Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ελιτακι κανε κουραγιο γλυκια μου, να παρουν βαρος και να τα παρεις στο σπιτι τα μικρα σου, δυστηχως τα ιδιωτικα ειναι επιχειρισεις κακα τα ψεματα...

Ειναι καταπληκτικο το οτι βγαζεις γαλα για τα μικρα και αξιζεις συγχαριτηρια!!! Προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι&κανε λιγη υπομονη ακομα.. Θα περασουν οι μερες και δεν θα το καταλαβεις!!

Φωτογραφια γιατι δεν αφηνουν να βγαλεις;


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kalimera manoules!!!!!

ego nomizo exo kryosei ligo ...i mytoula kai o laimos ...den einai stin kaliteri fasi ...depon kanei na paroume?

elitaki,einai telika opos ta lene e?kai xirotera !!!!ayto me to gala einai aparadekto !!!!sigxaritira pantos pou dineis maxi gia ta morakia sou kai diekdikeis to kalitero !!!!!

omos mi stenoxoriese giati na ksereis kai stin thermikitida na min itan to idio tha ekanan ...kai se mia fili mou taismeno tis to

pigenan!!!!!aparadektoi !!!!!!

elitaki polla lefta e?enas sinadelfos tou adra mou me proora didima stin arxi ta eixane sto mitera kai meta ta pigane sto elena ...vevea ekinoi ta eixane poly kairo giati genisan stis arxes tou 6ou mina.

elita ti thilastro exeis ?einai ilektroniko i xirokinito?meta to metafereis se bibero me pou exeis apostirosei ?

me to aima pos eisai ?exeis akoma?poly xrisimi i priroforia gia na paroume servietes ...

genika somatika pos eisai ?einai alithia ayto pou lene oti exeis akoma kilia?to stithos megalose?

esy tora dose simasia stin psixologia sou(oxi oti den se katalaveno pou klais ) giati oi ormones pezoun trela paixnidia !!!na les doksa ton theo pou einai gera ta morakia sou kai na kaneis ypomoni ..sintoma tha ta exeis stin agalia sou

..idi perase mia evdomada e?

na exeis mia yperoxi xronia elitaki !!!!!kai na xortaseis agalies ta didimakia sou!!!!!:)


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!! καλη χρονια να εχουμε.....

ελιτα εχεις απολυτο δικιο να εισαι νευριασμενη με το μητερα.... οπως λεει και η παρος ειναι επιχειρησεις και δεν νοιαζονται ουτε για τον πονο σου ουτε για το δικιο σου. Ομως εσυ πρεπει να εισαι δυνατη γιατι τα μωρακια σου θελουν μια μαμα χαμογελαστη και δυνατη!!! Αξιζεις χιλια μπραβο που βγαζεις γαλα και τους στελνεις και κανεις πολυ καλα που απαιτεις αυτο που ειναι πιο σωστο για τα μωρα σου.. Ηρεμησε λιγο, καταλαβαινω την θεση σου, αλλα σκεψου πως τα παιδακια σου, μπορει μεν να ταλαιπωρουνται αλλα ειναι γερα, δυνατα και σε λιγο θα ερθουν στην αγκαλια σου... Και αν δεν σε αφηνουν να βγαλεις φωτογραφιες ισως ειναι για το καλο τους αλλα και για το καλο το δικο σου. Δεν ειναι αναγκη να τα βλεπεις συνεχεια με τα σωληνακια και να μαραζωνεις χειροτερα, εξαλλου θα εχεις μια ολοκληρη ζωη μπροστα σου να βγαλεις οσες φωτογραφιες θες... Ολα θα πανε καλα, θα το δεις.... Και θα τελειωσει ο εφιαλτης και θα εχετε με τον αντρουλη σου δυο γερα μωρακια που θα σας γεμισουν γελια και χαρες... Μην ξεχνας οι δυσκολιες στην ζωη ειναι παντα προσωρινες...


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!!

ego nomizo exo kryosei ligo ...i mytoula kai o laimos ...den einai stin kaliteri fasi ...depon kanei na paroume?

elitaki,einai telika opos ta lene e?kai xirotera !!!!ayto me to gala einai aparadekto !!!!sigxaritira pantos pou dineis maxi gia ta morakia sou kai diekdikeis to kalitero !!!!!

omos mi stenoxoriese giati na ksereis kai stin thermikitida na min itan to idio tha ekanan ...kai se mia fili mou taismeno tis to

pigenan!!!!!aparadektoi !!!!!!

elitaki polla lefta e?enas sinadelfos tou adra mou me proora didima stin arxi ta eixane sto mitera kai meta ta pigane sto elena ...vevea ekinoi ta eixane poly kairo giati genisan stis arxes tou 6ou mina.

elita ti thilastro exeis ?einai ilektroniko i xirokinito?meta to metafereis se bibero me pou exeis apostirosei ?

me to aima pos eisai ?exeis akoma?poly xrisimi i priroforia gia na paroume servietes ...

genika somatika pos eisai ?einai alithia ayto pou lene oti exeis akoma kilia?to stithos megalose?

esy tora dose simasia stin psixologia sou(oxi oti den se katalaveno pou klais ) giati oi ormones pezoun trela paixnidia !!!na les doksa ton theo pou einai gera ta morakia sou kai na kaneis ypomoni ..sintoma tha ta exeis stin agalia sou

..idi perase mia evdomada e?

na exeis mia yperoxi xronia elitaki !!!!!kai na xortaseis agalies ta didimakia sou!!!!!:)

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την συμπαρασταση inka μου ετσι ειναι. Σημερα θα ξαναπαω τωρα το πρωι.

Ναι εχω ακομα αιμα αλλα λιγοτερο, επισης ειμαι ακομα πρισμενη αλλα σιγα σιγα ξεπριζομαι. Θηλαστρο πηρα το διπλο της ameda, εδω δεν υπαρχει αλλα αν το παρεις απο αγγλια σουρχετε eοσο το swing της medela. χειροκινητο δεν το συνειστω θα τραβματισετε τις θηλες σας γιατι δε μπορεις να ελεγξεις την δυναμη. Για μια κοπελα που το θελει για πιο αραια καλη λυση ειναι το swing που κυκλοφορει στα μαγαζια.

Εγω επειδη αντλω συνεχεια με βοηθαει το διπλης αντλησης γιατι κανω πιο γρηγορα.Το βαζω σε μπουκαλακια αυτα τα αποθηκευσης που τα αποστειρωνω πριν. Κάνουν όλα τα μπουκαλάκια παρολλο πουναι ameda βιδωνουν και της medela πανω. Γιατι δεν ειχα πάρει αρκετα και χρειάστικα και τα πηρα απο το μητερα.Μπορεις να χρησιμοποιεις και σακουλακια αλλα δε συμφαιρει, δε θελουν αποστειρωση αλλα τα πετας μετα.

Ναι το στηθος μεγαλωσε και αλλο, μην παρετε σουτιεν πριν κοριτσια δεν μπορειτε να ξερετε το μεγεθος που θα καταληξει τελικα.Εμενα δε μου εκανε αυτο πουχα παρει πριν. Ανεβηκα ενμιση με δυο νουμερα.Τωρα που σας γραφω αρμεγω. Χιχι!!!!Αντε θα τα ξαναπουμε γιατι πρεπει να ετοιμαστω να παω να τα δω. Φιλακια πολλα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια υπέροχη χρονιά και τα μωράκια μας να είναι πάντα ευτυχισμένα και...στην ώρα τους!!

Ελίτα, να σου ζήσουν και πάλι τα διδυμάκια, εύχομαι σύντομα να τα έχεις αγκαλίτσα σου, προσπάθησε να επικεντρώνεσαι στα θετικά και να αγνοείς τα αρνητικά, αλλά ταυτόχρονα φρόντισε όσο μπορείς τα παιδάκια σου!! Μπράβο σου που θηλάζεις!!Γρήγορα θα είστε όλοι μαζί σπίτι σας και θα περνάτε υπέροχες οικογενειακές στιγμές!

Inka mετά τον τοκετό, έχεις αίμα για τουλάχιστον 15 ημέρες μέχρι και 1,5 μήνα σε κάποιες περιπτώσεις. Επίσης η κοιλίτσα μένει, όχι το ίδιο φουσκωτή, αλλά περίπου σαν να είσαι 5 μηνών, ανάλογα πάντα και με το σώμα της κάθε μίας. Βέβαια, κάθε ημέρα που περνάει η κατάσταση βελτιώνεται...

Φιλιά σε όλες, να είστε καλά και να προσέχετε αυτές που χρειάζεστε ξεκούραση!!!-mariamg εσένα λέω!!!stop οι ταρζανιές!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα τέρμα.. δεν έχω καμμια διάθεση να γεννήσω νωρίτερα!!!!

Καλημέρα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Ελιτάκι κάνε κουράγιο, οσο αφορά τις φωτογραφίες απ' οσο γνωρίζω σε κανένα νοσοκομείο ή μαιευτήριο δεν επιτρέπουν να τραβηχτουν φωτογραφίες στην εντατική!! Κάποιοι λένε για λόγους αποστείρωσης, κάποιοι λένε πως δεν κάνει η χρήση του φλας, άλλοι πως δεν θέλουν να δημοσιευεται ο εξοπλισμός του κάθε νοσοκομείου, δεν ξέρω τι ισχύει, αλλα ξέρω πως για να το λενε οι ειδικοί κάτι ξέρουν!!! Κάνε κουράγιο, εξάλλου είμαι σιγουρη πως οι φατσουλες των μωρών σου ειναι τοσο αποτυπωμένα μέσα σου που φτάνει να τα σκεφτείς και τα βλέπεις!!!! Και πίστεψε με, σε κάθε επισκεψή σας αυτά σας καταλαβαινουν, καταλαβαίνουν την αγάπη σας και δυναμώνουν ακόμα περισσότερο.

Όσο αφορά το γάλα, αυτο που λες ισχύει για ολες τις περιπτώσεις. Ακόμα κι αν γεννήσεις φυσιολογικά σε όλα τα ιδιωτικά μαιευτήρια προωθούν το έτοιμο γάλα και οχι το μητρικό. Εγω θα δηλώσω αποκλειστικό θηλασμό στην μικρή μου αλλα και πάλι θα της δινουν ξένο γάλα, ειδικά το βράδυ!! Μόνο την ημέρα θα μου την φέρνουν!! Μόνο με το rooming in το μωρό θηλάζει αποκλειστικά!! Αλλα το διακινδυνεύεις την στιγμή που δεν είσαι σε μονόκλινο και οι επισκέψεις θα ειναι συνεχές; Είμαι ενήμερη για την κατάσταση που επικρατεί στα ιδιωτικά μαιευτήρια, δεν μου αρέσει αλλα την στιγμή που επιλέγω να γεννήσω σε ενα απο αυτά το δέχομαι!!

Κάνε κουράγιο κοριτσακι μου το σημαντικό ειναι πως τα κατάφερες και εχεις αφθονο γάλα, οπότε με το που πάρεις τα ζουζουνια σου αγκαλιά θα τα θηλάσεις!! Σκέψου πως η θερμοκρασία της λάμπας δεν αντιμετωπίζει μονο τον ικτερο, αλλα συγχρόνως δυναμώνει και τα πνευμονάκια τους. Εχω αναφέρει ξανα πως εγω πηρα μονο δέκα μέρες απο τον εβδομο και γεννήθηκα 1,5 κιλό. Γραμμάρια πήρα σχετικά γρήγορα αλλα έμεινα πολυ περισσότερο στην θερμοκοιτίδα για να δυναμώσουν αρκετά τα πνευμόνια μου. Και αν δεις αναπτύχθηκα παρα πολυ καλά. το ιδιο θα συμβει και με τα αγγελουδια σου. Είναι θέμα χρόνου να τα πάρεις σπίτι, κάνε λίγο ακόμα υπομονή!! Κρατήσου απο το γεγονός πως ειναι καλά και υγιή και πως αυτό που γινεται ειναι για το καλό τους οσο επώδυνο κι αν ειναι για εσάς. Κάνε κουράγιο, εχετε ολη σας την ζωη μπροστά σας!!

Δεν ειναι ευκολο, αλλα τι αλλο μπορείς να κανεις; Ηδη έχεις καταφέρει πάρα πολλα με την άντληση γάλακτος, βάλε τις φωνές στις μαιές, βρες μια μαία και δώσε της κάτι εξτρα ωστε να φροντίζει να τους δινει το γάλα σου. Ηδη κάνεις παρα πολλα!! Κάνε κουράγιο!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

πως περασατε ? εγω γιαμια ακομα φορα εσκασα στο φαγητο και απο σημερα αποφασισα να μαζευτω λιγο.

ελιτακι μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου σκεψου πως σε λιγο θα εχεις τα μωρακια σπιτι μονο λιγη υπομονη ακομα, ξερω πως στα μαιευτηριο γενικα γινονται πραγματα που δεν μας αρεσουν ειδικα στην μοναδα αλλα εσυ να επιμενεις να παιρνουν τα μικρουλια το γαλα σου απαιτησε το με φωνες ετσι κι αλλιως τους πληρωνεις υποχρεωμενοι ειναι να ακουνε τις οδηγιες σου και αφου αυτη την στιγμη δεν ειναι εφικτο να παρεις τα μωρακια σου αγκαλιτσα να επιμεινεις να τους προσφερεις το αμεσως καλυτερο δωρο που μπορουν να παρουν απο εσενα το γαλατακι σου


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τωρα που τοθυμήθηκα μη με πειτε υπερβολική αλλα την πάντα της κουνιας και της αλλαξιέρας τις πλύνατε;;;;

Ξέρει κάποια αν η ιδανική υγρασία για το δωμάτιο του παιδιου ειναι 65%;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

εγω Μαρια τις παντες τισ επλυνα δεν νομιζω οτι ειναι υπερβολικο, επισης για την θερμοκρασια το μονο που ξερω οτι ιδανικη για το δωματιο του μωρου ειναι απο 18-22 το πολυ βαθμους τα μωρα δεν θελουν πολλη ζεστη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λέτε αν τις βάλω στο πλυντήριο να χαλάσουν; Ιδανική υγρασία ξέρετε ποσο τα % είναι; Το ειχα βρει καποια στιγμή αλλα τωρα οσο κι αν ο ψαχνω δεν μπορω να το ξαναβρω!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Ελιτακι κουραγιο με υπομονη θα περασουν οι μερουλες εισαι πολυ δυνατη μη το βαζεις κατω και μη στενοχωριεσαι!!Βαλε και καμια φωνη αμα πρέπει !!!

Εμενα κοριτσια εχουν αρχισει οι συσπασεις εκει που μας κοιταει ο γιατρος το τραχηλο περιπου, τις αισθανομαι για τα καλα, και μετα εχω πονακια περιοδου για λιγα δευτερολεπτα!! Το προαισθημα μου μου λεει οτι πλησιαζει η ωρα η κοιλια μου εχει κατεβει και αισθανομαι τη μπεμπουλα χαμηλα!! Ειμαι περιεργη αν εχει παρε θεση πρεπει να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα που θα παω για το ΝΣΤ!

Μια φιλη μου ειπε που εχουμε τον ιδιο γιατρο οτι θα λειπει στο εξωτερικο αυτες τις μερες, το καλο που του θελω να μη γινει τπτ οσο θα λειπει γιατι καηκε!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...