Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!

Τι κάνετε???? Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω...

Είμαι στην δουλειά και ανυπομονώ να πάει Παρασκευή διότι θα είναι η τελευταία μου μέρα!!!!

Να κάτσω κι εγώ σπιτάκι μου. Δεν πάει άλλο...

Κατά τα ξημερώματα ενώ κοιμόνουν ανάσκελα με πιάνει να φτερνιστώ και πέθανα στους πόνους... κι όχι μόνο. Μου κόπηκε η αναπνοή και πανικοβλήθηκα.. με πόναγαν οι μύες κάτω από την κοιλιά.. ξύπνησα το άντρα μου να με γυρίσει, δεν μπορούσα να κουνηθώ...

ακόμα νιώθω μουδιασμένη... το έχετε νιώσει??????

Όσον αφορά σκέψεις για την γέννα κάνω συχνά τώρα μέχρι που με πιάνει το παράπονο...


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια άπό κρεμούλες για το μωράκι τι πήρατε?????

Για σύγκαμα?

Για μασάζ?

αφρόλουτρο-σαμπουάν?

για τα σπυράκια?

Όσες γνωρίζουν ας μας διαφωτίσουν!!!!

Την PENATEN την γνωρίζετε???


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

πω πω βγηκα λιγο στο μπαλκονι και εχει παγωνια εξω τι κρυο ειναι αυτο σημερα??

οχι πενατεν κοριτσια εχει παραμπεν μεσα πολυ καλη για μωρα ειναι η σειρα της freezyderm που εχει στα φαρμακεια αλλα λιγο πιο ακριβη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσιααααααααα!!!!Εγω μολις ξυπνησα τρελες καουρες το βραδυ παναγια μου!!!

Ελεονορα μηπως ηταν το διαφραγμα που σε πονεσε? Για το μωρο πηρα σαμπουαν το fissan ενα μικρουλι να το δοκιμασω, για το συγκαμα δε πηρα τπτ θα δω στο μαιευτηριο τι τους βαζουν και θα ρωτησω και το παιδιατρο!! Σπυρακια δε θα χουν τα μωρακια μας ναιιιιιιιιι!!!!

Νινια υπομονη με τις ξαπλες θα περασουν οι μερουλες!!!!Που πονας??

Που ειναι η καρδουλα ρε κοπελες ????


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι ότι ακόμα και να μην έχει παραμπέν η κρέμα, στάνταρ κάτι άλλο καρκινογόνο θα έχει... και όσον αφορά στο παραμπέν υπάρχουν μελέτες που το συσχετίζουν με καρκίνο του μαστού και πάλι δεν είναι και απόλυτο αυτό.

εγώ πήρα μια penaten, μια sudocream, ένα λαδάκι και θα πάρω και μια απλή ενυδατική

αφρόλουτρο πήρα ένα fissan και αργότερα βλέπουμε

η καρδούλα είναι μια χαρά, ανυπομονεί να γεννήσει :tongue:


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι ότι ακόμα και να μην έχει παραμπέν η κρέμα, στάνταρ κάτι άλλο καρκινογόνο θα έχει... και όσον αφορά στο παραμπέν υπάρχουν μελέτες που το συσχετίζουν με καρκίνο του μαστού και πάλι δεν είναι και απόλυτο αυτό.

εγώ πήρα μια penaten, μια sudocream, ένα λαδάκι και θα πάρω και μια απλή ενυδατική

αφρόλουτρο πήρα ένα fissan και αργότερα βλέπουμε

η καρδούλα είναι μια χαρά, ανυπομονεί να γεννήσει :tongue:

penaten για σύγκαμα????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως τα καρκινογονα συστατικα δεν τα γλυτωνουμε με τιποτα κοριτσια.... απλα οσο λιγοτερα, τοσο καλυτερα....

εκτος πια και αν γυρισουμε στο πρασινο σαπουνι, που δεν το βλεπω!!! :lol:


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

penaten για σύγκαμα????

δεν πήρα αυτή στο βαζάκι, πήρα μια σε ένα σωληνάριο...δεν ξέρω πόσο "βαριά" είναι

πάντως της frezyderm μυρίζει υπέροχα!!!!

α πήρα και ένα ταλκ υγρό fissan


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eleonora, από κρεμούλες πάρε μία για το σύγκαμα- για θεραπευτική χρήση- μία ενυδατική και σαμπουάν και αφρόλουτρο δεν χρειάζεσαι ακόμα. Οπωσδήποτε οινόπνευμα για τον αφαλό, μέχρι να "πέσει"...και κρεμούλα για τις θηλές αν θα θηλάζεις..και φυσικό ορό για την μύτη του μωρού..τί ξεχνάω???

Για το σύγκαμα, εγώ κατά καιρούς τις έχω πάρει όλες.Αρχισα με την sudocream, πολύ καλή, αλλά προσπαθήστε να μην βάζετε συνέχεια παρά μόνο όταν υπάρχει ανάγκη και πάλι ένα λεπτό στρώμα. Και την Penaten σε σωληνάριο πήρα, επίσης καλή..ούτως ή άλλως τα μωράκια τώρα που πίνουν μόνο γάλα δεν κάνουν τρελά συγκάματα, αν προσέχετε να τα πλένετε σε κάθε αλλαγή και να τα στεγνώνετε καλά!Αυτό είναι το πλέον σημαντικό! Μετά που αρχίζουν τις στερεές τροφές αρχίζει το πάρτυ...

Της Frezzyderm είχα σαμπουάν και αφρόλουτρο, πολύ καλά, είναι υποαλλεργικά..της Fissan δυστυχώς τον πείραζε, έβγαζε κοκκινίλες..προτιμήστε να πάρετε κάτι από φαρμακείο, υποααλεργικό και για μωράκια!

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k

eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Ελιτα μιλάμε για γερά λεφτά δηλαδη ε;Πάντως για την νινίδα εχω διαβάσει πως υπάρχει ειδική κρεμούλα! Πάντως ο γιοκας σου ειναι πολυ στυλάτος οταν του κάνουν τα καρφάκια!!!

Λιτσάκι βγηκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων; Χαλαρά με τα κιλά!! Και εγω θα τα ξανακουσω το ξέρω, αλλα προς το παρον δεν δινω σημασια!! Ωραία τα πηρα, δεν θα πεθάνουμε κιολλας!! Θα το παλέψω μετα να τα χάσω!!

Ιωάννα υπέροχο ειναι το δωμάτιο!!! Ειδικά ο συνδιασμός των χρωμμάτων!!! Στο ιδιο δωμάτιο θα τα βάλεις;

Εγω δεν μπορώ να πω πως εχω ιδιαίτερα υγρά απο την ώρα που μου ξανάδωσε το γιουτοπαρ!!

Ελεονόρα παρομοια πραγματα εχω νιώσει και εγω, εχει να κανει με την θέση του μωρου, αλλα μιλα καλύτερα με τον γιατρο σου. Για να νιωσεις καλυτερα.

Εγω πήρα κρέμα συγκάματος, αφρολουτρο, σαμπουάν και κρεμμα σωματος της freezyderm. Υπάρχει και λαδάκι αλλα μου ειπαν πως το γαλάκτωμα ενυδατώνει καλύτερα. Αν η μικρή παρουσιάσει νινιδα θα παρω και την ειδική κρεμμουλα για την αντιμετώπιση της, αλλα 15 Ευρω!!

Σημερα που πηγα Χαλκιδα ψώνισα και καποια πραγματάκια για την κορουλα μου!!! Εγω της πηρα ενα παντελονάκι και μπλουζακι σε στυλ φορμας, σε ροζ χρωμματακι που δεν της είχα παρει. Μιας και αυτα τα ειχαμε παρει σε μπλε τοτε!!! και η μαμά μου της πηρε ενα αλλο μπλουζακι και ενα τζιν παντελονάκι!! Τεέλεια ειναιιιι!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia,

edw eimai akoma. kriomenh kai krevatomeni. xalase o kairos kai thn arpaksa me th mia ouf. elpizw na mou fygei simera giati den mporw na mhn anapnew kala. den anepnea pou den anepnea me th koilara.

simpethera elpizw sintoma na eisai kala ti travame kai emeis oi xoreutries re koritsia xexe.

litsaki mhn skeftese ta kila. oi giatroi einai gia na mas agxonoun. xalara esy :P

maria telika to kolo sou den ton vazeis katw. mou aresei pou sou eipe na periorisis tis metakinisis kai na mhn kaneis douleies xaxa. den vazeis mialo oute esy telika:)

inka elpizw na sou perasi sintoma. isos peire tetia stasi i mpempa sou pou piezei to stomaxi sou.

mummycool apo oti vlepw phges douleia simera. apla den tha to sxoliasw xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάρες καλησπέρα και απο μένα!!!!!!

Kardoula περαστικά... Έχεις και πυρετό?

Εμένα η μικρή μου άρχισε παιδικό σήμερα οπότε τα πρωινά θα έχουμε ησυχία... Όταν είμαι στο μαιευτήριο το πρωί θα την πηγαίνει παιδικό ο μπαμπάς της και το απόγευμα στην μαμά μου.. Θα μου την φέρνει και στο μαιευτήριο, αφού κάτω έχει κοπέλες που τα προσέχουν και θα κατεβαίνω και εγώ να την δώ.. Θα έρθει και η πεθερά(δυστηχώς) απο την Πάρο και ελπίζω να μην ζητήσει να την κρατήσει γιατί θα φάει Χ!

Έβαλα και έπλυνα το ύφασμα απο το καρεκλάκι του αυτοκινήτου, το sling και τον ποδόσακο!!! Τώρα μένει η βαλιτσούλα αλλά πυτζάμες δεν έχω πάρει ακόμα.... Ξέρετε πότε ξεκινάνε οι εκπτώσεις???


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...