Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

εννοείται να τα πάρεις!!!! αν βέβαια της έχεις θάρρος και άνεση!!!!

κι εγώ έχω πάρει πολλά πράγματα από τους κουμπάρους μου και δεν το μετανιώνω καθόλου....

πχ το καθισματάκι αυτοκινήτου για τα νεογέννητα που μέσα στο χειμώνα θα το χρησιμοποιήσουμε ελάχιστα και μάλλον μέσα στην πόλη μόνο το δανειστήκαμε αλλά το μεγαλύτερο που θα το χρησιμοποιήσουμε πολύ καιρό θα το πάρουμε καινούριο (αλήθεια λιτσάκι ποιο britax πήρατε; ) και με βάση isofix

εννοείται σαλιάρες δεν παίρνουμε δανεικές!!!!!

Το Britax First Class...

Θάρρος έχω με τα παιδιά που θα μας το δώσουνε αλλά νιώθω μια απίστευτη θλίψη γιατί δεν θα έχω τίποτα καινουργιο για την μπεμπα μου....

Εκτός φυσικά απο ρούχα....

Όλα τα "χοντρά" μας τα έχουν δώσει....

Νιώθω πολύ χάλια, μου φαίνεται οτι δεν κάνω αρκετά για το μωρό μου....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το Britax First Class...

Θάρρος έχω με τα παιδιά που θα μας το δώσουνε αλλά νιώθω μια απίστευτη θλίψη γιατί δεν θα έχω τίποτα καινουργιο για την μπεμπα μου....

Εκτός φυσικά απο ρούχα....

Όλα τα "χοντρά" μας τα έχουν δώσει....

Νιώθω πολύ χάλια, μου φαίνεται οτι δεν κάνω αρκετά για το μωρό μου....

καλέ τι λες; δηλ αν τα παιρνες όλα καινούρια το 2ο δε θα τα παιρνε μεταχειρισμένα;;;;

οι καιροί είναι δύσκολοι κράτα τα λεφτάκια σου και βάλτα στην άκρη για το μωρό σου για αργότερα....

τώρα ούτε τα χαίρεται ούτε τα καταλαβαίνει! η αγκαλιά σου κ η παρουσία του του αρκούν


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω το καθισματακι του αυτοκινητου, το λικνο και καποια αλλα μικροπραγματα οπως ο αποστειρωτης τα πηρα απο την αδερφη μου... τωρα εσωρουχα ή σαλιαρες δεν θελω να παρω, σιχαινομαι εννοειται!!!

απο τα υπολοιπα ομως γιατι να μην γλυτωσω κανενα ευρωπουλο αφου μπορω??? ετσι και αλλιως και αυτα που θα εξοικονομισω παλι στην μπεμπα θα πανε!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την mummycool, λες να θυμώσει η μπεμπούλα και να σου κρατήσει μούτρα????

Ότι μπορείς να γλυτώσεις καλό είναι, και μην μου πεις οτι θυμάσαι τι καρότσι είχες εσύ όταν ήσουν μωρό, γιατί εγώ δεν έχω ιδέα για το δικό μου!!! :) :)


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;

Εμεις μια απο τα ιδια!! Λιτσάκι εφόσον εισαι σιγουρη πως ειναι σε καλη κατασταση δεν υπαρχει θέμα.Τωρα αναλόγως την οικονομική σας κατάσταση, αν μπορειτε για εμενα να αγοράσετε καινούργια.

Δεν ξέρω εγω ειμαι υπερ του να εχει δικά του και καινουργια πραγματα το παιδάκι μου και εμεις ως οικογένεια!! Πήραμε ενα κάλό καρότσι σε μέση τιμή και το καθισματάκι ιχ. Ουτε την ιδια ομπρέλλα πηραμε, ουτε πορτ μπεμπέ, ούτε τσαντα!!Αν ειμασταν καλα οικονομικά θα τα περναμε, αλλα προς το παρον πηραμε μονο τα απαραίτητα. Το να δανειζομαι πραγματα μου δημιουργει το αγχος του στυλ πωςπρεπει να τα προσεξω παρα πολυ για να τα επιστρέψω σε αριστή κατάσταση ή πως αν γινει κατι και χαλάσουν΄η σπάσουν πρέπει να τα αντικαταστήσω για να ειμαι εντάξει στον εαυτό μου, οπότε πιο το όφελος; Θα δώσω λεφτά ετσι κι αλλιως και πάλι δεν θα εχω δικά μου πράγματα.Ισως ειμαι υπερβολική, αλλα το να δανείζομαι μου δημιουργεί μεγάλο αισθημα ευθύνης!!Ενώ αν παρω δικά μου τώρα θα τα εχω και στο δευτερο παιδι!! Και το λέω ενω ειμαστε πολυ στριγμωμένοι οικονομικά. Φανταστείτε πως για τον εαυτό μου εκτος απο τις πυτζάμες που πηρα απο την βιοτεχνία εχω παρει μονο εσώρουχα, ουτε ρουχα ουτε τιποτα!! Βολευομαι με κατι απλα που εραψα και κυρίως με φορμες κτλ!!

Πάντως μπορειτε αρχικά να παρετε αυτά και μετα οταν διευκολυνθειτε παιρνετε δικά σας. Κοριτσάκι μου η μπεμπούλα σου μονο την απέραντh αγάπη σου και φροντίδα σου θα νιώσει!! Νομιζεις

πραγματικά την νοιάζει αν θα ειναι καινούργιο το καρότσι της ή οχι;Κάνεις ηδη πολλα γι'αυτην και θα κανεις ακομα περισσότερα μολις γεννηθει!! Να μην νιώθεις ασχημα για τα πράγματα που

αναγκάζεσαι να δανειστείς!!! Εξάλλου την στιγμή που ειναι σαν καινούργια και εσυ θα τα πλυνεις κτλ τι πειράζει; Θα τα εχεις φροντισει μονη σου και θα της τα προσφέρεις!! Ασε που και τα λεφτά που θα μεινουν, πάλι γι'αυτην δεν θα πανε; Για σκέψου το ετσι!! :)

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημερούδια!

Σήμερα όπως βλέπετε είμαι πρωινή πρωινή!!!

Το βράδυ με είδε ο αντρούλης μου, κατάλαβε τι είχα και μου ειπε αν πρόκειται να νιωσω καλύτερα να πάρουμε το καρότσι καινούργιο....

Τι να πω? Περίμενα οτι θα ενιωθα καλύτερα αλλά τελικα νιώθω πιο μπερδεμένη... Ουφ!!!

Παντως η mariamg το "έπιασε το νόημα".... Το άγχος που έχω είναι για το τι θα γίνει αν αυτά που μας δανεισουν κάτι πάθουν... Για να νιώθω καλά με τον εαυτό μου θα θέλω να τα αντικαταστήσω στα παιδια οπότε θα τα ξαναπληρώσω... Αν και οι ιδιοι μας ειπαν οτι θα χαρούν να ακούσουν οτι τα χρησιμοποιησαμε και τα καταστρέψαμε (οτι μας φάνηκαν χρήσιμα) και δεν τους νοιαζει... Είναι πολύ καλοί φίλοι...

Θα το σκεφτώ κανα δυό μέρες ακόμα και θα αποφασίσω....

Σήμερα θα βγω για τα τελευταία (λέμε τώρα) ψωνια για τα του μαιευτηριου/βαλίτσας....

Πάντως σας ευχαριστώ πολύ για χθες....

Σήμερα νιωθω πολύ καλύτερα, νομιζω οτι δεν θα τα καταφερνα χωρίς εσάς!!!!

Αυτά για τώρα...

Θα τα πούμε αργότερα...

Να έχετε όλες μια υπέροχη μέρα!!

Φιλάκια!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Λιτσάκι και εσυ πρωινη; Οτι κι αν αποφασίσεις την στιγμή που θα τα φροντίσεις με αγάπη πριν τα χρησιμοποιήσει το κοριτσάκι σου είναι προσφορά!! Καλά ψωνάκια να εχεις!!!

Λοιπον η καρδουλα είχε δικιο, ο εντονος πονος που ειχα ολο το βράδυ ειναι πως η μικρη εμπέδωσε!! Την νιώθω πολυ χαμηλά!! Ο προβληματισμός μου ειναι, απο την στιγμή που εμπεδώνει γεννιέται οποιαδήποτε στιγμή ή θα μεινει εκει που ειναι τις δεκα μερες που χρειαζομαι για να μπω στον μηνα μου; και κανενα 15-20 μερο του μηνα μου να μηνα μεινει μεσα μου ωστε να μεγαλωσει αρκετα δεν με πειράζει καθόλου, αλλα δεν το βλεπω εφικτό!!! Η μικρή δε δίνει ρεσιτάλ ολο το βράδυ σχεδον!! Κορίτσια η κοιλιά μου κουνιέται ολόκληρη!!! χαχα!!! Απο την στιγμή που την νιωθω καλά, ειμαι απολυτα ηρεμη κι ας πονάω!!!

Γενικώς ειμαι αϋπνη και δεν προκειται να κανω καμμια δουλεια σημερα, καμμια ομως!! Εχω την ελπιδα πως αν σημερα και αυριο κατσω ακινητη θα κερδισω τουλάχιστον δυο μερουλες!! Μην πέσει και στην αυριανη υπηρεσια του ανδρα μου!!! Πάντως ειμαι παντελώς ηρεμη, το μονο που με φοβίζει ειναι να μην ειμαι μονη μου σπιτι αυτο μονο!!

Το Ελιτάκι δενμπηκε καθόλου; Πως να ειναι τα ζουζουνια της; Λογικα αυτη την εβδομαδα θα παρει και τον γιοκα της σπιτι ε;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπουλες, τι κανετε?

Εμεις ξυπνησαμε και η μια απο τις 2 εχει καουρα, χιχι, μαλλον θα της εδωσαν ποτα μπομπες της μικρης τη νυχτα που αλωνιζε στα μπουζουκια και σημερα εχει hungover!!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως δεν έχει σχέση το πότε γίνεται η εμπέδωση με τον τοκετό...αν και κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται 3 βδομάδες πριν τον τοκετό αλλά δε σας το λέω γιατί θα φρικάρετε έτσι που είστε έτοιμες εσείς :P

στο 15-20% των περιπτώσεων άλλωστε η εμπέδωση γίνεται την ώρα του τοκετού και όχι προηγουμένως.


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααααααααααα!!!

"Γιορτάζω, γιορτάζω, τις έννοιες στην άκρη βάζωωωωωωωωωωω...."" Σήμερα είναι η γιορτούλα μου!!!Σε λίγο θα ετοιμαστώ και θα πάω από το γραφείο του άνδρα μου- απέχει 10΄με τα πόδια, τα καλά της επαρχίας- να με κεράσει καφεδάκι!!Ελπίζω να είναι μια καλή ημέρα σήμερα..και αύριο απόγευμα πάμε να δούμε την μπουμπου μας, να δούμε πόσο μεγάλωσε και πότε περίπου γεννάμε!!!

Κορίτσια, νομίζω και εγώ πως η εμπέδωση δεν κρίνει το πότε θα γεννήσεις, δλδ μπορεί να γίνει και από τις αρχές του 9ου ιδιαίτερα αν η ανατομία της μητέρας το διευκολύνει σε σχέση με την ανατομία του μωρού, δλδ να μπεί το κεφαλάκι στην λεκάνη..οπότε μην αγχώνεστε!!Ξέρω πως όσο πλησιάζει ο καιρός θέλετε να έρθει η ώρα της γέννας για να δείτε τα πλασματάκια σας, όλες νομίζω νιώθουμε έτσι..

Εγώ βρε κορίτσια κάτι άλλο σκέφτομαι. Οι μανούλες που έχουν ήδη παιδάκια μπορεί να με καταλάβουν.Παρόλο που και εγώ είμαι το 2ο παιδί της οικογένειας και πάντα έλεγα στην μαμά μου "έλα τώρα, στην κόρη σου την μεγάλη έχεις αδυναμία!!" τώρα προσπαθώ να συνειδητοποιήσω...άραγe θα την αγαπάω την μπεμπούλα όπως τον Νικόλα??Κακά τα ψέμματα, με το 1ο παιδάκι γίνεσαι μητέρα, ζείς πράγματα όλα για 1 φορά, πρωτόγνωρα συναισθήματα! Το συζητάω και με τον άντρα μου και του λέω" αφού ο Νικόλας με τρελαίνει, πως θα αγαπήσω και άλλο παιδάκι τόσο πολύ?"...και μετά σκέφτομαι πως σίγουρα θα την αγαπήσω την μπουμπούκα μου.Αλλωστε αυτή είναι ένα ολοκαίνουργιο παιδάκι με τα δικά του χαρίσματα και προσωπικότητα...αχ τί τραβάμε οι μάνες!!!

Καλημέρααααααααααααααααααααααα!!!!

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k

eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...