Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

maria tin panta tin eplina ki ego stous 30 omos ..den epathe tipota !!!ti enoeis tin panta tis alaksieras;

gia tin ygrasia den exo idea !

georgia ki emena epistrefei meta tis 10 ...na kratithoume mexri tote!!!:)

ponane ta kokala mou simera...pira ena deponaki kai tha xouxouliaso ...malon kryosa ...aaaaaaa episis ekana tin vlakia kai zigistika ...+15!xaxaxaxa!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μαρια και εγω θα την πλυνω, αλλα σε χαμηλη θερμοκρασια... ρωτησα στο μαγαζι που την πηρα και μου ειπαν πως πλενονται κανονικα..

ινκα τετοιες μερες δεν ζυγιζομαστε!!!!!! ειναι νομος.. χαχα!!

εγω κοριτσια σημερα ολη μερα στον καναπε και χαλαρωνω... δυο μερες τωρα δεν καθησα καθολου και τα ποδια μου εχθες το βραδυ ειχαν γινει διπλά!!! ο αντρας μου βλεπει ενα παιδικο με μυρμηγκια και τερμιτες στον αντ1, κανει λεει προβα!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia moy!!!!!!!!!! εχω βαλει Πλουταρχο στο Laptοp κ ακουω....χαχα..Τρελλαινομαι..μου αρεσεοι πολυ!!!!!!!!!!!

Αν κ τα ακουσματα μου ειναι ροκ....ειναι ο μονος λαικος που μου αρεσει παρα πολυ....

Ελιτακι μου πολυ με εχεις συγκινησει.....!!!!!!!Να εισαι δυνατη κοριτσακι..να να προσπαθεις ετσι για τα παιδακια σου....εισαι πολυ αξια ...που καταφερνεις κ τους δινεις το γαλατακι σου!!!!!!!!Μπραβο!!!!!!

Ειναι απαραδεκτοι ετσι οπως τα ακουω να τα περιγραφεται..να πω την αληθεια εχω τρομαξει λιγακι....!αλλα με φωνη κ λιγο τσαμπουκα ..κατι κανεις νομιζω...

Υπομονη κοριτσακι...γρηγορα θα τα εχεις κοντα σου..να σε τρελλαινουν ε;..χαχα..κ να τρεχεις!!!!:P

Χρειαζοντια λιγακι φροντιδα ακομα....

κ αυτο που σου λενε τα κοριτσια..γιατ] την φωτο..εχουν δικιο..κλαυτερα να μην εχεις....θα ειναι χειροτερα για εσενα..θα τα βλεπεις κ θα κλαις..γιατι δεν θα ειναι κοντα σου...τωρα τα εχεις πολυ χαραγμενα στο μυαλο σου κοριτσακι...δεν χρειαζεσαι φωτο....θα εχεις μια οοοοοοοοοοοοοοολοοοοοοοοοοοκληρη ζωη να βγαζετε ποοοοοοοοοοοολλες φωτο!:P:p:p

τα ζωηρα σου δυδυμακια!;)

Μαρακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ αν ημουνα εκει τωρα θα σε ειχα δαγκωσει....μη μας ξαναπεις οτι εχεις κανει κατι ετσι;;;;;;;;;;;; καστε στα αυγουλακια σου...λιγος καιρος εχει μεινει!

Αν ξανακανεις κατι θα ζητρησω απο τον αντμιν να σε κανει μπαν..εεεεεεεεεε...;;;;;;;;;;;;.ααααααααααααααα;;;;;;;;;;

χαχαχα:D:D:D

Ειμαι κακιαααααααααααα εγωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!:P;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις εφκιαξα τη βαλιτσουλα καλα πολυ γελιο τεραστια η βαλιτσα και τα πραγματα μου δε χωραγανε επρεπε να ακουσετε τις ατακες του αντρα μου που τα βαζε μεσα!! Ειναι ομως και της μπεμπας που πρεπει να τα παρω πολλα γιατι στα δημοσια μαιευτηρια πρεπει να χεις τα δικα σου!

Μαρακι τη Τεταρτη μπαινω στο μηνα μου οποτε θα ηθελα να ναι εδω ο γιατρουλης να παρει!!!!

Καλα δεν υπαρχει η πεθερα μου κραταει ημερολογιο, θα με παιρνει πλεον καθε μερα να δει τι κανω γκρρρρρρρρρρρ !!!!!!!!!!!!!!!!!λες και αμα γεννησω δε θα το μαθει!!

Αφου μου λεει ο αντρας μου θα μας ζαλιζει το κεφαλι καθε μερα, σιγουρα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α και γω τις επλυνα τις παντες της κουνιας στο χερι, για πρωτη φορα!! Ολα τα πλυνα οτι πλενοταν εκτος το καροτσι και το πορτ - μπεμπε χχχαιαααιχιιιιι ειπε κανενας οτι ειμαι υπερβολικη εεεεεε????????????? δε πιστευω!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν ρωτηω κατι κ εγω; το ριλαξ που εχω παρει πλενετε; ή θα χαλάσει;

το εβαλα στο σκελετο του ριλαξ αλλα ξεχασα να δω το καρτελακι απο πισω..κ τωρα πρεπει να το ξαναβγαλω για να το δω..

τις παντες μαλλον στο χερι θα τις πλυνουμε...φοβαμαι μην χαλασουν κ γινουν αντερα..

κ ειναι ωραιεςςςςςςςςςςςςς...εχουν τον Γκαρί επάνω..χαχα ;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia moy!!!!!!!!!! εχω βαλει Πλουταρχο στο Laptοp κ ακουω....χαχα..Τρελλαινομαι..μου αρεσεοι πολυ!!!!!!!!!!!

Αν κ τα ακουσματα μου ειναι ροκ....ειναι ο μονος λαικος που μου αρεσει παρα πολυ....

Ελιτακι μου πολυ με εχεις συγκινησει.....!!!!!!!Να εισαι δυνατη κοριτσακι..να να προσπαθεις ετσι για τα παιδακια σου....εισαι πολυ αξια ...που καταφερνεις κ τους δινεις το γαλατακι σου!!!!!!!!Μπραβο!!!!!!

Ειναι απαραδεκτοι ετσι οπως τα ακουω να τα περιγραφεται..να πω την αληθεια εχω τρομαξει λιγακι....!αλλα με φωνη κ λιγο τσαμπουκα ..κατι κανεις νομιζω...

Υπομονη κοριτσακι...γρηγορα θα τα εχεις κοντα σου..να σε τρελλαινουν ε;..χαχα..κ να τρεχεις!!!!:P

Χρειαζοντια λιγακι φροντιδα ακομα....

κ αυτο που σου λενε τα κοριτσια..γιατ] την φωτο..εχουν δικιο..κλαυτερα να μην εχεις....θα ειναι χειροτερα για εσενα..θα τα βλεπεις κ θα κλαις..γιατι δεν θα ειναι κοντα σου...τωρα τα εχεις πολυ χαραγμενα στο μυαλο σου κοριτσακι...δεν χρειαζεσαι φωτο....θα εχεις μια οοοοοοοοοοοοοοολοοοοοοοοοοοκληρη ζωη να βγαζετε ποοοοοοοοοοοολλες φωτο!:P:p:p

τα ζωηρα σου δυδυμακια!;)

Μαρακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ αν ημουνα εκει τωρα θα σε ειχα δαγκωσει....μη μας ξαναπεις οτι εχεις κανει κατι ετσι;;;;;;;;;;;; καστε στα αυγουλακια σου...λιγος καιρος εχει μεινει!

Αν ξανακανεις κατι θα ζητρησω απο τον αντμιν να σε κανει μπαν..εεεεεεεεεε...;;;;;;;;;;;;.ααααααααααααααα;;;;;;;;;;

χαχαχα:D:D:D

Ειμαι κακιαααααααααααα εγωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!:P;)

Σ'ευχαριστω καλη μου εχειες δικιο. Ναι ξερω γιατι δεν αφηνουν για τις φωτος.

Κοριτσια επεσε συρμα χτες στην προισταμενη και σημερα ηταν μεχρι υπερβολης τυπικες.Α κυρια Πουρη τα μπουκαλακια σας, να δειτε τις ημερομηνιες, εχουμε μεχρι το απογευμα γάλα για το μπεμπη.Και η προυσταμανη ειπε πως να τους συγχωρουμε και πως γινονται και λαθη και πως τωρα τα κοριτσια εχουν τρομοκρατηθει. Λεω εγω απο μεσα μου, καλύτερα ναναι τρομοκρατημενες.

Τη μικρη μου επιτελους την βγαλαν απο τη λαμπα επεσε ο ικτερος, της βγαλαν τη μασκα και ηταν τοσο καλά το παιδακι, μας εκανε ναζια, μας κοιταζε, ανοιγε τα ματακια και οταν τη χαιδεψα (απο το πορτακι αφηνουν αρκει ναχεις βαλει αντισηπτικο) και ηρεμουσε και κοιμοταν γιατι ειναι τόσο ζουζουνο.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ελιτακι....τρομοκρατημενες να ειναι..για να κανουν την δουλεια τους καλα...ΕΛΕΟΣ με μωρακια εχουν να κανουν, με ζωουλες..οχι με αψυχα χαρτια..!!!!!!!!!

Ινκα...απο οτι μου ειπε η μαμα μου..δεν πρεπει να το βαλω στο ριλαξ απο τοσο νωρις....λογω σπονδυλικης στηλης...μετα απο 2 με 3 μηνες..οποτε δεν με βιαζει να το πλυνω...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες, μπεμπάκια και νεογέννητα!!!

Καλή, δημιουργική και χαρούμενη νέα χρονιά!!!

Εμείς από προχτές μαθαίνουμε για εγκυμοσύνες φίλων και για γεννητούρια και περιμένουμε να περάσουν οι επόμενες 19-49 μέρες για να έχουμε και τη δική μας αγκαλίτσα!!! Δεν τη βλέπω ιδιαίτερα βιαστική αλλά... αυτό μπορεί και να αλλάξει!!!Τη Δευτέρα θα πάμε στο γιατρό και θα σας πω τα νέα μας!!!

Τώρα θα ετοιμάσω ασκησούλες για το ιδιατεράκι μου και μετά θα πάμε κανα σινεμαδάκι με τον άντρα!!! Φιλούρες και καληνυχτούρες!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

αντε..ναι...να πεερασουν αυτες οι μερες!!!!!! να τα εχουμε αγκαλιτσα!:P

Καλα να περασετε στο σινεμαδακι...τι θα δειτε;

μαμυκουλ...πολυ ωραιο αυτο το λινκ..κ πολυ χρησιμο...

Ευχαριστουμε... :D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!! mammycool σ΄ευχαριστώ, δεν ξέρεις ποση ωρα το εψαχνα!!

ελιτάκι τι ομορφα!! αντε με το καλό να την πάρεις και κανονικά αγκαλιτσα!! οσο για τις μαιες καλύτερα να σε φοβουνται!!!Την έχουν βάλει καθόλου την μικρή μαζι με τον αδελφό της; Ειχα διαβάσει ενα αρθρο που ελεγε πως κάνει πολυ καλό στα διδυμα να ειναι μαζι!!! Αυτη την εβδομάδα θα παρετε και τον μικρό σπίτι επιτέλους ε;

Κοριτσια δίκιο είχατε, τα εβαλα στο πλυντηριο τελικά, μια χαρά πλυθηκαν!!! Ινκα πάνω στην συρταριέρα αλλαξιέρα, πάει μια πάντα με ενα σελντεδάκι απο πάνω, ωστε να αλλάζεις ή να ντυνεις το μωρό. Θα βαλω φωτο στο αλμπουν μου για να δεις τι εννοω!! Σήμερα τελειωσαμε και το παλζ της μικρής μου που θα βάλω στον τοιχο!!! Τελικά εχει γέλιο να φτιάχνεις παλζ στο κρεββάτι!!!

Εγω επλυνα και τον μάρσιπο και το υφασμα του καθίσματος του ριλάξ στο πλυντηριο, 30 βαθμους χωρίς στυψιμο, μια χαρά βγήκαν και τα δυο!!! Οσο για το ριλάξ πηρα ενα μικρό μαξιλαράκι. Διάβασα πως μ'αυτο δεν θα εχει προβλημα στην σπονδυλική της στήλη, θα ψαξω να βρω το αρθρο για να το διαβάσετε. Φυσικα θα ρωτησω και τον παιδιατρο μόλις βρω εναν εδω!!!

Αλλη μια χαζή ερώτηση, το υπνοσφινάκι δεν το πλένουμε ετσι;

Οσο για την βαλίτσα εγω πηρα την μικρή της σειράς με τις ρόδες που εχω!!! Δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα και εβαλα μονο τα δικά μου πράγματα μέσα αλλα με τροπο που πιστευω πως θα με βολέψει στο να τα βρίσκω!! Φανταστειτε μονο με την ζακέτα, την πετσέτα προσώπου και μπανιου φράκαρε σχεδον!! Εφτιαξα και μια πολυ μικρή βαλιτσουλα με τα πραγματα του μωρου, μόνα τους!! Και αλλη μια για τον ανδρα μου!!!Του εδειξα και πως λειτουργει ο αποστειρωτής, πως θα μου αποστειρώσει το θήλαστρο και τα μπουκαλάκια για να μου τα φέρει οταν γεννήσω!!! Οπότε ειμαι πανετοιμη!!! Αλλες 16 μερες για να μπω στον μηνα μου!!!

Γεωργία να περάσετε υπέροχα!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!! mammycool σ΄ευχαριστώ, δεν ξέρεις ποση ωρα το εψαχνα!!

ελιτάκι τι ομορφα!! αντε με το καλό να την πάρεις και κανονικά αγκαλιτσα!! οσο για τις μαιες καλύτερα να σε φοβουνται!!!Την έχουν βάλει καθόλου την μικρή μαζι με τον αδελφό της; Ειχα διαβάσει ενα αρθρο που ελεγε πως κάνει πολυ καλό στα διδυμα να ειναι μαζι!!! Αυτη την εβδομάδα θα παρετε και τον μικρό σπίτι επιτέλους ε;

Κοριτσια δίκιο είχατε, τα εβαλα στο πλυντηριο τελικά, μια χαρά πλυθηκαν!!! Ινκα πάνω στην συρταριέρα αλλαξιέρα, πάει μια πάντα με ενα σελντεδάκι απο πάνω, ωστε να αλλάζεις ή να ντυνεις το μωρό. Θα βαλω φωτο στο αλμπουν μου για να δεις τι εννοω!! Σήμερα τελειωσαμε και το παλζ της μικρής μου που θα βάλω στον τοιχο!!! Τελικά εχει γέλιο να φτιάχνεις παλζ στο κρεββάτι!!!

Εγω επλυνα και τον μάρσιπο και το υφασμα του καθίσματος του ριλάξ στο πλυντηριο, 30 βαθμους χωρίς στυψιμο, μια χαρά βγήκαν και τα δυο!!! Οσο για το ριλάξ πηρα ενα μικρό μαξιλαράκι. Διάβασα πως μ'αυτο δεν θα εχει προβλημα στην σπονδυλική της στήλη, θα ψαξω να βρω το αρθρο για να το διαβάσετε. Φυσικα θα ρωτησω και τον παιδιατρο μόλις βρω εναν εδω!!!

Αλλη μια χαζή ερώτηση, το υπνοσφινάκι δεν το πλένουμε ετσι;

Οσο για την βαλίτσα εγω πηρα την μικρή της σειράς με τις ρόδες που εχω!!! Δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα και εβαλα μονο τα δικά μου πράγματα μέσα αλλα με τροπο που πιστευω πως θα με βολέψει στο να τα βρίσκω!! Φανταστειτε μονο με την ζακέτα, την πετσέτα προσώπου και μπανιου φράκαρε σχεδον!! Εφτιαξα και μια πολυ μικρή βαλιτσουλα με τα πραγματα του μωρου, μόνα τους!! Και αλλη μια για τον ανδρα μου!!!Του εδειξα και πως λειτουργει ο αποστειρωτής, πως θα μου αποστειρώσει το θήλαστρο και τα μπουκαλάκια για να μου τα φέρει οταν γεννήσω!!! Οπότε ειμαι πανετοιμη!!! Αλλες 16 μερες για να μπω στον μηνα μου!!!

Γεωργία να περάσετε υπέροχα!!

Μαράκι μου οχι δεν ειναι μαζι τα αδερφακια ειναι σε διαφορετικους θαλαμους. Ο μικρος ειναι απλη παρακολουθηση και η μικρη ενα θαλαμο πριν στις θερμοκοιτιδες. Ομως προσωπικα μου φαινεται πιο θηριο η μικρη. Ξαναπηγα το απογευμα και χαρηκα γιατι η μικρουλα ηρεμησε πολυ.Κοιμοταν το ζωουλι μου και τεντονωταν, μας κοιταζε πάλι, τη χαιδεψα και ξανακοιμηθηκε. Τον μικρουλη τον πηρα αγκαλιτσα, τι ησυχο παιδακι μας το πε και η μαια που τον φροντιζει, μονο οταν τον αλλαζει κλαψουριζει λιγο. Ανοιξε τα ματακια και αυτος και μας κοιταζε.

Α τωρα το απογευμα ηταν αντρας παιδιατρος, ξερετε αλλαζουν με βαρδιες και να πω την αληθεια ρε παιδι μου οι άντρες εχουν μια ταση να μας ηρεμουν, με τις γυναικες τσιτονομαι. Αυτος ειπε ε καμοια δεκαρια μερες ο μικρος και τη μικρη να υπολογιζουμε απο τελη γεναρη μεχρι του αγ βαλεντινου που ειχα ΠΗΤ.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...