Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερούδια μανούλες!!!!

Διαβάζω τα νέα σας και πολύ χαίρομαι...

Μπήκαμε στην τελική ευθεία, εε???

Εγώ έχω αρχίσει να αγχωνομαι λίγο....

Απο αυριο θα φτιάξω και εγώ τα πραγματάκια μας γιατί ποτε δεν ξερεις....

Σήμερα θέλω να συμμαζέψω λίγο γιατί είχαμε κόσμο προχθές και χθες είχαμε πάει σε μια κηδεία και λείπαμε σχεδόν όλη μέρα και δεν έχω μαζέψει...

Μόλις φύγει ο αντρας μου για να παει την πεθερά μου σπίτι της (είναι σε εμάς απο προχθές) θα συμμαζέψω και αύριο θα είμαι ξάπλα όλη μέρα γιατί πρέπει να κάνω και μια εξέταση ούρων (24ωρη) οπότε δεν θα μπορώ να βγω...

Μαζί θα είμαστε και θα τα λέμε....

Mariamg μπορείς να μου θυμίσεις ποιο καρότσι πήρατε?

Inka εμένα η μαια μου είπε οτι για την προετοιμασία θηλών το ιδανικό είναι επάλειψη με ελαιολαδο και ελαφρό μασαζακι στις θηλές για να ενυδατώνονται και να βγουν προς τα εξω....

Την ρώτησα κι εγώ για το οινόπνευμα (μου το είχε πει η μαμά μου) αλλά μου είπε οτι σκληραίνουν, αφυδατωνονται και μπορεί να τραυματιστούν πιο εύκολα στον θηλασμό...

Αυτά προς το παρόν...

Φιλιά πολλά σε όλες!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by Litsaki19

EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ουφ μόλις τελειωσα με το σιδερωμα. Σιδερώνω στο τραπέζι πλεον καθιστή!!! Μου ειναι δυσκολο, αλλα τι να κάνω; Δεν θέλω να τρέχω στο μητέρα, ειδικά σημερα που ο ανδρας μου εχει υπηρεσία και θα επιστρέψει αυριο το απογευμα σπιτι!!

Inka, δεξιά ειναι το χεράκι της διπλωμένο (μπράτσο και παλάμη γροθιά) και αριστερά το προσωπάκι της προφίλ!! Με το μπράτσο της κρύβει την μυτουλα της!!! Φαίνεται το αυτάκι της, κλειστά ματάκια, χειλάκια, λιγη μυτουλα και νομίζω πως το μαυρο πανω πανω ειναι το μαλλάκι αλλα δεν ειμαστε σιγουροι!!

Μας ξετρέλανε κυριολεκτικά!!!

Γεωργία και εγω την πηρα την προηγούμενη εβδομάδα και την βάζω μια φορά την ημέρα. Εσυ την βάζεις περισσότερο; διάβασα παντως πως σε περίπτωση ερεθισμού των θηλών πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον γιατρό και αυτο με ανησυχησε λιγάκι!!

Λιτσάκι http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=1290029&ct=10403&colID=1156 αυτο πήραμε και το καθισμα ιχ. Peg Perego Pliko P3 Completo scarlet. Ειναι μαζι με την αδιάβροχη κουκούλα, ενω για ομπρέλα πηραμε μια πιο φθηνή και οχι της peg perego. Τι εξέταση ουρων πρέπει να κανεις και θα εισαι ξάπλα ολη μερα; ολα καλα;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

maria ,kouklitsa i boubou sou tora to katalava !!!!!maraki ,kats pou einai kiriaki na ksekourasteis vre koritsi mou...ti paidi eisai esy!!!!!!

ladaki vazo meta to dous (elaiolado ,to exo valei se ena mpoukalaki baby oil )to rixno pano sto stithos ksepleno kai tamponaro me petseta .nai alazo sinexeia petsetes !!!!!!simera pou diplona ta asiderota eida lekedakia sta fanelakia pou koimame ...einai mia mikri kilidoula kitrini ,einai apo to stithos e?exete ki eseis ?mipos einai to ladi ?

se ligo tha pame gia fagito ...stin manoula tou adra mou...alla tha einai kai ta ksaderfia tou ...kai den tha varetho!!!!xixi!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια το ιδιο καροτσι πηραμε, πηρα και τη τσαντουλα του ειναι πολυ ωραια δε πηρα ομπρελιτσα αργοτετα βλεπουμε που θα βγαινουμε βολτιτσα!

Μια φορα την ημερα βαζω κρεμουλα μετα το μπανιο! Εμενα ηταν ξηρες οι θηλες μου και με ποναγανε πριν την αρχισω μια φορα ματωσε κιολας η μια σε ενα σημειο αλλα τωρα εχουν μαλακωσει αρκετα, και δε πονανε τοσο! Το στηθος μου παντω εχει βαρυνει και εχω και λιγο πρηξιμο στα ποδια!!

Αισθανομαι συσπασεις κοριτσιαααααααααα!! Ρωτησα κατι φιλες μου που ειναι μαμαδες και μου ειπαν ετσι ειναι θα χω απο δω και περα!! Ασε το πετρωμα της κοιλιας

Σημερα παω για κουρεματακι επιτελους!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!!

ελιτακι τα ζουζουνια σου αν και δεν μπορω να τα δω καλα γιατι η φωτο ειναι μικρη ειναι τεεεελεια με εκαναν να ανυπομονω να δω και την δικια μου την ζουζουνα , προς το παρον με κλωτσαει συνεχεια και οι συσπασεις συνεχιζονται αν και μου λιγοστεψαν και παιρνω ακομα τα πρεπαρ αντε μια βδομαδουλα εμεινε που πρεπει να προσεχω ακομα και μετα ας ερθει οποτε θελει!!!

Σημερα θα φτιαξω την βαλιτσουλα μου εχθες ηρθε η γυναικα που μας σιδερωνει γιατι εγω δεν μπορω και μου σιδερωσε τις πυτζαμουλες μου και τα εσωρουχα και ειναι ολα ετοιμα να μπουνε μεσα το μονο που δεν εχω σκεφτει ακομα ειναι τα ρουχαλακια που θα βγαλω την μπουμπου απο το μαιευτηριο, εσεις θα τους φορεσετε χοντρη φορμα εξοδου? εγω δεν ξερω ακομα εχω μια απο τον γιο μου δεν εχω παρει αλλη θυμαμαι οτι οταν εβγαλα τον μικρο απο το μαιευτηριο δεν την ειχα παρει και του ειχα βαλει ενα εσωρουχακι μακρυμανικο , φορμακι βελουτε απο πανω και κουβερτουλα φλις και εκανε πολυ κρυο τωρα δεν ξερω τι να της φορεσω εσεις τι θα κανετε? εντωμεταξυ ευχομαι να μην χρειαστει να κανω καμια καισαρικη γιατι τοτε την κατσαμε δεν εχω παρει κανενα νυχτικο μονο πυτζαμουλες και στην καισαρικη τις πρωτες 2 μερες χρειαζεται οπωσδηποτε νυχτικο γιατι η πυτζαμα ενοχλει την τομη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ μόλις τελειωσα με το σιδερωμα. Σιδερώνω στο τραπέζι πλεον καθιστή!!! Μου ειναι δυσκολο, αλλα τι να κάνω; Δεν θέλω να τρέχω στο μητέρα, ειδικά σημερα που ο ανδρας μου εχει υπηρεσία και θα επιστρέψει αυριο το απογευμα σπιτι!!

Inka, δεξιά ειναι το χεράκι της διπλωμένο (μπράτσο και παλάμη γροθιά) και αριστερά το προσωπάκι της προφίλ!! Με το μπράτσο της κρύβει την μυτουλα της!!! Φαίνεται το αυτάκι της, κλειστά ματάκια, χειλάκια, λιγη μυτουλα και νομίζω πως το μαυρο πανω πανω ειναι το μαλλάκι αλλα δεν ειμαστε σιγουροι!!

Μας ξετρέλανε κυριολεκτικά!!!

Γεωργία και εγω την πηρα την προηγούμενη εβδομάδα και την βάζω μια φορά την ημέρα. Εσυ την βάζεις περισσότερο; διάβασα παντως πως σε περίπτωση ερεθισμού των θηλών πρέπει να επικοινωνήσουμε με τον γιατρό και αυτο με ανησυχησε λιγάκι!!

Λιτσάκι http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=1290029&ct=10403&colID=1156 αυτο πήραμε και το καθισμα ιχ. Peg Perego Pliko P3 Completo scarlet. Ειναι μαζι με την αδιάβροχη κουκούλα, ενω για ομπρέλα πηραμε μια πιο φθηνή και οχι της peg perego. Τι εξέταση ουρων πρέπει να κανεις και θα εισαι ξάπλα ολη μερα; ολα καλα;

Κοριτσάκι μου ηρέμησε λίγο!!!!

Η εξέταση που θα κάνω είναι για λεύκωμα (ούρων - 24ωρη) επειδή ο γιατρός με βρήκε πρησμένη. Δεν χρειαζεται να είμαι ξάπλα για την εξεταση αλλά επειδή θα πρέπει να είμαι σπίτι για την συλλογή ούρων και δεν θα βγω καθόλου αύριο λέω να το εκμεταλευτώ και να είμαι ξαπλα... (χιχιχιχι)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όσα κοριτσια δεν έχουν πάρει ακομα καροτσι διαβαστε αυτό...

Εγώ είχα αποφασίσει να πάρω το chicco trio for me complete. Πέρασα όμως την προηγούμενη βδομάδα απο τα Lapin και είδα το καρότσι Loola της Bebe Confort και μου άρεσε πάρα πολύ!!! Έβγαινε όμως με το πορτμπεμπε και το καθισμα αυτοκινήτου και τη τσάντα 1005 ευρώ... Και αυτο δεν μου άρεσε καθόλου! Και τελικα το βρήκα στο ιντερνετ με 640 ευρώ!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη.... χιχιχιχι


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια, αντε σας διαβαζω και χαιρομαι. Μην αγχωνεστε με το στηθος η φυση ταχει ολα κανονισμενα. Εδω εγω που ακομα δεν ταχω βαλει στο στηθος και καθε μερα αυξανεται. Καλα ε, οι μαιες τωρα ολο στα οπα οπα μας εχουν, με το σεις και με το σας τα μπουκαλακια σας και α τελειωσε το πρωι το ενα μπουκαλι και ειχαμε και άλλο. Μην ανησυχειτε τους λεω να ξεμεινετε αποκλειεται γιατι φερνουμε πρωι και βραδυ. Κοριτσια εχω προβλημα ομως γιατι εφτασα να βγαζω εναμιση λιτρο τη μερα. Τα μωρα τωρα θελουν απο 280 περιπου η μικρη τη μερα και 380 ο μικρος. Οποτε δε μπορει να μη τους φτανει.Το θεμα ειναι πως μετα θαχουμε λιγο προβληματακι ισως με το οτι θα μαθουν να τρωνε το γαλα με μπιμπερο και μετα θα δυσκολευονται να συνηθησουν τη θηλη. Αλλα δεν πειραζει μωρε υπομονη θελει και επιμονη. Ο γιατρος χτες ειπε να υπολογιζουμε κανα 10ημερο για το μικρο ακομη και κανα μηνα και κατι για τη μικρη. Κοριτσια θα το δειτε δε μπορειτε να βγαλετε το μυαλο σας απο πάνω τους. θΕΛΩ τοσο να τα φιλησω στο κεφαλακι τα σκεφτομαι συνεχεια. Μας ειπαν για τα πρωορα τον πρωτο καιρο μονο οι γονεις, μακρια οι μεγαλοι και μονο με μασκες. Α οταν πηγα στο μικρο τον ειχαν κανει μπανακι και τουχαν βαλει λαδακι στα μαλακια για τη νινιδα. Παντως επειδη παρακολουθω τα πάντα, φισσαν αφρολουτρο τα πλέναν και baby oil τους βάζαν.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ελιτα εναμισι λιτρο??? Και μονο με το θηλαστρο ε? Μπραβο σου αξιζουν συγχαρητηρια , οταν με το καλο τα παρεις εαν τα βαζεις συνεχεια στο στηθος πιστευω θα συνηθισουν και θα θηλασουν κανονικα. Παντως καλα εκανες και τους ετριξες τα δοντια τωρα θα τα προσεχουν καλυτερα τα μωρακια σου και ο αγιος φοβερα θελει!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και απο μενα!!

Μαρια πάλι δουλειες κανεις??? Απαπα... θα σε μαλωσω... ασε και καμια πετσετα ασιδερωτη... δεν εγινε και τιποτα βρε κοριτσι μου!! Ξαπλωσε και ξεκουρασου γιατι μετα θα θες να ξεκουραστεις και δε θα μπορεις!! χιχι

georgiab το ζαχαρο δυστυχως το μετραω ακομα:-(. 4 φορες την ημερα, απλα με την διαιτα που κανω ειναι συνηθως στα φυσιολογικα ορια... βεβαια τωρα με τις γιορτες και τα τραπεζοματα ξεφυγα λιγακι.... αλλα ενταξει αφου απεφυγα την ινσουλινη ολα τα αλλα δεν με νοιαζουν!!

ελιτα συγνωμη αλλα τι ειναι η νινιδα????

και εγω μετα το μπανιο βαζω στο στηθος μου baby oil και το δερμα μου ειναι πολυ μαλακο. ινκα με το ελαιολαδο πως την παλευεις?? μια φορα εβαλα, εκανα σουτιεν και φανελακι χαλια και δεν ξαναεβαλα;)

Αληθεια με την νινια μιλησε καμια σας αυτες τις ημερες?? Την εχουμε χασει νομιζω.... Ειναι καλα?????

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!

Μαρια πάλι δουλειες κανεις??? Απαπα... θα σε μαλωσω... ασε και καμια πετσετα ασιδερωτη... δεν εγινε και τιποτα βρε κοριτσι μου!! Ξαπλωσε και ξεκουρασου γιατι μετα θα θες να ξεκουραστεις και δε θα μπορεις!! χιχι

georgiab το ζαχαρο δυστυχως το μετραω ακομα:-(. 4 φορες την ημερα, απλα με την διαιτα που κανω ειναι συνηθως στα φυσιολογικα ορια... βεβαια τωρα με τις γιορτες και τα τραπεζοματα ξεφυγα λιγακι.... αλλα ενταξει αφου απεφυγα την ινσουλινη ολα τα αλλα δεν με νοιαζουν!!

ελιτα συγνωμη αλλα τι ειναι η νινιδα????

και εγω μετα το μπανιο βαζω στο στηθος μου baby oil και το δερμα μου ειναι πολυ μαλακο. ινκα με το ελαιολαδο πως την παλευεις?? μια φορα εβαλα, εκανα σουτιεν και φανελακι χαλια και δεν ξαναεβαλα;)

Αληθεια με την νινια μιλησε καμια σας αυτες τις ημερες?? Την εχουμε χασει νομιζω.... Ειναι καλα?????

Γιωτου εμενα μου εδωσε μια διατροφη με 1800 θερμιδες και το μετραω 3 φορες με οριο τα 120 με 130 μια ωρα μετα το γευμα!! Αλλα παντα ειναι κατω απο 100 ! Οταν το μετρουσα και πριν το φαγητο επεφτε στα 64 σε λιγο θα ειχα υπογλυκαιμία!!!

Υπομονη και στις δυο μας λιγο εχουμε ακομα ας ειναι καλα οι κορουλες μας!!!

Μπορει η νινια να πρεει να κατσει ξαπλα για να παρει μερουλες το μωρο απ΄οτι θυμαμαι ειχε εμπεδωθει απο πολυ νωρις!!! Μακαρι να ναι καλα!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Νινιδα λενε αυτα τα λεπακια σαν ξηροδερμια που παθαινουν τα νεογεννητα τον πρωτο καιρο στο κεφαλακι τους. Δεν ειναι τιποτα απλα τους λαδακι και το χτενιζεις με αυτη τη βουρτσουλα τη μαλακη. Εμενα δεν ειδα ο μικρος να εχει αλλα φαινεται μετα το μπανιο τους βαζουν προλειπτικα. Εχουν πλακα παντως γιατι φαινεται αν εχουν κεφια οι κοπελες τα χτενιζουν.Προχτες ειχε καρφακια, χτες και σημερα χωριστρουλα στα πλαγια με λαδακι σαν λουστραρισμενο ηταν. πλακα εχει ο μικρος όλο κοιματα. Λετε ναναι ησυχο παιδακι οταν τον πάρω?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!!

ελιτακι τα ζουζουνια σου αν και δεν μπορω να τα δω καλα γιατι η φωτο ειναι μικρη ειναι τεεεελεια με εκαναν να ανυπομονω να δω και την δικια μου την ζουζουνα , προς το παρον με κλωτσαει συνεχεια και οι συσπασεις συνεχιζονται αν και μου λιγοστεψαν και παιρνω ακομα τα πρεπαρ αντε μια βδομαδουλα εμεινε που πρεπει να προσεχω ακομα και μετα ας ερθει οποτε θελει!!!

Σημερα θα φτιαξω την βαλιτσουλα μου εχθες ηρθε η γυναικα που μας σιδερωνει γιατι εγω δεν μπορω και μου σιδερωσε τις πυτζαμουλες μου και τα εσωρουχα και ειναι ολα ετοιμα να μπουνε μεσα το μονο που δεν εχω σκεφτει ακομα ειναι τα ρουχαλακια που θα βγαλω την μπουμπου απο το μαιευτηριο, εσεις θα τους φορεσετε χοντρη φορμα εξοδου? εγω δεν ξερω ακομα εχω μια απο τον γιο μου δεν εχω παρει αλλη θυμαμαι οτι οταν εβγαλα τον μικρο απο το μαιευτηριο δεν την ειχα παρει και του ειχα βαλει ενα εσωρουχακι μακρυμανικο , φορμακι βελουτε απο πανω και κουβερτουλα φλις και εκανε πολυ κρυο τωρα δεν ξερω τι να της φορεσω εσεις τι θα κανετε? εντωμεταξυ ευχομαι να μην χρειαστει να κανω καμια καισαρικη γιατι τοτε την κατσαμε δεν εχω παρει κανενα νυχτικο μονο πυτζαμουλες και στην καισαρικη τις πρωτες 2 μερες χρειαζεται οπωσδηποτε νυχτικο γιατι η πυτζαμα ενοχλει την τομη

Κατερινα εγω θα το βγαλω με το ποτρ- μπεμε με μια βελουτε φορμιτσα σκουφακι και σκεπασμενο με χοντρο σεντονακι και κουβερτουλα χοντρη!! πιστευω να ναι ενταξει αλλωστε δε κανει και πολυ κρυο γενικα!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...