Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ασε οποια μαια περναει βλεπει ποση διαστολη εχεις... Χαμος...

Και εγω εννοειται ξυρισμα απο το σπιτι... Λοιπον παω για νανι γιατι κλεινουν τα ματια μουυυυ!!!! Φιλακια!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα σε γελασω αν εχουν paraben, παντως τωρα πηρα κατι γερμανικες βιολογικες απο το Λητω! Εχει βγει αποστειρωτης πιπιλας με uv που τον παιρνεις μαζι, υπερβολη μου φαινεται.. Τις πιπιλες τις βαζεις κανονικα μεσα στον αποστειρωτη η σε ενα μπρικακι και τις βραζεις!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Σήμερα ξύπνησα πάλι απο τις 6 αλλά αν δεν φύγει ο αντρούλης μου πρώτα για την δουλειά δεν μπορώ να ανοίξω τον υπολογιστή γιατί γκρινιαζει... ίσως να έχει και (λίγο) δίκιο... χαχαχα

Θα φύγω κατά τις 9.30 να πάω για τις εξετάσεις μου και μετά για δουλίτσες και κάτι ψιλοψωνάκια....

Για πυζαμούλες θα κοιτάξω κι εγώ στα Marks & Spencer, λέτε να βρω??? Θα σας πω όταν επιστρέψω!

Α, χθες παρήγγειλα και το καροτσάκι της μπουμπούς μου!!! Υπολογίζω οτι θα το έχω σε περίπου 2 βδομάδες!!!

Αχ, τι ωραία!!!!

Αυτά προς τον παρόν... Να έχουμε μια όμορφη μέρα!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Καρδουλα πως νιωθεις σημερα; Μπα.. ειμαι πολυ πιο προσεκτική πλεον, κάνω το 1/10 των πραγματών που εκανα!! Φαντάσου πως αυτή την φορά

δεν άφησα καν τον εαυτό μου να νευριάσει με τον γιατρό του ικα που πάλι δεν μου εγραψε ολα τα φαρμακα και πρεπει να ξαναπάω!!Ουτε καν ασχοληθηκα με τον ενδοκρινολόγο που "ξαφνικα" αρρωστησε και για 4η φορα δεν ήταν στην θεση του

την στιγμή που είχαμε ραντεβού!! Είπα χαλαρά και εκλεισα ραντεβου με τον ιδιωτικό γιατρο και κέντρο αιμοληψιας που αναγκάστηκα να παω και τις προηγουμενες φορες!!Οκ αλλα 100 ευρω για εξετάσεις και γιατρο, χωρις αποδειξη φυσικα!!

Πάρος νομίζω πως η μικρή σου δεν θα αντεξει να μην σε δει τις 4 μερουλες που θα εισαι στο μαιευτήριο και θα σε ζητάει συνέχεια!! Ασε που θα ανυπομωνεί να γνωρισει και τον αδελφουλι της!!

Η mammycool επέστρεψε στην δουλεια; Ισως σας φανει κουλό αλλα χαίρομαι οταν μαθαίνω πως υπαρχουν ανθρωποι που περνουν τοσο καλά στην δουλειά τους!! Προφανώς εχει ανθρώπους εκει να την προσέξουν, αλλιως δεν θα επέστρεφε!! Θα κάτσει και περισσότερο με τον γιοκα της μετα!!! :)

Αντισιπτικό για πλυσεις στα οργανά μας και στο περινεο μετα την γέννα μας δινουν έκει ή πρέπει να παρουμε κατι δικό μας;

Κοριτσια εγω τα πηρα ολο αυτα αλλα απ΄οτι ξέρω τα ιδιωτικά μαιευτήρια δινουν εσώρουχα μιας χρήσης, αντισιπτικό χεριών, επιθέματα στήθους και κάτι σερβιέτες τέρατα για την πρωτη μερα!!

Εγω τα εσωρουχα μιας χρησης δεν τα ανοιξα καν!! Τα αφησα στο εσωτερικό σακουλάκι που εχει το καθένα!!Υπεθεσα πως αφου ειναι μιας χρησης δεν χρειαζονται πλυσιμο κτλ!!

Γιώτα μια χαρα η κορουλα σου!! Βρε τι διαιτα λες; εγω εχω πάρει τα διπλάσια κιλά απο εσένα!!!

Λιτσάκι με το καλο να παραλάβεις το καροτσάκι!!

Εχω και εγω μια πολυ χαζη ερώτηση!! Λοιπόν θελω να παρω το θήλαστρο μαζι μου ωστε να μπορέσω να τραβήξω γάλα ωστε να εχω παραγωγή και να μην πετρώσει το στήθος μου. Ο προβληματισμός μου ειναι ο εξής!! Την στιγμή που θα αποστειρώσω το θήλαστρο δεν θα "μολυνθει" ξανά στην μεταφορά; Αυτο που δανειστικα δεν εχει θήκη μεταφοράς!! Οπότε που θα το βαλω; Εσεις τι θα κάνετε; Και κατι ακομα τα μπουκαλάκια φυλαξης γάλακτος που θα αποστειρώσω για να δινω γαλα στις μαιες για το βραδυ, θα μου τα επιστρέφουν ή χρειαζομαι πολλα;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά πάρος έχω λυθεί στα γέλια ευτυχώς βρέχει και ακόμα δεν έχει έρθει κανένας πελάτης!!! ε ρε γλέντια.... μου το παν και τα κορίτσια αλλά είπα να ρωτήσω...μόνο μαίες έχει, γιατί δεν έχει κανένα μαίο;;;;; να χαζεύουμε λίγο κι εμείς να ξεχνάμε τον πόνο μας;;; στον επόμενο τοκετό (λέμε τώρα) λέω να βρω κανέναν ωραίο γιατρό τουλάχιστον....

γιώτα συγχαρητήρια!!! άντε μπήκες κι εσύ στην τελική ευθεία τώρα!!!

ραμονίτσα μεγεια και τη ντουλάπα!!

μαρία λέω να μην πάρεις το θήλαστρο μαζί σου σίγουρα έχουν εκεί καλύτερα από το δικό σου αλλά ακόμα και να το πάρεις θα έχουν εκεί αποστειρωτή

χθες συναρμολόγησα την καλαθούνα, την επιδιόρθωσα σε ορισμένα σημεία που είχε σκιστεί η ψάθα, δοκίμασα το καινούριο στρωματάκι...έτοιμη!

τα εσώρουχα μιας χρήσης τα άνοιξα και μου φάνηκαν και εμένα κάπως μικρά.....


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!!

χειμωνας σημερα... και αυριο αργια!!! Θα εχω τον αντρουλη μου παλι στο σπιτι!!! Ναι η κορουλα μου ειναι μια χαρα και ετσι χαιρεται και η μανουλα!!! Μονο που ξεφυγα λιγο στις γιορτες, ολο βολτιτσες ημουν, και τωρα πρεπει παλι λιγο προσοχη - δηλαδη μεσα στο σπιτι πάλι!! Δεν πειραζει χαλαλι της!!! αχ και το σαββατο περιμενω την κουνια και ανυπομονω............

Λιτσακι καλα ψωνια, αλλα βρε κοριτσι μου βρηκες και εσυ την πιο κρυα μερα να πας...

Μαρια μια χαρα κανεις και δεν τους δινεις σημασια.. Αυτοι την ''δουλεια'' τους και εσυ την δικη σου!!!!! Εγω αντισηπτικα, οπως και απολυμαντικα για την τουαλετα θα παρω δικα μου, σιγα μην περιμενω απο αυτους...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

λιτσάκι ποιο καρότσι παρήγγειλες;;;

Παρήγειλα το Loola της Bebe Confort, με το πορτ μπεμπε και το καρεκλάκι αυτοκινήτου.

Αρχικά σκεφτόμουν για Chicco αλλά τελικά είδα αυτό και μου άρεσε πολύ περισσότερο....

Ελπίζω να φανώ πιο τυχερή απ'ότι ήμουν με την παραγγελία απο το Mothercare Αγγλίας.... χαχαχα


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ξέρετε πόσα είναι τα έξοδα για να στείλεις έμβασμα στην Ιταλία? Εξαρτάται απο το ποσό της κατάθεσης?

κοντά στο ένα τις χιλιοίς αλλά έχει και κάποιο ελάχιστο 15 ευρώ

αν το κάνεις μέσω ίντερνετ (πρέπει να ξέρεις IBAN και BIC) είναι κοντά στο 1 ευρώ


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ ομιλητικές ήσασταν εχτές το βράδυ!!!!!!

Εγώ αφού γυρίζω από την δουλειά δεν αντέχω να δω υπολογιστή είμαι κομμάτια!!!!

Τώρα όμως που θα τελειώσω την δουλειά θα είναι διαφορετικά!!!

Mummycool δεν παίζεσαι!!! επέστρεψες στην δουλειά ε?? Αφού μπορείς μπράβο σου!!

Εγώ αν και θα ήθελα δεν μπορώ θέλω να ξεκουραστώ λίγο προτού έρθει η μπεμπούλα μου και κυρίως να ετοιμάσω τα πράγματά της γιατί με την δουλειά δεν είχα ούτε χρόνο ούτε διάθεση...

Γιωτούλα μια χαρά η κοράκλα σου!!!

Να δω εγώ την δική μου πόσο έχει μεγαλώσει... Την Δευτέρα έχω ραντεβού!!!!

Τώρα όσον αφορά την κρέμα για τις θηλές αυτή της Κατερίνας είναι η καλύτερη αλλά εμένα η αδερφή μου δεν την έβαλε με το μωράκι που θήλαζε 7 μήνες.... γιατί όσο κι αν δεν χρειάζεται ξέβγαλμα μυρίζει και απωθεί το μωράκι που θέλει θυλασμό συνέχεια...

Θα δούμε όμως στην πορεία....

Τα βρακάκια μιας χρήσης τα δίνουν στο νοσοκομείο... τουλάχιστον στο ΙΑΣΩ έτσι ξέρω ..όπως και πολλά άλλα δείγματα κρέμας+σερβιέτες...

Μαρία μου περαστικά και να προσέχεις!!!!

Κορίτσια εγώ από εβδομάδα που θα αρχίσουν + οι εκπτώσεις θα πάω για τα δικά μου!!

Μπορώ να περιμένω κάτι μερούλες....

Φιλάκια !!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

Τι κανετε? εμενα ο υπνος μου ειναι μεγαλο μαρτυριο το βραδυ στριφογυρναω κανα δυωρο για να βρω θεση να βολευτω και εχω τρελα νευρα ξαπλωνω στο ενα πλευρο ποναω ξαπλωνω στο αλλο τα ιδια βαζω μαξιλαρια απλωνω ποδια , βριζω τον αντραμου τον καημενο απο τα νευρα μου αυτα...:( Και με ολα αυτα σκεφτομαι οτι δεν θα αντεξω ενα μηνα ακομα αυτην την κατασταση...


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!!!Απο το πρωί χιονίζει ........και το έχει στρώσει αν συνεχίσει ετσι θα απολκλειστούμε και θα πάω να γεννήσω με σκι !!!!!!!!

Πηγα να κατέβω και γύρισα πίσω είναι αδύνατον ...

Θα σας στειλω το απόγευμα καμι φωτογραφία να δείτε.Μummycool Θεσσαλονίκη τι γίνετε; το στρώνει;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...