Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα A miracle please και καλησπέρα σε όλες!

      Κι εγώ είχα τις ίδιες σκέψεις, αλλά φαίνεται ότι η ηλικία είναι πολύ καθοριστική. Έκανα μια προσπάθεια με δικά μου ωράρια και είχαμε 3 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες που όλες είχαν χρωμοσωμικη ανωμαλία, όπως προέκυψε από τον προεμφυτευτικο έλεγχο και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα. Εκτός από την ηλικία (42.5) όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες. Ο γιατρός αναπαραγωγής ήταν της άποψης να ξαναπροσπαθησω τουλάχιστον άλλη μια φορά.

      Ακολούθησα το ένστικτο μου και προχώρησα με δωρεά.ώΤώρα είμαι στη 12 εβδομάδα με δίδυμα και so far so good 😊 Ήμουν στο ΙΑ με τον Βασ. Και πήραμε ωάρια από την ovobank της Ισπανίας.

      Καλή επιτυχία κορίτσια σε όλες!!!!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημέρα κοριτσάκια μου και χρόνια πολλα σε οσους γιορτάζουν!! Να χαιρεστε τα αγαπημένα σας προσωπα!!!

Καρδουλα σε σκεφτόμουν το βράδυ!! Καλό αυτο που είπε ο ανδρας σου!! χαχα!!

και εγω σπίτι ακόμα, η μικρή ζουζούνευε σχεδόν ολο το βράδυ!! Απ' οτι μου είπε η μαία οι πονοι ειναι φυσιολογικοι σ'αυτο το σταδιο γιατι προετοιμάζεται ο οργανισμός μου. Οσο αφορα την απώλεια υγρών ειναι το αμνιακό υγρό λεει που μειώνεται και η λίγη βλέννα που εφυγε ειναι απο τον τράχηλο που μαλακώνει, κατι που ειναι φυσιολογικο!!

Ουφ.. της λεω και εγω, πως και η γέννα φυσιολογικό πραγμα ειναι, πως θα το καταλάβω πως γεννάω; και μου απαντησε πως αργά ή γρηγορα θα το καταλάβω να μην ανησυχω!!! Προς το παρον ξεκούραση, γιουτοπαρ και να μετράω συσπάσεις, πρέπει η μικρή μου να φτάσει στα 2500-2700 γρμ για να γλιτώσουμε θερμοκοιτίδα και να ειναι σε καλό σταδιο τα πνευμόνια της!!

Προσωπικα κοριτσια αν και δεν το θέλω με τιποτα δεν την φοβάμαι την θερμοκοιτίδα. Ας γεννηθει καλά το κοριτσάκι μου, κι ας μπει θερμοκοιτίδα. Οσο επώδυνο κι αν μου ειναι θα το αντέξω, ειδικα την στιγμή που θα ξέρω πως ειναι για το καλό της!! Προετοιμασα και τον ανδρα μου ψυχολογικά γι'αυτο το ενδεχόμενο. Η μάνα μου ειναι αυτή που αντιδράει και τρέμει, μιας και εχει την εμπειρία απο εμενα. Αλλα προσπαθησα να της εξηγήσω πως εγω ημουν αλλη περιπτωση, δεν ημουν καν καλά αναπτυγμένη για τις δέκα μερες που πηρα απο τον εβδομο!!! Αλλα χρόνια τοτε!! Αντε να περάσουν αυτες οι 12 μερες να μπω στον μηνα μου, μπας και ηρεμήσει λιγάκι γιατι αν συνεχισει να ειναι τοσο αγχωμένη δεν μας βλέπω καλα!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια !!!!!!Απο το πρωί χιονίζει ........και το έχει στρώσει αν συνεχίσει ετσι θα απολκλειστούμε και θα πάω να γεννήσω με σκι !!!!!!!!

Πηγα να κατέβω και γύρισα πίσω είναι αδύνατον ...

Θα σας στειλω το απόγευμα καμι φωτογραφία να δείτε.Μummycool Θεσσαλονίκη τι γίνετε; το στρώνει;

έψαχνα να δω πότε έγραψες και τώρα είδα ότι ρώτησες...κάτι έριξε στα ορεινά δυτικά αλλά σήμερα έχει ζέστη...έλπίζω να βγει και ο ήλιος

που μένεις και χιονίζει;;;

επίσης όλα καλά που είχες κάτι ενοχλήσεις;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!!

kale ti egine xtes ?pou imouna?...telika den genise kamia mas e?ante oso mporoume na kratisoume ligo parapano ta bebe mas maraki e?ypomoni kai ksekourasi !!!kai otan einai na vgei tha vgei ...kala kaneis kai den fovase tin thermokitida ...i mama sou tin viose ali epoxi ...exoun ekselixtei ta pragmata tora !!!!!

kardoula ,tin glitoses tin photo!!!!!xixixixixixixxi!!!!!

pantos siga,siga tha arxisoume na genname ....ligo pio noris ligo pio arga den exei simasia ....to mono pou mporo na eyxitho gia oles mas einai me ena pono ....kai kala gennitourgia!!!!!!!

elita ,pou eisai ???????

na exoume oles mia omorfi ksekourasti mera!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες... Χρονια πολλα με υγεια και φωτιση!!!!

Τελικα δεν ειχαμε γεννητουρια την νυχτα.... Ξυπνησα με το αγχος των κοριτσιων σημερα!! Αλλα ολα καλα.... ευτυχως.......

Μαρια εχεις δικιο που δεν φοβασαι την θερμοκοιτιδα, αλλες εποχες τοτε, εντελως διαφορετικες συνθηκες... Ας ελπισουμε ομως πως δεν θα χρειασει θερμοκοιτιδα η μικρουλα σου!!!!!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου...

Τι καλημερα δηλαδη; μεσημερακι ειναι...;)

Καρδουλ ολα καλα ετσι; Μπραβο..ειχα ενα αγχος με το τι εχει γινει...κ να ερθει ομως ...μια χαρα στις εβδομαδες σου εισαι...

κατι μου λεει κοριτσακι οτι αυτες τις μερες θα εχουμε τον γιοκα σου..;)

ΜΑρακι..καλε κ εσυ;;;;;;;;; Κρατα ακομα ναι;

Ξεκουραση τιιιιιιιιιιιποτα απολυτος να μην κανεις....δν νομιζω να κανεις παλι ταρζανιες;:confused:

Αυτο με την γεννα ειναι ενα θεματακι...θα το καταλαβουμε;αλλα νομιζω ειναι τελειως διαφορετικοι οι πονοι..

Κατι θα καταλαβουμε....

οντως η Ελιτα τι κανει αραγε;;;;;;;;;;;; ξερει καμια να νας πει;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια!!! Χαθηκα απο χτες!! Ευχομαι σε ολες καλη γεννα και να μας δινει φωτισει ο θεουλης να μαστε καλες μανουλες!!

Καρδουλινι σε λιγο θα χεις αγκαλιτσα το πριγκηπα σου ολα καλα θα ναι εμεις θα σε σκεφτομαστε και θα σου στελνουμε τη θετικη μας ενεργεια!!

Μαρακι μου λιγες μερες μεινανε θα περασουν υπομονη και ξεκουραση να γινουν μεγαλουτσικες οι κορουλες μας!!!

Παντως εγω τους εβαλα ολους στη πριζα μεχρι και το γιατρο το πηρα σημερα και του ειπα να με δει την Τριτη και εκτος ραντεβου γιατι την Δευτερα θα κανω και το καρδιοτακογραφημα!!!

Καταλαβαινω και γω συσπασεις αρκρετες αλλα οχι συχνες!!!

Φιλακια πολλα πολλα σε όλες!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Τελικά μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά για όλες μας, έτσι?

Εγώ αποφάσισα αύριο να πάω για τα τελευταία ψώνια και να ξεμπερδέψω με τις ετοιμασίες του μαιευτηρίου μέχρι το τέλος της εβδομάδας (το πολύ μέχρι το Σαββατο). Άλλωστε το Σαββατο έχω ραντεβού με τον γιατρο οπότε κάτι περισσότερο θα μου πει για να ξέρω πως πάμε....

Αυτά προς το παρόν.

Φιλάκια πολλά!!!

Υ.Γ. α, και κάτι ακόμα. Θέλω τη γνώμη σας.

Μια πολύ καλή φίλη μου πρότεινε να μου δώσει το καρότσι της κορούλας της πακέτο με το πορτμπεμπε και το κάθισμα αυτοκινήτου (Chicco) τα οποία είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Εγώ εχω παραγγείλει το Loola της Bebe Confort αλλά προλαβαίνω να το ακυρώσω γιατί δεν το πλήρωσα ακόμα (θα πήγαινα αύριο στην τράπεζα). Δεν ξέρω τι να κάνω... Τι προτείνετε? Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε? Θα το παίρνατε ή όχι?

Φιλάκια!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Litsaki ante me to kalo.

To thema tou karotsiou tha to vlepa analoga me ta oikonomika mou kai ta eksoda pou exw. An me eperne oikonomika enoite oti tha agoraza to kainourgio pou einai kai auto pou mou aresei, allios kathe prosfora euprosdekti:)

Georgiab den katalava esy giati eisai sth mpriza? egine kati?

Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι..ξερω οτι καλυτερα ειναι να μην χρησιμοποιουμε μεταχειρισμενο καθισματακι αυτοκινητου...ειδκα αυτο που ειναι για την ασφαλεια του παιδιου....δεν μπορεις να ξερεις τι χρηση εχει γινει.....ασχετως με το τι λενε...

τωρα για καροτσακι κ πορτ μπεμπε..γιατι οχι..εαν ειναι σε καλη κατασταση....

Δεν μπορεις να παρεις μονο το καθισματακι απο τα Λαπεν; ή ειναι σετ

το καροτσι κ με τα αλλα δυο;μαλλον ειναι σετ ε;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Litsaki ante me to kalo.

To thema tou karotsiou tha to vlepa analoga me ta oikonomika mou kai ta eksoda pou exw. An me eperne oikonomika enoite oti tha agoraza to kainourgio pou einai kai auto pou mou aresei, allios kathe prosfora euprosdekti:)

Georgiab den katalava esy giati eisai sth mpriza? egine kati?

Η αλήθεια είναι οτι θα ήθελα να αγοράσω το καινούργιο αλλά σκέφτομαι λίγο και το οικονομικό. Το να εξοικονομήσω τώρα περίπου 700ευρώ δεν είναι και λίγο πράγμα....

Τι να κάνω...???


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι..ξερω οτι καλυτερα ειναι να μην χρησιμοποιουμε μεταχειρισμενο καθισματακι αυτοκινητου...ειδκα αυτο που ειναι για την ασφαλεια του παιδιου....δεν μπορεις να ξερεις τι χρηση εχει γινει.....ασχετως με το τι λενε...

τωρα για καροτσακι κ πορτ μπεμπε..γιατι οχι..εαν ειναι σε καλη κατασταση....

Δεν μπορεις να παρεις μονο το καθισματακι απο τα Λαπεν; ή ειναι σετ

το καροτσι κ με τα αλλα δυο;μαλλον ειναι σετ ε;

Είναι σετ, πάντως το κάθισματακι αυτ/του των φίλων μας είναι κι αυτό οκ (το ξέρω γιατί ειμαστε πολύ δεμένοι και εκτός αυτού είναι και οι ίδιοι πολύ τυπικοί, δεν θα μας έδιναν κατι αν δεν ήταν οκ, γι αυτό είμαι σίγουρη)....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα σαφως 700Ε δεν ειναι κ λιγο..αλλα Λιτσακι αν σε παιρνει οικονονικα ...παρτα καινουργια.....αξιζουν για το μωρακι...ειναι κ αυτη η αισθηση της καινουργιλας...με τον ερχομο του νεου μελους..χαχα

Για το καθισματακι παντως..καλυτερα να το παρεις καινουργιο.


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κάθισμα αυτοκινήτου εχω καινούργιο Britax γι αυτό δεν αγχώνομαι τόσο. Δεν είναι αυτό που με απασχολεί...

Κυρίως το θέμα του καροτσιου και του πορτμπεμπε σκέφτομαι....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...