Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γιωτου εμενα μου εδωσε μια διατροφη με 1800 θερμιδες και το μετραω 3 φορες με οριο τα 120 με 130 μια ωρα μετα το γευμα!! Αλλα παντα ειναι κατω απο 100 ! Οταν το μετρουσα και πριν το φαγητο επεφτε στα 64 σε λιγο θα ειχα υπογλυκαιμία!!!

Υπομονη και στις δυο μας λιγο εχουμε ακομα ας ειναι καλα οι κορουλες μας!!!

Μπορει η νινια να πρεει να κατσει ξαπλα για να παρει μερουλες το μωρο απ΄οτι θυμαμαι ειχε εμπεδωθει απο πολυ νωρις!!! Μακαρι να ναι καλα!!

Eμενα μου εχει οριο το 130 - 140.. αλλα συνηθως ειμαι πιο χαμηλα.. βεβαια κατω απο 100 σπανια.. Δεν βαριεσαι περασε ο καιρος, λιγο εμεινε ακομα!! Λιγη ταλαιπωρια και λιγες στερησεις ακομα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ κοριτσάκια, από την ανυπομονησία μου να φτιάξω το δωμάτιο της μπουμπους, καθόμουν και ξαναέβλεπα τις φωτό από το δωμάτιο του μικρού μου και... είπα να τις μοιραστώ μαζί σας!!Χαχαχα...είναι σε αλμπουμ στο προφιλ μου..ελπίζω σύντομα να έχω και αλμπουμ "το δωμάτιο της μπέμπας"!ααχχχχ....


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Ιωάννα τέλειο το είχες κανει το δωματιο του γιου σου.....!Αντε τωρα να βάλεις λίγο ροζ.

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω εχετε παρατηρήσει δυσοσμία στα ούρα και κατι σαν βλένα οταν σκουπίζεστε ;; είναι ανησυχητικο ; δυσοσμία και πολλα υγρα εχω αρκετο καιρό τωρα παρατήρησα την βλενα...εχει καμια άλλη ;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλησπέρα!!!!

Ioanna_k το δωμάτιο του μικρού σου είναι απλά υπέροχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τέλειος ο συνδυασμός χρωμάτων!!!!

Τώρα θα πάρεις καινούρια κούνια για την μπουμπού σου?

Σιλβή υγρά πάρα πολλά και μια φορά είδα και βλένα αλλά πιστεύω οτι ήταν επειδή την προηγούμενη μέρα είχα έρθει σε επαφή με τον καλό μου!!! :) δυσοσμία όμως όχι!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

tora girisa apo to trapezi...ouf eskasa pali!!!

giota ,to elaioloado to ksepleno ligo kai meta tambonaro me petseta...ki ego exo kanei ta rouxa mou xalia alla me tin vaselini!!!xi!xi!

ioanna poly oraio to domatio tou giou sou ...arxonta ton exeis e;ta epiplakia einai super!!!!!apo pou ta pires ;kai o toixos ola ta lefta!!!bravoooooo!!!

silvi ,exo ayksimena leyka ygra ..oxi disosmia oute vlena sto skoupisma.

katerina,ego exo etimasei stin foufoula mou esorouxaki flis formaki senntonaki 2 kouvertoules an exei poly kryo, skoufaki kai gantakia

paros ,esy pos eisai;pos niotheis;

i kardoula ola kala;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

inka νομιζω οτι το σκουφακι ειναι απαραιτητο μου το ειχε πει η μαια στο ιασω οταν ετοιμαζα τον γιο μου να βγουμε.

και εγω εχω πολλα υγρα τελευταια εντωμεταξυ δεν ξερω για εσας αλλα εγω εχω αρχισει ηδη να ανυπομονω!!!

paros εσυ κοντευεις ε? πως νιωθεις εχεις πονακια?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Ιωάννα τέλειο το είχες κανει το δωματιο του γιου σου.....!Αντε τωρα να βάλεις λίγο ροζ.

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω εχετε παρατηρήσει δυσοσμία στα ούρα και κατι σαν βλένα οταν σκουπίζεστε ;; είναι ανησυχητικο ; δυσοσμία και πολλα υγρα εχω αρκετο καιρό τωρα παρατήρησα την βλενα...εχει καμια άλλη ;

Δεν εχω παρατηρηδει κατι Σιλβυ υγρα εχω αλλα δεν μυριζουν και δεν εχουν σχεση με τα ουρα, ειναι κολπικα! Εχεις καιρο να κανεις εξεταση ουρων?


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα πολυ ωραια τα xεις κανει οι κουνιες μας ειναι σχεδον ιδιες μονο που εμας εχει δυο αρκουδακια αγκαλια αντε να βαλω και γω καμια foto ........όλο το λεω....αντε να δουμε!!!

ινκα και γω στα ιδια με τα υγρα εχω ρωτησει και το doc καθαριζει η μητρα μου ειπε!

Κατερινα σε καταλαβαινω ετσι ειμαι κα γω!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια νομιζω πως ολες σιγα - σιγα θα εχουμε υγρα... δεν ειναι ανησυχητικο εκτος αν εχουν σκουρο χρωμα ή αν μυριζουν σαν ψαρι... (ετσι μου ειπε ο γιατρος μου)

εγω σημερα ολη μερα κοιμαμαι... να δω τι θα κανω το βραδυ που μου φαινεται δεν θα με παιρνει ο υπνος με τποτα.... κατα τ'αλλα μια χαρα, περιμενω το αυριο που θα παω στον γιατρο να δω την μπεμπουλα... λετε να εχει περασει τα δυο κιλά??? αντε να δω ποτε θα με στειλει για ντοπλερ... ουφ, βρε κοριτσια καλα περασαν δυο εβδομαδες με τις γιορτες, τωρα να δουμε πως θα περνανε οι μερες που θα επστρεψουμε στην ρουτινα...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα βρε κορίτσια τπτ.. Ούτε πονάκια, ούτε συσπάσεις... Και εγω ανυπομονώ τρελά, αλλά απο την άλλη έχω και μια φοβία για τον τοκετο.. Εχθές πήγα για περπάτημα μια ώρα περίπου και τα είδα όλα... Τώρα θα πηγαίνω τα πρωινα που η μικρή είναι παιδικό..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mummycool την μικρή μου την γέννησα πάρα πολύ εύκολα, αφου να φανταστείς όταν με πήγαν στο δωμάτιο έλεγα οτι και τώρα να με ξαναβάλετε να γεννήσω δεν έχω πρόβλημα, αλλά όπως και να έχει ένα άγχος το έχω όσο πλησιάζει ο καιρός! Το καλό είναι οτι έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό οπότε έτσι ξεχνιέμαι!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

ε τότε βρε το μόνο σου άγχος τώρα θα πρεπε να ναι μήπως δεν προλάβεις να φτάσεις στο μαιευτήριο εγκαίρως!!

τέτοια θέλω να ακούω να παίρνω κουράγιο!!!!! καλά δε νομίζω να υπάρχει καμιά που να μην έχει καθόλου άγχος αλλά εγώ είμαι άλλη κατηγορία....αντί να φοβάμαι τη γέννα φοβάμαι τους ορούς και τις βελόνες και τα ράματα :!:


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια!!!Paros99, έχουμε ήδη παραγγείλει γιατί ο μικρούλης είναι πολύ μικρός για να βγεί από την κούνια...εντωμεταξύ η κούνια του γίνεται και μονί κρεββατάκι, όποτε θα συνεχίσει να κοιμάται εκεί και στο μέλλον!;) Inka, τα επιπλάκια είναι από το Λητώ, είναι pierre cardin- τρομάρα μας!-έχουν βγεί πολύ καλά και ανθεκτικά. Το καναπεδάκι είναι ikea :D ο τοίχος είναι δημιουργία του αντρούλη μου και η διακόσμηση δική μου :D

Από υγρά και εγώ άλλο τίποτα, αλλά δεν είναι ανησυχητικά όπως λέει και η giota!..

Παρόλο που και εγώ έχω παιδάκι, πάλι την αγωνία μου την έχω..και ανυπομονώ να γεννήσω αλλά και σκέφτομαι πώς θα τα βγάλω πέρα μετά με 2 παιδάκια..και ξέρετε τί σκέφτομαι περισσότερο από όλα??Θα με πείτε τρελή, αλλά σκέφτομαι πως θα αφήσω τον Νικόλα μου με τη μαμά μου για 5 ημέρες και μπορεί να μην τον δώ και καθόλου, αν δεν βολέψει να τον φέρουν...αλλά ελπίζω στον αντρούλη μου πως θα τον φέρει...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

paros ,giati perpatas;gia na katevei to moro;sou to eipe o giatros;

mammycool,tous orous giati tous fovase;

ego koritsia den exo siniditipiisei akoma tin genna..den thelo na ksero tipota...tha mou ta poune ola ekei...oso gia ton pono...afou ta kataferane ales ..ti den tha ta katafero ego !!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...