Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες!

Βλέπω όλες πρώι-πρωί στο "σπορ" μας..χεχεχε!Εμένα ο μικρούλης μου είναι παιδικό και ε΄νω θέλω να κάνω δουλειές, με έχει πιάσει μια βαρεμάρααααααααααααα...άλλο πράγμα!Αλλά θα συμαζευτώ που θα πάει!!

Και εγώ περιμένω εκπτώσεις για να πάρω ακόμα μία νυχτικιά και κουβερτούλα κούνιας για την μπέμπα..η μαμά μου μου πήρε από Αθήνα μια νυχτικιά και μια πυζάμα από αυτές τις "πολυτελείς" με τα φιογκάκια και τα στρασάκια!!Ρε μάνα της λέω , που θα πάω, για σπα σε ξενοδοχείο??/Γιατί, μου λέει να είσαι περιποιημένη..ε οκ αλλά θα με περάσουν και για ψώνιο!!Τις στέλνω πίσω σήμερα κιόλας για αλλαγή!

Θυμάμαι βρε κορίτσια, την προηγούμενη φορά που γέννησα, ήταν καλοκαίρι, εγώ έιχα πάρει κάτι νυχτικές μέχρι το γόνατο και πυζαμάκια σετ και ήταν κάτι κοπελίτσες που είχαν έρθει με τα σατέν τα νυχτικάκια και τα μίνι...ε οκ δεν είσαι και σπίτι σου ρε γμτ!!Κυκλοφορείς έξω, σε βλέπει κόσμος, φόρεσε κάτι πιο...ήσυχο!Δεν ξέρω για εσάς, εγώ είμαι λίγο συντηρητική σε αυτά..να κυκλοφορείς τώρα με το νυχτικάκι το κοντό και να φαίνεται η τεράστια σερβιέτα- παμπερ από πίσω..έλεος!!! Τέλοσπαντων...

Κορίτσια, από πάνες επιλέγετε εσείς. Το κάθε μαιευτήριο- νοσοκομείο συνεργάζεται με συγκεκριμένη εταιρεία και συνήθως προς αυτήν την κατεύθυνση πάς και εσύ.Π.χ. στο δικό μου χρησιμοποιούσαν pampers, στο Ιασώ από ότι ξέρω libero κ.ο.κ. Πάρτε 1-2 πακετάκια από κάποια μάρκα και βλέπετε στο μέλλον τί βολεύει...

Mariamg νομίζω πώς δεν είναι απαραίτητο να πάρεις το θήλαστρο μαζί σου, έχουν στο μαιευτήριο αν χρειαστείς. Ασε που αν γεννήσεις φυσιολογικά, 3 ημέρες θα μείνεις βρε κορίτσι, την 3η ουσιαστικά θα έχεις γάλα για το μωράκι..εκεί που γέννησα εγώ αν ήθελες αποκλειστικό θηλασμό σου έφερνε η μαία το μωρό στο δωμάτιο με το που ζητούσε γάλα, αρκεί να το ζητούσες- για αυτό είμαι και πολύ ευχαριστημένη από το μαιευτήριο.

Θυμάμαι βρε κορίτσια, που ερχόταν η μαία για θερμομέτρηση, πρωί και βράδυ..χαχαχα!Εκεί που κοιμόσουν ήσυχη το πρωί, άνοιγε η πόρτα, στις 5:30, άνοιγε και το φώς "κορίτσιααααααααα..θερμόμετρο!!!" πώπώ πολύ γέλιο!Και ξυπνούσα και κοίταγα από το παράθυρο και έβλεπα τους ξενύχτηδες από παρακείμενο κλαμπακι να πηγαίνουν σπίτια τους..χαχαχα!!!

Φιλάκια και την καλημέρα μου σε όλες!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Χτες γυρίσαμε λίγο αργά από το γιατρό και δε μπήκα να σας γράψω τα νέα!!!

Είμαστε μεγάλα παιδάκια...2120γρ. και η μαμά 85,5 άρα πήρα 8,7 κιλά!!! Καλά είμαστε!!! Τη διαιτολόγο δε τη γλίτωσα ούτε εγώ...ακολουθώ διατροφή από πριν τα Χριστούγεννα... Η μικρή χτες είχε τυλιχτεί με το λώρο στο λαιμό αλλά ο γιατρός είπε να μην ανησυχούμε αυτό συμβαίνει πολύ συχνά γιατί κουνιέται συνέχεια!!!Μπλέκεται και ξεμπλέκεται!!!

Εγώ νομίζω οτι την Παρασκευή θα πάω σχολείο...χι,χι,χι!!! Υπομονή ως την Πρωτομαγιά!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ioanna_k ειναι πως δεν υπαρχει χειροτερο να βλεπεις κοπελες στα μαιευτηρια με κοντα νυχτικακια να περπατανε και οι σερβιετες να πηγαινουν δεξια - αριστερα.... Αλλα δεν ειναι μονο αυτο.. Δυστυχως το κοντο νυχτικακι δεν μπορει να κρυψει ουτε τις ραγαδες ουτε το φουσκωμενο μεν αλλα πεσμενο στηθος, ουτε τιποτα!! Εγω παρολο που με βλεπω για καισαρικη πηρα μονο πυτζαμες γιατι εδω που τα λεμε και τα μακρυα νυχτικα μου θυμιζουν την γιαγια μου... Η μπορει αν βρω κανενα ''αξιοπρεπες'' μακρυ με ρομπιτσα να το παρω για την πρωτη μερα... Αλλα κοντο με τιποτα!!

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα λίγο το άσχετο...Αν δεν σας ανοίξουν την πόρτα πόσες φορές βαράτε το κουδούνι;;;

9 παρά τέταρτο ήρθαν κάτι πιτσιρίκια για κάλαντα και βαρούσαν 5-6 φορές!!! Θα έπαιρνα αμαρτία αν τα έβριζα πρωί-πρωί;;; Όλο το βράδυ προσπαθώ να κοιμηθώ με τα πόδια της μικρής στα πλευρά μου και με ξύπνησαν κι αυτά βάρβαρα!!! Στις 9 τελικά σηκώθηκα γιατί πήρε η μάνα μου τηλ...Νάνι;;;;


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

georghar μπραβο και στο δικο σου μωρακι.. Μην ανησυχεις για τον λωρο, διπλωνεται - ξεδιπλωνεται αλλα το μωρο ειναι μια χαρα... οσο για τα κιλα σου μπραβο σου και σενα... η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ δυσκολο να τα κρατησεις σε χαμηλο επιπεδο... και εγω μια απο τα ιδια.. παει η πεινα συννεφο!!!!!!!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καρδούλα μου περαστικά!!!!!

Κι εγώ είμαι σήμερα κάπως μπουκωμένη.... και έχω και λίγη καταρροή!!!

Περαστικά μας!!!!

Λέω να πάρω κανένα DEpon γιατί είμαι στην δουλειά και άστα να πάνε!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!

ramonitsa ,nomizes oti pas gia spa e;

na rotiso tis palies mamades..apo tin stigmi pou spane ta nera i mas pianoun oi ponoi..prolavenoume na kanoume dous kai na ksiristoume ;

litsaki ,poly kalo to loola !!!me geia!!!

giota sigxaritiria gia tin boubou sou !!!!

tis vrakares apo pou tis agorasate;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!

na rotiso tis palies mamades..apo tin stigmi pou spane ta nera i mas pianoun oi ponoi..prolavenoume na kanoume dous kai na ksiristoume ;

ινκα απο οσα ξερω προλαβαινεις να κανεις ενα γρηγορο ντουζακι αλλα για ξυρισμα δεν νομιζω... εγω πλεον θα αρχισω ξυρισμα συνεχεια γιατι φοβαμαι το απροοπτο ..... μην παω εκει με την γαιδουροτριχα!!:-P


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

απ' ότι θυμάμαι από το μάθημα

σπάσιμο νερών διαυγές χρώμα - προλαβαίνεις άνετα ντουζάκι

σπάσιμο νερών κιτρινωπό ή πράσινο ή καφέ - δεν κάνεις ντουζάκι καλύτερα

αιματάκι - δεν κάνεις ντουζάκι καλύτερα ή το κάνεις πολύ πολύ γρήγορα

πόνοι - προλαβαίνεις να κάνεις και μάσκες και αφρόλουτρο κι απ΄όλα συνήθως


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια, παλι σκοπος ημουνα το βραδυ!! 4:30 με 7 γαριδα το ματι!!!!

Ωραιες πληροφοριες για τη γεννα μπραβο μπρρρρρρρρρρρ!!!! ουτε γω δε θελω να παω να γεννησω το μετανοιωσα τελικα!!!! Αλλα παρολ΄αυτα πηρα και γω μια ψιλοαθλια νυχτικια κατι σερβετιες πανες και κατι βρακαρες που μονο η γιαγια μου θα τις ζηλευε!!!! Και επειδη τα παραγματα μου δε χωρεσανε στη βαλιτσα, (μη με ρωτατε πως το κανα αυτο) αφησα τα επιθεματα κατι αλλα ψηλα να μου τα φερει ο αντρας μου την αλλη μερα!!!

Τι μουντιλα εχει σημερα ρε παιδι μου τελικα ηρθε ο χειμωνας!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

ινκα απο οσα ξερω προλαβαινεις να κανεις ενα γρηγορο ντουζακι αλλα για ξυρισμα δεν νομιζω... εγω πλεον θα αρχισω ξυρισμα συνεχεια γιατι φοβαμαι το απροοπτο ..... μην παω εκει με την γαιδουροτριχα!!:-P

Και γω το ιδιο χτες το αρχισα !!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ioanna_k ειναι πως δεν υπαρχει χειροτερο να βλεπεις κοπελες στα μαιευτηρια με κοντα νυχτικακια να περπατανε και οι σερβιετες να πηγαινουν δεξια - αριστερα.... Αλλα δεν ειναι μονο αυτο.. Δυστυχως το κοντο νυχτικακι δεν μπορει να κρυψει ουτε τις ραγαδες ουτε το φουσκωμενο μεν αλλα πεσμενο στηθος, ουτε τιποτα!! Εγω παρολο που με βλεπω για καισαρικη πηρα μονο πυτζαμες γιατι εδω που τα λεμε και τα μακρυα νυχτικα μου θυμιζουν την γιαγια μου... Η μπορει αν βρω κανενα ''αξιοπρεπες'' μακρυ με ρομπιτσα να το παρω για την πρωτη μερα... Αλλα κοντο με τιποτα!!

Κοίτα, εγώ πήρα μια απλή νυχτικιά μακώ με κουμπάκια μπροστά για να βολεύει τον θηλασμό, είναι μέχρι το γόνατο. έχω πάρει μια φοβερή ρομπίτσα, μονο 15 ευρώ παρακαλώ, από το peacocks, που είναι φούξια με ροζ καρδούλες και έχει και κουκουλίτσα, είναι σουπερ!όταν θα βγαίνω εκτός θαλάμου, στανταρ θα την φοράω. Γιατί μην ξεχνάτε πως πρέπει ιδιαίτερα μόλις σηκωθείς από καισαρική να περπατάς όσο μπορείς για να κινηθεί κυρίως το έντερο και να συνέλθει γρήγορα ο οργανισμός. Οπότε τον αντρούλη σας αγκαζε και σουλάτσο στον διάδρομο...;) και κλεφτές ματιές στον θάλαμο νεογνών να βλέπετε τα μπεμπάκια σας!!χεχε!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εβλεπα πριν λιγο το πρωτο μωρακι της χρονιας!!!

Ενας κοριτσακος με τα ολα του!!! Επινε γαλατακι και ειχε κατι ροζ μαγουλακια μουρλια... και οσο για την μαμα τι να πω.. μια χαρα μου φανηκε... μακαρι να ειμαστε και εμεις ετσι 5 μερες μετα!!!

Αααα... παιδακι του Χασιακου και αυτο...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...