Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μωρέ τον πόνο δεν το φοβάμαι γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει...;)

τον ορό όμως το φοβάμαι γιατί ξέρω ότι κάθε φορά που ψάχνουν να μου βρουν φλέβα για αιμοληψία δεινοπαθούν κι εγώ ζαλίζομαι και ενίοτε λιποθυμάω.. γενικώς έχω μια φοβία με ενέσεις γιατρούς νοσοκομεία κτλ κτλ


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

inka μου είχε πει ο γιατρός στην προηγούμενη εγκυμοσύνη οτι καλό είναι στον 9ο να κάνω 1χλμ την ημέρα για να κατέβει το μωρό και να γεννήσω πιο εύκολα. Ε είπα να το τηρήσω και τώρα!

Επισκληρίδιο θα κάνετε?


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα κάνει! Αν και έλεγα οτι θα αφήσω να δώ πως θα πάει και τότε θα αποφασίσω αν θα την κάνω, τελικά κάποια στιγμή είδα τα σκούρα και έκανα! Και τώρα εννοείται οτι θα κάνω!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρόλο που και εγώ έχω παιδάκι, πάλι την αγωνία μου την έχω..και ανυπομονώ να γεννήσω αλλά και σκέφτομαι πώς θα τα βγάλω πέρα μετά με 2 παιδάκια..και ξέρετε τί σκέφτομαι περισσότερο από όλα??Θα με πείτε τρελή, αλλά σκέφτομαι πως θα αφήσω τον Νικόλα μου με τη μαμά μου για 5 ημέρες και μπορεί να μην τον δώ και καθόλου, αν δεν βολέψει να τον φέρουν...αλλά ελπίζω στον αντρούλη μου πως θα τον φέρει...

Σαν να εισαι στο μυαλό μου, μόνο που θα την αφησω στην πεθερα, γιατι θελω τη μαμα μαζι μου στο νοσοκομειο, αφου θα ειμαι με καισαρικη και θα εχω το μικρό πάντα διπλα μου.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

mymmucool δεν φοβομαστε ειπαμε τις ενεσεις...

ειναι ενα απλο τρυπηματακι που σε βοηθαει να ερθεις πιο κοντα στο μωρακι σου με μεγαλυτερη ασφαλεια.. εκτος και αν προτιμας να πονας, που δεν το νομιζω.. εσυ εκεινη την ωρα να κλεινεις τα ματια!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια-φιλεναδες μου και μπεμπακια καλη χρονια να εχουμε και να μουδιασει το στομα μας απο τα πολλα χαμογελα και τα χερια μας απο τις πολλες αγκαλιες και να τρεχουν συνεχεια τα ματια μας απο συγκινηση και χαρα... μου εχετε λειψει ολες παρα πολυ, προσπαθω να μεινω ξαπλα οσο μπορω γιατι ποναω αρκετα ακομα και ξαπλωμενη και προσπαθω να κερδισω χρονο τουλαχιστον μεχρι τελος του μηνα

Ελιτακι, δεν μπορω να εκφρασω αυτα που νιωθω για οοολα οσα εχεις γραψει. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ακουμπησα ενα φιλακι στην κουβερτουλα τους στη φωτο που εχεις στο avatar σου, να ειναι γερα και τυχερα με ολη μου την ψυχη!!

Δε μου φτανουν ολα τα αλλα, εχω και 2 εργασιες να παραδωσω, τη μια σημερα και πρεπει να τη γραψω στο κομπιουτερ και αυτο ειναι ζοριιιι, αλλα τουλαχιστον ο περισσοτερος κοπος εχει γινει, απλη αντιγραη απο το τετραδιο ειναι

αααα, σχεδον ολοκληρωσα τη βαλιτσουλα μου κι εγω:P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημερούδια!!!!

Επιστροφή στη ρουτίνα απο σήμερα για αρκετούς....

Εγω ευτυχώς απο σήμερα θα είμαι στο σπίτι. Απο τη μια σκέφτομαι να ξεκουραστω λίγο απο την άλλη θέλω να κάνω ένα σωρό δουλειές (να ετοιμαστώ επιτέλους), δεν ξερω τελικά τι θα κάνω, θα προσπαθήσω λίγο απ'όλα....

Γειτονάκι, περαστικά (τι έγινε και είσαι ξάπλα?), σε χάσαμε για μέρες...

Κορίτσια μην λέτε για άγχος για τον τοκετό γιατί όσο ψύχραιμη ήμουν σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, τόσο έχω αρχίσει να πανικοβάλλομαι τωρα...

Εμένα επισης με αγχώνουν τα κιλά...

Στις 23.12 που πήγα στον γιατρό μου είπε να χάσω 2 κιλά μέχρι να με ξαναδεί (στις 09.01) αλλά σήμερα ζυγίστηκα και τελικά έχω πάρει 2 κιλά (αντί να τα χάσω)...

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?????


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τι υπνος και αυτος παλι/ κοιμηθηκα γυρω στις 2 και 7 ημουνα ξυπνια με εκατο διακοπες ενδιαμεσα δεν βολευομαι με τιποτα.

Νινια καλη χρονια τι επαθες και εισαι ξαπλα? ειχες να μπεις μερες και ανησυχησαμε.

Λιτσακι εκμεταλλευσου το να ξεκουραστεις δεν θα εχεις πολλες τετοιες ευκαιριες σε λιγο καιρο:D Καλα και αυτος ο γγιατρος πως περιμενει να χασεις 2 κιλα και ειδικα τετοιες μερες με τοσο φαι και τραπεζια εδω περνουμε κιλα οταν δεν ειμαστε εγκυες ποσο μαλλον τωρα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και απο εμενα!!!

Κατερινα μια απο τα ιδια.. ξυπνησα απο τις εφτα και μιση!! εχω αγωνια γιατι το απογευμα εχω ραντεβου με τον γιατρο και μου φαινεται θα το ριξω στις δουλειες για να περασει η ωρα!! (η στο μσν, χαχα)

Λιτσα δεν χρειαζεται πανικος.. οπως τα καταφεραν ολες οι προηγουμενες θα τα καταφερουμε και εμεις!!!

Καλη μερα να εχουμε ολες μας!!!

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!!!

ninia ,pou ponas ?pes mas ti ginete?

litsaki ,den ginete na xasoume tora kila ...gia tin piesi sou eipe na xaseis ?kopse ligo to alati kai tyria kai tha ksepristeis !!!

katerinaki ,zorizei o ypnos pia e?..ego pali san mosxari koimame !xxaxaxaxaxxxaxa!

mammycool,gia to stomachi me rotas?...zorizome ligo ..kai eidika me to nero !to kako einai oti den me panaei tin ora pou troo...alla mia ora meta ...kai opos katalaveneis ...den prosexo ...

tora pou teliosan ta trapezia tha prosexo pali tin diatrefi mou (leme tora)..kai na ksanaparo tis vitamines mou .....


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

NatasaZ μακάρι να μπορούσα και εγώ να έχω την μανουλίτσα μου δίπλα μου όπως και την 1η φορά, αλλά η πεθερά μου δεν μπορεί να έρθει- ή και το αποφεύγει- αλλά να σου πώ την αλήθεια προτιμώ την μαμά μου με τον Νικολιό μου, αφού μετά θα μείνει και μαζί μας για καμμιά 15αριά ημέρες, μέχρι να συνέλθω από την καισαρική.

Σήμερα ξεκίνησε πάλι παιδικό ο μικρούλης μου και τον πήγαμε το πρωί και έκλαιγε λίγο ο ζουζούνος αλλά συγκρατήθηκα και τον άφησα..ο άντρας μου μου λέει " οκ πήγαινε έξω τώρα και άστον σε εμένα.." !!

Σήμερα λέω να κάνω κάποιες εξωτερικές δουλειές και από αύριο καμμιά δουλειά σπίτι..και για την μπέμπα βέβαια!!!Φιλάκια σε όλες!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Ιωάννα, είναι λογικό να αγχώνεσαι για το που θα μείνει ο μικρός. Επειδή το έχω περάσει και 'γω, γνώμη μου είναι να μείνει με όποιον έχει τις καλύτερες σχέσεις (τη μαμά σου φαντάζομαι...). Είναι δύσκολο πάντως, εγώ την τελευταία φορά που γέννησα είδα τα μικρά μόνο 1 φορά στις 5 μέρες που είμουν στην κλινική γιατί δεν επιτρεπόταν να ανεβαίνουν στους θαλάμους παιδιά κάτω των 12 ετών. Δύο ώρες μετά που γέννησα λοιπόν κατέβηκα στην είσοδο για να τα δω (εννοείται πως γέννησα φυσιολογικά) αλλά μετά δεν μπόρεσαν να μου τα ξαναφέρουν. Τώρα αποφάσισα να γεννήσω στη βιοκλινική γιατί μπορείς να φύγεις στο 1ο ή στο 2ο εικοσιτετράωρο γιατί δεν μπορώ να είμαι πολύ μακριά τους!!! Θα έχουν μικρή διαφορά ηλικίας τα μικρούλια σου, ε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια για το θέμα με τα κιλά αυτό που ρώτησα ήταν: Μα καλά τώρα πώς θα χάσω, τέτοιες μέρες με τόσα τραπέζια και τόσα γλυκά? Απάντηση: Αν δεν φας δεν παχαίνεις, κόψε και τα γλυκά (ότι έφαγες, έφαγες) και θα δεις πώς θα χάσεις...

Πάντως η αλήθεια είναι οτι ο doc φοβήθηκε λόγω πίεσης και μου είπε να κόψω τελείως και το αλάτι....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...