ετσι ειναι ακομα και το depon στο χρεωνουν αναλογα με την θεση που θα πας, οσο για τον γιατρο μου τυχερες ειστε εμενα στο 1ο μου πηρε 4.000 ευρω φιλικη τιμη γιατι υποτιθεται παιρνει οσα το μαιευτηριο τωρα δεν ξερω δεν τον εχω ρωτησει αλλα οπως λεει και ο αντρας μου δεν προκειται να παρει σεντ παραπανω αντε γιατι πολλη εκμεταλλευση πεφτει, ας οψεται που του εχωαπολυτη εμπιστοσυνη και ξερω οτι προσεχει και εμενα και το μωρο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

τζίφος...πήγα να δώσω αίμα κ γύρισα πίσω....πρέπει λέει να είμαι νηστική για αυτήν την εξέταση πλακούντα μα που να το ξέρω;;; άσε που τα αποτελέσματα δεν προλαβαίνουν να βγουν μέχρι τη Δευτέρα που έχω γιατρό...

και ήρθε και η δικιά μου σειρά να γκρινιάξω....ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!! ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ

και τα πετρώματα με ενοχλούν και όλα.... και δεν μπορώ πλέον να πάρω και τα πόδια μου και λαχανιάζω και όλο τα βάζω κ με τον άντρα μου και άλλα πολλά.... τρελή γκρίνια σήμερα

ΚΑΙ θα ξυπνήσω και αύριο πρωί να πάω νηστική να δώσω αίμα;;;; τι σχέση έχει ο πλακούντας με το στομάχι μου λέτε;;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλησπέρα!

Εγώ σήμερα πήγα κι έκανα μερικά απο τα ψωνια που ηθελα αλλά όχι όλα... Κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα πια κι αυτό με εκνευρίζει πάρα πολύ....

Διαβάζω για τις τιμές των μαιευτηρίων και τις αμοιβες των γιατρών και φρικάρω... Εμένα ο δικός μου μου ζήτησε 1000 ευρώ είτε πάμε φυσιολογικά είτε χρειαστεί καισαρική... Νομίζω οτι παίρνει τα λιγότερα απο οποιονδήποτε άλλον...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

τζίφος...πήγα να δώσω αίμα κ γύρισα πίσω....πρέπει λέει να είμαι νηστική για αυτήν την εξέταση πλακούντα μα που να το ξέρω;;; άσε που τα αποτελέσματα δεν προλαβαίνουν να βγουν μέχρι τη Δευτέρα που έχω γιατρό...

και ήρθε και η δικιά μου σειρά να γκρινιάξω....ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!! ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ

και τα πετρώματα με ενοχλούν και όλα.... και δεν μπορώ πλέον να πάρω και τα πόδια μου και λαχανιάζω και όλο τα βάζω κ με τον άντρα μου και άλλα πολλά.... τρελή γκρίνια σήμερα

ΚΑΙ θα ξυπνήσω και αύριο πρωί να πάω νηστική να δώσω αίμα;;;; τι σχέση έχει ο πλακούντας με το στομάχι μου λέτε;;;

Mummycool τι είδους εξέταση θα κάνεις για τον πλακούντα? Τι δείχνει αυτή η εξέταση? Είναι κάτι που το κάνουμε όλες γιατί εμένα ο γιατρός μου δεν μου εχει πει τίποτα....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας και χρόνια πολλά σε όλες τις Ιωάννες!!

Είχα κόσμο χτες και κουράστηκα πάρα πολύ γιατί έκανα γενική σε όλο το σπίτι και ξεστόλισα κιόλας...Το βράδυ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.....Την Τρίτη μπαίνω και εγώ στο μήνα μου επιτέλους και έχουμε και ραντεβού με το γιατρό μου να πούμε τα κάθέκαστα...Τέλος του μηνός γεννάμε και εμείς....Η κοιλιά μου λεχει διπλασιαστεί μέσα σε 2 εβδομάδες!!!Τα έχουμε όλα έτοιμα και περιμένουμε....Κουράστηκα κορίτσια μου....

Γιώτα μου περιμένω τα νέα σου μόλις γυρίσεις από το γιατρό....

Φιλιά σε όλες!


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mummycool τι είδους εξέταση θα κάνεις για τον πλακούντα? Τι δείχνει αυτή η εξέταση? Είναι κάτι που το κάνουμε όλες γιατί εμένα ο γιατρός μου δεν μου εχει πει τίποτα....

όχι καλέ...η γιατρός μου πρωτοτυπεί συνέχεια... φαντάζομαι ότι είναι κάτι που το κάναν παλιά κ τώρα βλέπουν τον πλακούντα με υπέρηχο....εγώ δεν έκανα εξέταση doppler

μετράνε το πλακουντιακό γαλακτογόνο (hpl) και μια οιστριόλη ορού και δε θυμάμαι τι άλλο.......


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

όχι καλέ...η γιατρός μου πρωτοτυπεί συνέχεια... φαντάζομαι ότι είναι κάτι που το κάναν παλιά κ τώρα βλέπουν τον πλακούντα με υπέρηχο....εγώ δεν έκανα εξέταση doppler

μετράνε το πλακουντιακό γαλακτογόνο (hpl) και μια οιστριόλη ορού και δε θυμάμαι τι άλλο.......

Α, κατάλαβα! Άρα όσες έχουμε κάνει doppler λογικά είμαστε οκ...

Πάντως ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του.... τι να πεις?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας αφήνω...

Πάω να ετοιμάσω να τσιμπήσουμε κάτι και να πέσω για ύπνο γιατί νιώθω κομμάτια...

Θα τα πούμε αύριο. Φιλάκια!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...