Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλά καλά κοροιδεύετε εσείς....το jeep είναι παρκαρισμένο μόνιμα κάτω από την τράπεζα, έχει βαλιτσάκι πρώτων βοηθειών, σειρήνα οροφής με μαγνήτη και ο συνάδελφος λέει θα ρίξει 2 σεντόνια μέσα για καλό και για κακό....

κρέμα για το στήθος πήρα της fissan αλλά μου παν ότι δεν είναι και τίποτα φοβερό και έτσι τη χρησιμοποιώ τώρα και μετά θα πάρω άλλη...έχω και κάτι δειγματάκια της medela που μου δώσαν στο πρενατάλ

παρεπιπτόντως κρέμες και βαζελίνες στην κοιλιά βάζουμε και μετά τη γέννα;;;

εσώρουχα μιας χρήσης πήρα 6 είναι χάρτινα αλλά μοιάζουν με σκουφάκια μπάνιου...ε όταν τελειώσουν θα βάλω τα δικά μου

για τα ράματα ξέρω ότι τα εσωτερικά απορροφούνται και τα εξωτερικά πέφτουν


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

επίσης για αυτές που δε θα ναι σε μονόκλινο

χάρτινα καθισματάκια τουαλέτας ή μαντηλάκια detol ή detol spray ή την πατροπαράδοτη χλωρίνη

και σαγιονάρες για το μπάνιο


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, έχετε πολύ πλάκα!!!:D

Στην 1η γέννα θυμάμαι είχα πάρει εσώρουχα μιας χρήσης. Μου λέει η κοπελα στο κατάστημα "θα σας κάνει το medium, είναι ελάστικα" βασικά ήταν το μόνο νούμερο που είχε, και εγώ το ζώον τα πήρα. Στο μαιευτήριο, πάνε να με αλλάξουν οι μαίες- στην καισαρική τις 2 πρώτες ημέρες σε αλλάζουν οι μαίες- και μου λέει η μία "που να χωρέσεις εδώ μέσα βρε κορίτσι μου?" και εγώ λύθηκα στα γέλια...μα ήμουν για γέλια όντως!

Πάντως τώρα δεν παίρνω πάλι. Τα κλασσικά λευκά έχω πάρει, 2 για κάθε ημέρα, σύνολο 10. Πάνω στα ράμματα της καισαρικής σου βάζουν έναν αδιάβροχο επίδεσμο και κάνεις μπάνιο κανονικά, μετά την 2η ημέρα, οπότε και σου βγάζουν τον ουροκαθετήρα. Τώρα για τα ράμματα δεν θυμάμαι..νομίζω ότι μου τα έκοψε ο γιατρός την τελευταία ημέρα πριν να βγώ..μήπως όμως κάνω λάθος???

Για την υγιεινή της τουαλέτας είναι πολύ καλό το Dettol σε σπρέι, εμένα με είχε βολέψει..όχι χλωρίνη, μυρίζει πολύ!!

Επίσης η Lansinoh που λέει η Katerina23 όντως είναι πάαααρα πολύ καλή, εμένα μου την σύστησε ο γυναικολόγος, είναι παλιά κρέμα, αλλά φοβερή και το κυριότερο?Δεν χρειάζεται ξέβγαλμα για να θηλάσεις...

Σήμερα ξεκίνησε και εμένα ο μικρός μου παιδικό μετά από ένα μήνα και περνάμε πάλι επανένταξη..δηλαδή ψιλογκρίνιες και κλαμματάκια...πιστεύω αυρίο να είναι καλύτερα!

Καλό βράδυ σε όλες!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μολις γυρισαμε απο τον γιατρο.

ολα πολυ καλα μας ειπε, η μπεμπουλα ειναι 1800γρ και η αναπτυξη της φυσιολογικοτατη!!!!!!!!!!!!!!!! Κοιταξε την κοιλιτσα της, (οπου και φαινεται αν την εχει επιρρεασει το ζαχαρο), αμνιακο υγρο, πλακουντας κ.τ.λ και επισης ηταν οκ!!!!!!!!! Μου ειπε πως ειναι πολυ ευχαριστημενος και θα με ξαναδει σε δυο εβδομαδες... Για ντοπλερ θα μου πει την επομενη φορα.....

Α!!!!!!!!!! και τα κιλα της μαμας +8.4 :-(. Μου φαινεται θα αρχισω παλι διαιτα!!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia moyyyyyyyyyyyyy...

Τι κανετε;;;;;;;;;;:D

Εγω μωλις τελειωσα το παστιτσιο μου...ειμαι κ πολυ νοικοκυρα..χαχα!Εχει μυρισει ολο το σπιτι!χαχα

Κοριτσια εχω φρικααααααααααααααααααρει με αυτα που λετεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;

Ποια κοπελια ειπε ..οτι....πειραζει να μην γεννησω;;;;;;;;;χαχαχα

Κ εγωωωωωω..κ εγωωωω...

Κοπελιες μου ..οοοοοοολα αυτα χρειαζονται..;;;;Περα απο τα πραγματα...τι

βρακααααρες λετεεεεεεε;;;;;;;;;;;; τι ραμαααααααατααα;;; τι ορουςςςςς;;;; τι σε αλλαζουν οι μαιες;;;;;;;;;; τι τσουξιμο;;;;;τι βελονεεεεεεεεςςςςςς;;;;;;;;;;;;; τι καθετηραααααααααα;;;;;;;;;

τι ειναι ολαααααααα αυτααααααα;;;;;;;;;;;;

ααααααααααααααααα


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήγα σημερακ εκλεισα την ντουλαπίτσα του ζυμαρουλη μου...κ πήγα στο La senza εδω στην Γλυφαγα να παρω πυτζαμες με κουμπακια.....δεν ειχε τιποτα! ηταν ολες χοντρες κ μακρυμανικες....γαμωτο..

κ λεω κατσε να παω κ στον Αερακη να δω...ε...κ οπως μπηκα βγηκα....ειχε κατι απαραδεκτες γιαγιαδιστικες.....κ περα απο αυτο..πανακριβες..κανω ετσι το καρτελακι..βλεπω μια..235Ε..καλα λεω αντε γειααααααααα..

Μα μου λεει η κοπελα θα σας κανω 30% εκπτωση..κ παλι της λεω κοπελια..ακριβες ειναι..κ για το μαιευτηριο τις θελω..οχι για το ξενοδοχειο Μεγαλη Βρετανια....(αυτο δεν της ειπα..χαχα)..

Ηξερα οτι ειναι λιγακι ακριβα..αλλα οοοοοχι κ τοσο!!!!!!!!!

Κ θα παω αυριο στο Marks&Spenser να παρω...ειχα ξεχασει οτι εχει κ εκει..ειχα παρει απο την Αγγλια κατι τελειες κ με πολυ καλη ποιοτητα..!

Να ρωτησω κατι; Για μπιμπερο Nuk που εχω παρει..μονο ο αποστειρωτης της Nuk κανει;ή υπάρχει κ αλλος που μπαινουν ολες οι μαρκες απο τα μπιμπερο;

Κ για κρεμες που λετε...δεν λενε οι γυναικοκλογοι ή οι παιδιατροι στο μαιευτηριο ποιες ειναι καλές κ ποιες πρεπει να βαζουμε στα μωρακια;

κ παμπερς ποια ειναι τα καλυτερα ξερετε;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ramonitsa για το κλισμα και το ξυρισμα που σου κανουν φανταζομαι δεν ξερεις εεεε; Και οτι ολα το προσωπικο περναει&σου βαζει χερι!!!! Εεεμμμμ τι νομιζες;; Ολοκληρο αντρα θα βγαλεις ;) !!!!!!! Την επομενη μερα θα τα εχεις ξεχασει ολα!!

giota 8.5kg συνολικα εχεις παρει;; Αχχχ μην τα λες ετσι αποτομα, γιατι δεν ξερω που να κρυφτω με τα 20kg... Συγχαριτηρια για την μπεμπουλα!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Αποστειρωτη ειχα παρει εναν απλο απο το jumbo και ειχα βαλει μπιμπερο nuk, κρεμες ο καθενας λεει τα δικα του, παντως στο Ιασω νομιζω penaten τους βαζουνε&πανες εγω τις εχω δοκιμασει ολες, στην αρχη εβαζα libero και μολις μεγαλωσε λιγο η μικρη τις εβαζα απο τα lidl οι οποιες ειναι πολυ καλεσ&εχουν τρομερη διαφορα στην τιμη!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Παρος...μηηηηηηηηηηηηηηηη..μηηηηηηηηηηη...μηηηηηηηηηη..χαχα

Για το κλισμα κ το ξυρισμα το ξερω..!!!!αααχχχχχχχχχχχ τι τραβαμε οι μανες! Θα κοιταξω να ξυριστω μονη μου οσο μπορω κ βλεπω..χαχα

κ να μην εχω φαει την προηγουμενη μερα ..αν ειναι με ραντεβου ο τοκετος..ααααχχχχχχχχχχ τι λεω;;;;;;;;;

Αλλα για το χερι δεν το ηξεραααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιατι σου βαζει ολο το προσωπικο,......τι ειμαστε καλε;

μονο ο γιατρος ...αντε κ η μαια..δεν εχει αυτο το δικαιωμα;;;;;;;;;;;;;;

αρχιζω κ φοβαμαι αρκετα θα ελεγα οσο περναει ο καιρος!αχ...αχ...

Γιωτουλα συγχαρητηρια γοα την κορακλα!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Μονο 8.5 κιλααααααααααα;;;;;;;;;;;;;

ααααααααααααααααα πως τα καταφερες..;;;;;εγω μεχρι στιγμης 16..κ μεχρι να γεννησω την εχω την 20αρα στο τσεπακι..


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Αποστειρωτη ειχα παρει εναν απλο απο το jumbo και ειχα βαλει μπιμπερο nuk, κρεμες ο καθενας λεει τα δικα του, παντως στο Ιασω νομιζω penaten τους βαζουνε&πανες εγω τις εχω δοκιμασει ολες, στην αρχη εβαζα libero και μολις μεγαλωσε λιγο η μικρη τις εβαζα απο τα lidl οι οποιες ειναι πολυ καλεσ&εχουν τρομερη διαφορα στην τιμη!

Θα παω να ρωτησω γοα αποστειρωτη...της AVENT εχω δει οτι ειναι καλα...αλλα παιρνουν μονο τα δικα τους μπιμπερο....εγω θελω να αποστειρωνω κ τις πιπιλες ομως...καπου εχει παρει το ματι μου..αποστειρωτη κ για πιπιλα..

αυτες οι κρεμες που λες δεν εχουν ομως αυτα τα paraben;

κ για τα παμπερς μαλλον στα λιμπερο θα καταληξω ...αυτες χρησιμοποιυσε

κ η μαμα μου στα αδερφακια μου...κ μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...